Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Açık Kürsü

Seçenekler Arama Stil
Alt 4.October 2012, 13:33
MBKaya MBKaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
alarahan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
MBKaya, pıhtılaşma için metoininden zayıf diyeti duydum da antikorlar için glutensiz diyeti duymadım. Bu diyette de hayvansal ürünler az yada hiç mi yenmiyor acaba?
Bir de başka bir sitede, Romanya'dan getirttikleri tavşancıl otu tentürü denilen bir bitkisel ile hamile kaldıklarını yazanlar olmuş hiç rastladın mı?
cnm tavsancil otunu hic duymadim ama arastiririm!Gluten ozellikle unlu urunlerde var ve unda!burda glutensiz urunler cikmaya basladi fakat cok pahalilar!Pihtilasma icin metoini hic duymadim sadece k vitamini iceren iyceklerden az tuketmemiz lazim bende tabel var k vitamini iceren iyecelerle meyve sebze ve folic acid degilde metafolin (taxofit faolsaure metafolin) almamiz lazim ve b komplex , b12 icin methylcobalamin-bunlar en cok almanyada bulunuyor ve medyn forte!aktara gittigimde muhakkak tavsancil otu tenkturu sorucam sana soylerim!optum
Alt 9.October 2012, 08:44
fidelgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
fidelgunes fidelgunes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

alarahan ben de var pıhtılaşma acaba bende kulansammı folikasit ve aspirin tedaviye giricem sanırımama şimdi degil kendimi hazırlayamıyorum beyin olarak tedaviye acaba folicle başlasammı
Alt 14.October 2012, 00:28
alarahan alarahan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Fidel, bir tedavimden sonra aspirin ve folik asite devam etmiştim ve 2 ay sonra kendiliğimden hamile kalmıştım. Gebelik takibi için gittiğim dr'a pıhtılaşma sorunumu söylememe rağmen iğneye başlamadı ve kaybettim. Sonra tekrar kendi hastanesinde yaptırdı ve sonuçlar aynı olmasına rağmen "Bir dahaki gebeliği öğrenir öğrenmez iğneye başlayacağız" demez mi Sanki bir daha hamile kalabildim yada kalabileceğim. Offf ya! bu nasıl bir ihmal. Sinir oluyorum doktorlara.
Sen başla Fidelcim. Bir kaç ay içinde ekonomik durumun elveriyorsa tedaviyede başla.
Alt 14.October 2012, 00:30
Çal??kan Üye

Alıntı:
MBKaya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
cnm tavsancil otunu hic duymadim ama arastiririm!Gluten ozellikle unlu urunlerde var ve unda!burda glutensiz urunler cikmaya basladi fakat cok pahalilar!Pihtilasma icin metoini hic duymadim sadece k vitamini iceren iyceklerden az tuketmemiz lazim bende tabel var k vitamini iceren iyecelerle meyve sebze ve folic acid degilde metafolin (taxofit faolsaure metafolin) almamiz lazim ve b komplex , b12 icin methylcobalamin-bunlar en cok almanyada bulunuyor ve medyn forte!aktara gittigimde muhakkak tavsancil otu tenkturu sorucam sana soylerim!optum
MBKaya, metafolin nedir?
Alt 15.October 2012, 10:47
Çal??kan Üye

alarahan evet başladım folicasite aspirine başlamadım daha ama tedavye başlıycaz gelişmeleri haber ederim
Alt 15.October 2012, 23:53
Çal??kan Üye

Alıntı:
fidelgunes´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
alarahan evet başladım folicasite aspirine başlamadım daha ama tedavye başlıycaz gelişmeleri haber ederim
Bekliyorum fidelcim.
Alt 17.October 2012, 09:45
Çal??kan Üye

alarahan hocam sana bi sorum olucakşimdi benim haşimoto hiper dim ama ist doktorum öyle demişti burdaki ant doktorumda haşimoto hipolusun dedi benim tsh yüksekti hep t3 t4 normaldi ve benim kilo sorunum yok hipolularda kilo sorunu var hepsinde ben neyim acaba artık dr gitmiyorum sıkıldım bunaldım sence ben neyim
Alt 17.October 2012, 23:48
Çal??kan Üye

Alıntı:
fidelgunes´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
alarahan hocam sana bi sorum olucakşimdi benim haşimoto hiper dim ama ist doktorum öyle demişti burdaki ant doktorumda haşimoto hipolusun dedi benim tsh yüksekti hep t3 t4 normaldi ve benim kilo sorunum yok hipolularda kilo sorunu var hepsinde ben neyim acaba artık dr gitmiyorum sıkıldım bunaldım sence ben neyim
Fidel, alemsin beni güldürdün allah da seni güldürsün
Canım, hiperlerde tsh değeri sıfırlı değerlerde referans değerinin altında olur. Hipolarda tsh yüksek olur 5,8 gibi. Senin tsh değerin kaç? Anti-tpo yada anti-tg yüksek ise de haşimato oluyor. Hipolu haşimatoysan yaşadın demektir. Benim gibi kilo veremezsin, göbek kısmından yağlanırsın, yumurta rezervin azalır, gebe kalamazsın, kalsan da düşürürsün. Allah bana benzetmesin kısaca.
Alt 18.October 2012, 11:34
Çal??kan Üye

yok benim degerim coook yüksekti 54 lere cıkmıştı sıkıntı basmalar depresyon vs ile gitmiştim tsh bakıldıki tsh 54 lerde sonra düştü ama ilac almazsam tabi fırlıyor haşimotoluyum ant tipomu ne o 100 cıkmıştı doktor pozitif demişti antikorun haşimotolusun dedi yani bende haşimoto hipoluyum demekki fakat bende şimdiye kadar kiloyla ilgili sıkıntım yoktu ama şimdi sanki belim kalınlaşıyo 53 kg şaunda zayıf sayılırım ama belimde başladı yaglanma yumurta rezervim tavuk gibiyim bentüp bebeklerde 27 ,17 gibi yumurtalar cıkıyoama tabi şimdi adetlerim azaldı bu tedavimde ne yasarım bilmiyorum adetlerim 2 gün oluyor
Alt 18.October 2012, 13:09
dilek82 dilek82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

pıhtılaşma testimi aldım daha dr göstrermedimhepsi normal fakat 1 tanesi şöylşe
MTHFR-A1298 C MUT ANALİZİ: HETEROZİGOT 1298 AC BU NEDEMEK bendedemi pıhtılaşma sorunu var acaba

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil