Alt 14.September 2010, 13:33
umutluyum umutluyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart Sn. Şule Aybak hn.

Adınıza açılmış olan bu sayfada, tüp bebekle ilgili yazılarınızı bekliyoruz, ya da sıkıntılarımıza cevaplar.

Ben de 5 yıllık evliyim. Önümüzdeki ay 4. tüp bebek denememe gireceğim. Eşimde şiddetli şekil bozukluğu var. İlk denemelerde kesinlikle olacak derdim, öyle umduğum için de hayal kırıklığı çok büyük oldu. 1. 2. 3. derken artık bünye kendini korumaya almak istiyor ki artık şöyle düşünüyorum. "Amaan işte sıradan bir tüp denemesi, şu denemeyi de yapayım olmadı işimde şu yere gelirim." Tamam, böyle düşünmek beni bir nebze olsun yerden kaldırdı, hayatta tek amacın bebek olmadığını, bebek olmadığında bir çok yapılacak şey olduğunu öğretti.
Ama şimdi dediğim gibi ruhum o kadar hazır oldu ki üzülmemeye, bu sefer de "aman zaten tutmayacak ki" diye düşünmeye başladım. Fakat tedavi öncesi ve sırasında çok inançlı olmak gerekiyormuş, doktorlar diyor. Çocuklarla zaman geçirin, bebeğinizi hayal edin, onu emzirdiğinizi düşünün. Bunları yapmaya çalışıyorum ama artık inanmıyorum.
Ne olur beni inandırın, aşka getirin, 1 ay içinde manyak potansiyel aşkla yanan inançla kavrulan bir anne adayı olayım.
Sihirli değneğinizi bekliyorum.
Alt 24.December 2010, 23:29
newmoon80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
newmoon80 newmoon80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

merhaba umutluym....inan yazdıklarını okurken seninle aynı duyguların taşıdığımı farkettim.ben de ilk denememde sanki olması gerekiyormuş gibi kendim çok emindim.canım birşeyler istiyordu adet olmamıştım tabi test günü büyük yıkım oldu.şimdi 2.denemeye başlıycam ama artık anladım ki çok herşeyimizi bağlamamak gerekiyor ama bunun ortası nedir bende bilmiyorum çok bağlanmak mı yoksa boşvermek mi?
bende o sihirli değneği bekleyenlerdenim cnm...yalnız değilsin....
Alt 25.December 2010, 00:14
egi egi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Yazmaya nerden başlayayım bilmiyorum ama umarım yazdıklarımı sıkılmadan okursunuz.Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki sizleri çok iyi anlıyorum.Çünkü aynı yollardan geçtim aynı sıkıntıları yaşadım.Çok ağladım öldüm öldüm dirildim.Ancak hep inandım.Er yada geç bir gün anne olacağıma inandım.Tabiki bende her tedaviye başladığımda bi sevinç bi heyecan ama hep sonu hep hüsran.Çok zor çok haklısınız. 7 aşılama birde laparaskopi oldum.Aşılamaların kimi ameliyat öncesi kimi sonrası oldu.Bence neyin nasıl olduğu önemli değil sonuçları hep aynı oldu.Sonra bir gün eşim dediki yeter artık.Yeter deyince ne mi yaptık uzaklaştık tatile gittik şimdiki imkanlarımla dahi gitmeyeceğim bir tatile.Adeta kafa sıfırlamak gibi oldu.Oysa beynimin bir yerinde saklı tutmuşum hep ınfertiliteyi.Döndüğümüzde sitede drlarla bir brunch danbahsediliyordu.Eşim dediki gidelim.Bilmek le görmek aynı şey değildir.Bizim gibi ne kadar aynı sorunu yaşayan vardır.Hakikaten de öyleydi.Değişik duygu yüklü bir gündü o benim için.Ve ben kendimi nasıl olduysa tüp bebek tedavisinin içinde buldum.Dr ile sohbet ederken yapılanları gözyaşları içinde anlattım.En son da dedimki bu hayalim burda amacına ulaşacak ben buna inanıyorum.Tedaviye başladığımızda hastaneye ilk girdiğimde Allahım doğru zaman doğru yer doğru dr olsun diye dua ettim.Ben buranın benim isteğime cevap vereceğine inanıyorum sende bana yardım et dedim.Artık tedavinin içindeydim.Değişik bir süreçti.Hastaneye gidip gelmek umurumda değildi,iğne olmak umurumda değildi ( en korktuğum şeydir oysa iğne)öyle bi tuhaf laylaylom gidip geliyordum hastane ile ev arasında.Sadece inanıyordum bu defa olacak diye.Deken sonuç günü geldi çattı.Ben bir şımarıklık yapıp eşime dedimki hep ben sonuç aldım bu defa sıra sende içimde hep bu defa tamamdır olmasına rağmen sanki ya büyü bozulursa korkusu vardı.Buna dayanarak böyle bir şımarıklık yapmıştım sanırım.Telefon açtığında yanındaydım.O anı resimlemek iyi olurdu.Tuhaf,ilginç,komik tarifsiz birşeydi.Eşim döndü dediki yaşasın hamilesin.Bendeki cevap e hani nerde.Buna benim şeklim değişene kadarda inanmadık açıkçası .Şimdi kızlarım birinci sınıfa gidiyorlar.Dilerim sizde en kısa zamanda hayalinize kavuşursunuz.Geçen onca yılda hep birşeylere inandım ve inandığım gibi oldu.Demek istediğim inancınızı asla kaybetmeyin hep inanın.Boşuna söylenmemiş inanmak başarmanın yarısıdır.İnanın ve başarın.Dinlerseniz başka bir zaman inanmayla ilgili yaşadığım başka yaşanmışlıkları da anlatabilirim...Şimdilik egi den bu kadar...Çocuk yada çocuklarınızı hayalini dahi kurmayı akıl edemeyeceğiniz güzellikleri size göstermesi dileği ile herşey gönlünüze olsun...
Alt 27.December 2010, 09:33
newmoon80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
newmoon80 newmoon80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

sağol eğicim inan yazdıklarının beni çok umutlandırdı.inan bende ilk denemede kendim seçtim hastanemi okadar inandım ki sanki oraya gidince olacaktı sonuç malesef olmadı.şimdi 2.denemeye hazırlanıyorum dua ediyorum inş bizde senin gibi oluruz.cnm sen hangi doktora gittin?
Alt 28.December 2010, 02:17
elminda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elminda elminda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

sağol egicim bende hiç bir zaman ümidimi yitirmedim çünkü birgün anne olacağıma inanıyorum ve ogünün bana gelmesini sabırla bekliyorum... allah kızlarına uzun ömür versin canım benim için ikisinede öpersen sevinirim.....
Alt 18.August 2011, 19:40
minyoran minyoran isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
umutluyum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Adınıza açılmış olan bu sayfada, tüp bebekle ilgili yazılarınızı bekliyoruz, ya da sıkıntılarımıza cevaplar.

Ben de 5 yıllık evliyim. Önümüzdeki ay 4. tüp bebek denememe gireceğim. Eşimde şiddetli şekil bozukluğu var. İlk denemelerde kesinlikle olacak derdim, öyle umduğum için de hayal kırıklığı çok büyük oldu. 1. 2. 3. derken artık bünye kendini korumaya almak istiyor ki artık şöyle düşünüyorum. "Amaan işte sıradan bir tüp denemesi, şu denemeyi de yapayım olmadı işimde şu yere gelirim." Tamam, böyle düşünmek beni bir nebze olsun yerden kaldırdı, hayatta tek amacın bebek olmadığını, bebek olmadığında bir çok yapılacak şey olduğunu öğretti.
Ama şimdi dediğim gibi ruhum o kadar hazır oldu ki üzülmemeye, bu sefer de "aman zaten tutmayacak ki" diye düşünmeye başladım. Fakat tedavi öncesi ve sırasında çok inançlı olmak gerekiyormuş, doktorlar diyor. Çocuklarla zaman geçirin, bebeğinizi hayal edin, onu emzirdiğinizi düşünün. Bunları yapmaya çalışıyorum ama artık inanmıyorum.
Ne olur beni inandırın, aşka getirin, 1 ay içinde manyak potansiyel aşkla yanan inançla kavrulan bir anne adayı olayım.
Sihirli değneğinizi bekliyorum.
Şimdi senin yazdıklarını okuyunca sende kendmi gördüm demekki psikolojikmen herkes aynı düşünüyor bende inanmıyorum artık 2 kez tüp bebek yaptırdım belki erken pes ettim ama çevremdekiler beni yıldırdı,daha çocuğun yokmu?,tedavi oluyomusun?.....vs. artık kimsenin bebeğini sevemez oldum,ayyy bunun çocuğu yok nazarı değer....vs.diye düşündükleini hissediyorum,bir çocuk ağlasa nazar değdi deseler sanki beni suçluyorlarmış gibi hissediyorum.
Alt 18.August 2011, 20:05
miracledonation33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
miracledonation33 miracledonation33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

walla bu tup bebek pıskolojısı hıcbır seye benzemıyoor acayıp ınsan sınırlarını zorluyooor
Alt 13.November 2013, 07:03
cananyakut cananyakut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

egicim emegine saglık çok güzel yazmışsın

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil