Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Siz olsaydınız ne yapardınız?

Seçenekler Arama Stil
Alt 9.October 2017, 10:13
Hilal Yılmaz Hilal Yılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Standart tüp bebek genetik ayıklama yada doğal yollardan

Selam kızlar.Benim 4 yaşında sağlıklı kızım var.. sonrasında 2 hamileliğimde kalp atışı duyulmadığı için kürtaj oldum.. kürtajımın birinde 47 kromozom tespit edildi diğeri 46 kromozomlu idi.. ben tekrar çocuk sahibi olmak istiyorum ama çok korkuyorum.. aşılama tüp bebek genetik ayıklama yada doğal yollardan hamile kalma konusunda kararsızım.her kafadan bir ses çıkmaya başladı lütfen beni mazur görün. sizin fikrinizi de almak istedim
Alt 23.October 2017, 15:04
Gonça Gonça isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Bence doğal yolutla gebe kalmak daha iyidir ama sağlık problemleriniz varsa tüp bebeği denemek lazım bence. Ben yumurta dınasyonu yaptım ve en sonunda gebe kaldım...artık 6 ay hamileyim. Biotexcom'daki doktorlara çok teşekkürler!
Alt 23.October 2017, 15:19
Çaliskan Üye

Alıntı:
Gonça´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence doğal yolutla gebe kalmak daha iyidir ama sağlık problemleriniz varsa tüp bebeği denemek lazım bence. Ben yumurta dınasyonu yaptım ve en sonunda gebe kaldım...artık 6 ay hamileyim. Biotexcom'daki doktorlara çok teşekkürler!

Yumurta donasyonla derken başka kadının yumurtası alıp tüp bebeği mi yaptırdınız ? Eğer sizi doğru anladıysam o yumurtaları nasıl seçebiliyorsunuz peki ? Şu an hamileliğiniz nasıl geçiyor ? Allah korusun tabi ki bir sıkıntı yok demi ? Ben açıkçası kendi yumurtalarımla hamile kalmak isterdim fakat ilettiğim gibi 2 kere bu acıyı yaşadığım için aynı kedere girmek istemezdim artık çünkü böyle olaylardan sonra kendimi toparlamak çok zor oluyor .. Hikayenizi daha ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim hafendi...Saygılar..Gününüz güzel olsun dileğiyle..
Alt 24.October 2017, 16:40
Gonça Gonça isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
Hilal Yılmaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yumurta donasyonla derken başka kadının yumurtası alıp tüp bebeği mi yaptırdınız ? Eğer sizi doğru anladıysam o yumurtaları nasıl seçebiliyorsunuz peki ? Şu an hamileliğiniz nasıl geçiyor ? Allah korusun tabi ki bir sıkıntı yok demi ? Ben açıkçası kendi yumurtalarımla hamile kalmak isterdim fakat ilettiğim gibi 2 kere bu acıyı yaşadığım için aynı kedere girmek istemezdim artık çünkü böyle olaylardan sonra kendimi toparlamak çok zor oluyor .. Hikayenizi daha ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim hafendi...Saygılar..Gününüz güzel olsun dileğiyle..
Tabii ki cnm! İlgisiniz için teşekkür ederim! Şu an iyice geçiyor. Bekliyorum işte...yumurt donasyonla derken başka kadının yumurtası alıp tedavimi yaptırdım...yumurtalarım boş maalesef...doğal yoluyla gebe kalamam ama doğurabilirim. Bende rahim iyi ama yumurtalarla bağlı problem ortaya çıktı. Bu nedenle donasyon yaptırmak zorundaydım. Yumurtaları nasıl seçebilirim? doktorumla donörü seçtim ve bebeğin cinsiyeti hakkında konuştum. bu kadar işte. işin geri kalan kısmı doktorlar ve embriyologlar tarafından yapılır...
Alt 3.November 2017, 14:09
Çaliskan Üye

Alıntı:
Gonça´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tabii ki cnm! İlgisiniz için teşekkür ederim! Şu an iyice geçiyor. Bekliyorum işte...yumurt donasyonla derken başka kadının yumurtası alıp tedavimi yaptırdım...yumurtalarım boş maalesef...doğal yoluyla gebe kalamam ama doğurabilirim. Bende rahim iyi ama yumurtalarla bağlı problem ortaya çıktı. Bu nedenle donasyon yaptırmak zorundaydım. Yumurtaları nasıl seçebilirim? doktorumla donörü seçtim ve bebeğin cinsiyeti hakkında konuştum. bu kadar işte. işin geri kalan kısmı doktorlar ve embriyologlar tarafından yapılır...
Merhaba Gonça hanım verdiğiniz tepkiniz için teşekkür ederim.İnşallah hamileğiniz en iyi bir şekilde geçer ve 3 ay sonra bebişinizi kucağınıza alamaya Allah Nasip etsin dualarım sizinle..Peki bş sorcam mesela diyelim ki ben 1 kere kendi yumurtalarımla denemek isterim..eğer başarısız olursa belki de donasyona kabul ederim ama önceden yine de kendi yumurtalarımla denersem en az anlarım ki olmuyor ve o zman gerçekten bu tarz tedaviye ihtiyacım duyulur.O sizin bahsettiğiniz klinikte anlayışı göstererek böyle bir işlem yapılır mı sizce ?
Alt 6.February 2018, 16:03
Sandra Sandra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kidemli Üye

Alıntı:
Hilal Yılmaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Gonça hanım verdiğiniz tepkiniz için teşekkür ederim.İnşallah hamileğiniz en iyi bir şekilde geçer ve 3 ay sonra bebişinizi kucağınıza alamaya Allah Nasip etsin dualarım sizinle..Peki bş sorcam mesela diyelim ki ben 1 kere kendi yumurtalarımla denemek isterim..eğer başarısız olursa belki de donasyona kabul ederim ama önceden yine de kendi yumurtalarımla denersem en az anlarım ki olmuyor ve o zman gerçekten bu tarz tedaviye ihtiyacım duyulur.O sizin bahsettiğiniz klinikte anlayışı göstererek böyle bir işlem yapılır mı sizce ?
Merhaba, arkadaşım!
Bildiğime göre Biotexcom kliniğinde bunu yapmanız mümkün. Mesela bende polikistik over var. Bu nedenle yurt dışında kliniği seçerken Biotexcom'da durdum, çünkü donörlerin fotoğraflarını görmek mümkün. Kıbrıs'ta donörün hakkında hiç bi şey bilmiyosun, onu hiç görmüyorsun. Ukrayna'da başka bi durum var. Bu nedenle biotexcom'u seçip oraya geldim.
Alt 18.February 2018, 14:16
Çaliskan Üye

Merhaba Sandra Hanım Allah şıfa versin bilgileriniz için teşekkür ederiz.Mutlaka o kliniği aramamız lazım olacak.Sizin durumunuz nedir peki ? Transfer edildi mi ? Kıbrıs'ta bu tarz hizmetlerden bende duydum ama bu yoldan hamile kalmak istemezdim.Sizin telefon numaranız veya irtibata geçmek için her hangi bilgiler bulunuyorsa lütfen benimle de paylaşırmısınız ? Şimdiden çok teşekkürler dönüşünüzü beklerim Allah'a emanet olun
Alt 21.May 2018, 10:27
Zeynep Akgul Zeynep Akgul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhaba arkadaslar paylasımlarınıze yenı denk geldım ve okumadan kendımı alamadım. Yapmıs oldugunuz paylasımlar gercekten hayatın tam ıcınden cok samımı yumurtta donasyonu hakkında konusmayı bıle cekınenler varken sızın tecrubelerınızı ve bılgılerınızı cesurca paylasmanız cok hosuma gıttı bu konu ulkemızde bıraz olumsuz bakıs acısına sahıp bununda sebebı baskasının yumurttaları ıle hamıle kalman fakan bu ıslemı yaptıranlarda var yok degıl. sızlere samımıyetınız ıcın tesekkur ederım anne olmayı nekadar arzuladıgınızı cok ıyı anlıyorum paylasımlarınızdan sımdıkı durumunuzu merak ettım ?
Alt 11.March 2019, 11:40
chrisjordan chrisjordan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

In Vitro Fertilization, Done Naturally. In vitro fertilization is often a great way for couples struggling with infertility to build a family.During a natural cycle, only one or two follicles will be harvested, but those eggs will go through the same process as a traditional IVF to determine viability.
SMM Services in Usa

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil