Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEKLERİNİ YÜREKTE BÜYÜTENLER > Bebeklerini Yüreklerinde Büyütenler...

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.August 2011, 10:56
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Alıntı:
bakkalcı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yazdıklarınızı gözlerim dolu dolu okudum sanki bebeğinizin kokusunu hissettim.benim eşimde de problem var.azosperm ve hormon değerleri çok yüksek.yani şansımız çok düşük mucize gibi bişey..bende evlatlık istiyorum başvuralım diyorum istemiyor.istersen beni bırak ayrıl ama evlatlık istemem yarın öbür gün ailesi çıkar yada ailemi bulcam diye bırakır gider ben o acıya dayanamam diyor..yanaşmıyor..hergün korkuya yaşayacağıma olmasın diyor.keşke benim eşimde ikna olsa.
bakkalci esinin endiselerini anliyorum fakat hayatta neyin garantisi var ki ?

miniminicige katiliyorum zaten bu yüzden basvurduk biz de. anne baba olmak sadece yumurta ve spermle olmaz. büyütmek, emek vermek, gögsüne yaslamak, bir yeri acidiginda onunla aglamaktir. aksamlari melegin koltukta gögsünde uyudugunda onu rahatsiz etmemek icin yerinden kipirdayamamaktir. gerisi bos

uzak akrabalardan birinden bahsedeyim belki fikir olur sana. evlat edindikleri kizlari su anda 20 yaslarin ortalarinda. evlat edinildigini 18 yasina girdiginde ögrendi. ( bence cook gecti ) hatta biyolojik ailesinin aslinda yillar önce cok uzak akraba olarak tanistirildigi insanlar oldugunu ögrendi - ki bu cok daha zor bir durum, sonucta biyolojik ailesini bir daha görmek istemedigini, onun ailesinin onu büyütenler oldugunu, anne babasinin ona olan düskünlügünün ve sevgisinin etrafta gördügü bijolojik ebeveynlerden bile fazla oldugunu söyledi. yani kisacasi doguran degil büyütendir anne sözünü dogruladi.

cocuklar cicektir. emek ister. emek verendir gercek aile.

-----------
wish = karia ....
Alt 19.August 2011, 14:06
bakkalcı
Misafir

Alıntı:
miniminicik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar Bakkalcı arkadaşım aramıza hoşgeldin. Müsade edersen ben bu konuda birkaç şey söylemek isterim.
Eşler malesef ilk etapta böyle davranıyorlar biraz zaman tanı ona ama ara arada bu konuyu aç hatta istersen sitemize bir göz atmasını sağla. Fikri ilerleyen zamanlarda değişecektir kesin. Emin ol kendin doğurmuşçasına çok seviyorsun ve bağlanıyorsun. İlerde çıkabilecek sorunları şimdiden kim bilebilir ki. Şu mu olacak bumu diyerek kuruntular kurarak yaşanmaz ki. Tecihinizi terk bebekte kullanırısınız. Eğer çocuğunuz büyüdüğünde ailemi arayacağım derse bu onun en doğal hakkıdır diye düşünüyorum. Ailesini bulsa bile gerçek ailesi hep siz olacaksınız bunu oda bilecek tabiki. Aramak istemeside sanırım meraktan olacaktır. Bazen empati yaparım ben. Ben olsaydım ne yapardım diye sanırım banada söyleseler bende merak ederdim. Ama beni büyüten bağrına basan ailemi hiçbir zaman terketmezdim terkedemezdim ki. Bu hepimiz içinde böyledir diye düşünüyorum.

Evlat edinerek bir insanın hayatını kurtaracaksınız, onu topluma sağlıklı bir birey olarak katacaksınız, ona herşeyden önce anne, baba olacaksınız. Biliyormusun İlk kelimeleri genelde "baba" oluyor. Daha sonra "anne" diyorlar. İlk yürümesine şahit olmak, işten eve geldiğinizde size emekliyerek yada koşarak gelmesi sizin boynunuzu kucaklayıp başını omuzunuza koyması, daha sonra size anne diyerek bacaklarınıza yapışması öyle mütiş duygular ki sadece bunlar için bile bir evlat edinmek yeterli bence. Siz onu büyütün ayaklarının üzerinde tek başına durabilecek seviyeye getirin. Gerisini düşünmeyin. Geleceği kim bilebilir ki. Güzel şeyler düşünelim ki herşey güzel olsun.
Dilerim eşiniz en kısa zamanda ikna olur da bu güzel haberi hepimiz kutlarız.
Sevgiyle ve mutlulukla kalın.
Bak yazmayı unuttum bebekler genelde babalarına benziyorlar. Buna en yakın örnek biziz benim oğlumda babaya benziyor Segah'ın kızıda babasına benziyor ))
yazdıklarıma önem verip cevap verdiğin için teşekkür ederim onu çok seveceğime hatta eşiminde çok seveceğine eminim çünkü akrabaların komşuların bebeklerine çocuklarına deli oluyor çocuklarda onu çok seviyor hep kucağında duruyolar eminim yani çok seveceğine ama gel gelelim ikna olmuyor ben hep deneyceğim eğer doktorlar artık gezmeyin olmaz derlerse son konuşmamı yapıcam işte seni çok seviyorum fakat bizde tadalım bu analık babaık duygusunu hakkımız değilmi falan diye belki doktorların son sözünden sonra ikna olur ben 23 yaşındayım bu arada bilmiyorum 30 yaş sınırı var galiba yoksa benmi saçmaladım diğer forumlarda eltimden bahsetmiştim hani bana ben insandan insan yaptım deyip beni hep aşağılayan kendince.eşimde sorun olduğunu duydu ay sanki ondan çocuk istedik bi başladı herkes içinde valla 10 tane olsun vermem üvey ana eline adı üstünde üvey öz ana gibi bakarmı millette şaşırdı sonra kurumlardan çıktı konu ay öz anası bırakmış alanmı bakçakmış tohumuna paramı saymış kendikinin kahrı çekilmio el çocuğunun çekilrmi döve döve hal oluyolar ay rabbim neolur eşimi ikna etmeme yardım et ki görsün elti kendi öz çocuğuna benim o çocuğa yapacağım analığı babalığı yapmışmı neolur rabbim göster eltiye o günleri ve o kurumdan evlat edinip nasıl anne babalar olduklarını göster amin..
Alt 19.August 2011, 14:13
bakkalcı
Misafir

Alıntı:
karia´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bakkalci esinin endiselerini anliyorum fakat hayatta neyin garantisi var ki ?

miniminicige katiliyorum zaten bu yüzden basvurduk biz de. anne baba olmak sadece yumurta ve spermle olmaz. büyütmek, emek vermek, gögsüne yaslamak, bir yeri acidiginda onunla aglamaktir. aksamlari melegin koltukta gögsünde uyudugunda onu rahatsiz etmemek icin yerinden kipirdayamamaktir. gerisi bos

uzak akrabalardan birinden bahsedeyim belki fikir olur sana. evlat edindikleri kizlari su anda 20 yaslarin ortalarinda. evlat edinildigini 18 yasina girdiginde ögrendi. ( bence cook gecti ) hatta biyolojik ailesinin aslinda yillar önce cok uzak akraba olarak tanistirildigi insanlar oldugunu ögrendi - ki bu cok daha zor bir durum, sonucta biyolojik ailesini bir daha görmek istemedigini, onun ailesinin onu büyütenler oldugunu, anne babasinin ona olan düskünlügünün ve sevgisinin etrafta gördügü bijolojik ebeveynlerden bile fazla oldugunu söyledi. yani kisacasi doguran degil büyütendir anne sözünü dogruladi.

cocuklar cicektir. emek ister. emek verendir gercek aile.
haklısın canım eğer doktorlar artık gezmeyin olmaz derlerse son ve kesin konuşmamı yapıcam ne pahasına olursa olsun ben kararlıyım.ikimizde çok sveiyoruz çocukları ve çok iyi anlaşıyoruz çocuklarla işte burası küçük biryer eşimde biraz çevre ne der çocuğumu hor görürler en başta zaten kendi ailesi hor görürü o yüzden yanaşmıyor ben ise hazırım o bebek kokusu için nice savaşlara ..
Alt 19.August 2011, 22:09
segah segah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili bakkalcı, yazdıklarını okudum. arkadaşlar da çok güzel yazmışlar. benim diyeceklerim de hemen hemen aynı. eşler biraz daha çekimser kalıyor bu konuda. bizler kadar açık değiller. korkuları çok fazla. sana şunu yazayım, evet biz evlat edindik, ama kesinlikle, ne olursa o bizim kızımız,canımız... rabbim kızımızı bize bu şekilde gönderdi. iyi ki de gönderdi. geri kalan herşey boş. insanlar bizi anlamazlar, ileri geri konuşurlar. hele o eltinin söylediklerini duyma bile... yaşamayan bu duyguyu anlayamaz.
kendi doğurdukları evlatlar da anne babalarına bakmıyor, kötü davranıyor, terkediyor. Biz evladımız bize baksın diye büyütmüyoruz ki onu, ayakları üzerinde durabilsin, hayırlı bir insan olarak yetişsin istiyoruz. bebeğimiz bir yuva sıcaklığında büyüyor, biz de evlat hasretimizi dindiriyoruz. karşılıklı büyük bir mutluluk bu. allah tüm isteyenlere nasip etsin.
canım, sana küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum.eşini bu konu ilei lgili çok konuşup da sıkma olur mu? kendimden biliyorum, benim eşim de ilk zamanlar tedirgindi bu konuda. zamanla herşey yerine oturuyor merak etme. çocukları çok seviyor demişsin, işte bu bile bir umut. tedavilerle hem zaman, hem para, hem de sağlık açısından kayıplar yaşayacağınıza evlat edinmek en güzel çare bence. dediğim gibi iki taraf için de harika bir şey. allah herkesin gönlüne göre versin. ve tekrar yazayım, insanların söylediklerine de kulak asıp, moralini bozma olur mu?... selamlar.
Alt 19.August 2011, 22:10
segah segah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu arada, evet, 30 yaş sınırı var. ya da en az 5 yıllık evli olmak şartı aranıyor. ikisinden birini karşılamanız yeterli. hayırlısı olsun inşallah.
Alt 20.August 2011, 05:14
miracledonation33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
miracledonation33 miracledonation33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

bakkalcı bızdede azosperm sorunu var 7 yıldır ugrasıyom kok hucre dedıler oda bana yetışmıyor yaş 33 yumurtam kalmazmış bende bebek çoook ıstıyoom bakalım Allahım hayırlısını versın utandırmasın bu konularda herkesın bıryerı eksık toplumsal baskıda her konuda senı uzuyor ama bu bızım kaderımız başa çıkacaz inşzor donemler ama 7 yılda çook sey ogrettı bana her yonden...........
Alt 20.August 2011, 14:31
bakkalcı
Misafir

Alıntı:
miracledonation33´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bakkalcı bızdede azosperm sorunu var 7 yıldır ugrasıyom kok hucre dedıler oda bana yetışmıyor yaş 33 yumurtam kalmazmış bende bebek çoook ıstıyoom bakalım Allahım hayırlısını versın utandırmasın bu konularda herkesın bıryerı eksık toplumsal baskıda her konuda senı uzuyor ama bu bızım kaderımız başa çıkacaz inşzor donemler ama 7 yılda çook sey ogrettı bana her yonden...........
ben 23 yaşındayım 4 yıık evliyim..4 yıl asır geldi bana inanın ve evliliğimizin daha ilk aylarında öğrendik sorunu ya hemen istedik doktora gittik o da çok istiyoruz diye tahillerimizi yaptırdı ve o acı gerçeği öğrendik daha çok yeni evliyken..ne evlilikten tat aldım ne yaşamaktan..zor ne diyeyim yaşamayan biemez..o hakkımızda atıp tutanlar hayatımızı daha da zorlaştıranar sizin evlatlarınız var o yüzden uğraşıosunuz bizimle ya evlatlarınızın evlatları olmazsa o zaman bizim anlarsınız o canınız yavrunuz hergün ağladıkça biz geliriz aklınıza bende uğraşmıştım bi zamanlar çocuğu olmayanla diye..
Alt 23.August 2011, 08:13
miniminicik miniminicik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Merhabalar,
Bakkalcı daha yaşınız çok gençmiş. Bilemiyorum prosedürlerde bir sorun çıkarmı. Sanırım siz en doğru bilgiyi kurumu arayarak öğrenebilirsiniz. Herkesin bir hayatı var umarım hep iyilerle karşılaşırsınız. Malesef kendini bilmez, lafını sözünü bilmez çok kişi var. Bizler güçlü insanlarız o yüzden bu tür insanlara kulak tıkarız ve onları duymamazlıktan geliriz. Yada gelmeye çalıışırız.Onlara verilecek en güzel cevap duymamazıktan gelmek ve önemsememktir. Dilerim bu zor günlerinizi bir an önce atlatırsınız. Sevgiyle ve mutlulukla kalın.
Alt 23.August 2011, 15:45
bakkalcı
Misafir

Alıntı:
miniminicik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar,
Bakkalcı daha yaşınız çok gençmiş. Bilemiyorum prosedürlerde bir sorun çıkarmı. Sanırım siz en doğru bilgiyi kurumu arayarak öğrenebilirsiniz. Herkesin bir hayatı var umarım hep iyilerle karşılaşırsınız. Malesef kendini bilmez, lafını sözünü bilmez çok kişi var. Bizler güçlü insanlarız o yüzden bu tür insanlara kulak tıkarız ve onları duymamazlıktan geliriz. Yada gelmeye çalıışırız.Onlara verilecek en güzel cevap duymamazıktan gelmek ve önemsememktir. Dilerim bu zor günlerinizi bir an önce atlatırsınız. Sevgiyle ve mutlulukla kalın.
güzel dileklerin için teşekkür ederim bende size eşinizle ve yavrunuzla sağlıklı mutlu uzun ömürler dilerim

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil