Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Turner Sendromu yaşayanlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 6.September 2013, 14:48
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Turner sendromu yaşayan arkadaşlar

Merhaba
Turner sendromu yaşayanlar henüz tedavi görenler ve tedavisi olumlu sonuçlanmış arkadaşlarımız bu bölümde yazışıp birbirlerine destek olacaklar..
Yaptırdılarsa tüp bebek tedavilerini paylaşmalarını rica ediyoruz.

......
Alt 10.September 2013, 09:16
nturgay nturgay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

merhaba arkadaşlar bende turner sendromluyum 17 yaşında bu teşhis konuldu ve yumurtalıklarım alındı.Bazen pişman oluyorum bu operasyonu geçirdiğim için her daim rabbime dua ediyorum beş yıllık evliyim rabbim cümlemizin yardımcısı olsun amin
Alt 10.September 2013, 11:09
hdogan hdogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

Allah şifa versin
Alt 11.September 2013, 20:55
Yeni Üye

Alıntı:
hdogan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah şifa versin
amin teşkekkürler cümlemize inşallah
Alt 10.September 2013, 12:19
nurefşannnn nurefşannnn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

sevgili kardeşim her şey allahtan inan bunda mutlaka bir hikmet var bizlere şerle gelen hayırlar zor gelmekte bende turner sendromuyum bana 16 yaşimda konuldu bu teşhis ve şuan 34 yaşimdayim ve 1 buçuk yıla yakın evliyim ben operasyon geçirmedim yumurtalıklar var ama işlevi yok yumurta rezervim düşük hepten bana donasyon demişlerdi amma ben nette benden daha düşük rezerve sahip kardeşler hamile kalabilmişler bak canım kardeşim inan en önemli şey SABİR VE İÇİNDEKİ İMANLA TAM TESLİMİYET BEN neden aht konuşuyom bende aynıyım çünkü bazı doktorların nispetle hiç muayne etmeden hemen kendi çocuklarından bahsetmesi nasıl dokunur iyi bilirm veya PERVASIZCA ÇEVRENIN NASIL YÜKLENDİĞİNİ AMA BİLMEZLERKI VERENDE ALANDA ALLAH AZİMU ŞAN HAZRETLERIMIZDİR DAHA DÜŞÜNMEZLERKI EVLADIM VAR BENIM EVVET AMA YA İKİ DK SONRA ALLAH ALIRSA BAK KARDEŞİM MORALINI YÜKSEK TUT OLURMU ALLAHIMA SİĞİN BAK NASIL FERAH BULACAN EVVET EVLAT İSTİYORUZ AMA BAZEN BEN ÇOK DUYDUM KEŞKE SENİ DOĞURACAĞİMA TAŞ DOĞURSAYDİM BİZ HAYIRI İSTEYELIM VE CANIM İLKINDE ÖNEMLI OLAN SENIN SAĞLİĞİNDİR ANLIYOMUSUN SAĞLİĞİN YERİNDEYSE İNAN GERİSİ BOŞ BAK BEND EÇARELER ARAMAKTAYIM VE BİR ÇOK ARKADAŞİMİZ BİZLER SADECE UĞRAŞARAK ALLAHIMIZA FİİLİ DUA ETMEKTEYIZ HANİ ALLAH KULUN İSTEĞİNE VE UĞRAŞİNA GÖRE VERIR VE KADER YAZARMİŞ BİZİM UĞRAŞİMİZ OOOOOOOOOOOOOOO SONSUZ HAZINENIN SAHİBİNI KAZANMA İÇİN OLSUN O ZATEN BİR GÖNÜL MEYVESİNİ Mİ ESİRGER İNSANDAN NEYSE ARKADAŞİM MORALINI YÜKSEK TUTU VE GÜLLLL BAK BENDE TURNER SENDROMUYUM AMA NE YAPAYIM ÖYLE İNSNALAR VARKI BİZ ÇOOOOK İYİYİZ
Alt 11.September 2013, 21:01
Yeni Üye

Standart amin

Alıntı:
nurefşannnn´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili kardeşim her şey allahtan inan bunda mutlaka bir hikmet var bizlere şerle gelen hayırlar zor gelmekte bende turner sendromuyum bana 16 yaşimda konuldu bu teşhis ve şuan 34 yaşimdayim ve 1 buçuk yıla yakın evliyim ben operasyon geçirmedim yumurtalıklar var ama işlevi yok yumurta rezervim düşük hepten bana donasyon demişlerdi amma ben nette benden daha düşük rezerve sahip kardeşler hamile kalabilmişler bak canım kardeşim inan en önemli şey SABİR VE İÇİNDEKİ İMANLA TAM TESLİMİYET BEN neden aht konuşuyom bende aynıyım çünkü bazı doktorların nispetle hiç muayne etmeden hemen kendi çocuklarından bahsetmesi nasıl dokunur iyi bilirm veya PERVASIZCA ÇEVRENIN NASIL YÜKLENDİĞİNİ AMA BİLMEZLERKI VERENDE ALANDA ALLAH AZİMU ŞAN HAZRETLERIMIZDİR DAHA DÜŞÜNMEZLERKI EVLADIM VAR BENIM EVVET AMA YA İKİ DK SONRA ALLAH ALIRSA BAK KARDEŞİM MORALINI YÜKSEK TUT OLURMU ALLAHIMA SİĞİN BAK NASIL FERAH BULACAN EVVET EVLAT İSTİYORUZ AMA BAZEN BEN ÇOK DUYDUM KEŞKE SENİ DOĞURACAĞİMA TAŞ DOĞURSAYDİM BİZ HAYIRI İSTEYELIM VE CANIM İLKINDE ÖNEMLI OLAN SENIN SAĞLİĞİNDİR ANLIYOMUSUN SAĞLİĞİN YERİNDEYSE İNAN GERİSİ BOŞ BAK BEND EÇARELER ARAMAKTAYIM VE BİR ÇOK ARKADAŞİMİZ BİZLER SADECE UĞRAŞARAK ALLAHIMIZA FİİLİ DUA ETMEKTEYIZ HANİ ALLAH KULUN İSTEĞİNE VE UĞRAŞİNA GÖRE VERIR VE KADER YAZARMİŞ BİZİM UĞRAŞİMİZ OOOOOOOOOOOOOOO SONSUZ HAZINENIN SAHİBİNI KAZANMA İÇİN OLSUN O ZATEN BİR GÖNÜL MEYVESİNİ Mİ ESİRGER İNSANDAN NEYSE ARKADAŞİM MORALINI YÜKSEK TUTU VE GÜLLLL BAK BENDE TURNER SENDROMUYUM AMA NE YAPAYIM ÖYLE İNSNALAR VARKI BİZ ÇOOOOK İYİYİZ
aminn o kadar güzel şeyler yazmışsınız ki rabbim hepimizin yardımcısı olsun tek çaremiz o zaten ona sığınmak en doğrusunu o bilir...
Alt 10.September 2013, 13:41
Administrator

....
çok geçmiş olsun ntugay . İki yumurtalık da mı alındı. Pisman olmamalısın belki sağlığın için en hayırlısı buydu.Baska bir alternatif düşündün mü ..? evlat edinme gibi .?vs

nurefşan kardeşim sen neymissin öyle .. nasıl döktürmüşsün öyle.
yazdıkların çok hoşuma gitti. Dediğin doğru ve özellilede şu bölümü çok sevdim.."BİR ÇOK ARKADAŞİMİZ BİZLER SADECE UĞRAŞARAK ALLAHIMIZA FİİLİ DUA ETMEKTEYIZ HANİ ALLAH KULUN İSTEĞİNE VE UĞRAŞİNA GÖRE VERIR VE KADER YAZARMİŞ BİZİM UĞRAŞİMİZ OOOOOOOOOOOOOOO SONSUZ HAZINENIN SAHİBİNI KAZANMA İÇİN OLSUN O ZATEN BİR GÖNÜL MEYVESİNİ Mİ"

Valla yanlız bu paragrafa bir kitap yazılır çok derin bir konu ..
Çok tesekkur ederim...

Yalnız bir küçük ricam var yazdıklarınızı lutfen kucuk harfle yazın yazdıklarınız .çok zor okunuyor ve insan yeterince konsantre olamıyor..-

.......
Alt 11.September 2013, 11:58
K?demli Üye

sağolun sibel hanım dikkat ederim tüm kardeşlerime allahım yardim eylesin tek dayanağim ve arkamızda olan allahımız gerisi inanın booooş evlat deyıp yanıyoz ama bakalım allah verince memnun olacakmıyız en ufak zorlukta of puf olacak kendi adıma konuşmaktayım insanız acız fakır sadece mülkuz allahımızn kudretınde unutmadan sibel hanım destekelrınız için rabbim razı olsun
Alt 11.September 2013, 14:33
Administrator

....

Nurefşan çok teşekkür ederim. Bir nebze destek hissi bulabiliyorsanız beni de bundan başka hiç bir şey mutlu edemez. Söylediklerinde çok haklısın. Valla senin bu yazdıkların değme hocaların söylediklerine 5 basar. Ne olur burada bol bol bu tür yaz.

.....
Alt 12.September 2013, 17:28
K?demli Üye

inan ve kendini inancina tam bağlayna kişi kuvvetlidir asla insanın asıl işleyış mekanızmasi olan pskolojısıne hiç bir şey zarar veremez işte bizde tam bu noktada inancımıza ve teslimiyetimizle başaracağiz ne olursa olsun bazen olduğumuz halı en güzel hal bilip bu şekilde de mutlu olacağiz inşanlah en baştada kimse bize laflarıyla dokunamayacak kardeşlerim ne yapalim allah biz bu şekilde sevmiş ve her birimizi kendine bu şekilde yaklaştiriyor sabredenler ve teslsim olanlarımız ihsana kavuşuyor ve bende kalp açisindan değerlendirileceğeim ve tedaviye alinacağim baklım eee buda allhtan şimdiye kadar kise umit vermedi dönor dendi ama şimdi genetik doktorum bana yumurta elde edilirse olabileceğini ve yumurta elde etmek için tedavi olmak üzre tüp bebeğe ilk defa yönlendirildim bu bile bence bir ihsan ve amh 0,17 benden daha düşük düzeyde olanlar bile hamile kalabilmişler yanı kardeşlerim her şeyi atın bakalım bir kenara boşaltin şu beyınleri çevreye sağir olun ve vira bismillah tevekeltü alellah deyın bak olmuyomu bu arda turner sendromu olan kardeşlerım eyer ağir formu deyılsenız çoook hamd edin yok eyer ağir formuysanız çocuktan önce sağliğinizi düşünun ne olur ben 10 yıl ne adet ne bişey yaşadim arkadaşimin zorlamasıyla doktora gittiğimde kemik erimesi başlamişti doktor ya adet görürsün ya göremezsın dediydı ve cilimenı yazdı tabi ben hiç sanmam diyordum kendi kendime adet olacam ha hemde kemik erimeside başlamiş çoktan iş bitmiştir derken kendi kendime ilaci kullandim ve adet gördüm doktora söyleyınce sevindi ve iyi bu çok iyi dedi ve eşim önceleri bana çokk moral verdi ümit aşiladi ama bakıyorumda son zamanlarda sanırım bikmiş olacakkı daha dua bile edemiyor kendie şaşiyor halıne neyse ben eşimide hak veriyom ve elimden geleni yapacağim diye moral veriyorum şimdi çoook ümitliyim ve neşeliyim öyle kimseyide takmiyommmmm onlar zirlasın afedersınız patavasızlar empatı edemiyolar bu nedenle biraz boooş verin ne olur olmaz mi hep beraber aşacağiz bunları allha hamd olsun kimseden bir bardak su beklemiyoz kendımız alabiliyoz ne halade olanlar var bakın görecekksınız bende burdan size haberimi vereceğim ve sizinde haberlerınız alacağim

Bookmarks

Tag Ekle
kısırlık, turner sendromu, tüp bebek tedavileri

Seçenekler Arama
Stil