Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Herkesin Yeni Başlangıçlara İhtiyacı Vardır.

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.November 2009, 19:13
nalan nalan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart yaşadıklarım normal mi

merhabalar ben de çocuk sahibi olamıyorum.eşimde bazı sıkıntılar olduğunu öğrendik.ama psikolojim hiç iyi değil.aklımdan her türlü şey geçiyor.her dafasında üzülmeyeceğim diyorum olmuyor.artık eşimle de aram çok kötü.o da benim bu kadar çok anne olma isteğimi anlayamıyorr.ben sana yetmiyor muyum diyip duruyor.sadece bu yeter mi bilmiyorum.karmakarışığım.keşke bu hayat hemencecik geçsede ölüm denen sona çabuk yaklaşsak diyorum.
Alt 8.December 2009, 00:51
hazan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hazan35 hazan35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

sevgili nalan,seni en iyi bizler anlayabiliriz sanırım.aynı yollardan bizlerde geçtik,eminimki yıllar geçmeye başlayınca eşinde en az senin kadar üzülecek ve çaba sarfedecek.
Alt 9.December 2009, 08:48
baceng baceng isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili nalan. Benim de moralim bozuk, sinirlerim yıprandı. Üzülmen çok normal. Ama lütfen elinde olmayan şeyler için ölümü dileyecek kadar derin üzüntülere kapılma arkadaşım. Bizi yaratan bizim için en hayırlı olanı bizden iyi bilir.

Eşinde sorun varmış. Bu sorunların ne olduğunun tam adını koyabildiniz mi? Bu çok önemli. Sorun bilinmeden çözüm olmaz. Öncelikle yapılabilecek ne varsa yapmaya çalışmak gerekir. Erkek kısırlığında çözümler çoğaldı. Hepsini gözden geçirin bence.

Üzülmeye gelince. Annelik içgüdüsü o kadar kuvvetli ki insan ister istemez bu baskının altında eziliyor. Ben de aynı durumdayım. Ama şükrediyorum ki bu hissi hissedebiliyorum. Bende de yumurta yetmezliği var. Eşim sapasağlam ama benim yüzümden çocuk sahibi olamıyor. Üstelik sanırım erken menopoz belirtileri gösteriyorum. Hem adet sancılarım çok şiddetli oluyor, bütün ayın sadece bir haftasını rahat geçirebiliyorum, sonra ağrılar şişkinlikler, ateş basmaları... Bu arada işime gelmek ve çalışmak, evimde de düzenimi devam ettirmek zorundayım. Çok zor bunlar. Ama eminim ki altından kalkamayacak olsam Rabbim bunları yaşatmazdı.

Rabbim hepimize acil şifalar versin arkadaşım. Üzülme emi. Birbirimize burdan destek oluruz inşallah.
Alt 14.December 2009, 17:45
aykut06 aykut06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart slm nalan

Alıntı:
nalan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar ben de çocuk sahibi olamıyorum.eşimde bazı sıkıntılar olduğunu öğrendik.ama psikolojim hiç iyi değil.aklımdan her türlü şey geçiyor.her dafasında üzülmeyeceğim diyorum olmuyor.artık eşimle de aram çok kötü.o da benim bu kadar çok anne olma isteğimi anlayamıyorr.ben sana yetmiyor muyum diyip duruyor.sadece bu yeter mi bilmiyorum.karmakarışığım.keşke bu hayat hemencecik geçsede ölüm denen sona çabuk yaklaşsak diyorum.
sen böyle düşünürsen ben evlenmekten korkarım hatta vazgeçtim bile bende aynı problemler var bende hipo yum bende kısırım ve kemik erimeside sen böyle düşünürsen benim evlenmek aklımdan bile geçmez çünkü karşımdaki insanı dündüğmde üzülürüm evlenmem kusura bakmayın kızlar ben yeniyim kimseyi tanımıyorum nalanın yazdıklarını okudum kendimden korktum evlenince karşımdaki insanıda mutsuz edecegimden korktum 19 yıl hipogonadizm liyim
Alt 26.December 2009, 18:23
seyma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
seyma seyma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

Alıntı:
aykut06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sen böyle düşünürsen ben evlenmekten korkarım hatta vazgeçtim bile bende aynı problemler var bende hipo yum bende kısırım ve kemik erimeside sen böyle düşünürsen benim evlenmek aklımdan bile geçmez çünkü karşımdaki insanı dündüğmde üzülürüm evlenmem kusura bakmayın kızlar ben yeniyim kimseyi tanımıyorum nalanın yazdıklarını okudum kendimden korktum evlenince karşımdaki insanıda mutsuz edecegimden korktum 19 yıl hipogonadizm liyim

aykut evlilikten korkma yanlızca baştan sorununu paylaş benim eşimin böyle bir problemi olsa ona destek olurdum o da bana oluyor ben pko hastasıyım 7 senedir bebeğimiz olmuyor ama o benim başıma hiç kalkmıyor hem bu sitede bir sürü hipolu arkadaş hamile kaldı ve bebeklerini kucaklarına aldılar yani korkma her insanın sıkıldığı sanki dünyanın altında kaldıklarını düşündükleri bir an gelir
Alt 30.December 2009, 19:23
Yeni Üye

evt ilk başta çocuğuuz olmuyor diye çok üzülmüştüm ama şimdi alışıyorum galiba duyarsızlaşıyorum.yapacak bişey yok rabbim isterse zaten olacaktır.hergün yeni bir arkadaşımın hamilelik haberini alıyorum önce bi beş on saniye sarsılıyorum ama sonra kendime geliyorum olsun rabbim bize bunu uygun görmüş başüstüne
Alt 4.January 2010, 21:04
Yeni Üye

galiba benim yazdıklarımdan arkadaşlar eşime hiç destek oladığımı çıkarmışlar ama öyle değil ben o kadar bencil değilim sorun bende veya eşimde sonuçta çocuğumuz olmuyor sorunun kimde olduğu önemli değil sonuç önemli işte ben bu sonuca üzülüyorum ve eşimin ben üzülürken benim üzülmemi bile kabullenememesine üzülüyorum allah aşkına siz kendi durumunuza hiç mi üzülmüyorsunuz
Alt 21.January 2010, 18:36
katre82
Misafir

arkadaslar bende bu siteyi arasira takip etmeme ragmen araniza yeni katildim.bende ignelerime bu aksam basliyorum nasipse,bu bizim dorduncu denememiz olacak.ben araniza hollanda dan katiliyorum.ilk iki defa ankara da denedik doktorun hersey mukemmel demesine ragmen olmadi.25 tane yumurta olustu 12 tanesini dollediler.ikisini transfer ettiler digerlerinide dondurdular .ikinci denemedede donma cozme yontemiyle dort tane transfer ettiler .onlarda cok mukemmelmis %85 sans vermisti olacagina cok inanmistik hatta gebelik tarihine kadar hersey yolundaydi regl olmamistim.artik bende bu sefer hamileydim diyordum ama test oumsuz cikti.bu benim yikildigim andi.ucuncu denememizide hollandada yaptirdik oda olamadi simdi dorduncu korkularim endiselerim var.bilenler stres yapma diyor gelde yapma .sanki cok kolay.kimsenin beni anladigi dusunmuyorum.cunku onlar anne .anne olamamanin nasil oldugunu ne bilecekler.cevremden hamile haberi duymaktan biktim.aslinda anlatsam daha uzar gider bu.oyuzden arkadaslar sizlerden dualar bekliyorum.insallah birkac hafta sonra mujdeli heberimi veririm sevincimi paylasirim sizlerle.
Alt 22.January 2010, 22:35
elminda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elminda elminda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

katrecim inş. bu son denemen olur ve enkısa zamanda melegin senle olur. bak ben anne degilim ama bende aynısını diyorum stres yapma herşey bizler için iyide kötüde eger anlına 4. denemede hamile kalcagın yazılıysa biz bunu degiştiremeyiz ve oyüzden kendini üzme. ben şunu çok iyi anladım rahat olmak başarcam demek olumlu bakmak başarmanın yarısıdır ve olumlu düşündükçe olumlu sonuçlar seni bulur. çok zor yollardan geçmişsin yıpranmışsın ama kadere inan. bu sitede bazı arkadaşlar beni bilir yani bebek hikayemi. çok anne olmak istedim allahım bir bebegim olsun dedim ama bişeyleri atlamışım hayırlısını ver dememişim ne oldu 6.5-7 aylıkken özürlü oldugundan normal dogumla onu aldırdım açıkçası ona kıydım halen vicdanımla boguşurum. ve herzaman diyorum böyle evlat acısı çekip hergün canım yancagına olmasın daha iyi diyorum ve artık allaha hakkımda hayırlısı neyse o olsun diyorum. şimdi rahat ol sıkılma ve herşeyin hayırlısını dene seni yeni tanıdım ama dualarımda olucaksın herzaman paylaşmaya hazırım arkadaşım içne atacagına yaz paylaşalım herşey gönlünce olsun inş. ve müjdeli haberini bekliyorum
Alt 22.January 2010, 22:41
elminda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elminda elminda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

nalancım ben baştan çok üzülüyordum ama sonra düşündüm herşey bebek degil bence. sonuçta hayat su gibi akıp geçiyor. biz ömrümüzü bebek için adarsak eşlerimiz ne yapsın. çok düşündüm ve karar verdim beynen tedaviyi kaldırabilecegim kadar denicem baktım olmuyor kendi haline bırakıcam dedim şuan öle yaptım şuan varım yogum eşim sanki o benim bebegim oldu artık tek düşüncem eşim, ben ve hayatı yaşayabildigimiz kadar elimizden akıp gitmeden yaşamak ve inanki herşeyi oluruna bırak rahat ol başka şeylere yönel kafanı dagıt eşine oldugundan fazla zaman ayır sonra otur evde şöle nefesini içine çek ne kokucak biliyonmu huzur mutluluk bak sonra kendiliginden bebiş gelicek inan bana ben öle yapıyorum ve kadere bıraktım herşeyi herşey gönlünce olsun arkadaşım

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil