Alt 12.April 2012, 09:46
depresif depresif isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

depresif - MSN üzeri Mesaj gönder

Valla bende 15 ay bilfiil askerlik yaptım hemde deli gibi eğitimleri geçtim.Hastalığımı bildirmeme rağmen sadece ağır sportif faaliyetlerden muaf tuttular.Tam techizatla 5000 metre de koştum.Ama iyi ki askere gittim asker mantığıyla deli gibi sustanon bastılar (sivilde ayda bir askeri hastanede 2 haftada bir) askerlik bitmeye doğru sakal traşı olmaya başladım boyum da 4-5 cm uzadı.Her işte bir hayır var derler yaa şansa aynı hastalıktan bir ığdırlı çocukla tanıştım hiç tedavi olmamıştı sayemde oda tedaviye başladı
Alt 24.May 2012, 01:12
ayıntap
Misafir

selamlar bende foruma yeni katıldım hipogonadotropik hipogonadizm hastasıyım. Sanırım 20 li yaşlarımda başladım tedaviye. Uzun yıllat tecil ettirdim üni bitti kpss derken öğretmen oldum yaşta bu arada 32 i bulmuştu gataya sevkedildim bi kaç tahlil ile elimin ve kafamın röntgeni çekildi. Komando olamazsın ama askerliğe elverişlisin dedi ve o şekilde beni askere aldılar. allahtan öğretmen askerlik çıktı acemiliğe giderken sustanonu vurdum dönene kadar yetti sonrasında zaten doğuda öğretmen olarak devam ettim iğnelerimide temin edip kendim yapıyordum. Herkese çürük verecekler diye bi kaide yok yani...
Alt 25.May 2012, 23:12
haydar haydar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

Sustanonu nasıl yapıyosun kendin.bende öğrenmek istiyorum.
Alt 26.May 2012, 01:34
ayıntap
Misafir

bunu burdan anlatmak zor ama ben doğuda mecbur kaldığım için kendim vurdum daha az şişme ve acı olduğu kesin ama yinede dönerek kalçaya vurmak biraz akrobasi işi bide olumsuz yanı serum kontrolü yapamıyorum yani biraz çekip kan geliyo mu yani damara geldim mi bilemiyorum yavaş yavaş zerkediyorum. Eğer büyük bi yerde imkanlarınız varsa işin ehli olanlara vurdurun derim...
Alt 6.June 2012, 14:03
brandweerman brandweerman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

bu askerliğe elverişlidir diye rapor verilen arkadaşlar hangi şehirdeki gatadan size elverişli raporu verdiler öğrenebilirmiyim.
Alt 22.November 2013, 02:30
kimola kimola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

tekrar selamlar arkadaşlar. kısaca durumumu özetleyeyim; hipo-hipo hastasıyım. 9 ay boyunca sustanon tedavisi görmüştüm 8 yıl kadar evvel. boyum uzadı, kilo aldım. fakat gerisi boş. geçen sene bursa da 5 gün süre ile pregnly kullandım ve kan testi yapıldı sonuç negatif. gelişmemiş ve utangaç testis problemi var. ayrıca gelişmemiş kaslar. haliyle vücudum çok güçsüz. pazartesi askerlik şubesine gittim ve İstanbul gata endokrinoloji'ye sevk edildim. bakalım ne olacak. sonucunu bildireceğim.
Alt 8.December 2013, 14:53
kimola kimola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

gata da yapılan tahliller sonucunda 1 yıl tecil, sonrasında büyük ihtimalle muaf...
Alt 11.December 2013, 15:06
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Alıntı:
kimola´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
gata da yapılan tahliller sonucunda 1 yıl tecil, sonrasında büyük ihtimalle muaf...
Çok geçmiş olsun kimola .İnşallah bu bekleme süresinde her şey düzelir istediğin gibi olur.
Alt 20.March 2014, 01:14
her her isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Ankara gatadan askerliğe elverişli değildir verdiler bana
Alt 19.April 2017, 18:50
hacısakir hacısakir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

3 defa tecil son olarak da muaflık alan biri olarak askerlik olayına açıklık getirmek istiyorum. en önemli nokta askerlik muayenesi öncesinde ilaçlarını kesinlikle bırakmayın. İlacı bırakıp başlamak inanın ki daha büyük bir sorun. ilk olarak size en yakın askerlik şubesine müracaat edin. yanınızda sağlık raporunu da götürün. önce sizi aile hekiminize resmi yazı ile gönderip hasta olduğunuzu kaşeletmenizi istiyorlar. sonra şehrinizdeki tam teşekkürlü hastanenin rapor kuruluna sevk ediyorlar(önceden en yakındaki asker hastanesine sevk ediyorlardı. 15 temmuzdan sonra asker asker hastaneleri kaldırıldı). hastaneye ilk defa sevk olan arkadaşlar belki bir kaç defa seneye erteleme (tecil) alabilirler ama sonunda mutlaka muaflık alırsınız. ilk olarak elinize bir liste veriyorlar 10 kadar doktora muayene olup tahlil yaptıryorusunuz. en sonunda endokrin doktoru 41-C maddesine aykırı diye sağlık kuruluna gönderiyor. haftanın belli günlerinde yapılan sağlık kurulunda muaflık aldığın yüzüne söyleniyor. sağlık kurulundan aldığın kağıdı askerlik şubene götürüyorsun. yapılan yazışmalardan sonra askere elverişli değil kağıdını alıp, yoluna bakıyorsun. yani ilaçları bırakmanıza gerek yok. ben fiziki olarak yapılı bir insanım 178 cm boyunda 82 kiloyum, ses kalınlığım normal, sakal durumum seyrek. dışardan birinin benim hipolu olduğumu ilk bakışta anlaması için derin bilgiye sahip olması gerekiyor. daha detaylı bilgi almak isteyen kardeşlerim bana özelden ulaşabilir

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil