Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ BİLGİLERİ > Tüp Bebek Merkezleri

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.January 2011, 17:27
hawk hawk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

slm bencede böyle birşey olmalı en iyi iş valla olsada parayı alırım olmasada başka hangi meslekte böyle bir şanş var?ben 1 deneme fiyatının 3 katını vermeyi kabul ederim garanti veren olursa, eminim bir çok kişide kabul eder.bence bu konuda biraz gayret gösterilmeli pes edilmemeli.
Alt 17.January 2011, 12:59
drulun drulun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Sayın hanımefendiler,
Formu incelerken tesadüfen bu başlığı gördüm ve merak edip içeriğini inceledim. Görüşlerinize yürekten katılıyorum ama çok önemli bir DETAYI atlıyorsunuz. Amerikadaki merkezin 'risk share model' dediği veya para garantili tüp bebek modelinin keşke altındaki veya link edildiği sayfalar incelenmiş olsaydı. Çünkü bu tip modelleri tüp bebek merkezleri üstlenmiyor. Bu model bankalar tarafından subvanse edilmekte. Yani tüp bebek merkezi hiçbir şekilde riske girmiyor. Bir nevi kredi verme gibi bir durum var. Türkiyedeki hem bankacılık mevzuatı hem de bankaların bu konudaki isteksizliği garantili yöntemin uygulanmasını engellemektedir. Ayrıca garantili yöntem uygulanırken, hasta seçme kriterleri var: örneğin 35 yaş altında,ilk deneme, ağır erkek faktörü olmayacak ve FSH değerleri 10'nu altında gibi.
Çok eski bir yöntemde değildir, ben Amerikada çalışırken de neredeyse 12 yıl önce uygulanıyordu ancak daha çok yumurta donasyonuna gidecek hastalara öneriliyordu.
Bizim hesaplarımıza göre yaklaşık 10000 TL üzerinde çiftlerin tedavi için para vermesi gerekmekteki, bu yöntem uygulanabilsin. Ancak yanlımıyorsan çok az sayıda çift peşin bu kadar parayı verip tedaviye başlayabilsin.
Bu yüzden garantili yöntemin avantajları olduğu gibi dezavantajları da olmaktadır.
Saygılarımla
Dr. Ulun Uluğ
Alt 15.June 2011, 18:43
ozsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozsa ozsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
umut7480´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba
Adana 'da bir merkez raporlu olan üçüncü denemeyi ücretsiz yapıyor yakınen şahit oldum ilk iki denemesi başarısız olunca üçüncüden ücret almadılar
neresi bura
Alt 4.December 2017, 17:19
Mira Mira isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Selam, arkadaşlar!
Size hikayemi anlatmak istiyorum! Bende 3 tüp bebek denemesiydi. Çeşitli merkezlerde bunları yaptırıyordum amasonuç - başarısızdı. Ben çok heyecanlıyordum o zaman çünkü her defa yeni bir hayal kırlığı oluyordu. Ben otuz dokuz yaşındayım. Eşim kırk beş yaşındadır. Biz on yıl boyunca evliyiz. Evliliğimizin başında çok mutlu insanlar gibi görünüyorduk ama zaman geçtikçe eşim çocuklar istemeye başladı ve ben de çok istiyordum. Doktorlardan ve hastanelerden bütün hayatım boyunca korkuyordum ve sağlığım durumu hakkında tabi ki hiç bilmiyordum o zaman. Eşim beni çok seviyor ve hayallerimizi gerçekleşmemize yıllarca çalışıyorduk. Fakat her zaman gebe kalamıyordum. ‘Bu benimle niçin oluyor?’
gibi sorum her zaman ortaya çıkıyordu ve gerçekten benimle niçin bunun olduğunu diye anlamıyordum. Ben çok acıyordum. Eşim de çok merak ediyordu. Ailemde kavgalar ortaya çıklmaya başladı. Biz birbirimizi destekliyorduk ama acımız gerçekten kocaman oluyormuş. Bebek yok mutluluk da yokmuş. Her şeyin çok kötü olduğunu hissettim ve bir şey yapmak zorundaydım.Forumlarda ve sağlık sitelerinde farklı hamilelik ile ilgili makaleleri okumaya başladım. Bundan sonra çocuk istiyorum forumuna girdim ve orada kayıt oldum. Orada benim gibi çok kadın oluyor. Hikayelerini anlatıyorlar. Ben bu sitede hem yumurta donasyonu hem de taşıyıcı annelik programları hakkında çok ilginç ve gerekli şei gördüm.
Tüp bebek merkezleri hakkında da çok bilgi burada var. Memorial ve Bursa tüp bebek merkezleri hakkında her şey okudum çocuk istiyorum forumunda. Kızların yorumlarını da gördüm. Kocama dedim. Sonra da kocamla birlikte aramaya başladık. Merkezlerin sitelerini bulduk doktorlarla danışmanlıktan sonra birinci kez Memorial tüp bebek merkezine gelmemize karar verdik. Geldik ve İlk tüp bebek denemesi orada yaptırıldı ama bu girişim başarısızdı. Eşim: ‘Merkezi değiştirmeliyiz’, diye dedi. Karar vermesinden sonra Bursa’ya geldik. Orada ikinci girişim oldu ve Allaha şükür başarı. Hamile oldum! Benim gebe kaldığımı bildiği anda kocam dünyada en mutlu bir kişi olmuş. Bizim hayallerimizin hepsi
gerçek olduklarını düşünüyorduk ama ailemde büyük bir acı oldu, maalesef. Akrabam öldü ve biz matemdeydik. Ben o zaman çok heyecanlıyordum, eşimin durumu için çok da merak ediyordum. Hepsiler bana: ‘Sakın olmalısın!Hamilesin! Böyle gibi heyecanların olmaz senin durumunda’ diye söylüyordular. Tabi ki onları dinleyemezdim ve sonuç olarak düşüktür! Ben de çok endişeliydim. Eşim şok gibi halindeydi. Biz o zaman gerçekten büyük bir acımızda yaşıyorduk. O zaman kendimden hatta nefret ediyordum. Kocam beni desteklemeye ve sakinleştirmeye başladı. Çok severim onu! İyi ki var bende! Ne de olsa üçüncü tüp bebek denemesi yaptırdığıma karar verdik. Bu kez Kıbrıs Tüp Bebek Merkezindeydik
yani Kıbrıs’a tüp bebek için geldik. Analizleri yaptıktan sonra bende Rahim kanserinin olduğunu bildim. O anda umutlarım hepsi yok oldular. Sevgilim beni hemen sakinleştirdi. Doktor, taşıyıcı annelik programları yaptırmamızı tavsiye etti. Biz de uygun merkezi aramaya başladık. Kıbrıs’ta bunu yaptırmak istemedik çünkü çok pahalı olabilir çünkü ilaçlar vs kendi parayla almalıyız. Bu nedenle eşim istemedi. En sonunda Kiev’de BioTexCom hakkında yorumları bulduk. Çok sevindik çünkü ucuz ve çeşitli forumlarda bu klinik hakkında çok pozitif yorum var. Oraya geldik, doktorla konuştuk. Anya adlı taşıyıcı annemizle karşılaştık. Çok iyi bir kız. Onda da 5 yaşlı bebek var. Çok sevimli) Şimdi Türkiye’de oluyoruz kocamla. Anya’nın
doğumunu çok bekliyoruz. Kiev’e yakın zamanında geliriz. İnşallah her şey iyi olucak!
Alt 26.December 2017, 16:25
Hilal Yılmaz Hilal Yılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Selam ben Ukrayna'da BioTexCom kliniğinde tedavimi gördüm yumurta donasyonuyla hamile kaldım ve tercübemisizinle paylaşmak amacıyla yazıyorum.Dediğiniz şey orda da mevcut.9.900 euro 5 girişim içeriyor ve negatif sonuç çıktığı halinde para iade edilir ve eminim ki Amerikadan Ukrayna'da butarz tedavi daha da uygun olur.O yüzden hanımlar kimin haber daha olmadıysa BioTexCom'u rahatça seçebilirsiniz.Saygılar.
Alt 10.January 2018, 16:32
Sandra Sandra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kidemli Üye

Smile

Alıntı:
Hilal Yılmaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam ben Ukrayna'da BioTexCom kliniğinde tedavimi gördüm yumurta donasyonuyla hamile kaldım ve tercübemisizinle paylaşmak amacıyla yazıyorum.Dediğiniz şey orda da mevcut.9.900 euro 5 girişim içeriyor ve negatif sonuç çıktığı halinde para iade edilir ve eminim ki Amerikadan Ukrayna'da butarz tedavi daha da uygun olur.O yüzden hanımlar kimin haber daha olmadıysa BioTexCom'u rahatça seçebilirsiniz.Saygılar.
Merhaba, arkadaşım!
Bende sizin gibi durumdur. BioTexCom kliniğinde tedavi gördüm. Yumurta donasyonu yaptırıyordum. İki girişimden hamile kaldım Allaha şükür! Şimdi iki haftalık hamileyim. Bende polikistik over var. Bu nedenle yumurta donasyonu yaptırmaya karar verdim. Türkiye'de böyle prosedürün yasak olduğundan dolayı Kıbrıs'ta uygun bir kliniği seçmeye başladım ama oradaki merkezler hakkında çok negatif yorumu okuyup orada da tedavi görmüş olanlardan düşünceleri duyup başka ülkede bakmaya başladım. Avrupa'da çok pahalı. Bu nedenle Ukrayna'ya gelmeye karar verdim ve işte hamileyim! Doktoruma Yelena Mozgovaya'ya kocaman bir teşekkürler! O bana daha bir umut ve mutluluk verdi. Allah sağlık ve başarı versin!
Sizin durumunuz nasıl, arkadaşım?Niçin sade bir tüp bebek yaptırmadınız?
Alt 14.January 2018, 02:40
Hilal Yılmaz Hilal Yılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Merhaba Sandra hanım..uzun zamandır girmiyorum buraya kusura bakmayın çok fazla uyuyorum ayrıca sürekli kusuyorum kendimi kötü hissettiğim için.Şu an 1 aylık hamileyiz biraz sıkıntılı geçiyor hamileğim ellerimde bişey gitmiyor aynı kediye dönmüştüm Allahtan kaynanam anlayışlıdır ve bana her türlü yardımcı olmaya çalışıyor..Benim arkamda 3 tane doğal tüp bebek denemelerim vardı canım ama her seferinde yumurtalarım kalitesiz olduğu için tutmuyordu.1 kere Acıbademde yaptırdık ama düşük yaptık 2 bebeğim 2 aylıkkken...Bu sefer inşallah Rabbimiz kycağıma almaya nasip eder..Sizin durumunuz ne peki ? Kendinizi nasıl hissediyorsunuz ?
Alt 14.February 2018, 11:32
Ahunisa Ahunisa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Arkadaşlar, merhaba!
bu foruma yeni katıldım. mesajlarınızı görürken Sübhanalah dedim. BioTexCom kliniği hakkında hiç duymadım. Orada sadece tüp bebek ve yumurta donasyonu programları var, anladığım kadarıyla. oradaki taşıyıcı annelik programları hakkında biliyor musunuz? eğer bu konuda bilginiz varsa lütfen benimle paylaşabilir misiniz, kızlar?
Alt 14.February 2018, 16:26
Sandra Sandra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kidemli Üye

Alıntı:
Ahunisa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar, merhaba!
bu foruma yeni katıldım. mesajlarınızı görürken Sübhanalah dedim. BioTexCom kliniği hakkında hiç duymadım. Orada sadece tüp bebek ve yumurta donasyonu programları var, anladığım kadarıyla. oradaki taşıyıcı annelik programları hakkında biliyor musunuz? eğer bu konuda bilginiz varsa lütfen benimle paylaşabilir misiniz, kızlar?
Merhaba, cnm!
Bildiğime göre BioTexCom'da sade tüp bebek yapılmıyor. Orada yumurta donasyonu ve taşıyıcı annelik programları var. Ben mesela Ukrayna'da yumurta donasyonu yaptırdım ve çok memnum oldum. Siz de mi oraya gitmek istiyorsunuz, cnm? Donasyonu mu yaptırmak için mi? Durumunuz nasıl peki?
Alt 26.February 2018, 12:17
Ahunisa Ahunisa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
Sandra´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba, cnm!
Bildiğime göre BioTexCom'da sade tüp bebek yapılmıyor. Orada yumurta donasyonu ve taşıyıcı annelik programları var. Ben mesela Ukrayna'da yumurta donasyonu yaptırdım ve çok memnum oldum. Siz de mi oraya gitmek istiyorsunuz, cnm? Donasyonu mu yaptırmak için mi? Durumunuz nasıl peki?
Merhaba, Sandra hanım!
Cevabınız için çok teşekkürler! Bende bebeğe sahip olmak bir arkadaşım var ve sağlık problemlerinden dolayı gebe hiç kalamaz, maalesef. Sade bir tüp bebek, ya da yumurta donasyonu ona yardım etmeyebilir. Ancak taşıyıcı anneliktir. Bu nedenle size biotex hakkında soruyorum... Duyduğum kadarıyla Ukrayna'da çok tüp bebek merkezi var. Sizce hangisi iyi ve güvenli olabilir?

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil