Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEK SAHİBİ OLAN ÜYELERİMİZ > Bebek Sahibi Olan Dostlarımız...

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.August 2010, 11:45
MD29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
MD29 MD29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart ............2 yaş sendromu ...................

Merhaba arkadaşlar herkesin bebişleri iyidir inşallah

kızım 21 aylık oldu 2 yaşına basmasına az kaldı

son zamanlarda kızımda köklü değişiklikler var

çok asileşti üzerini değiştirtmiyor zorla giydirip çıkarıyorum

herşeye hayır diyor ıııg yada

öğrendiği bir söz amaaan

şu sıralar altını bağlatmıyor inanın ölüyorum oda ağlamaktan kıpkırmızı kesiliyor tıkanıyor

banada cinler geliyor

sizinde çocuklarınızın bu gibi sorunları var mı neler yaptınız bu sendromu nasıl atlattınız

kızım çiş diyor klozet aparatı aldım ama sıkmıyorum istediği zaman oturuyor yapıyor

çok asi bu yasta bu asilik

dün akşam babası kızdı git hadi dedi

tıpış tıpış gitti sokak kapısını açtı ayakkabılarını giymeye çalısıyor

midaresi de yok
Alt 11.August 2010, 13:13
arzuvealp
Misafir

merhaba md29 benimde 19 aylık ikizlerim var aynı sorunların 2 katını yaşını yaşıyorum yaklaşık 3 haftadan beri özellik çok huysuzlar özellikle oğlum kesinlikle üzerini değiştirtmiyor ağlıyor kaçıyor izin vermiyor aynı şekilde altınıda bağlarken bayaa bi efor sarfediyoruz oda çok kötü oluyor tabi, bide aşırı bir huysuzluk var, ben aceba azı dişlerinimi çıkarıyorlar diye düşünürdum ama başka bi sebebi olabilirmi bilemiyorum.
Alt 11.August 2010, 14:15
ebru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ebru ebru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

benım oglumda 26 aylık 2 yas sendromundayı< tam 36-48 aya kadar sürebılıyormus benımkıde pek üst degıstrımeyı sevmıyor süreklı huy degısıyor durup dururken aglamaya baslıyor atıyor kendısını yere hepsı 2 yas sendromu ama malesef eşime göre ben şımartıyormusum ondanmıs bıde bunla ugrasıyorum) allah yardımcımız olsun
Alt 12.August 2010, 07:55
Yeni Üye

Sağolun dmekki sadece bizim değilmiş bu sorun çok araştırdım gerçektende 2 yaş sendromu diye bir sendrom varmış
olabildiği kadar anlayışla sakin sakin yaklaşıyorum ama bazen benimde çıldırma ma az kaldığı zamanlar oluyor

bezini atıp tuvalatini söyleyeceği zamanda gelir inşallah

rabbim hepimize sabır eylesin
Alt 12.August 2010, 12:24
firavun firavun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

2 yaşına pazar günü sendromuna 3 ay önce girdik..herkes onun isteklerine uysun istiyor buna bahçedeki arkadaşları,güvenlik görevlileri,market çalışanları v.s. dahil..işin kötüsü öyle de güçlü bir sesi var ki herkes aman bağırmasın diye ne isterse anında yapıyor..eylül de haftada 3 yarım gün anaokuluna başlayacak orada paylaşmayı daha çabuk öğreneceğini umuyorum..yarın da memeden keseceğiz..annem babası ve yardımcı yazlık eve gidecekler ben evde kalacağım..dr.umuz 3 gün ortalarda görünmezseniz unutur dedi..sizler nasıl kestiniz?
Alt 12.August 2010, 13:41
Kıdemli Üye

firavuncum ben kayınvalıdemlerın yazlıga gıttım orda kaldım emmek ıstedıgınde meme öö olmus dedım taze nanenın süt bırikımını bosaltıp acııyıda azalttıgını ögrenınce taze nane koydum süreklı ggsüme tabı o kuruyunca emır o görüntüyü görünce meme öö olmus dedı ıstemedı o ıstedıkce dedesı falan bahcede gezdırdı oyaladı öyle öyle kestık yanı yanında oyalayacagı birilerı olması sart benım korktugum kdar olmadı oyalandı cok aglamadı 2 haFTA SONRA EVE GELDIK O GECE UYANDI COK AGLADI MEME MEME DIYE O GECEYI ATLATTIK UNUTTU HEP BÜYÜK İNSAN GIBI KONUSTUM ONLA MEMEYI BEBEKLER EMER SEN ABI OLDUN ARTIK FLN DIYE CEVRESINDEKI YASITLARINI ÖRNEK VERDIM BAK ONLARDA EMMIYOR DIYE ONUNDA FAYDASI OLDU ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN BIZ ŞİMDİ TUVALET EGT.DEYİZ
Alt 12.August 2010, 13:43
Kıdemli Üye

birde emır bazen gece uyanıyor atletle yatınca terklıyor uyurken atletını cıakrıyorum degıstırmek ıcın o esnada uyanırsa cıglıklarla saatlerce aglıyor zor uyutuyorum sizde böyle oldumu hiç acaba rüya flnmı görüyorda korkuyor?
Alt 13.August 2010, 07:40
Yeni Üye

firavun benim öyle bir zorluğum olmadı 11 aylıkken kndi kendine bıraktı sütümde az gelmeye başladı son zamanlarda kendi istemedi aramadıda üzülmüştüm bıraktı diye

doğduğunda 2 aylık olsun demiştim
2 aylık oldu 6 aylık olsun kanepede oturabilsin demiştim
elimizden tututp yürme sevdasına başladı bizde ne bel ne sırt kaldı inşallah yürüyeceği zamanıda görürürz dedim

şimdi maşallah yürüyor bizim yediklerimizden yiyiyor dişleri çıktı artık derdini anlatabiliyor ( ki bu en iyi)

şimdide bezden kurtulup rahat etsin diye bekliyorum

büyüyünceye kadar isteklerinmiz hiç bitmeyecek sonrada kocaman bayan ve erkek olacaklar bizde zamanın ne cabuk gectiğini anlamıyacağız

allah sağlık sıhhat verisn tüm çocuklara ve anne babalarına
Alt 14.August 2010, 06:18
firavun firavun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sağol ebrucum nane yaprağından başka bir şey kullandın mı?herhangi bir ilaç?soğuk su ile kompres yap demişlerdi onu yaparım şimdilik sadece..tuvalet eğitiminde neler yapıyorsunuz?gece kuru mu kalkıyor?
Rüzgar'a uyurken dokunmuyorum pek öyle üstünü falan çıkartsam o da çok bağırır muhakkak..ama rüya gördüğü oluyor tabii bazen korkuyor;pişş bir şey yok anne burda diyorum usulca..yada kıkırdıyor uykusunda o çok hoşuma gidiyor çok merak ediyorum ne görüyor neye gülüyor bu kadar diye
md cim senin ne güzel olmuş sorunsuz bırakabilmeniz darısı başımıza inşallah..siz tuvalet eğitime başladınız mı?
Alt 14.August 2010, 11:32
Yeni Üye

firavuncum kızıma annem bakıyor sağolsun herşeyiyle ilgileniyor kolzet aparatı aldık ilk korktu sonra çişi geldiyse çiş deyip oturuyordu çok zorlamadık geri tepmesindiye şimdi istediği zaman söylüyor oturtuyorum yapıyor bazen istemiyor bizde zorlamıyoruz zaten 2,52+2,5 yaşında başlanılması gerektiğini söylüyorlar

memeden ayırmak içinde bende değişik şeyler duymuştum arkadaşlara sorayım komik ama değişik yöntemlerdi

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil