Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEKLERİNİ YÜREKTE BÜYÜTENLER > Bebeklerini Yüreklerinde Büyütenler...

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.October 2009, 12:00
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

burada da birkac yil ev ziyareti yapiyorlar... cocugu verdiler mi bitmiyor is yani... bir kac yil her 6 ayda bir ziyaretlerle cocugun aileye uyumu, nasil yasadigi kontrol ediliyor.. tam olarak uygunluktan emin olunca gelmiyorlar.. daha dogrusu aileye kalmis gerisi. bize söylenilen eger aile isterse ( kendine ve cocuga destek icin ) cocuk 18 yasina gelene kadar devam edebilirmis bu görüsmeler. ama kurum tamamdir deyince aile de hazirsa kesilebilermis. kurumdan biz ara ara ailenin ve cocugun cikabilecek sorunlari asmasina yardimci olabilmek amaciyla görüsülmesini dogru buluyoruz dediler... ama ben daha bastan hayir o kadar uzun zaman istemem. o benim cocugum olacak nasil bir anne cocugunun sorunlariyla basediyorsa ben de ögrenecegim dedim... ben sahsen eger melegim gelirse kurumun belirledigi zaman bitince kesmeyi ve aile olup beraber basetmeyi istiyorum...

-----------
wish = karia ....
Alt 21.October 2009, 12:01
Super Moderator

arkadaslar bu arada tesekkürler ... cok güzel gidiyor konu. simdiden bir cok sey ögrendik konustukca daha da cok ayrinti hatirlayip yazacagiz saniyorum

-----------
wish = karia ....
Alt 22.October 2009, 17:10
Super Moderator

arkadaslar simdi dr dan geldim ... ayagimin tozuyla yaziyorum....

saglik raporlarini aldik... cok da kolaydi. hausarzt ( ev doktoruna ) gittik. onda zaten kayitlarimiz oldugu ve hersey icin ona gittigimizden sorunumuz olmadigini biliyor. bu yüzden ekstra incelemeye gerek görmeden fizik ve ruh sagligi acisindan evlat edinmeye hic bir engelleri yoktur diye klasik kisa bir rapor yazdi hemen verdi .... ayrica da bizi defalarca tebrik etti ... harika bir ise girdiniz diye ... cook mutlu olduk ... türk mü alman kökenli mi düsünüyorsunuz dediginde hiiiic farketmez kökeni türk, alman, polonya ne fark eder ki dedik... bu durumda zaten size rapor vermemek gibi bir sey düsünülemezdi siz zaten hakediyorsunuz bir evladi dedi

iste böyle.... bir evrak daha cikti aradan... simdi sayfalar dolusu özgecmisi yazip randevu almak kaldi... evrak tesliminde neler oldugunu da yaptiktan sonra anlatacagim...

bu forumda attigim her adimi yazacagim ki bizden sonra almanya da bu yola girenler önünü görsün

hepinize sevgiler

-----------
wish = karia ....
Alt 22.October 2009, 19:58
Zeynep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Zeynep Zeynep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Karia'cım buraya yazdıklarını okurken kendim rapor almışım gibi heyecanlandım inanırmısın
her geçen günün bizi meleklerimize dahada yaklaştırdıgını bilmek bile beni mutlu ediyor.
Bizde önce Türkiye'den istenen evrakları alıp sonra burdakilere başlamak istiyoruz yani izin yolu görünüyor bize,sizden hiç Tükiye'den alınması gereken bir evrak istemediler mi?
Alt 23.October 2009, 12:15
Super Moderator

hayir zeynep. bizden hic tr den evrak istemediler. ben aslinda en azindan sabika kaydini isterler diye düsünüyordum ama oturma izni icin zaten incelendiginden onu da istemediler... buraya geldikten sonrasi icin almanya dan sabika kaydi istediler... ama bu isler belli olmaz. buradaki yatkili benim icin tr de herhangi bir sey yapmak gerekli mi diye tr ile görüsecekti. artik gidince ögrenecegiz ne oldugunu...

bu arada tesekkür ederim... insallah sen de basla seni de heyecanla takip edelim

.

-----------
wish = karia ....
Alt 28.October 2009, 12:47
Çal??kan Üye

Karia siz meleginizin cinsiyetine karar verdiniz mi? Biz kız olsun istiyoruz bakalım.
Alt 28.October 2009, 13:48
Super Moderator

Alıntı:
Zeynep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Karia siz meleginizin cinsiyetine karar verdiniz mi? Biz kız olsun istiyoruz bakalım.

evet canim hatta hic düsünmedik esimle düsüncemizi paylastik ki ikimizin de ayniydi ... farketmez... hamile kalma sansim olsaydi cinsiyeti belirleme sansimiz olmayacak allah ne verdiyse olacakti. o yüzden biz secim yapmak istemiyoruz... son anda sürpriz olacak yani ....

-----------
wish = karia ....
Alt 9.November 2009, 23:42
Super Moderator

selamlarrr ...

iki hafta önce bir sey oldu ama anlatacak firsati bir türlü yakalayamadim... simdi anlatayim ...

esimin ablasi ayagindan ameliyat oldu iki hafta önce p.tesi... 14 yasindaki oglu bizim bitanecik yegenimiz de anne hastanede kaldigi sürece ve sonrasinda da anne kendini toparlayana kadar bizde kaldi. 10 gün falan.... cook seviyorum bitanem o benim. yakisikli kuzucugum ...

neyse daha ilk gün yani ameliyat günü kurumdan aradilar. koruyucu aile konusunda seminer var katilmak ister misiniz ? en azindan bilginiz olur dediler. evt seve seve katiliriz tabiki dedim. kadin da ama bir sorun var ki hemen yarin basliyor dedi. 1 hafta sürecek aksamlari saat 19.00 da basliyacak dedi

ben de tabiki bu durumda üzgünüm ama katilmamiz pek mümkün degil dedim. durumu anlattim ve yegenimizi her aksam evde yanliz birakmak istemem en iyisi siz bir sonraki seminerde haber verin o zaman katilalim dedim....

aslinda ben önce reddettigim icin bozulacak sandim.. negatif puan mi aldik simdi durduk yere derken kadinin sesi bir heyecanlandi bir neselendi ki sormayin tabiki cok haklisiniz ben olsam ben de katilmazdim. su anda sorumlulugunuz var hem de zor bir yas araliginda, tabiki seminer isi sonraya kalsa birsey olmaz. yegeninizle bol bol vakit gecirin , beraber keyifli zaman gecirmenizi diliyorum dedi

ben tabi telefonu kapatip bir oohhhhhhh cektim...

insallah düsündügümüz gibi arti puan olmustur yegenin bizde kalmasi

bu arada misafirler gitti yegen evdeyken günler harala gürele gecti gitti. gerci tatillerde hep birkac gün de olsa gelir bize kalmaya...evde bir cocuk olmasi harika birseyyyyyyyy

not : bu hareketlilikten bir türlü su özgemise firsat olmadi. yarin oturup hazirliyacam. esim de bu aksam elli kere tembihledi

-----------
wish = karia ....
Alt 10.November 2009, 09:45
Çal??kan Üye

Merhaba Karia
Bencede düşündüğünüz gibi artı puan olarak geçmiştir bu hareket,onların da aradığı
sorumluluk sahibi aileler değilmi zaten.Hadi iyisin karia gözlerine girdin
Bu arada geçmiş olsun eşinin ablasına umarım şimdi iyidir.

Yegenler çok tatlılar ya benimde 4 tane yegenim var sanki hepsi benim çocugum gibi
geliyor.Arada arayıp annelerine babalarına tembihliyorum.
'çocukları okula mutlaka siz götürüp getirin.'
'Havalar soguk dikkat edin grip olmasınlar'
'Ögretmenine söyleyin sakın başka kimseye çocugu teslim etmesin' (anaokuluna giden yegenim için)
gibi daha neler neler......
Tabi onlar mutlaka düşünüyorlar bunları ama ben yinede söylemeden edemiyorum.
Alt 21.November 2009, 23:38
hatis hatis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

arkadaslar bende yurt disindayim burada evlat edinmek icin yuklu bir paran olmasi gerekiyormus onbin erodan baslayip ellibin eroya kadar masraf gosteriyorlar cocugun geldigi ulkeye bagli diyorlar ben cok kararsiz kaldim bu konu hakkinda bilgisi olan varmi

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil