Geri git   Tüp Bebek Forum > SİZDEN GELENLER > Fazla Kilolardan Kurtulma

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.May 2010, 00:50
elminda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elminda elminda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

ben kullandım mahicim belirgin bir rahatsızlıgın yoksa kullanabilirisn tabiii yine senin kararın ben 1 ayda 5-6 kilo verdim
Alt 2.June 2010, 02:35
akipekli
Misafir

Günde 2 aşamalı spor yapmak mutlaka bir takım yararlar yapıyordur vücuda.
Benim gittiğim dietisyenimin spor ile ilgili yaptığı açıklama şöyleydi;
"Sporu her gün 1 defa yapmalısın. Çünkü vücut ilk 20 dakika ısınıyor ve sonrasında yağ yakmaya başlıyor. Ayrıca her gün toplam onbin adım atmak gerektiğinden bahsetmişti."

Ben tüp bebek tedavisinden önce 17 kilo vermiştim.
Bunu yaparken doktor kontrolünde xzenical hapını içtim ve her gün birbuçuk saat eliptik bisiklette ayaktta hem kollarımı hem ayaklarımı hareket ettiriyordum, koşarken ellerinlede kürek çeker gibi hareket etmek bir nevi. Haşimato tiroitime rağmen ayda 4 kilo verebilmiştim. Doktorumun aylık hedefi tiroitimden dolayı 2 kilogram yağ kaybıydı.
Geçen yıl gittiğim dietisyen kullandığım o ilacın daha sonrasında yağlanmaya neden olduğunu söyledi. Sözü getirmek istediğim yer şu: İlaçla filan zayıflamaya çalışılınca sonrasında faturası ödeniyor bir şekilde. Eliptik bisiklet ile kardiyo çalışması sağlığınızda sorun yoksa en uygun zayıflama yolu.
Birde doktorum programında her pazartesi günü şişmanlık işleniyor neredeyse. Program videoları var. Onlardanda çok fazydalı beslenme biçimindeki doğrular ve yanlışları öğrendim ben. tavsiye ederim gün içinde tv yi izleyemeseniz bile akşamları o kanalın internet sayfasında gün içerisinde verilen menülerin listeleri yayınlanıyor. Onlarıda okuyup uygulayabilirsiniz.
Ama sanırım en doğru yol inandığınız bir dietisyenin kontrolü altında kilo vermeye çalışmak.
Kilo verme konusunda hepimizin Allah yardımcımız olsun.

Mahi ; Bence kimyasal olan birşeyleri kullanmak bizim durumumuzdaki insanlar için tehlikeli. Çünkü üzerindeki etikette yazan ile gerçekten içerdiği maddeler aynımı bilinmez. Üretimlerin nasıl yapıldığı, kontrollerdeki ciddiyet ve kimyasallara vücutlarımızın vereceği negatif tepki riskini alacak durumlarda değiliz bizler. Acı zayıflatıyor diyor beslenme uzmanları ama hapını için demiyorlar. Doğal olanı eğer buluyorsanız organik olanını yiyin diyorlar.
Alt 2.June 2010, 08:41
sema841 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sema841 sema841 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

kızlar ben sporun haricinde tam diyat yapamasam da en azından abur cuburu azalttım,bi de kahvaltı da börek-poğça bunları yemiyorum.10 günde step ve plates sayesinde 1,5 kg.verdim.pazar günü de aletli çalışmada koşu bandı ve bisiklette bayağı çalıştım.bakalım ilerki haftalarda neler olcak kilolarda ...

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil