Geri git   Tüp Bebek Forum > SİZDEN GELENLER > Fazla Kilolardan Kurtulma

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.January 2011, 02:21
elminda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elminda elminda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

Alıntı:
alarahan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
elminda, aralık ayında tedaviye başladım ama tek yumurta ve e2 değerimin yğkselmemesi nedeniyle tedavi iptal edildi. Yediğim iğnelerde bana kilo olarak döndü. Bugün spora başladım, diyet tam anlamıyla iyi gitmiyor ama bundan sonra daha dikkatli olacağım. Sen de ne var ne yok?
canım geçmiş olsun...neyapalım herşeyde bir hayır vardır demekten başka çaremiz yok...inş. enkısa zamanda herşey yoluna girer canım.

canım 92.50 ile pazartesi rejime ve spora başladım be bitkisel kapsülle destekliyorum...ama sanırım biraz sporu fazla kaçırdım ve rejimi 3 günde 2 kilo verdim...pek iyi degil birazdaha yavaştan gidicem...
Alt 25.May 2011, 17:10
nese doger2 nese doger2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Beni 5-6 yıl önce tanıyan arkadaşlarım vardır aranızda.polikistik over sendromu olan bir kişiydim.yaklaşık 5 yıl çocuğumuz olmuyordu...allaha çok şükür şimdi 5 yaşında bir oğlum var...allah tüm olmayanlarada versin inşallah.
özellikle kilo sorunu olup bu sorunu aşmak ve en azından hamilelik ihtimalini ve tadavi şansını artırmak isteyen arkadaşların bana ulaşmalarını rica ediyorum. çünkü kendim de hem kilo verdim hem sağlığımı kazandım hemde bir çok arkadaşa yol göstererek yardımcı oldum ve olmaya devam ediyorum. ayrıca bilen arkadaşlarım vardır ben de sağlık alanında çalışmaktayım.sağlık teknikeriyim. facebookda neşe özdilek döğer olarak ekleyebilir tüm sorularınızı içtenlikle cevaplamaya ve yardımcı olmaya çalışırım.
burada önemli olan tek şey ihtiyacı olana ulaşmak ve maksimum fayda sağlamasını ve evlatlarına kavuşmasını hatta hamile arkadaşlar varsa daha sağlıklı olarak hem hamileliklerini geçirmelerini hemde hamile olarak bebeklerini immün sistemlerini güçlendirmelerini ve doğum sonrası kilolarından kurtulurken süt artımını sağlayıp bebeklerini sağlıkla büyütmelerini sağlamak....

lütfen ciddiye alın .hatta antalyada yaşayanlar varsa bana mutlaka ulaşsınlar. selam ve sevgilerimle.rabbim herkesi yavrusuna kavuştursun(amin)
neşe özdilek döğer

Konu nese doger2 tarafından (26.May 2011 Saat 08:33 ) değiştirilmiştir.
Alt 26.May 2011, 08:33
nese doger2 nese doger2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

arkadaşlar eklerken mesaj atmayı ve çiderden olduğunuzu yazarsanız sizi tanımış olurum. selamlar
Alt 13.June 2011, 10:44
nazlım06 nazlım06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Herkese merhaba,
Çok eski bir üye olarak yeniden aranızda olmak yaşananlardan ders almak ve yeni birşeyler öğrenmek için burada olmalıymışım.Maalesef bebeklerimi kaybettikten sonra herşeyden olduğu gibi buradan da koptum ama her ne olursa olsun bişeyler paylaşmak dertleşmek için doğru yer olduğunu düşündüm.
Genelde endolular sayfasında oluyordum çünkü 20 yıla yakın endo problemini yaşayan biriydim.103 kilolarda troidlerinde nodüller olan,sol kalp kapakçığı tam çaışmayan ve demir depoları neredeyse sıfır olan anormal bir insandım.Denemediğim ilaç,bitkisel,tedavi kalmamıştı.En son doktorumun köşe yastığına dönmüşsün bu ne hal demesi beni kendime getirdi ve çok zoruma gitti.Şu anda 40 yaşındayım 62 kiloyum ve ne endom ne nodüllerim ne de kalp sorunum var çok şükür.Sağlıklıyım ve eski resimlerime gülerek bakıyorum )
Allah nasip ederse bu sene tüp bebek yapacağız.
Bildiğim tek şey kilo hayatımızı karartıyor ve herşeyimiz etkiliyor.Dilerim ki herkes benim kadar bu sağlıklı hayata kavuşur.
Sevgiler
Alt 13.June 2011, 14:44
kardelen7660 kardelen7660 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

nazlım06 arkadaşım senin adına sevindim ama nasıl zayıfladığını yazmamışsınsın benimde kilo problemim var deiğim gibi neler yaptığından bahsedersn yardımcıı olmuş olursun
Alt 3.August 2011, 10:12
gülsümay gülsümay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

bende çok fazla olmasa da kilo fazlalığı vardı. doktorumda versen ii olur demişti. 164 boyun ve 63 kilom vardı marttan beri diyet yaptım5 kilo verdim 58 kiloyum ama doktorum bir kaç kilo daha ver yumurtalıkların hareketlenmiş dedi. bu kadarcık kilo bile fark ediyor demekki!.. bende pko var. nasıl verdiğime gelince anlayacağınız gibi çok hızlı vermedim ama inşallah kalıcıdır. kesinlikle ekmek yemedim kahvaltı dahil. peynirden zeytinimden yumurtamdan kısmadım bol bol yedim ama ekmeksiz. (ekmeksiz doyuluyormuş hayret ettim ) pirinç pilavını da yemedim. belki ayda bir 3-4 kaşık kadar yemişimdir. öğünlerimi atlamadan yedim öyle 5-8 öğün falan değil. sadece 3 öğün yedim belki arada enerjim düşmesin diye fındık ceviz badem meyve yemişimdir. düzenli yemek çok önemli. dışardan abur cubur yemedim. asitli içeceklerden içmiyorum. keççap mayonez kullanmıyorum. ve yemek yerken ilk günler ekmeksiz yemeğe başladığımda çok doydum karnım şişti gibi cümlelerle kendimi psikolojik doyurmaya çalışıyordum. akşam 7 den sonra hiçbirşey yemedim. tatlı canım istiyorsa sabah saatlerinde yiyerek akşama kadar yakmaya çalıştım akşam kesinlikle tatlı yemedim. misafirliğe gideceksem evde çok az ya da hiç yemedim. gittiğim yerde tabağımda tercihler yaparak yarısını yedim. günde 30 dkkadar yürüdüm. ama kendimi yormadım. çok şükür bu şekilde kilo verdim. aslında çok da birşey yapmadım ama kafamda karar verip amacıma ulaşmak önemliydi. ilk hedefim 58 di oldu şükür. şimdi 55 hedefim ama ramazandan sonra başlayacağım. ramazanda da ekmeksiz yiyorum ve dikkat etmeye çalışıyorum. benim bu çabam bebek için. inşallah kısa zamanda bebeğime kavuşurum. herkese sevgiler...
Alt 3.August 2011, 10:14
gülsümay gülsümay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

hı birde sabahları bir bardak sıcak su içtim
Alt 12.August 2011, 07:31
nazlım06 nazlım06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Herkese Günaydın,
Yaşadığımız bu fazla kiloların tamamen sağlıksız beslenmeden olduğunu biliyoruz.Her ne kadar rejim yapsak da yediğimiz yiyeceklerin eskiye oranla hiçbir besin değeri yok.Ve en kötüsü yediğimiz herşey hormonlu.Yediklerimizle sadece doyuyoruz ama beslenmiyoruz.
Öyle bir tuzağın içindeyiz ki herşey karbonhidrat şeker ve protein eksiği.Yediğimiz hazır gıdaların içerisinde ki şeker tuzağı bizi her gün biraz daha bitiriyor ve hücrelerimizi öldürüyor.Marketlerde ki 3 al 2 öde kampanyaları sayesinde çok güzel uyutuluyoruz.
Yapılan bazı araştırmaları sizinle paylaşmak istiyorum:
-Nüfusun neredeyse yarısı fazla kiloya sahip
-35-55 yaş aralığındaki kadınların %70 i fazla kiloya sahip
-Sağlığımıza etki eden temel faktörlerin
%8'i kalıtımsal
%6'sı stres
%75'i beslenme
-Ortalama ölüm yaşı :Kadınlar:74
Erkekler:70
Bu Türk insanının çok genç çldüğünü gösteriyor.Ölümlerin 1 numaralı sebebi kalp damar hastalıkları
-Bel çevresi :Kadınlar:88 cm
Erkekler:94 cm
üzerinde ise bu iç organlarda yağlanma belirtisidir.Bunun %75'i beslenme ile ilgili.

1985 yılında Geigy İlaç Şirketinin yapmış olduğu araştırma sonuçları çok çarpıcı:

100 gr.daki 1985 1996 2002
Fasulye de bulunan B6 vitamini 140 55 32
Patates Kalsiyum 14 4 3
Muz B6 vitamini 330 22 18
Çilek C Vitamini 60 13 8
Ispanak Magnezyum 62 19 15

Bu liste uzayıp gidiyor.Şimdi nelerle beslendiğimizi ya da beslenemediğimizi siz görün.
Liflerin Önemi:
Lif,yiyeceklerin vücutta emilimini sağlar böylelikle atık ve toksinlerin vücuttan çıkarılmasına yardımcı olur.
Birçok insan günlük vücudun ihtiyaç duyduğu lif miktarının ortalamam oalarak yarısını alabilmektedir.

Şu anda yediğimiz gıdalarla sadece doyuyoruz ama beslenmiyoruz.Çünkü besin içerikleri tamamen değişti.
Daha kısa sürede daha az maliyetli gıda üretmeye başladık.
Dedemiz 1 tabak fasulye yiyerek beslenirken şimdi bizim 6 tabak fasulye yememiz gerekiyor.
Gerçekler bu kadar ortada iken şu anda hepimizin ek gıda takviyelerine ihtiyacı var.
Ve son olarak da hiç yağ oranınızı ölçtürdünüz mü?
Alt 14.January 2012, 19:34
laracan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
laracan laracan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

bende şunu söyleyebilirimki boğazından kısmadan ve spor yapmadan şu kilolar gitmiyor. spor yaptığım halde azıcık kaçamak yapsam hemen başa dönüyorum.

yinede her ne diyet yapıyorsanız yapın beraberinde sporu şiddetle tavsiye ederim. tabi buna zamanınız varsa. ben bir süredir çalışmıyorum ve yaklaşık 3 aydır hafta içi 5 gün düzenli olarak salona gidiyorum. bu günlerin 2'sinde plates dersi de var. böyle birşey olamaz. insan bu kadar kısa zamanda nasıl böyle şekillenir inanılır gibi değil. yeni halimden çok mutluyum ve azimle devam ediyorum. 5 kilo verdim. daha 15 kilo daha vermem lazım arkadaşlar. insan spor yapmaya alışınca 1 gün gitmese inanın huzursuz oluyor. yeterince azimli olsamda yinede beni motive edecek her mesajınızı bekliyorum.

darısı spor yapamayanların başına. imkanı ve zamanı olanlara sakın üşenmeyin derim ben.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil