Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Azosperm ile savaş ve tüp bebek tedavileri

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.July 2013, 15:31
svs svs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart Kök hücre için onay alınmış

Arkadaşlar belkide çok uzun zamandır beklediğimiz haber ankalife resmi internet sitesinde , insan uygulamaları için sağlık bakanlığından onay alınmış ve değerlindirmeler başlamış , inşallah hepimiz için hayırlısı olur...
Alt 1.August 2013, 12:29
hamen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hamen hamen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

gerçektenmi ...
ama ben emre beyle görüştüğümde kök hüce diye şimdilik bir şey yok demişti.yakın bir zamanda.
rabbim inşaallah bize yardım eder.bizim içinde bir umut ışığı olur.hiç bir şey yapmadan beklemek çok zor bir durum .yılların geçmesini beklemek çok zor. hadi hayırlısı .rabbim şu mübarek günlerinde gecelerinde sana el açıp yalvarıyorum.evlat hasreti çekenlere hayırlı sağlıklı sıhhatli evlat nasip eyle aminnn
Alt 2.August 2013, 11:43
isra isra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Dün ankalifı aradım bu kök hücre işine başlamışlar şu ana kadar 2500 kişi başvurmuş 150 kişiye sponsor bulmuşlar fiyatı oldukça yüksek 10000 euro yüzde 80 gibi bir başarı sağlanıyormuş ,göbekten yağ alıp bir işlemden geçirip kök hücrelerini alıp testise enjekte ediyorlarmış ilaç kullanılıyormuş sürekli testler vs tam 3 yıl sürüyormuş yine sonunda tese işlemi yapılıyormuş microenjektion yöntemiyle tüp bebek yapıloyormuş ...aman bende tamamen normal gebelik elde edileceğini düşünüyordum ...neyse hayırlısı siz naptınız kızlar ...valla ne yapcağımızı şaşırdık denesek mi denemesek mi ...rabbim hayırlısını versin inşallah hepimize
Alt 20.August 2013, 13:15
Yeni Üye

MERHABA HERKESE
BİZ ANKALİFE İLE GÖRÜŞTÜK.DOSYAMIZI İNCELEDİLER.BİZİ TEDAVİ PROĞRAMINA ALAMADILAR.EŞİMDE GENETİK BOZUKLUK VE HEPATİT B OLDUĞU İÇİN DEDİLER.BİZİM İÇİN TAMAMEN SON OLDU BU.HAYIRLISI DEMEKTEN BAŞKA ÇARE YOK.O KADAR YORGUNUMKİ.KÖK HÜCREDEN DE UMUDUMUZ BİTTİ.RABBİM HEPİMİZE SAbır versin
Alt 20.August 2013, 13:16
Yeni Üye

herhangi bir ücret de talep etmemişlerdi.bilginiz olsun arkadaşlar.
Alt 4.September 2013, 18:29
dest dest isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

merhaba ben de anka life ı aradım ama hala dönmediler doktorlarından birine mail ile ulaştım eşimin uygun olduğunu söyledi.. ama biz daha önce kaan aydos a gidiyorduk kendisi daha netleşmiş bir sonuç olmadığından bu yöntemle doğacak çocuğun beklenmesini öneriyor.. biz de karar veremedik eğer aranızda tedaviye başlayacak yada araştıran biri varsa lütfen yazın..
Alt 5.September 2013, 03:36
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Arkadaşlar henüz kök hücre çalışması yok. hic bir sekilde sunu yapıyoruz bunu yapıyoruz diyenlere lütfen inanmayın. Ankalife da kök hücre calısması ile tüp bebek tedavisi yok.Dünyada bile araştırması var kendisi yok.
Bu konu çok suistimale acık bir konu.Başka hastalıklarla ilgili kök hücre çalışmaları yapılıyor. Kök hucre ile ilgili bizim bölümüz var orada en yeni bilgileri okuyabilirsiniz.Oda geçen yılın .. biz takip ediyoruz bir sey olursa hemen burada yayınlarız.
Alt 7.September 2013, 12:36
Yeni Üye

arkadaşlar ankalife bizi pazartesi muayeneye çağırdı gidicez tavsiyesi olan var mı kafam çok karışık ... tedaviye başlıcaz diyorlar
Alt 7.September 2013, 23:27
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

dest muayene ucretsiz mi yapıyorlar ozaman gidin bakalım ne söyleyecekler. kafan hic karısmasın su anda kok hucre calısması yok. Tüp bebek tedavisinden önce testislerde sperm aramak icin tese yada mikrotese önerecekler.Bir parca alalım belki bulabiliriz diyecekler. Kabul ederseniz bunun icinde tabiki ödeme yapmanız gerekecek. ayrıca tup bebek icin ayrı bir ucret var.Ama belki cıkar derseniz bu tamamen sizin kararınız olacak.
Size bol sans diliyorum
Alt 8.September 2013, 00:29
Yeni Üye

Alıntı:
sibelt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dest muayene ucretsiz mi yapıyorlar ozaman gidin bakalım ne söyleyecekler. kafan hic karısmasın su anda kok hucre calısması yok. Tüp bebek tedavisinden önce testislerde sperm aramak icin tese yada mikrotese önerecekler.Bir parca alalım belki bulabiliriz diyecekler. Kabul ederseniz bunun icinde tabiki ödeme yapmanız gerekecek. ayrıca tup bebek icin ayrı bir ucret var.Ama belki cıkar derseniz bu tamamen sizin kararınız olacak.
Size bol sans diliyorum
Bize tel de karından bir yağ hücresi alıp kök hücrenin ayrıştırılıp testise yerleştirileceği bu işlemin 15 günlük bir işlem olduğu ardından 1,5 yıl ilaç tadavisinin sürüp yine 1,5 - 2 yıl bekleme ve takipten sonra Micro tese olacağını söylediler biz de hiç sperm üreten hücre olmadığı için %80 başarı oranı olduğunu söylediler Pazartesi ücretsiz muayene için gidiyoruz yağ hücresi mantıklı geldi ama o nünüze ardından ilaç tedavisi beni biraz endişelendiriyor ilginiz için teşekkür ederim Pazartesi sizin el detayları paylaşmak isterim sevgiler )

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil