Geri git   Tüp Bebek Forum > SİZDEN GELENLER > Fazla Kilolardan Kurtulma

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.October 2009, 01:44
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Diyette başarısız yoktur. Vazgeçen vardır..

Kendinizi sabote etmemeye karar verdiğinizde değişim gerçekleşir.
Birçok kez aslında farkında olmadan kendimize yeteri kadar güvenmediğimiz ve asla kilo veremeyeceğimizi düşündüğümüz için diyetimizi sabote ederiz. Kendinizi bu tarz düşünceler içinde yakalarsanız hemen bunu olumlu sözler ile yer değiştirmeye çalışın. Örneğin; “İstediğim kadar kilo veremedim fakat bunu değiştirebilirim. Şu andan itibaren kendime haftada üç kez olacak şekilde egzersiz planı hazırlayacağım” diyebilirsiniz. Sağlıklı beslenmeye başlamak için hiçbir zaman geç değildir. Genelde diyete başlamak için ayın ilk günü veya haftanın ilk günü beklenir. Buna hiç gerek yok, karar verdiğiniz anda değişime başlayın. Zaten ihtiyacınız olan da budur: Karar vermek...

Kendi kendinize hesap verin başkaları için değişmeyin.
Kilo vermek (ya da kendinize yapacağınız kişisel gelişim yatırımı) sizin arzu ve kararınızla olmalıdır. Başkası için değil, kendiniz için. Yapabildiğiniz ya da yapamadığınızın hesabını başkalarına değil, kendinize verin. Diğer bir deyişle, yaşamınızın sorumluluğu sizin elinizdedir. O nedenle, kendi kendinizin en yakın arkadaşı olmayı deneyin. Aksaklıkları kafanıza takmamaya çalışın ve ilerleyişinizi kutlayın. Bunun en iyi yollarından birisi ise hayatınızın tüm alanlarında sahip olduğunuz kişisel, profesyonel ve fiziksel becerilerinizi listelemeniz olacaktır. Bugünden itibaren yaptığınız tüm doğru şeyleri not alın. Doğruların büyük bir hızla artması sizi şaşırtacak.

Kendinize güveni arttırmak için önceki başarılarınızı hatırlayın.
Kendinize olan güveniniz hakkında tereddüt mü ediyorsunuz? Bunun bir yolu da kendinize olan inancınızı olumlu cümlelerle desteklemektir; basit, kendinizi onaylayıcı ifadeleri her gün tekrarlamaya çalışın. Size destek olabileceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla bunu açıkça paylaşın sizi iyi tanıyan birilerinin önceki başarılarınızı hatırlatması kendiniz için güven tazelemeye yardımcı olabilir.
“Battı balık yan gider” değil, “... yaparsam daha iyi” deyin.
Ya hep ya da hiç şeklinde düşünmemeye çalışın. Örneğin sırf bir öğünde fazla yediniz diye diyetinizi mahvettiğinizi düşünmeyin. Kendinize karşı daha nazik olun ve yaşanan aksilikleri, öğrenmek için bir fırsat olarak görmeye çalışın.

Hedeflerinizin peşinden gidin vazgeçmeyin.
Kilo kaybetmekle ilgili hedeflerinize ulaşacağınıza dair olan inancınız çok önemlidir. Fakat bunu aynı zamanda beslenmede davranış değişiklikleri yaparak ve fiziksel aktiviteyi artırarak gerçekleştirmelisiniz. Kendinizi sadece incecik olarak düşünemezsiniz ama beklentilerinizi etkin kılmak için kendinizi doğru ruh durumu içerisinde düşünebilirsiniz. Hatırlayın: Diyette başarısız yoktur. Vazgeçen vardır..

http://saglik.milliyet.com.tr/Saglik...icleID=1150971
Alt 13.November 2009, 00:47
kedi7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kedi7 kedi7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Diyette başarısız yoktur. Vazgeçen vardır.

mesela benim gibi, uf yaaa bence çok doğru bir söz.
Alt 23.December 2009, 00:59
S_F_Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
S_F_Ö S_F_Ö isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

tam anlamıyla benı anlatmıs kızlar sızlereeeee offf yaaaa zayıfları kıskanıyorum artıkınn
Alt 11.March 2010, 02:57
elminda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elminda elminda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

önemli olan ofyaa demeden başarcam demektir. yapabilene helal olsun demek lazım
Alt 13.March 2010, 14:11
yenihayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yenihayat yenihayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kidemli Üye

Bende bir türlü sebat edemiyorum osmanlı mehteran takımı gibi 2 ileri bir geri
Alt 14.March 2010, 21:18
alarahan alarahan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Sizinde troit beziniz az çalışsa, aylarca sabıra rağmen nasıl başarısız kalındığını görürsünüz.
Alt 27.June 2011, 11:23
seboistozlem seboistozlem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

selam, 1 ay önce dahiliye doktoruna gittim,tiroid tahlili istedi ve hormonlarım yüksek çıktı,bana ilaç verdi 'levotrion' her sabah yarım tane tok karna alıyorum, kontrole çağırdı beni gidecem bakalım ilaç işe yaramışmı? fazla kilolalrımın sebebi tiroidmiş,şimdi gebelik düşünüyorum acaba az çalışan bu hormonlarlar çok fazla kilo alırmıyım gebeyken? bilmiyorum neyapıcam
Alt 2.September 2013, 11:57
hdogan hdogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

hadi bakalım kızlar zayıflamaya.istikrarlı bir şekilde geldim
Alt 2.September 2013, 19:44
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

ele verir talkımı kendi yutar salkımı misali ben de hiç zayıflayamıyorum.Evet aşağıdaki haberi haberi ben ekledim.Çünkü kendimi de inandırmaya ihtiyacım var.
Benimde trodim var ve ayrıca tip 2 diyabetim var. Bu nedenle kilolarım inatcı bir türlü gitmiyor. 99-100 arasındayım sanırım. Korkudan tartılmıyorum..biraz aç kalsam hemen titremeye başlıyorum.Sinirlerim oynuyor. Yemek yesem şeker ilacımı almasam uyku bastırıyor.Tam bir kısır döngü içinde oluyor insan. Ama bakliyat ve salatayı fazlalastırıp yuruyuş işini tam başlatırsam sanirim sorunum biraz düzelebilir.
Alt 3.September 2013, 08:42
hdogan hdogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

sibel hanım kolay gelsin sizede.geçmiş olsun şeker hastasıymışsınız. rahatsızlığınız olduğu için bir diyetisyen gözetiminde kilo vermeniz belki daha uygundur.ama sizde önce inanın bence başarırsınız

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil