Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEK SAHİBİ OLAN ÜYELERİMİZ > Bebek Sahibi Olan Dostlarımız...

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.October 2010, 10:31
dudukmakarnasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dudukmakarnasi dudukmakarnasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

firavuncun bilgiler için çok sağol arkadaşım. eğer takıldığım yerler olursa sorarım tekrar

biz tahta oyuncak almak istiyoruz ama nereden alabiliriz acaba? bazı yerlerde gazlamışlar fiyatları. o halkaları 40 a yakın fiyata satıyorlar. plastiğinide almak istemedik. e-bebekte var mı acaba sitesinde göremedim. aslında ikea da da varmış sanırım ama oradaki mallar çinden geliyormuş diye duydum ve oradan alsam mı almasam mı bilemedim. sizin böyle girişiminiz oldu mu?

üzerine kaliteli boya atılmasıda önemli souçta tamam tahta alacağız ama..
Alt 18.October 2010, 11:40
Güvenilir Üye

firavuncum nette o dediğin kitabı buldum mu bilmiyorum birkaç çeşidi var sanırım

http://www.oyuncax.com/pinfo.asp?pid=11906

sizinki bu mu? yoksa başka modeli varmı? acaba konuşan oyuncaklar şu dönemde alınır mı? kitapta aynı şekil. yoksa sadece müzikli olanlara mı bakmalı ne dersin?
Alt 19.October 2010, 18:38
firavun firavun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

canım biz tahta oyuncak(halkalar) ikea dan almıştık hala da oynuyor,renkleri öğrenmesine yardımcı oldu..ikea gibi işletmelerin bu konularda daha ince eleyip sık dokuduklarını düşünüyorum..mesela oda takımını da oradan almıştık EN 716-1 Avrupa standartları uygunluk belgesi vardı..
düdükçüm bahsettiğim kitap o değildi ama senin bu eklediğin de güzelmiş o zamanlar görsem alırdım..yine verdiğin linkte 0-12 ay grubu için şirin kanatlardan almıştık hala oynadığı,tavsiye ederim..neşeli bloklar çiftlikte bu dönem bebekler için gayet uygun görünüyor,fiyatı da öyle..
çorbalarına gün aşırı kıyma/tavuk yada mercimek türü protein içeren bakliyatlardan ekliyor musun canım?kolay gelsin hepimize
Alt 19.October 2010, 22:59
Güvenilir Üye

iyi olduğum ilk fırsatta gidip bakmak istiyorum. tahtasını tercih edicem hele şu dönemde habire herşeyi ağzına götürüyor. o hiç aklıma gelmemişti hakikaten renkleri öğrenmesinede yardımcı olur gerçekten. inş. dediğin gibi dikkat ediyorlardır artık Allah a emanetiniz resmen nereye güveneceğini şaşırıyor insan! nette bulamadım odanızı ama gittiğimde bakacağım

bizim oda yapma şansımız yok ama küçük evimin bazı kısımlarını çocuklarım için düzenlemek istiyorum. Allah kısmet ederse. mirac falan ev dekorasyonlarınızı okudum ilham oldu birazda bana o günden beri baloncukla kafamda dolaşıyorum şuraya şu buraya bu diye)

önerilerinide dikkate alarak oyuncaklarımızı seçtim sayılır. çok teşekkür ederim bilir kişinin yol göstermesi benim için inci kadar geğerli... (ikidebir teşekkür ediyorum ama çok seviniyorum ondan)

sizin bebeklerimize ne yedirdik sayfasını oturdum okudum az kaldı bitmesine. tariflerinide gördüm site önerilerinide çok hoş gerçekten. iyki açmışsınız o sayfaları. benim gibilere yardımcı olur. ben biraz istirahate mahkum olunca kızıma pek birşey yapamaz oldum ve alerjik bünyesinden dolayıda en başından beri her şeyi rahatça yediremedim Allah tan alerjimiz geçene kadar bol bol emzirmiş oldum çok şükür. şuanda sadece hazr mamaya alerjimiz var gibi. yoğurt mayalamaya başladım. aslında yaşına kadar günlük mayalamak lazım ama kendi yaptığım yoğurdu 3-4 güne kadar yedirebilir miyim ki? artık 10 aylığız. çorbalarıda en fazla 3. gününde bitiriyoruz. çok yapmışsak eğer. bu ara tavuk koyuyordum hep. balıkta yediriyoruz ama haftada bir.

şimdi yağsız kuzu eti ve çift çekilmiş yağsız daha eti aldık. dönüşümlü kullanacağım inş. haftada 2 gün kıyma, 2 gün et 2 gün tavuk 1 günde balık mı yediriyordunuz sizler yazıalrınızdan onu okudum da... mercimek çorbasını çok seviyor bizim kız. kuru fasulye nohut babaannesi haftada yapıyor ondanda yiyor tanelerini. suyuna ekmek banıp yiyoruz.

hatta geçen zeytinyağlı pırasa yemeği yapmış babaannemiz kızım maş. koca yemek tabağını kendi yedi neredeyse bende zorluyorum kendimi yavruma kendim yapmaya çalışıyorum artık. salçalı yemeklere ne zaman başladınız siz? artık veriyoruz biz.9. ayda tadıyordu yada tanelerinden veriyordum ama artık çorbalarına falan katıyorum mesela erişteli yeşil mercimek, tarhana gibi şehriye... şimdi artık kışta geldi brokoli, mercimek, patates, soğan,tavuk eti yada başka ne varsa,pirinç, havuç bu tarzda karışımlar yapıp blendırlayıp çorbasını içiriyorum az ekmekle. ıspanağın mücverini çok seviyor. kayganasını daha doğrusu. onuda bitmezse ısıtmadan veriyorum. şimdi çorbalarınada atarım az az.

süt ve yumurta beyazına birde yaşı dolar dolmaz hemen başladınız mı?

diş çıkarma döneminde birşey kullandınız mı birde? dentinox kullanıyorum arada durmazsa.dün muzlu, armutlu, elmalı irmik muhallebisi yaptım maş sabah uyandı hayret... bugünde havuç, mandalina, armut suyunu sıktım biraz içirdim kalan posalarından da irmikli muhallebi yaptım. ekşiliği gitsin diyede pekmezle tatlandırdım maş 1 kase yedi. tabi birazda muz ezdim. dengeyi sağlamk için armt koydum ama genede arada kabız oluyor. bu gıdalara alışma sürecide mi yaşından sonra ya?

ay bu defa kafan şişti))

Konu dudukmakarnasi tarafından (19.October 2010 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.
Alt 20.October 2010, 04:37
firavun firavun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

canım bizim oda leksvik takım almak zorunluluğu olmaması,zamanla ekleyebilme şansı artıları tabii ikea nın..memnunuz çokta sağlam çıktı..
yoğurdu ben hep tava yoğurt alıp verdim baştan beri(süttozu önerisinden dolayı dr.umuzun) o yüzden mayaladığını 3-4 gün verebilir misin bilmiyorum..ben kutudan onun porsiyonunu ayırıp kalanı kendimize kullandım ertesi gün yeni kutu v.s.ben çorbalarına 1 gün kıyma ertesi gün mercimek bir sonraki gün tavuk ekledim hep,hala da öyle devam..haftasonları balık yiyoruz biz,yani haftada 2 yemiş oldu ama o günlerde yine çorbasını yaptım ne olur ne olmaz diye.. cityfarm'ın organik salçasını kullandım bizim yemeklere de o doğduğundan beri..zaten eşim çok salçalı yemek sevmez 1 tatlı kaşığı kadar..sanırım 10-11 aylıktı salçalı verdiğimde..pirinçten çok bulgur koymanı tavsiye ederim düdükçüm,besin değeri açısından..dünkü yayla çorbamız bile bulgurluydu bizim..yumurta sarısına 7,5 aylıkken başlamıştık..ev yemeklerine 9 aylık..11 aylıkken de yumurta beyazına..süte yaşı dolunca..dentinox kullanmıştık bizde ama pek yararını görmediğimiz için 2-3 defa herhalde sadece..kabız olmaması için de her çorbasına 1 kuru kayısıyı minik doğrayıp haşlayıp karıştırıyordum,sorun olmuyordu..her çocuğun alışma süreci farklı canım ama okuduğum kadarıyla seninki maaşallah pek güzel alışmış ayına göre..aman nazar değmesin..
Düdükçüm ben 26 aylık çocuk annesiyim,hiç böyle şeylerden kafam şişer mi?Kafa şişmesi neymiş 2 yaş sendromunuz başlayınca anlayacaksın..Gerçi onu da her çocuk farklı geçiriyor..İnşallah seninkiler kolay atlatır canım
Alt 24.October 2010, 12:01
Güvenilir Üye

firavuncum herşey iyin bir kez daha teşekkür ederim. yazılarınızı arada okuyoruz 2 yaş sendromunda naparız bilmem artık biri bitip biri başlayacak bakalım bizimde Allah nasip ederse tabii... bende yazılarınızdan okumuştum önceden ilk başlarda kuru kayısı katıyordum ama şimdi lezzetini nasıl yapar ki diyorum? salçada kendi yaptığımız ev salçası.

takıldığım yerler solursa sonra sorarım gene öptüm
Alt 12.October 2012, 10:08
sahkan sahkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Arkadaşlar size yardım olması açısından kardeşimin bütün çocuklar ilgili paylaştığı blogunu veriyorum.Takip ederseniz takipçi olursanız sürekli bilgilenirsiniz.

durununannesi
Alt 9.November 2013, 05:50
cananyakut cananyakut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Benim de aklıma gelen gluten alerjisi canım. Bir test yaptır istersen.
Alt 20.November 2013, 05:30
cananyakut cananyakut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Geçmiş olsun canım inş iyileşir

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil