Alt 17.December 2009, 10:10
marbling - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marbling marbling isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kidemli Üye

Selam Kızlar,

Blusky dün umut'da gittim ve Süleyman Tosun gelmiş Enver bey yerine o beni muayene etti ve bir tane yumurtalığımın içinin boşalmadığını söyledi. Doğum kontorl haplarının yumurtalığı baskıladığı için doğum kontorol habı vermiycem sana dedi. Onun yerine Cyclo-Progynova diye bir ilaç verdi. Ben bu ilacı ilk kez kullanıyorum. Araştırmalarıma göre düzenli adet olamayan kişiler içi yormuş bu ilacı. 21 gün sonra kontrole gel bakalım bir gelişme varmı dedi. Birde benden şeker ve insulin yuklemesi istedi. Sanırım gene en yüksek dozdan ilaçla yumurta oluşumu sağlanacak. Takip etdicez en iyi ayda başlıcaz dedi artık 3 aymı olur 6 ay mı olur bilmiyorum. Bir yandandan olumsuz birşey çıkacak diye çok korkuyorum. başıma gelmedik kalmadı bu kadar hormon dan sonra bunlar bir yerime vuracak diye çok korkuyorum. Dün akşam eşim boş ver bebeği sen daha önemlisin dedi sana birşey olmasını istemiyorum. Kafam karışık anlıyacağınız.

Kirazcım bu hafta Aşk romanı okumayı bıraktım tatlım artık içim kaldırmıyor. Evde bir sürü kitap var okuyacak onlar bana ben onlara bakıyorum gözlerimi biraz dinlendireyim dedim. 2 haftada 7 kitap, Aşk romanı denince ince birşey sanılmasını en incesi 380 sayfa gözlerim en ufak birşeyde ağırmaya başladı. Sen neler yaptın tatlım nasılsın?

Konu marbling tarafından (17.December 2009 Saat 10:14 ) değiştirilmiştir.
Alt 20.December 2009, 09:34
kiraz72 kiraz72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

iyi hafta sonları herkese
ben valla işe devam ediyorum birde haplarada tabi 29un akdar içeceğim sonra haftalanınca hastaneye tabi bakalım inşllah herşey güzel gider
marbişcim yine bu işlere girmene sevindi biraz ara verdin sanıyorum hadi hayırlısı canım benim herşey güzel olacakağım
ben bu tedavimde gonal f ve menegon kullanacacağım ikisi de yumurtlama ilacı neticede korkulacak birşey olduğunu düşünmüyorum
bulecum sen nasılsın
Alt 20.December 2009, 16:21
bluesky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bluesky bluesky isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

marbling cyclo-progynovayı ben de kullandım.ilk kürtajımdan sonra kanamam kesilmeyince doktorum vermişti..öyle çok korkulacak bir ilaç değil, doğum kontrol hapının vücuttaki yan etkileri neyse bu ilacın da öyle..zaman zaman insanın olumsuz düşüncelere daldığı oluyor ama geçici bunlar..kötü şeyler getirme aklına..sonuçta hepimiz doktor kontrolündeyiz devamlı ve bize bişey olmasını onlar da istemez..sen içini rahat tut, en uygun olduğun anda da inşallah başlarsınız tedaviye..

kirazcım iyiyim tşk.ederim..işlerim çok yoğun yıl sonu olunca, ödemeler filan sıklaştı..bu haftayı da atlatırsam rahatlarım sanırım..ben de doğum kontrol hapına devam ediyorum hala, bitince adet gördüğümde kontrole gidicem.tedaviye başlar mıyım bilmiyorum..daha karar vermedim..
Alt 20.December 2009, 18:08
nilaysu nilaysu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kızlar ya kötü bir hafta sonu geçirdim ben ssk lıyım tedavide devletten faydalanmam için 5 yıl çalışır olmam gerekmiş ben tam 3 yılımı doldurdum iş günü olarak yeterli ama 5 yılşı doldurmadığım için faydalanamıyorum zaten ilk 2 sini de evlilikte 3 yılı doldurmadığım için faydalanamamıştrım şimdi de faydalanamıyorum bu ne adaletsizlik ya her geçen gün yeni bi kanun çıkıyo zaten boyunca borcun içindeyiz çocuğum olmadığına mı yanayım yoksa boşa giden masraflara mı nasıl kalkıcaz altından bilmiyorum her geçen gün de zaman kaybı zamana karşı yarışıyorum kafam çok karışık
Alt 23.December 2009, 22:11
Yeni Üye

nilaycım eşinin ssksi yok mu ben eşimden yararlanıyorum
Alt 24.December 2009, 16:58
Kıdemli Üye

canım eşim emekli sandığı bende sözleşmeli öğretmenim ssk lıyım. benim prim tutuyo ama yine de 5 sene beklemem gerekiyormuş. Merkezi aradım dedim eşim emekli sandığı bu sorun ikimizin sorunu ondan faydalansam olmaz mı dedim onlar da problem eşiniz de bile olsa işlem sizin üzerinizde yapılacağı için sizin sigortanızdan işlem yapılacak dedi çok zor durumdayım
Alt 26.December 2009, 20:24
Yeni Üye

pek iyi anlayamadım senin durumu nilay bizimkiside eşiminssk üzerinden ama işlem işlem senle ilgili ne demek anlayamdım sonuçta bu tedavi ve sizin evli olmanız yeterli sonuçta onun eşisin ve onun sigortasından faydalanıyor olman gerekir bence iyice araştır sonuçta ssk nin tüzüğünü iyi bilmiyor olabilirler bence faydalanabiliuot olman gerekir netice de hepsi sgk altında birleşti
Alt 28.December 2009, 17:16
Kıdemli Üye

haklısın canım ben iyi bi araştırayım zaten azcık moralim vardı o da bu haberle birlikte buhartlaşıp gitti sen nasılsın kiraz başladın mı tedaviye güzelim
Alt 30.December 2009, 16:54
dadasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dadasim dadasim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

merhabalar hanimlar nasilsiniz nerler yapiyorsunuz kimseler ugramiyor artik gerci bende pek ugrayamiyorum burada bu aralar cok tatil var vede devam ediyor hepinizin sagligini merak ediyorum nasilsiniz neler yapiyorsunuz insallah hepiniz iyisinizdir
Alt 31.December 2009, 14:52
marbling - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marbling marbling isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kidemli Üye

Arkadaşlar,

Yeni yılla birlikte tüm güzelliklerin ve beklentileriniz gerçekleşmesini dileği ile iyi seneler

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil