Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEK SAHİBİ OLAN ÜYELERİMİZ > Bebek Sahibi Olan Dostlarımız...

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.September 2010, 23:18
dudukmakarnasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dudukmakarnasi dudukmakarnasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Standart deneyimli annelerrr imdaattt!

arkadaşlar kızım 9. ayında. ilaç kullandığım için memeden kesmek durumunda kaldım ve ek gıdaya tamamen alışmış olduk maşallah (mecburen). kızımın ek gıdaya geçtiğimizden beri alerjik durumları var. en çokta süt ürünlerine gösteriyordu. şimdi yoğurt peynirde problem yok çok şükür ama devam mamalara hatta diğer hazır mamalara reaksiyon gösteriyor. gözünün altı kızarıyor bazen şişiryor her yeri benek benek oluyor yüzünün ve kulağının içi kızarıyor oda deli gibi kaşıyor gibii.. doktorumuz ek gıda yetersiz devam maması vermelisin dedi. bende hipp verdim herro baby markasınında muhallebilerini denedim onlarda yaptı o yüzden devam formülünü almadım.

golden markanın uzun süre kullanılınca zeka geriliğine sebep olduğunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum ve pirinç unudaçok verildiğinde kafa büyüklüğüne sebep oluyor. kızım gece süt istiyor acıkıyor ne vereyim o zaman ben bu çocuğa?

inek sütünü sulandırıp vermemi istemedi. bizde doğal keçi sütü bulduk. onu sulandırıp versem nasıl olur sizce? bilginiz var mı? etrafınızda veren var mı? yada erken verilince nelere sebep olabilir? açıkçası korkuyorumda...

mesela bu gece uyumadan önce elma kuru kayısı ve hurmayı biraz suda haşlayıp irmik kattım ve birazda keçi sütü ekleyerek muhallebi yapıp 1 kase yedirdim ama yanlış mı yaptım. bu acabalar kafamı karıştırıyor. başka önerileriiz var mı yada bana?

çok uzun yazdım kusura bakmayınn :16:
Alt 30.September 2010, 04:38
firavun firavun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili düdükçüm memeden kesmek zorunda kalmana çok üzüldüm..bebelac ın devam mamasını da denedin mi canım?ben 2 yaşı dolana kadar emzirmeme rağmen bazı kutu kahvaltılar ve gece tahılları devam sütü ile hazırlandığından onu kullandım,çok şükür bir sıkıntı olmadı..muhallebi de yine bebelac ve milupa nın kavanoz muhallebilirinden verdim..özellikle elmalı olanını çok sevdi..keçi sütü sulandırıp verme ile ilgili bilgim yok ama gün içinde eğer güvenilir bir kaynaktan bilgi alamazsan yaz dr.umuza sorayım canım..sevgiler&kolaylıklar herkese
Alt 30.September 2010, 08:25
pinaressam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pinaressam pinaressam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

düdükcüğüm benim ilk aklıma gelende bebeğinin glutene allerjisi olma ihtimali.gluten bebek mamalarında ve tahıl ürünlerinin çoğunda var.direk süt içtiğinde oluyor mu acaba.bunu bir kontrol et.devam formülleri bileşik formüller olduğu için sadece süt değiller.aldığın mamaların içeriklerine bak ve gluten içermez yazanları tercih edip bir denemeni tavsiye ederim.keçi sütüne gelince anne sütüne en yakın süt olarak biliyorum.bence bebeğine keçi sütü içirmen çok iyi birşey.eğer dokunmuyorsa 1 yaşına kadar keçi sütüyle idareedebilirsin.meyvelerle yaptığın muhallebide bence çok besleyici.ek gıda döneminde bende kızıma çok yapardım.umarım kızının neye allerjisi olduğunu kısa zamanda tespit edebilirsin...geçmiş olsun
Alt 30.September 2010, 08:35
denis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
denis denis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

düdükçüm pınarın 6-12 ay bebekleri için özel kutu sütü var. üzerinde ilkadım yazıyor ve 6-12 ay olduğu açıkca yazıyor. (1 yaş üstüyle kutusu benziyor karıştırma diye söyledim) birde onu denesen belki alerji yapmaz.
Alt 30.September 2010, 15:36
MD29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
MD29 MD29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

canım keçi sütünü çok faydalı diye biliyorum babam veteriner ayrıca ben kızıma keçi peyniri yediriyorum çok seviyor babamın kontrolünde istersen dene ama doktorunada mutlaka sor

gecmiş olsun
Alt 30.September 2010, 17:37
Güvenilir Üye

arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun. doktora sor kısmına gelince bizim doktorumuz kesinlikle hiçbir sütü önermiyor. erken olduğunu düşünüyor. mamalardan 1 kaşık versem hemen alerjisi oluyor keçi sütüne reaksiyon göstermedi. muhallebisine biraz katınca ve 1 tatlı kaşığı ılık verince...

firavuncum bende nasıl üzülüyorum bir bilsen yavrum göğsüme doğru kafasını dayamıyor mu 15 gün oldu geçti bile belki ama hala istiyor sanki çok özeniyordum 2 yaşına kadar emzirmeye ama işte kardeş geliyor ve yine aynı hamilelik sıkıntıları... neyse.. eğer doktorunuza sorabilirsen çok sevinirim. belki deneyim yaşayanlar vardır hastalarından. bebelacıda denemedim. yarın nasipse arkadaşım testırları getirecek tek kullanımlık bir bakayım yinede...

pınarcım kızıma direk süt içirmedim 1 tatlı kaşığı keçi sütü dışında. önceden her yediğine reaksiyon gösteriyordu ama şimdi çok şükür öyle değil. daha yeni yoğurt vermeye başladım düşün. peynirde öyle 1 ay oldu sanırım. gluten varmıydı aldığım mamalarda bir bakayım. tavsiyelerin için sağol canım. inş. bir an önce ortaya çıkar.

deniscin eğer çözüm bulamazsam senin dediğini bir danışayım bakalım doktorumuza. eğer deneyeceğim mamalar olmazsa bunu denerim hiç olmazsa.

md cim doktorumz eşek sütünün anne sütüne en yakın olduğunu savunuyor bu yüzden soramıyorum ama ğpeynirde sıkıntımız yok çok şükür. sorun gece uyandığında uykuluyken ne verebilirim? pirinç unu haricinde... ne güzel baban sana çok yardımcı olur ürünleri seçmen konusunda dimi? hangi marka kaçi peynirini kullanıyrsunuz?
Alt 4.October 2010, 16:07
Kıdemli Üye

düdükçüm seni unutmuş değilim dr.umuz 7.ekime kadar yurtdışında imiş,gelir gelmez konuşacağım canım..sevgiler
Alt 7.October 2010, 16:03
Kıdemli Üye

düdükçüm dr.umuz ilk etapta golden goat 2 numara(bu da bir çeşit devam sütü imiş ama keçi kullanmanı tavsiye etti eczaneye getirtmek gerekiyormuş ve mutlaka d vitamini..eğer golden goat a ulaşamazsan keçi sütünü sulandırıp az miktarda deneyebileceğini(alerji olup olmadığını görebilmen için) söyledi canım..inşallah sorunsuz içer meleğin
Alt 12.October 2010, 18:26
Güvenilir Üye

firavuncum sana bi türlü teşekkür edemedim kusura bakma lütfen.

aptamil almıştım bende denemek için. onuda beğenmedi ama alerjide olmadı. birde d vitamini mi almam lazımmış?

golden goat zeka geriliği yapıyormuş dediler o yüzden tereddüt ettim. keçi sütünü sulandırıp vermem de kansızlığa sebep olmayacak mı? kansızlık oluşurmu onda da? bana oluşur dediler. kafam çok karıştı firavun. bilgin var mı acaba?

9 aylığa kadar çok şükür doya doya anne sütü aldı ama sonra süt alerjilerinden dolayı yoğurt bile doğru dürüst veremedim. test falan mı yaptırsam durumu görmek için bilemiyorum.
Alt 12.October 2010, 18:27
Güvenilir Üye

birde mamalarında gluten yoktu. demek ki sebep bu değil. tahmin ettiğim içi içindeki süt tozu sanırım.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil