Alt 26.November 2012, 19:09
özgürüm özgürüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
ebrulim123´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar Çin Tıbbına Göre Teşhis ve Tedavi Yöntemleri diye bir başlık açtım.Burada Randine Lewisin kitabına göre yapılması gerekenleri yazacağım.
ebrulim teşekkür ederiz bende bu kitabı bulmaya çalışıyordum neyse artık arayışalara son sayende...
Alt 26.November 2012, 19:15
özgürüm özgürüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
elifim34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
s.a kızlar,
zeynepcim inşallah bu sefer olacak.güzel haberlerini bekliyoruz.
benimde bir tedavi ajandam vardı.kaç aydır hiç yazmıyordum durumumu.yaklaşık 10 aydır.amma çok şey yaşamışım bu arada hepsini not aldım.geriye dönük okuyunca insanın durumunu görmesi açısından çok iyi oluyor.emre beyle ilk rwandevum 31 ekim 2011 deymiş.yani bir yılı geçmişiz.bir yılada 4 tedavi denemesi,2 opu sığdırmışım.4 ayda kendiliğimden adet olmuşum.velhasılı çook çabalamışım aslında.şimdide cyclo kullanıyorum ve adetimi bekliyorum.hayırlısı inşallah.
ve kızlar ben bir karar verdim.bu kışı dolu dolu geçirelim.yani BEN KENDİMİ BAHARA HAZIRLIYORUM.evet bu bir kampanya.BAHARA HAZIRLIK
neler yapacağımı burayada yazayım,birbirimize destek olalım.sizlerde yapın.
ebrulim123 senin önerilerinide bekliyorum bu konuda.

1-hergün 2 fincan hayıt çayı içicem (demleme usulü)biri sabah biri akşam.
2-her gün elevit vitamin içicem.günde bir tane.
3-bir kavanoz bal tarçın çörek otu karışımı yapıcam.her sabah bir tahta kaşıkla yiyicem(kocamada yediricem)
4-bir kavanozda arısütü bal polen karışımı yapıp akşam yatarken yiycem ve kocamada yediricem.
5-evde kalan yarım kavanoz yumurtalık kuvvetlendirici macun var ondanda bir kaşık yicem.

yiyecek anlamında bunlar yeter sanırım.vücuduma çok yüklenmekde istemiyorum.
ayrıca her gün meryem suresi okuyucam.daha öncede 41 gün okudum ama yine başlıyacam inşallah.
Kış boyunca bunları yapıp kendimi BAHARA HAZIRLAYACAĞIM.
emre beyle kontrollerede devam tabiki.kontrollerde yumurta gözükmediğinde kendimi strese sokup adet olmayı beklemeyeceğim.cyclo kullanıcam.düzenli adet beni çook mutlu ediyor.ve ayrıca pzt perşembe günlerimi oruçlu geçirmeye çalışıcam.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.nelerim eksik bana yardımcı olur musunuz?
sizlerde listelerinizi yazın,birbirimizden destek alalım,destek verelim.

elifim ne güzel düşünmüşsün saol..bende hafta sonu başladım bahara hazırlığa..teşekkürederim biraz teşfik edilmeye ihtiyacım vardı kendimi toparlayıp birşeyler yapmak için bana da iyi geldi iyi ki varsınız...
Alt 26.November 2012, 20:35
nursac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nursac nursac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

[QUOTE=ebrulim123;294739]nursac doktora kaçıncı gün gittin canım. benim 1 hafta gecikmeli olarak büyümüştü yumurtam.ısı grafiğimden anladım.21.gün yumurtlamayı gösteren şekilde ani ısı düşüşü oldu.sonradan doktorumda onayladı.bu ay olmazsa önümüzdeki ay da kontrol et. tedavi düşünmezsen 13. gün gidip folikül büyümüşmü diye baktırabilirsin.nasılsa folikül yok diye düşünme sakın.[/QU
adetimin 20. günü gittim.ısı grafiğim sürekli artı.dr.gittiğim gün 37 idi onun bir öncesi de fakat dün ve bugün ölçmedim moralim bozuldu.heralde hapşırıyorum gripten artıyo dedim.boğazımda hafif gıcıklanmada var ondandır diye düşündüm.yumurtlama günü aniden düşüyo mı ısı?bu ay adetliyken gel dedi dr ama işyerim sıkı ve yeni olduğum için sık sık izin alamıyorum
Alt 27.November 2012, 01:00
eslem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
eslem eslem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Alıntı:
merhaba eslem femara protokolü yanısıra ilaçlar kullanılan bir yöntem.aynı tüp bebek yapar gibi. sadece başlangıçta femara ile ilk hafta yumurtalıklar baskılanıyor.sonra diğer hormon iğneleri ile devam ediliyor.bazı hastalar bu baskılanmaya olumlu cevap veriyor ve yumurta geliştiriyor.yumurta yetmezliği olan bazı hastalarda iyi sonuç verebiliyor.benim ilk tedavim femara protokolü olmuştu.yanısıra 450 doz hormon uygulamıştı doktor.300 doz gonal f ve 150 doz menagon.ilginç bir şekilde o ay hiç yumurtam büyümedi ama 2 ay sonra 3.adet dönemimde 7 adet folikülüm göründü yumurtalıklarımda.bende etki etti yani.hikayemi yazmıştım.yine tedaviden 2 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım.darısı başınıza.
Verdiğin bilgi için saol canım.Birde bu femera protok doktormu öneriyor biz istesek yapmazlarmı??
Alt 27.November 2012, 11:01
elifim34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elifim34 elifim34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

günaydın kızlar,

sabah arısütü-bal-polen karışımımı yedim aç karına.
şimdide hayıtımı demledim ,içiyorum.yatarkende bal-tarçın-çörek otu yiyorum.ve tadına bayılıyorum.ne akdar güzelmiş o öyle
sizler neler yapıyorsunuz?
Alt 27.November 2012, 11:08
elifim34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elifim34 elifim34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

bu arada BAHARA HAZIRLIK katılımcı sayımızı artıralım diyorum ben.nerdesiniz kızlar?
1-elifim34
2-egemen
3-eslem
4-eloelo
5-dmk
6-seva
7-özgürüm
8-
9-
10-

hadi en azından 10 kişi olalım.boş durmayalım.kışı boş geçirmeyelim.
Alt 27.November 2012, 12:44
ebrulim123 ebrulim123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

[QUOTE=nursac;294777]
Alıntı:
nursac doktora kaçıncı gün gittin canım. benim 1 hafta gecikmeli olarak büyümüştü yumurtam.ısı grafiğimden anladım.21.gün yumurtlamayı gösteren şekilde ani ısı düşüşü oldu.sonradan doktorumda onayladı.bu ay olmazsa önümüzdeki ay da kontrol et. tedavi düşünmezsen 13. gün gidip folikül büyümüşmü diye baktırabilirsin.nasılsa folikül yok diye düşünme sakın.[/QU
adetimin 20. günü gittim.ısı grafiğim sürekli artı.dr.gittiğim gün 37 idi onun bir öncesi de fakat dün ve bugün ölçmedim moralim bozuldu.heralde hapşırıyorum gripten artıyo dedim.boğazımda hafif gıcıklanmada var ondandır diye düşündüm.yumurtlama günü aniden düşüyo mı ısı?bu ay adetliyken gel dedi dr ama işyerim sıkı ve yeni olduğum için sık sık izin alamıyorum
evet canım gripliyken olması gerekenden yüksek çıkar.ısı grafiğinde diyelimki ısı 36.2 ile 36.4 arası giderken yumurtlama zamanı 36.1 e düşerse bu yumurtlama olacağını gösterir.karaciğer enerjinde sorun yoksa da muhtemelen 24 saat içinde yumurtlama gerçekleşir.ondan sonra ısı yükselişe geçer.eğer sağlıklı bir yumurtlamaysa 36.4 ün üzerinde olması gerekir daima.ne kadar yükselirse de o kadar iyi.ısı artışı progesteron hormonunu gösterir.yüksek ısı fazla progesteron demektir.
Alt 27.November 2012, 12:58
ebrulim123 ebrulim123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

Alıntı:
eslem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Verdiğin bilgi için saol canım.Birde bu femera protok doktormu öneriyor biz istesek yapmazlarmı??
eslemcim yaparlar herhalde doktora bağlı.benim protokolü bülent tıraş yapmıştı.bir rastlantı sonucu ona muayeneye gitmiştim.iyiki de gitmişim.çünkü femara protokolünün yumurtalıklarımı harekete geçiren ilk etkiyi yarattığını düşünüyorum.yumurtalıklarımın hormonlara 2 ay sonra cevap verdiği durumu yakalamamış olsaydım belki şimdi çocuğum olmayacaktı.sizin de kendi özel durumlarınızı kendinizin farkedip takip etmenizi istiyorum.çünkü hiçbir doktor bu kadar ince bir takip yapamaz.bir defter tuttuğumdan bahsetmiştim.hangi ay ne kullandıysam yazdım.ısı takiplerimi bile yaptım her ay.sonuçta hangi ay yumurtlamışım hepsini görme şansım oldu.yumurta yetmezliğinde bedeni beslerken bir yandan da en azından 4-5 ayda bir hormon tedavisi görmenin faydasına inanıyorum.çünkü bir anda düzelecek bir rahatsızlık değil bu ne yazıkki.

Konu ebrulim123 tarafından (27.November 2012 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir.
Alt 28.November 2012, 15:43
darkblue01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
darkblue01 darkblue01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

kızlar bahar programınıza uyarmıyım bilemem ama en azından çaba içinde sayılırım pek vaktim olmuyor yazmaya nette gezinmeye okul hayatımı işgal ediyor... ama yaptıklarımı yazmıştım ben arıdünyasından 2 aylık kür aldım uygulamaya çalışıyorum ama pek başarılı değil günlük 1 fincan adaçayı içiyorum. cycloya devam.. kemik erimem var ciddi boyutta d vitamini kalsiyu bebek içinde b vitamini ve arada sırada multivitamin desteği alıyorum ancakın bu kadarına gücüm yetiyor evimi akşamdan akşama görebiliyorum çabalamam zor bu şartlarda ama azminiz heyecan verici. şimdi çocuklarım okulda namaz kılabilecek bir oda bulduk orayı temizliyorlar.. sağolsun bir hocamız da halı getircek ..böylelikle namzlarıma dualarıma devam edebilicem.. işte benden bu kadar bu ay foliküllerimi büyütmye çalıştık klomenle olmadı yazmıştım ama olsun artık her ay ordalar ve ben bunun umudum olduğuna inanıyorum rabbim hepimizin yardımcısı olsun hepimize hakkımızda hayırlısını versin...
Alt 28.November 2012, 16:55
Oley Oley isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Umudunuzu kaybettiginiz oluyor mu? Burgun Oyle bir gun umut edemiyorum, yoruldum com hemde cok. Ictigim ilaclardan, her hafta 6 aydir verdigim kandan damarim kalmadi, ayda uc bes defa gidip girdigim sonogramdan sIkIldim . Niye bu kadar Zor olmak zorunda sorusunu cevaplayamamaktan yoruldum.

Bookmarks

Tag Ekle
baby, fsh hormonu, hashimoto, hayal06

Seçenekler Arama
Stil