Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Azosperm ile savaş ve tüp bebek tedavileri

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.March 2010, 22:26
Seyya Seyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart Azosperm sertoli cell only syndrom Prof.Dr.Kaan Aydos

Merhaba Arkadaslar

ben zaman zaman yazilanlari okuyan ama bir türlü yazmaya cesaret edemeyen
biri olarak bugün cesaretimi topladim ve üye olmaya karar verdim.
Benim esimde azosperm sertoli cell only.dokuz senedir evliyiz alti sene önce esim TESE oldu ama maalesef hic birsey bulunmadi.
Biz de Kaan Beyin hastasi olarak,daha henüz tedaviye baslamadik ama Endol 25mg ve Testojeli bir ay kullanmamizi istedi.

Allah hepimizin yardimcisi olsun insallah
Alt 29.March 2010, 22:58
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

sevgili seyya hosgeldiniz

umarim forumda iyi vakit gecirip bol paylasimda bulunursunuz

konunuzu tüm arkadaslarin rahatca görüp ulasabilmesi icin dogru bölüme yani azosperm ile savas bölümüne tasiyorum...

keyifli paylasimlar

-----------
wish = karia ....
Alt 31.March 2010, 14:28
serde serde isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

arkadaslar eşim microtese sonucu sertoli cell only sendromu ortaya cıktı.eşimin sülalesinde kısır olan amcaları varmıs gecmişte ama babası abisi hepsinin cocugu var.genetik testin üçü de normal cıktı.ancak eşimin fsh ve testestoron hormonları dengesizdi.tedavi sonucu onlarda düzeldi.fsh 13 testestoron 6.sizce umudumuz varmı bizim
Alt 31.March 2010, 14:28
serde serde isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

acaba bu hastalıktan olup basarıya ulasan varmı hiç
Alt 31.March 2010, 17:05
ümit22 ümit22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

sevgili seyya hoşgeldin öncelikle;
Sanırım siz 9 yıllık evlisiniz. Bu sitede 10 yıldan yukarı varmı bilmiyorum ama benim 12. Yılagirdi allah heppimizin yardımcısı olsun. O arada benimde teshişim:azosperm sertoly cell only sendromu. Kaderimiz bu.
Alt 6.April 2010, 19:40
Zeynebim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Zeynebim Zeynebim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

bizimde 7 ye girdi ne zor ya...Zaman geçtikçe canım daha çok acıyor sanki...
Alt 24.April 2010, 11:13
yasi yasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

herkese slm bizim evliligimizde 6 sene oldu. bizim teshisde sertoli cell only sendromu benim esimde micro tese oldu ama olumlu sonuc alamadik.ya cok kötü bisey bi tedavi bile önermediler direk yüzümüze sizin hic cocugunuz olmaz dediler allah hepimizin yardimcisi olsun durumu bizim gibi olan arkadaslar varmi?
Alt 26.July 2010, 14:04
sera2714 sera2714 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

herkese selam
ben 5 yıllık evli ve 33 yaşında bayım. maalesef bende azospermliyim. 2009 yılında adanada mikro tesede yaptırdım fakat sonuç malesef sıfır. bende tüm hormonel değerler ve herşey normal ama işte doktor setoli cell only sendromu dedi ve sperm üretecek olan hücrenin olmamasından dolayı bugünkü teknoloji ile çocuk sahibi olmamızın mümkün olmadığını söyledi. tabiki o anı tahmin edersiniz dünyamız yıkıldı. allahtan eşim saolsun çok destek oldu. şuan yaptığımız bişey yok bizde sagdan soldan ne duyarsak yapmaya çalışıyoruz işte çakşır otu keçiboynuzu yok karışım en son spermiyogram tahlilinden bu yana bir yıl geçti ama yenisini yaptırmaya açıkcası çekiniyorum çünkü yine o sıfırı görmek beni gerçekten olumsuz etkiliyor. ama yinede umudumuz yitirmedk herşeyi deniyoruz. inşallah olumlu gelişmeler olursa burada paylaşmaktan onur duyarım. sizlerde yaşadıklarınızı ve yaptıklarınızı burda anlatırsanız birbirmize yardımcı olabilirsek çok güzel olur. allah tüm bu durumda olanlara yardım etsin ve kimseyi çocuk özleminden hasretinden mahrum etmesin.
Alt 2.August 2010, 14:37
bnefise@hotmail.com
Misafir

bızde adanada olduk teseyi olmaz deıler çocuk bize ankarada kaan aydosa gıdıyoz deneyın
Alt 5.August 2010, 18:41
laracan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
laracan laracan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

hoşgeldin seyya, bizde yaklaşık 9 yıllık evliyiz. (8,5'tan 9)
benim eşimde azosperm. 2,5 yıldır iğne tedavisi oluyordu. forumlarda hep iğne tedavisi sonunda 1.5 yıl ile 2 yıl arasında sonuca ulaşanları, semen analizinde olumlu sonuç alanları okudukça ümitlendim ama biz 2,5 yıla rağmen o sonucu alamadık. sonunda eşim tese olmaya karar verdi ve çok şükür 5 sperm alınıp donduruldu, hala inanamıyorum.
eğer bu sonucu göremeseydik niyetimiz ankarada kaan aydosa gitmekti. bence herzaman cesur olun. asla vazgeçmeyin ve ümitsizliğe kapılıp tedavinizi bırakmayın. Allah yardımcınız olsun.

serra2714, her koca sizin gibi kendiliğinden tedavisi için çaba harcasa keşke
ben eşimi bunalımlardan çıkarmak ve cesaret vermek için çok uğraştım ve belkide 5 yıl önce ulaşabilirdik bu sonuca. bunu şimdi daha iyi anlıyorum. boşyere korkularımızın esiri olmuşuz. bu sitede en çok tavsiye edilen ve adı dillerden düşmeyen 2 kişi okuyorum hep. ankarada kaan aydos, istanbulda emre bakırcıoğlu. mutlaka bi şekilde onlara ulaşırsanız size yardımları dokunacağına inanıyorum. kendinize çok iyi bakın, iyi haberlerinizi almak dileğiyle.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil