Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Polikistik Over tedavisi ve tüp bebek tedavileri

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.April 2010, 21:59
almila almila isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Wink polikistik over sendromu

herşeye ragmen mücadele edenler
Alt 16.April 2010, 22:09
Yeni Üye

mrb arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim 2 yıldır bebişim olmuyor.içmedigim sogan kürü,incirkürü,adacayı,oturma banyosu kalmadı.son 3 aydır düensiz regl oluyorum oda yetmezmiş gibi ayrı bir kist oluştu.dr gittim fazla ilaç vermediler.bir süre sonrada eşimden tahlil istediler onu da hastaneye gitmesi için ikna edemedim bu yüzden dr birşey yapamayacagını söyledi.cok çaresiz kaldım.şimdi yeni dr başlıyorum inş hamile kalabilirim.ama ümidimi yitirmedim elimden gelen ne varsa yapmaya calışıyorum.yapacamda.benim gibi arkadaşlarada burdan sesimi duyurmak istiyorum hepbirlikte ümidimizi kaybetmeden birbirimize destek olarak mücadele etmeye varmısınız.........
Alt 19.April 2010, 10:29
icroc icroc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

merhaba bacım Allahım tüm isteyenlere nasip eder inşallah eşini ikna edememişsin demişsin bu işler tek taraflı mücadele edilecek işler değil sonuçda bebeği tek başına yapmıcaksın ben burda şu sonucu çıkarırım eyer eşim bana böyle bir tavır yapsaydı evde kesin büyük bir sorun çıkarırdım ben mücadele ediyorsam onunda mücadele etmesi gerek sen doktora gidip elinden geleni yapıyorsan onunda yapması mecburi tek taraflı kaldıramazsın bu sorumluluğu gitsin yaptırsın tahlilerini en azından öğrenmiş olursunuz şahsen çok kızdım eşine bir ara benim eşimde benim yüzüme karşı saçma saçma konuşmuşdu ben erkeğim bende sorun olmaz sağlamım diye ama lafını yedi oturdu yerine birdaha ağızını açıp bişey söylemeyedi dicem o bacım ne yap et götür eşini hastaneye
Alt 19.April 2010, 10:50
Yeni Üye

mrb icroc haklısın kardeşim benim eşimde aynı şeyleri söyledi erkekde sorunmu olur benim bişim yok sensin sorunlu falan diye morelimi cok bozmuştu.onunda biraz ailesi ile ilgili probleri var sonuç kötü cıkarsa kaldıramam bunu dedi.biraz bekle falan dedi ama sonradan da iyice yok ne olursa olsun ben gitmem diye tutturdu.anlamış deyilim canım eşim cok inatcı yok dedimi bitmiştir. bugün yeni dr gidecem oda eşimden test isterse mecbur götürecem ne yapıp edip.başka yolu yok bunun.acıklama için de cok tşk ederim...
Alt 19.April 2010, 15:33
Güvenilir Üye

eşin yanlış yapmış heleki bizim gibi durumu hassas olan bayanlara yüzüne karşı sensin sorunlu filan demesi yanlış sonuçda sen onun hanımısın ve anlayış içinde sana destek çıkarak bu uğurda mücadele etmeniz gerekir. İyi veya kötü en azından tahlil yapıldığında sonuç çıkdığında doktorunuz ona göre size tedavi aşamasını söyler bu ayıp değil ALlahdan gelen bişi ama gel bunu çevremize anlat alanda o verende o Allahım ol derse herşey olur bir şekilde aşması gerekir bu işde inatçılık olmamalı ayrıca doktorun ne dedi bacım gittinmi hastaneye
Alt 19.April 2010, 20:13
Yeni Üye

haklısın canım herşey allahtan.evet bu gün dr gittim ankarada mithatpaşada dr ferit sacoglu diye bir dr.muayene yaptı polikistik over,küçük bir miyom birde rahim agzı yara başlangıcı varmış bukadarını beklemiyordum acıkcası şok oldum.perşembe günü tahliller yapacak eşimide cagırdı ondan da isteyecek tahli.ikna oldu gibi ama inş o gün kadar karanı degiştirmez.bakalım ona göre tedavi uygulayacak hayırlısını diliyorum rabbimden morelim bozuk ama ne yapacan dedigin gibi herşey allahtan yapacak bişi yok sabırla beklemekten sonra.derdime ortak oldugun için cok tşk ederim icroc keardeşim allah razı olsun senden. senin problemin nedir sendedemi pko var ...
Alt 19.April 2010, 23:38
tuna çayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tuna çayakar tuna çayakar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

..............................

Konu tuna çayakar tarafından (27.February 2011 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 20.April 2010, 00:02
Güvenilir Üye

büyük geçmiş olsun bacım inşallah tez zamanda istediğin sonuca ulaşırsın bak ben sana uyguladığım şeyi söyleyeyim kişiden kişiye değişir bilemem ama bende de geçen yıl rahim ağızında azıcık yaran var demişlerdi ben adaçayı yağı varya keten tohumu yağıyla beraber karıştırdım bir beze dökdüm ve genital bölgeme yani rahime yaklaşak şekilde yerleştirdim tabi azıcık bezin ucunu dışarda bırakdım geri çıkarmak açısından bir hafta yapdım bunu gece yatarken de yapabilirsin adaçayı yağının biraz keskin kokusu olduğu için birazcık yanma hissi uyguluyor ama inan buna ben faydasını gördüm rahimimdeki yarayla ilgili bişey demedi doktor artı rahimide kalınlaştırıyor artı soğan suyu uyguladım adet gördürmedi ama kistlerimi yok etti ben bile inanamadım ilk yapdım 15 gün sonraki diğer 4 ayda da 10 ar gün yapdım. Ve inan şuanda tam 8-9 aydır kist problemim yok sadece adet olamıyorum onuda ilaçla hallediyoruz. Myoma ve kiste iyi gelir dene derim ayrıca ankaralımısın sen bak bir doktor varmış orda benim ablam ona görünmüşdü zaten son hastası olmuşdu ablamda sonra adam ankaraya gitti başkent üniv. hastanesine sanırım adını öğreneyim istersen onada git fikir edinirsin çok süper bir doktormuş öyle demişdi ablam benim eşimde ankaralı bakalım oraya geldiğimde bende o doktora görünmek istiyorum

evet canım bende de pco var yani bütün belirtilerini taşıyor diyebilirim 17 yaşımdan beri uğraşıyorum. İlaçsız adet göremiyorum. Tüylenmem var kilo problemim yokdu ama son 3-4 yıldır bununla uğraşıyorum. Ama azmettim 76 kilodan şimdi 64 kiloya düşdüm. Hem sağlığım için hemde kıyafetlere girebilmek için şuanda tedavi görüyorum göbekden iğne yapıyorum çarşamba günü doktora gidicem eyer istenilen büyüklüğe geldiyse büyük bir ihtimal bu hafta aşılama olur sanırım bakalım Allahdan hayırlısı diyelim
Alt 20.April 2010, 08:15
Yeni Üye

ıcroc kardeşim bilgilerin için saol sogan suyunu bi ara denemiştim ama geri bıraktım şimdi senden duyunca ümitlendim ve bugün başladım allahın izni ile.adacayınıda duymuştum denemek lazım yarın alır denerim.dr için cok tşk ederim canım şimdi bu dr yeni başladım bakalım bunda da bir fayda göremezsem artık başka bir dr aramak gerekiyor.rabbim sana da acil şifalar versin.allah büyüktür birgün bizimde bebişlerimiz olacak inş.güzel haberlerini burada yayınlarsan cok sevinirim.haberlerini sabırsızlıkla bekliyorum.....
Alt 20.April 2010, 09:26
kardelen7660 kardelen7660 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum bende pko idim ve 5 ay kadar soğan suyu içtim şuan pko yok ama ona bağlı olan prolaktin hala yüksek inşallah oda düşerse olacak ama düşmüyo banad dua edin

Bookmarks

Tag Ekle
slm

Seçenekler Arama
Stil