Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEKLERİNİ YÜREKTE BÜYÜTENLER > Bebeklerini Yüreklerinde Büyütenler...

Seçenekler Arama Stil
Alt 6.October 2011, 21:59
zeyber zeyber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart Evlat edinip çocuğunu emzirebilen var mı? (Memede süt üretimi yapılabilir mi?)

Kendi çocuğumuz olmayınca evlat edindik. Çocuğumuzu emzirebilmek istiyoruz. Bu konuda bilgisi olan varsa; paylaşırsa çok sevinirim...

Teşekkür ederim....
Alt 6.October 2011, 23:50
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

umutun cevabindan sonra anlami kalmamis .

-----------
wish = karia ....

Konu karia tarafından (7.October 2011 Saat 10:40 ) değiştirilmiştir.
Alt 7.October 2011, 06:58
umuterin umuterin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

Ben ,oğlumu ilk kez doktora götürdüğümde doktorun ilk önce söylediği şey buydu.Sakın emzirmeyi deneme.geln süt değildir,çocuğa zarar verirsin dedi.Zaten ben böyle bir şeyi denemedim.Psikolojik olarak rahatlamak amacıyla çocuğa faydası olmayan birşeyi yapmanın anlamı olmaz diye düşünüyorum,ama tabi siz bilirsiniz.
Alt 7.October 2011, 22:25
zeyber zeyber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

umuterin verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim... Bu bilgiden sonra biz de bu konuyu kapatıyoruz. Çocuğun sağlığı herşeyden önce gelir...

Teşekkür ederim....
Alt 3.January 2012, 21:32
serpilserpil serpilserpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

bu konuda biraz daha konuşmak gerek gibi...
ben çok araştırdım bebeğimi emzirebileceğimi ve gelenin gayet net süt olduğunu söylüyorlar bu hormonlarla alakalıymış..
Alt 4.January 2012, 20:38
selda selda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

arkadaşlar ben de emzirdim kızımı...amcam bir çocuk doktoru yengem jinekolog, onların yönlendirmesiyle hormon desteği almayı planlamıştık aslında, ama buna gerek bile kalmadı..kendiliğinden geldi...ve bence bu da gayet net bir işaretti...en azından benim için...ben tamamen inançlarım gereği bunu istiyordum ve gerçekten çok araştırdım....ve sonuçta hiçbir desteğe ihtiyaç kalmadan oluverdi, ki bunu birçok bizim gibi özel anneden de duydum...tabi herkes önce tatmin olmalı....sonra yüreğinin sesini dinlemeli....
Alt 5.January 2012, 15:09
serpilserpil serpilserpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

seldacım mesajın için sagoll..bir çok programda bu konu anlatılmış araştırdıkça öğrendim..sadece tek öğrenemediğim ..yeni doğum yapan annelerin ilk gelen su gibi sütü çok değerli olurmuş acaba bizdede aynı oluyormu yani gelen süt aynı kalitedemi oluyor..bilgin varmı bu konuda?
Alt 6.January 2012, 15:22
miniminicik miniminicik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Bende bu konuda açıkcası eğer sütüm gelmiş olsaydı isterdim oğlumu emzirmeyi. Hatta bu siteyi keşfetmeme neden olan prolaktin hormonum bir ara yüksek çıkmıştı daha sonra gittiğim bir kadın doğumcu madem böyle bir bebek bekliyorsunuz eğer süt gelirse emzirebilirsiniz bebeği demişti o gün bu düşünce bile beni çok heyecanlandırmıştı. Ama kısmet olmadı sütümde gelmedi. Bende emziren annelerin çok olduğunu duymuştum. Olayı akışına bırakmak en iyisi belkide.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil