Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Açık Kürsü

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.October 2009, 07:34
alarahan alarahan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Exclamation Kan Pıhtılaşması sorunu olanlar

Eski forumumuzda böyle bir konu vardı, devam edelim istedim. Sorunlarımızı, gebelik öncesi ve gebelikte neler yapılacağı konusundaki doktorlarımızın tavsiyelerini buradan paylaşalım.

Durumuzla ilgili takip listesi yapalım mı, ne dersiniz? Ben başlıyorum, sizlerin de eklemelerinizi bekliyorum.

Alarahan- MTHFR C677T heterozigot, PAI 4g/5g polimorfizmi, gebelik öncesi folik+coraspin+b12 vitamini, gebelikte kan sulandırıcı (dozu belli değil)

Honest-MTHFR C677T ve A1298C heterozigot, PAI 4g/5g polimorfizmi, gebelik öncesi folik+b vitamini, gebelikte cleaxane 0,2

Altınyunus-Faktör XIII V34L Heterozigot ve A1298C Homozigot, gebelik öncesi folik+coraspin+b12 complex vit., gebelikte fragmine 5000 ünite

Şenayyıldırım-MTHFR C677T homozigot, gebelik öncesi folik+coraspin, gebelikte kan sulandırıcı

Zarpandit- MTHFR C677T heterozigot, gebelik öncesi folik+coraspin, gebelikte fragmine 5000 ünite

Bluesky- Faktör V leiden heterozigot, gebelik öncesi coraspin+folbiol, gebelikte cleaxan 0.4 (doz değişebilir)

Fidelgüneş-MTHFR C677T heterozigot, gebelik öncesi bemiksc, gebelikte fragmine (dozu belli değil)

Metkav-MTHFR A 1298C Homozigot, gebelik öncesi haftada 1 kez fragmin 5000, folik + dhea, gebelikte fragmine (dozu değişebilir)

İdil76-MTHFR C677T heterozigot, gebelik öncesi folik asit+coraspirin, gebelikte kan sulandırıcı

Tiryaki-MTHFR C677T heterozigot ve Faktör V, gebelik öncesi ..........., gebelikte kan sulandırıcı

Zeliş-MTHFR C677T heterozigot, gebelik öncesı ecoprin, gunde 3 defa folık plus, gebelikte kan sulandırıcı

Nihalc-MTHFR C677T ve A1298C Heterozigot, gebelik öncesi ............, gebelikte kan sulandırıcı

Elifim34-Fibrinogen -455 G >A heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, gebelik öncesi her gün clexana 0,4 iğne, gebelikte de devam

Mahi- MTHFR 677 heterozigot-

Hayrünnisa-(bebeğine kavuştu) transferden başlayıp doğuma kadar fraxiparine 0,4 kullandı [/B]

isirin42-(HAMİLE) protein S, 12. haftaya kadar Fraxiparine 0,6 kullanırken, 3 ay tamamlandığında doz 0,4 e düştü.

momtobe-(HAMİLE) hiç pıhtılaşma testi yapılmadan tüp bebek tedavisinde coraspin ve fraxiparine 0.6'lık başlanmış, şu an 19 haftalık hamile ve doğuma kadar clexane 0.3 lük kullanmaya devam edecek.

Yasmin-(BEBEĞİNE KAVUŞTU) faktör V leiden, 7 ay kan sulandırıcı kullandı.

Konu alarahan tarafından (29.August 2010 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.
Alt 16.October 2009, 09:00
Honest Honest isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

Standart MTHFR C677T ve MTHFR A1298C Heterezigot

Merhaba, hayırlı forumlar ve hayırlı cumalar
Alt 16.October 2009, 09:02
Honest Honest isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

B vitamini (Apikopal) ve folik asit kullanıyorum, gebelik oluşursa kan sulandırıcı iğne önerdiler...
Alt 16.October 2009, 09:06
alarahan alarahan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

honest, dr.unun gebelik öncesi ve gebelikte nasıl bir ilaç takibi yapacağına ilişkin bilgin varsa, ekle canım.

Alarahan- MTHFR C677T heterozigot, gebelik öncesi folik ve coraspin, gebelikte kan sulandırıcı

Honest-MTHFR C677T ve A1298C heterozigot
Alt 16.October 2009, 09:36
altınyunus altınyunus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

tekrar merhaba...
Faktör XIII V34L Heterozigot mutasyon saptanmıştır.
MTHFR A 1298C Homozigot mutasyon saptanmıştır.

alarahan cım,ege üniversitesinde genetik bölümünde ki dr . protein s ve protein c değerleri normal olduğu için herhangi birşey önermedi...
ama enver bey hem yaş,hem de sayısız başarısız tedaviden dolayı pıhtılaşma olsa da olmasa da kan sulandırıcı kullandıracak.5000 ünite fraxparin sanırım.ben folik asit ve aspirin içiyorum.daha doğrusu b complex vitamin içiyorum.ama murat bey bana yüksek doz folik asit önermişti.siz ne kadar alıyorsunuz folik asiti?
Alt 16.October 2009, 11:03
senayyildirim senayyildirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

MERHABALAR..YENİ FORMUMUZ HAYIRLI OLSUN..KUCAKLARIMIZ DOLSUN İNŞ

senayyildirim-MTHFR C677T homozigot- gebelik öncesi coraspin ve folikasit ..şuan elevit verdiği için dr um folikasiti içmiyorum...gebelik oluşunca da kan sulandırıcı iğneye başlarız dedi..dozuyla ilgili birşey söylemedi...ama hamileliğin oluşması halinde ben hematoloğa gitmeyi düşünüyorum hemen
Alt 16.October 2009, 11:05
senayyildirim senayyildirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

özlemcim bende genetikle ilgili site dr una yazmıştım MTHFR C677T homozigot olduğumu..yüksek doz folik asit önermişti bana...elevitte 0,8 mg ..yeterli mi acaba??
Alt 16.October 2009, 12:19
Zarpandit Zarpandit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Zarpandit- MTHFR (C677T) Heterezigot mutasyonu

Turk doktorum, gebelik oncesi yuksek doz Folik asit, bebe aspirini, transfer itibariyle 5000 Unite Fragmin-gunde bir kez.

Bebe aspirinini icemiyorum, birkatim. Iki yil once ulser tedavisi gordum, simdi de mide ile kalinbarsak arasindaki yutakta problemim var ve de gastrit teshisi konuldu, aspirin yabanci doktorum tarafindan yasaklandi.

Bu arada stres ve aspirin ulser nedeniymis, ilgili arkadaslara duyurulur.

Yabanci doktorum, cok onemsemedi. Hic bir sey onermedi, onermedigi gibi de dunyada bir cok doktorun farkli goruse sahip oldugu, sulandirici kullanmanin ekstra bir fayda saglamadiginin hala tartismali oldugunu, kendisinin de bu grupta oldugunu soyledi.
Alt 16.October 2009, 13:03
nasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nasar nasar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhaba;

Bende eski foruma yazmıştım ama buraya da tekrar yazmak istedim.Aynı sorun bende de var.ve doğuma kadar clexan kullandım.
Alt 16.October 2009, 13:33
Zarpandit Zarpandit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

nasar, bu clexan ilac midir yoksa igne mi? Tedavi oncesi mi basladiniz? Kacinci denemede basarili oldunuz merak ettim.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil