Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Tüp Bebek Tedavim ilgili yeni mesajım var

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.March 2010, 23:33
a.acele
Misafir

Standart kaybettiğiniz bebeğinize gelin burda seslenin

kızlar sizinle bebeğimi kaybettiğimde yazdığım yazıyı paylaşmak istedim.
canım bebeğim

senin varlığından haberdar olduğum zamanı sana kelimelerle anlatamam çok ama çok sevinmiştim sadece ben mi bütün ailem sevinmişlerdi.rabbim sonunda seni bize göndermişti. sanki seni ilk göreceğim zaman gelmek bilmedi.doktorla ilk randevumuzdan önce benim kanamam başladı ve 2,5-3 gün sürdü hemde çok yoğun bir şekilde.doktorumuz o gün çok yoğun olduğu için bizi başka bir doktora yönlendirdi.o doktora gittiğimizde iyi görmüyorum muhtemelen düşecek dedi.çok üzülmüştüm.senden sanki bir eşya gibi söz ediyordu.o gün her tuvalete parça düşürdüğümde sanki seni düşürüyormuş gibi oluyordum.
2 gün sonra kendi doktorumuza gittik ve kanamam bitmişti.o senin içinde olduğun keseyi gösterdi çok küçüktün.1 hafta geriden geldiğini söyledi.1 hafta sonra tekrar gittiğimizde rabbime senin kalp atışlarını duymak için çok yalvardım.ama olmadı duyamadık.o zaman tam 7,5 haftalıktın doktor bir kaç gün sonra tekrar gelin eğer gene duyamazsak o zaman müdahale etmek zorundayım dedi.seni kaybetmek korkusu ile geçti o günler 9 şubat bana hiç iyi şeyler hatırlatmayacak.çünkü seni o zaman kaybettim.son muayeneyi yaptıve biz seni gene göremedik.işte o zamana kadar olan ümidim birden hüzüne dönüştü.hazırlanmak için odaya çıkardılar hazırlandım ve seni benden alacakları zamanı bekledim.baban ve teyzen vardı yanımda ,onlarla göz göze gelmemeye çalıştım. hıçkıra hıçkıra ağlamak istedim ama yapamadım olmadı çünkü tek değildim odada.boğazıma düğümlendi.zamanı geldi ve ben ameliyathaneye indim.narkoz verip uyuttular.sonra seni aldılar benden.seni kaybetmek inan çok zor geldi.çok ağırdı bebeğim bu yaşadığım.nasıl atlatırım bilmiyorum.çok içim acıyor .
geçmiş olsun dediklerinde bile boğazıma bir şeyler düğümleniyor.ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.ne olursun rabbim bir daha bize bebeğimizin kaybını yaşatma.şimdi içimde değilsin ama ben seni her zaman seveceğim.sende bizim için dua et olurmu.canım bebeğim

bu yazıyı bebeğimi kaybettikten bir gün sonra yazmıştım.hissettiklerimi sizinle paylaşmak istedim.biliyorum bazılarınız benim yaşadıklarımı yaşadı.rabbim bir daha kimseye yaşatmasın.çok zor .inşallah rabbim bizlerin kucaklarını boş bırakmaz hayırlısıyla.
Alt 12.March 2010, 10:45
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

a.acele konunuzu icerik sebebiyle sorunlarimizi paylasalim / yeni mesaj var bölümüne tasidim. kayip ve üzüntülerimizi paylasigimiz yer burasi.

kaybina cok üzüldüm... sabir diliyorum. umarim en yakin zamanda melegini kollarina alirsin...

-----------
wish = karia ....
Alt 12.March 2010, 11:42
a.acele
Misafir

kusura bakmayın tam bilemiyorum teşekkür ederim
Alt 12.March 2010, 12:39
simayyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
simayyy simayyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

a.acele canım çok üzüldüm bebeğin için.bende 5 haftalık hamileyken kaybettim bebeğimi.8 yıl beklemiştim ama o beni bu kadar kısa sürede bıraktı gitti.geçen yıl bu ayın 31 de kaybettim.heranım onu düşünerek geçiyor hiç unutamıyorum hep şimdi doğsaydı 4 aylık olucaktı.ama hayatta devam ediyor demekki kaderimiz böyleymiş,hayırlısı böyleymiş.
Alt 12.March 2010, 12:41
Forum Hakimi

bende ameliyattan çıktığımda bebeğim gitti diye ağlayarak uyanmışım. Allahıma yalvardım ne olur bebeğimi bana bağışla diye ama olmadı.benim için hayat bitti artık yaşayamam diyordum maalesef insan herşeye alışıyor.şimdi demekki böylesi benim için daha hayırlıymış diyorum.
Alt 12.March 2010, 14:26
ozgul1426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgul1426 ozgul1426 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

a.acele geçmiş olsun canım yaşadıklarını okurken kendi yaşadıklarım geldi aklıma.sen 7,5 haftalıkken kaybetmişsin ben ise 23 haftalıkken ve tek değil iki bebeğimi birden kaybettim.hastane odasında yalvardım allahım ne olur onlara bişey olmasun diye ama olmadı.üstelik odada herkes bebeğiyle birlikteydi.bense ordan ağlayarak ayrıldım.o günü düşündükçe içim kan ağlıyor.bende ilk zamanlar yaşayamam hayat artık bitti benim için demiştim ama zaman her şeyin ilacı.yaşıyosunda gülüyosunda eğleniyosunda çünkü hayat devam ediyor.bizim için böylesi daha hayırlıymış demekten başka bir şey gelmiyor.belki yaşasalardı sakat olacaktı belkide ilerde hayırsız birisi.ben hep öyle teselli ettim kendimi.yaşasalardı 1 yaşlarında olacaklardı.napalım kaderimizde bunuda çekmek varmış.inşallah hepimiz bir gün anne olur ve bu yaşadıklarımızı unuturuz.
Alt 12.March 2010, 14:36
Forum Hakimi

amin inşallah özgül canım
Alt 12.March 2010, 16:36
elminda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elminda elminda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

a.acele yazını okudum ve kendi yaşadıklarımı hissettim. acının hepsi kötüdür ama özgülcügümünde dedigi gibi 7.5 haftalıkken kaybetmişsin bense özgül gibi 23 haftalıkken kaybettim. ona okadar alışmıştımki hergün tekmeleriyle uyanıyordum eşim askerde diye bana o arkadaş oluyordu ben onunla avunuyor onunla mutlu oluyordum. benim bebegim 23 haftalık olumsuz bir sebebten düşse yada kaybetsem okadar çok etkilenmezdim ama benim durumum hepinizden çok acı. bebegimin hayatına ben kendi ellerimle son verdim bu nedemek biliyormusunuz. kızımın down sendromlu haberi gelince çok kararsız kaldım ve sonunda alınmasına karar verdim. doktor bana bir ilaç verdi bu ilacı al bebeginin hayatı sonlancak dedi. düşünebiliyormusunuz o hapı içicem ve bebegimin hayatınada son vericem. o anları düşünmek hatırlamak bile çok acı. ben aglıyarak zorla o ilaçları içtim. belli bir saat sonra sancım başladı. hastaneye gittik hemen doktorum geldi ve 24 saat içinde dogum gerçekleşicek dedi. aradan 6 saat geçti gece saat 12 olmuştu. ve o an kızımı sag tarafımda hissettim ve kalbiminin durdugunu anladım. ve bagırmaya başladım hemen doktorum geldi kontrol etti ve evet kalbi durmuş nasıl anladın dedi buda annelik iç güdüsüydü. o an beni bırakmıştı o an ben artık onsuzdum sürekli sakinleştirici vuruldu kendimden geçiyordum. sabah oldu ve doktorum dogumun başladıgını söledi ameliyathaneye giderken eşime ve anneme eger bana bişey olursa bebegimi mutlaka almalarını ve onun bir mezarı olmasını istedim. doguma girdim yarı baygındım tam komple bayılcakken bebegimin benden koptugunu anladım zorla kafamı kaldırıp baktıgımda doktorumun elinde bişey vardı ama net göremedim gerisini hatırlamıyorum. uyandıgımda görmek istedim ama çoktan mezarlıkta yeri alınıp gömülmüş. sonra 3 sene sütüm geldi. şuan yaşasaydı 7 yaşında olucaktı. zor toparlandım ama şimdi bebegim olmuyor ama yinede ayakta durmayı ögrendim. tüm olumsuzluklara ragmen hiç bir zaman yenilmicem ve sabredicem eger anlımda anne olmak yazılıysa olurum yazılı degilsede kendim ve eşim için hayatımı devam ettiririm. acılar zamanla azalır ama asla yüregimizden silinmez. ben 7 yıldır hergün vicdanımla boguşuyorum. yanlışmı yaptım kızımın yaşam hakkını elinden aldım diye. ama yapılcak bişey yok geçmiş geçmişte kaldı. diliyorum allahtan bundan sonra herşey hepimiz için daha iyi olur.

Konu elminda tarafından (12.March 2010 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.March 2010, 22:44
ozgul1426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgul1426 ozgul1426 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

inşallah elmindacım inşallah herşey artık çok ama çok güzel olur bizler için.
Alt 14.March 2010, 10:08
eysaecrin eysaecrin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

ben 10 yıldan sonra gelen meleklerimden ayrılalı tam 2 ay oldu şuan 18+5 olacaktım onların varlığını öğrendiğimizde o kadar mutluydukki tarifi edilmezdi kaybettiğimi öğrendiğimde dünyqa başıma yıkıldı kürtaj için bekllerken yer olmadığından beni nts odasına aldılar hiç duymadığım kadar bbeklerin kalp sesleerini dinledim ve kürtajdan sonra ayılırken tutturmuşum bebeklerimi görücem diye bana bir bardak gösterdiler orda benim hayatımın anlamları vardı ve benden ayrılmışlardı ben hala ağlıyorum arkalarından hala acaba yaşıyorlarmıydı acaba demekten kendimi alamıyorum.ama ben dr inanmadım kaç dr gittim hepsi aynı dedi ama genede acaba diyorsun benim bebeklerim bana genede en güzel duyguyu yaşattılar ve olmasalarda sevgileri yüreğimin en güzel en derin yerinde duracakar ben yaşadıkça tekrara olsada benim ilk göz ağrılarım olacaklar.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil