Alt 8.January 2010, 12:50
TKORAL TKORAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Turner sendromu

Arkadaşlar turner sendromu olan buna rağmen doğum yapmış bayanlar burda buluşalım tecrübelerimizi paylaşalımm ????
Alt 25.January 2010, 12:51
mahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mahi mahi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

slm tkoral
canım sen antalyada mı yasıyorsun
Alt 25.January 2010, 14:21
TKORAL TKORAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Evet mahicim antalyada yaşıyorum..yaklaşık 7 seneden beri aslen izmirliyim
Alt 1.February 2010, 11:42
ergune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ergune ergune isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

merhaba
ben 25 yaşındayım 2,5 yıllık evliyim. gittiğim hiçbir doktor bana turner sendromundan bahsetmedi ama Tkoral senin başka bir sayfadaki yazını okudum ve sanırım ben de aynı durumdayım.
kısaca bahsedeyim. ergenlik dönemime geldiğimde hala adet olmadığım için doktora gittim. doktor ilaç verdi, ilacı kullandım ve adet gördüm. daha sonra ilacı bıraktım ama adet görmedim. bir daha da doktora gitmedim
bikaç yıl sonra bir ünv.hastenesinde prof.a gittim ve bana erken menopoz olduğumu çocuk sahibi olamayacağımı söyledi. öğrendikten 1 yıl sonra evlendim. ve 2,5 yıldır çocuk sahibi olamadık tabi. başka merkeze de gittik daha sonra ama hiç yumurta yok. yani ben hiç adet görmüyorum ve doğal olarak hiç yumurtam da yok
hamile kalabilmemin tek yolu yumurta nakli...
Alt 25.June 2010, 10:55
yeter38
Misafir

Alıntı:
ergune´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba
ben 25 yaşındayım 2,5 yıllık evliyim. gittiğim hiçbir doktor bana turner sendromundan bahsetmedi ama Tkoral senin başka bir sayfadaki yazını okudum ve sanırım ben de aynı durumdayım.
kısaca bahsedeyim. ergenlik dönemime geldiğimde hala adet olmadığım için doktora gittim. doktor ilaç verdi, ilacı kullandım ve adet gördüm. daha sonra ilacı bıraktım ama adet görmedim. bir daha da doktora gitmedim
bikaç yıl sonra bir ünv.hastenesinde prof.a gittim ve bana erken menopoz olduğumu çocuk sahibi olamayacağımı söyledi. öğrendikten 1 yıl sonra evlendim. ve 2,5 yıldır çocuk sahibi olamadık tabi. başka merkeze de gittik daha sonra ama hiç yumurta yok. yani ben hiç adet görmüyorum ve doğal olarak hiç yumurtam da yok
hamile kalabilmemin tek yolu yumurta nakli...
senin durumunda aynı benim gibi bana küçükken turner demişlerdi ama şuan öyle olmadığımı düşünüyorum. neden dersen ben araştırdım turnerin hiç bir özelliği bende yok. bu kanıya ben 16 yaşımdayken varmışlardı. şuan gittiğim bütün doktorlar erken menopaz diyorlar. yumurtan yok diyolar.
banada donerden başka bir yolla hamile kalmayacağımı söylediler.ama erken menopaz olupta hamile kalanları çok okudum bu yüzden inanıyorum bizlerde biraz çabalarsak çocuk sahibi olabileceğiz..2 yıllık evliyim. ama olacak inş. çocuğumuz.. ben hayıt tohumu kullanıyorum. çok faydalı olacağına inanıyorum.çok araştrıdım. tam anlamıyla kadın hastalıkları doktoruymuş bu bitki..
Allah ın izniyle tabiki...
Alt 25.June 2010, 11:33
metkav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
metkav metkav isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Arkadaşlar açık kürsüde 3 aylık kür forumunu lütfen inceleyin...
Alt 2.July 2010, 06:32
kayranil kayranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhabalar,

Bana da erken yumurta yetmezliği tanısı ilk konduğunda genetik analiz istediler Turner şüphesiyle, bir şey çıkmadı ama bende de ondan sonra genetikle ilgili meraklar başladı. İnternet'te gezinirken Turner Sendorumu ile ilgili bilgiler içeren Türkçe bir site bulmuştum, bu konu başlığını görünce bahsetmek istedim, belki bakmak isteyenler olur, sitenin adresi http://www.turnersendromu.org/. Herkese mutlu, saplıklı, güzel günler diliyorum...
Alt 13.July 2010, 11:04
yeter38
Misafir

kızlar ben turner sendromunu çok araştırdım. imkansız değil çocuk sahibi olmak.
turner li olupta çocuk sahibi olanların yazılarınıda okudum çok yerden..inş. bizler ümidimizi yitirmeyelim. ben çok umutluyum...hayıt tohumunu kullanıyorum. 1 ay kadar oldu. inşallah devam da edicem.. diyeceğim o ki sizler sakın ümidinizi inancınız yitirmeyin. başaracaz inş.
Alt 31.July 2011, 14:16
lale200 lale200 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

kızlar bende turner sendromuyum bence bizimle ilgili hiçbir tedavi yöntemi araştırılmıyor azınlıktayız bence biryerlere sesimizi duyurmalıyız anne olmak bizimde hakkımız.
Alt 28.June 2012, 22:01
gamzela gamzela isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

bu siteyi yeni gördüm umarım hala bu siteyi takip eden vardır aranızda. 26 yaşındayım ve 3 yaşında bir kızım var ve turner sendromu tanısı konuldu aranızda turner sendromu olanlar varmış lütfen mailleşelim bilgi almak istiyorum tedaviye başladınız mı olumlu sonuçlar aldınızmı cevaplarınızı bekliyorumm

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil