Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEK SAHİBİ OLAN ÜYELERİMİZ > Bebek Sahibi Olan Dostlarımız...

Seçenekler Arama Stil
Alt 4.October 2010, 08:11
ayseceylan
Misafir

papatyacım maşallah sizde baya büyümüşsünüz
geçmiş olsun canım inşallah bir daha tekrarlamaz bir daha mümkün oldukca yüzünden öpmeyin canım biz ellerini ayaklarını öptük hep kimseye yüzünü öptürmedim canım sende dikkat et

hepinizi çok öpüyorum kızım uyudukça gelirim yinee
Alt 4.October 2010, 14:41
aysegnc aysegnc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Alıntı:
denis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aysegnc kolik olabilir bebişte, genelde akşam saatlerinde başlayıp en az 3 saat ağlıyorsa kolik oluyor genelde. bazı bebişlerin sindirim sistemi normal çalışmaya kolay alışamıyor. ve ne yapsan ağlıyorlar. kendini üzme max 3 ay falan sürüyor. ondan sonra alışığ uslu bebişlere dönüşüyorlar ayrıca kafasında çıkan şeyler normal, alkol yerine banyodan yarım saat önce zeytin yağı yada bebe yağı sürüp yıkamanı tavsiye ederim. sağlıklıgünler
evet kolik herhalde daha yeni yeni başladı 5gündür falan oluyor onun öncesinde çok düzgündü yavrum çok rahattı. ilk zamanlar gündüzleri sancılanıyordu ama dün akşam kıyametler koptu susturabilene aşk olsun. o susmayınca bende stress yaptım. insallah çok uzun sürmez
Alt 4.October 2010, 14:46
Çal??kan Üye

papatya çok geçmiş olsun tekrarlamaz insallah. bende dayanamıyorum öpüyorum zaman zaman içim kaynıyor napim. babasıda burnunu öpüyor kuzumun.
ayseceylan hoşgeldin ve geçmiş olsun, maşallah siz büyümüşsünüz rabbim bizede o günleri nasip etsin insallah.
doktorada götürdük senin dedigin babulin şurubundan verdi ama sancısı tutunca şurupda işe yaramıyor akşam deliricektim banyo yaptırdık öyle sustu sonrada baygın baygın uyudu yavrum

Konu aysegnc tarafından (6.October 2010 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.
Alt 4.October 2010, 16:12
papatya38 papatya38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

hoşgeldin ayşeceylan kızının iyi olmasına sevindim.
sormayın kızlar yaa ben öpmeyin desemde halası acayip, şapur şupur öpüyo zaten o üst üstte bastıra bastıra öptü yüzü yara oldu geçmek bilmedi sonrada doktor egzama olmuş dedi bundan sonra ayıp olur falan dinlemiycem kimseye öptürmem herkez öptükce sesimi çıkaramıyodum.bende hep elinden, göbüşünden boynundan öpüyorum...
Alt 6.October 2010, 15:09
Çal??kan Üye

slm,
nasılsınız arkadaşlar? dediginiz gibi benim kuzum kolik herhalde çünkü tek başına gazını zor çıkarıyor hatta hiç çıkaramıyor ve o bitkisel şurup babulin bile yardımcı olmuyor yavrum kıvranıp duruyor çok sancı çekiyor, dün gene hiç durmadı sürekli ağladı kuzum. birde poposu mos mor yeni dogdu olur falan dedik ama bugün tam 20günlük olduk (bu arada yarı kırkımız çıktı) ve halen morluk geçmedi. allah korusun kalça çıkığı oluncada morluk oluyor diyorlar korkutuyorlar beni? öyle altını falan değiştirirken ağlamıyor olsa ağlardı herhalde dimi? yüzündeki sivilcelerde çoğaldı sanki kimseye öptürmemeye çalışıyoruz ama kimsede dinlemiyor ne yazikki öpüyorlar.
Alt 6.October 2010, 15:24
denis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
denis denis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

cnm yeni doğan döküntüleri olması normal korkma. ama morluk hiç bilemedim. doktor ne dedi?
Alt 6.October 2010, 15:25
denis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
denis denis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

nurse harveys şurup da deneyebilirsin ama sanırım 1 aylıkken başlanabiliyor. iyi gelebilir
Alt 6.October 2010, 17:47
Çal??kan Üye

arkadaşlar birde yedigime dikkat ediyorum ama herşeyde gaz yapıyor yiyicek birşey bulamıyorum açmı kalıcaz biz. sizler beslenmede nelere dikkat ettiniz neler yediniz veya yemediniz yardım edin lütfen. kuzumun kıvranmaları içimi acıtıyor
Alt 6.October 2010, 17:48
Çal??kan Üye

Alıntı:
denis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
cnm yeni doğan döküntüleri olması normal korkma. ama morluk hiç bilemedim. doktor ne dedi?
morluk için muayyenesinde birşey dememişti doktorumuz. 10gün sonra aşımız var o zaman sorucam normalmi diye
Alt 6.October 2010, 18:03
dudukmakarnasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dudukmakarnasi dudukmakarnasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

merhaba arkadaşlar hepinizi tebrik ederim. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip eder inş.

ayse senin için biraz araştırdım.

3- Bebeğimin sırtında ve kalçasındaki morluklar normal mi?
Evet, özellikle bebeğinizin poposunda, kuyruk sokumunda ve bel bölgesinde mor renk değişiklikleri de normal cilt bulgularıdır. Bunlara “Mongol lekesi” adı verilir. “Mongol” sözcüğü de sizi korkutmasın, tamamen normal bir bulgudur. Nadiren karında, kol ve bacaklarda da olabilir. Bebek 1 yaşına geldiğinde çoğu kaybolur.

birde ilk 3 ay kuru bakliyat kırmızı mercimek bulgur pilavı taze yada pişmemiş kuru soğan bunlardan mümkün olduğunca uzak durmuştum. sonrada yavaş yavaş yemeye başlamıştım. ama kimi çocukta çok gazlı olur.koliksede ne kadar sakınsanda bu sancıları belli bir süre yaşayacaksınız. bizim sayfamızda yasminin oğlu kolikti istersen ona sor

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil