Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEKLERİNİ YÜREKTE BÜYÜTENLER > Bebeklerini Yüreklerinde Büyütenler...

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.October 2012, 20:29
laracan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
laracan laracan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Arrow yürekte büyütenler -hazırlık zamanı

arkadaşlar, bebişlerimizi beklemek ayrı bir heyecan, onlar için hazırlık yapmak apayrı. bu konuda hepinizin yardımına ihtiyacım var. benim gibi sırasını beklerken hazırlık yapanlarda eminim bu sayfadan fazlasıyla yararlanıcaktır.

özellikle de bebeğine kavuşmuş olup ihtiyaçlarını birebir yaşayan anneler, lütfen "bi arkadaşa bakıp çıkıcaktım" demeyin. eğer bu sayfaya öylesinede olsun bi kerecik tıkladıysanız tecrübelerinizden yararlandırın bizi, lütfeeeen, ne oluuur...

hem eminim sizin için geride de kalmış olsa, o an belkide telaşlandığınız, elinizin ayağınıza karıştığı o günleri tatlı tatlı anmak size mutluluk verirken bizede ipucu olacak hazırlık aşamasında.

özetle şöyle diyeyim, ben bir anne adayıyım ve bebeğimin ihtiyaçları ne olacak? alışverişte nelere öncelik vermeliyim? mutlaka almam gerekenler neler? olmasa da olur ama olursa da şöyle güzel olur dedikleriniz neler yazın lütfen.

bir bilgi olarak şunu da ekleyeyimki özellikle istanbul'da artık öyle 40'ı çıkmamış bebek sahibi olmak pek olası görünmüyor. en iyi olasılıkla 5 -6 aylık bebek alabiliyorsunuz, yinede kısmet tabi, belli olmaz.

bende o yüzden şaşkın haldeyim. aklım erdiğince bişeyler almaya çalışıyorum. mesela 6. aydan itibaren bebeklerin dişlerinin çıkmaya başladığını düşünerek bir diş kaşıyıcı aldım. biberon alayım dedim ama maşallah o da kıyafet gibi 0-3 ay 3-6 ay, 6-9 ay vs diye satılıyor, inanamadım. yok biberon ucu az delikli çok delikli, kafayı yiycem, durumlar böyle işte.

mobilyasından arabasına biberonundan banyo malzemelerine ıncık cıncık ne lazımsa aklınıza gelen, "bu benim kurtarıcım oldu mutlaka almalısın" dediğiniz ne varsa, hatta bir anısı varsa onu da tazeliyerek buraya yazın lütfen. kaç aylıkmış yada kaç yaşındaymış farketmez. sonuçta büyük çocuk alanlarda var. malum, bizler bir hamilelik dönemi geçiremediğimizden açık açık bir hazırlıkta yapamıyoruz, öyle gizliden gizliye çaktırmadan alışveriş yapanlar var mutlaka benim gibi. eee bebeklerimiz bize damdan düşer gibi pat diye geliyor, haliyle eminim çok afallıycaz dimi anneler.

umarım sesimi duyan vardır, eminim anladınız siz beni. o zaman şöyle bi klavyenin tuşlarına dokunun, kesin gerisi kendiliğinden gelicektir. sabırsızlıkla bekliyorum yazdıklarınızı okumayı.

hımm bu arada yeterince yalvardım mı? az olmadı dimi, azsa eğer biraz daha yalvarıcamda

Konu laracan tarafından (15.October 2012 Saat 20:43 ) değiştirilmiştir.
Alt 15.October 2012, 20:51
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

canim bu bölümde tam bahsettigin konuda bir baslik var arka sayfada kalmis uzun zamandir yazilmadigi icin ama senin icin güncelledim. hemen bu konunun yaninda bulabilirsin

konuda hem bebeginizi almaya giderken yaninizda götürmeniz gerekenler, hem de bebegin genel ihtiyaclari listesi var. her iki liste de tecrübeli annelerden gelen fikirlere göre düzenlendi

linki de vereyim

beklenen bebislerin ihtiyac listesi

-----------
wish = karia ....

Konu karia tarafından (15.October 2012 Saat 20:56 ) değiştirilmiştir.
Alt 18.October 2012, 12:02
arzu arzu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

laracan canım ben bizim yaşadıklarımızı yazayım kızımız için aradıklarında biz bebek mağazasına gittik bebeğin kaç aylık olduğu daha belli değildi,önce gerekli şeylerden başladık,battaniye aldık ince ve kalın olmak üzere 2 adet-çıt çıtlı badilerden takım halinde küçüklü büyüklü aldık.Yelekler aldık küçük ve büyük-tulumlar aldık-patikli pijama-normal piyama aldık.Zıbın takımı aldık,biberon aldık dr.browns marka biberon aldık öyle ayı falan da yok biraz büyüğünü aldık sanada tavsiye ederim gaz yapmayan biberon.banyo küvetini şampuan seba med aldık,pamuklu ıslak mendil aldık-ağzını silmek için mendil,çorap vs..daha çok alınan şeyler var sende yavaş yavaş gerekli temel ihtiyaçlarını alabilirsin bizim kızımız 20 günlük geldi darısı sizin ve tüm isteyenlerin başına aklıma geldikçe yine yazarım
Alt 18.October 2012, 18:06
Yeni Üye

Karia'cım, bahsettiğin linki benim için uğraşıp sandık diplerinden çıkardığın için teşekkür ederim. Hakikaten epey gerilerde kalmış, bulamamam normalmiş yani. ama oldukça güzel bir liste. hatta bir iki tanesini aldım bile listeni okuduktan sonra. oraya yazan arkadaşlarında epey bir kısmı artık pek yok anlaşılan. o yüzdende yenilerde bebek bekleyen arkadaşlar için tekrar gündeme gelmesi çok iyi oldu diyorum. yinede bebişlerine kavuşanlardan anılarda da kalmış olsa hazırlık maceralarını bizimle paylaşmalarını diliyorum. ayrıca benim gibi hazırlık telaşında olanlar neler neler aldınız, yazmanızı merakla bekliyorum arkadaşlar
Alt 18.October 2012, 18:18
Yeni Üye

Arzu'cum, teşekkür ederim tavsiyelerine. şu bahsettiğin dr browns biberonunu çok merak ettim hakkaten. Karia'nın ve bir kaç kişinin daha aynı biberonu tavsiye ettiğini okudum forumda. ilk fırsatta gidip ondan almayı düşünüyorum bi tane.

Allah analı babalı büyütsün, ömür boyu mutlu günler paylaşın inşallah. görüşmek üzere.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil