Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Erken Yumurta Yetmezliğini aşıp tüp bebek tedavisi olacaklar

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.March 2013, 16:18
edremitli edremitli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

arkadaşlar 30 yaşındayım bebiş düşünüyorum fsh 17 çıktı ne yapmam gerekir korkuyorum fsh nin stresle ilgisi varmı tüp bebeğe kaç ile alınıyor selamlar cevap yazarsanız sevinirim
Alt 12.March 2013, 16:21
edremitli edremitli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

merhabalar fsh 17 çıktı çokk merak ediyorum 35 yaşındayım bebiş düşünüyorum neler yapabilirim tüp bebeğe kaçile alınıyor cevap yazarsanız sevinirim selamlar
Alt 4.January 2016, 22:39
nisanlikiz nisanlikiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhabalar. Ben Kahramanmarasta yasiyorum. Bilmiyorum kimse okurmu ama ben çok zor durumdayım. İsminden de anlaşılacağı üzre nisanliyim vedugunumee daha 1 sene var. YYaklaşık 1 buçuk sene once yumurta yetmezliği erken menepoz teşhisi aldım.özellikle de saglikliyken aniden oldu. Büyük stresler yaşadım ve ara kanama şikayetiyle gittmistim. Şimdi yaptırdığım tüm testlerde FSH sürekli oynuyor ortalama 17-40 arası. Estradiol 17-20 arası. Gider gitmez Diane 35 kullandırdılar. Adetlerim sancılı geçiyor normal gözüküyor. Ama psikolojikolarak beni cokerttiler. Antimuller oölçümü 0.09 çıktı ve hasta olamazsın dediler. Her doktor ayrı ayrı kötü konuştu. Genetik testim bile yapıldı temiz çıktı. Hipofiz de normal çalışıyor. Ama değerler allak bullak. Dhea diye ilaç onerdiler bu dönemde kullanmalı miyim. Aslan pençesi civan percemi ve hayıt tohumu iciyorum bal polen arı sutu yiyorum. Şimdilerde kafayi yiyecek durumdayim. Yumurtalar ne durumda bastırmak bile istemiyorum. Kist de var zaten. Lutfennn yardım edinnnnn. Çocuğum olur dimiii. Rabbime yalvarıyorummm
Alt 15.February 2016, 15:22
kedi7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kedi7 kedi7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

gecmis olsun canim, allah insallah uzun sinamaz diyecegim ama fsh ciddi yüksek, ben 18 küsürle tüp bebekle hamile kaldim ama dicenki hormonlin en iyi döneminde kalabildinmi hayir kalamadim 3 tüp bebekten sonra bir sefer kendiligimden fsh 10.11 iken bir hamilelik yasamistim oda malesef sansslikla sonuclandir almak zorumda kaldilar..... ben fsh icin senelere jayit cayi ictim ve bana faydasi oldugunu düsünüyorum hizli ilerleyen fsh yavaslatigini düsünüyorum ama ben fsh 42 yasimda 19 küsürdü... imkanlariniz nedir bilemem ama bu durumda rezerven bitmeden menepoza girmeden ya yumurtlari donduracaksiniz havuz islemi yapilacak, yada dügünü geciktirmiyeceksiniz... Allah korktugunuzla karsilastirmasin insallah
Alt 8.July 2017, 18:16
kutukdem1 kutukdem1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
alev1111´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba arkadaşlar,
Zaman buldukça buraya, FSH'ı yenerek veya yüksek FSH'a rağmen anne olmayı başaranların kişisel reçetelerini kopyalamı düşündüm. Siz de bulduklarınızı buraya kopyalarsanız ihtiyacımız olduğunda kolayca bulabiliriz.

İlk Narenle başlama istedim, O'nun şimdi -Allah bağışlasın- ikiz oğulları var...Belki burayı görüp bize yine yazabilir....

Ad/rumuz:naren

Problem: Sebepsiz infertilite ve sonrasında gelen erken yumurta yetmezliği,yükselen fsh ve az da olsa spermde hız problemi.

Tedavi aşamaları ve elde edilen sonuç: 2,5 yıllık evliyim.1,5 yıl içinde;
3 aşılama yapıldı sonuç olumsuz.
Laparoskopi sonrası fsh 6 dan 20 ye fırladı. internetten para kazanma Hemen tüp bebeğe geçtik.( 7 aydır fsh 20 ile 10 arasında)
1.mikro: 4 yumurta,2 si dolu, 1 döllendi,1 adet 1. kalite embriyo(Fsh=16)Ağustos 2007(yüksek doz,kısa prt.)
2.mikro:4 yumurta, 4 döllendi,3 adet 1.kalite embriyo,1 adet 2.kalite embriyo. (Fsh 8)Aralık 2007(daha az doz,uzun protokol)

Kişisel reçete: Bol meyve ve sebze,su, bitki çayları tüketirim.(Papatya, adaçayı,kuşburnu çayı, karışık hafize sultan çayı, düzenli olmasa da hazırladığım ;hayıt,aslanpençesi ve civanperçemi karışımını içiyorum.)
Taze sıkılmış meyve suları özelliklede nar suyu tüketiyorum.Yazında bol siyah üzüm.
2. mikro öncesi folik asit, l carnitite,l arginine ve dong oaui kullandım.
Fsh için herhangi bir ilaç doktor vermedi, kullanmadım.Adetlerim düzenli.
Arada bir ısırgan tohumu ve çörek otu kullandım.

Diğer öneriler: Stresli olduğum aylarda fsh nın yükseldiğini gördüm ve stres gerçekten de fsh yı yükseltiyor.Rahat olun, stresten kaçın.Artık kendimize acımayı da bırakalım.Allahın takdiri, çaba bizden çare Allahtan.
Kaplıca, sauna ya da masaj öneriyorum.
Sporu da unutmayalım.
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil