Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEKLERİNİ YÜREKTE BÜYÜTENLER > Bebeklerini Yüreklerinde Büyütenler...

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.October 2010, 10:45
arzu arzu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

canım gözünüz aydın inşallah dişleri acımadan çıkar diş buğdayını anneme sordum buğday kaynatılıyormuş üzerine renkli şekerler,çerezler konuluyormuş akraba eş dost arkadaşlar biraraya gelinip kutlanılıyormuş.yere örtü serilip üzerine cocuğu oturtup başından buğday serpiliyormuş bir tepsinin içine kalem,makas,küçük kuran,vs şeyler konuluyormuş çocuk hangisini seçerse o yönde başarılı oluyormuş
Alt 25.October 2010, 12:30
segah segah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sağolun canlarım iyi dilekleriniz için. bunları konuşuyor olmak ne güzelmiş...
rose cum gerçekten de senin kolyeni neredeyse yiyecekti kızım, demek artık iyice kaşınmış o zamanlar. biz sizden sonra şu meşhur jelden aldık. dentinox ismi, çok iyi geldi. anında rahatlattı meleğimi, huzurlu bir uyku uyudu. şimdi yine ağzına herşeyi sokuyor ama eskisi gibi değil artık. şimdi daha rahatladığını anlayabiliyorum.
arzucum teşekkürler paylaştığın için. demek siz de tatlı olanı biliyorsunuz. bazen de tuzlu yapılıyormuş. ama benim de internetten bulduklarım hep tatlı olan tarifler. ben de öyle yapıcam. bir de buğdayın içine boncuk konulurmuş, yerken kime çıkarsa o boncuk, o kişi bebeğe hediye alırmış. aman kaş yapalım derken göz çıkarmazsak iyidir, kimsenin boğazında kalmaz inşallah boncuk en çok da şu mesleği konusunda yapacağı seçimi merak ediyorum. sonucu paylaşırım sizlerle de.
Alt 28.October 2010, 15:21
nilgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nilgün nilgün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

kızlaaaaaaaaaarrrrrrrrr ya nerdesın ısıklarınız hep sonuk
sıze duyurum olucak
gerı donusum ıcın kagıt sıse kapakları her boyutta olabılır
bunları bırıktırıp alıcaz ve satıcaz fabrıkalarına ve paraları dernege verıcez canlar
hep beraber olalım lutfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn nekadarcok gerıdonusum malzeme okadar cok para lutfen dostlar beklıyoruz sızıde cevrenızede dermısınız
herkesten alalım gerı donusuum malzemelerı
fon topıgıne lutfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Alt 31.October 2010, 18:10
Kıdemli Üye

Merhabalar herkese. Sayfalarımız sessiz kalmış yine. İnşallah herkes iyidir. Biz diş buğdayımızı yaptık, çok güzel oldu. Kızımın seçtiği nesneye gelinceeee, hesap makinesini seçti. Mühendis olacakmış. çok eğlenceli, herkese tavsiye ederim. Pasta börekler yendi, sohbet edildi. kızıma güzel güzel ciciler geldi, sağolsunlar. bu arada dişlerimiz son hızla çıkmaya devam maşallah. üstler de patladı, ama biraz zor oluyor. çok huzursuz kızım. inşallah tüm bebişler bu zorlu dönemi hayırlısı ile atlatırlar. hepinize selam.
Alt 1.November 2010, 10:58
Zeynep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Zeynep Zeynep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Herkese merhabalar
Segahcim bende merak ediyordum yaptılarmı acaba dıye cok sevındım demek güzel kızın mühendis olcak inşallah Bu arada diş buğdayını nasıl yaptın tarifinide bizimle paylaşırsan şimdiden bilgimiz olsun.
Alt 1.November 2010, 11:57
Kıdemli Üye

Zeynepcim diş buğdayı için 3 su bardağı aşurelik buğdayı bir gece önceden üzerini biraz örtecek kadar suya bıraktım. Ertesi sabah ocağın en küçük tarafında, onu da kısık konuma getirerek suyunu çekene kadar pişirdim. Arada bir alıp tadına baktım, daha doğrusu yumuşamış mı diye baktım. Biz yaklaşık 15 kişiydik ama arttı bile. onu da buzluğa attım, çorbaya falan koyarım diye. Sonra onu masaya koyduk, şekeri ayrı birkapta getirdim. isteyen şekerle karıştırdı, isteyen tuzla. şekerle karıştıranlar için, içine kayısı, ceviz doğradım. üzerine de yine renkli şekerlemeler ile süsler yaptım. ama ben tuzlu olanı daha çok sevdim. buğdaya tuz karıştırıp ceviz de ilave edince daha güzel oldu. tatlı da güzel ama biraz baygın geldi bana. allahım sizlere de kısmet etsin bu güzellikleri yaşamayı inşallah. selamlar.
Alt 7.January 2011, 17:12
MİNEM82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
MİNEM82 MİNEM82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

tebrikler allah analı babalı ve sağlıkla büyütmeyi nasip etsin darısı olmayanların başına bende günümü bekliyorum daha 3 aylığız
Alt 8.August 2011, 20:49
durudenizemir durudenizemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

istanbuldan 2010 kasım aralık ayında basvuru yapan erkek bebek sırasında olan varmı
Alt 18.August 2011, 15:06
bakkalcı
Misafir

Alıntı:
segah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese merhaba. Uzun zamandır yazamamıştım, işler çok yoğundu. Ama birden kızım girdi hayatımıza ve çok şükür artık her anımız onunla geçiyor. Bundan sonra fırsat buldukça siteye bakıcam, çünkü paylaşacak, soracak çok şey var. Sizlerin tecrübelerinden yararlanmak isterim.
Annelik gerçekten çok güzel bir duyguymuş. Ben doğurmadım ama doğursam ancak bu kadar severdim, bu kadar içim titrerdi. Şimdi yazdıklarınızı çok çok iyi anlıyorum. Allahım her isteyene yaşatsın bu duyguyu ve meleklerimize de sağlık sıhhat, bizlere de onlara iyi bakacak güç kuvvet versin inşallah.
Bu arada benim kızım çok mama yiyor teyzeleri, dr. umuz her istediğinde mama ver dedi ama çok şişko olmasından korkuyorum) şu anda 1 aylığız ve 90 cc aptamil yiyor. Normalde 2 saatte 1 olmalı ama kızım 1,5 saatte istiyor. Daha çok yeni, alışıcaz birbirimize. Bunları yazıyor olmak bile hayal gibi. Allahıma çok şükür...
Bütün annelere selam gönderiyorum...
yazdıklarınızı gözlerim dolu dolu okudum sanki bebeğinizin kokusunu hissettim.benim eşimde de problem var.azosperm ve hormon değerleri çok yüksek.yani şansımız çok düşük mucize gibi bişey..bende evlatlık istiyorum başvuralım diyorum istemiyor.istersen beni bırak ayrıl ama evlatlık istemem yarın öbür gün ailesi çıkar yada ailemi bulcam diye bırakır gider ben o acıya dayanamam diyor..yanaşmıyor..hergün korkuya yaşayacağıma olmasın diyor.keşke benim eşimde ikna olsa.
Alt 19.August 2011, 08:22
miniminicik miniminicik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Merhabalar Bakkalcı arkadaşım aramıza hoşgeldin. Müsade edersen ben bu konuda birkaç şey söylemek isterim.
Eşler malesef ilk etapta böyle davranıyorlar biraz zaman tanı ona ama ara arada bu konuyu aç hatta istersen sitemize bir göz atmasını sağla. Fikri ilerleyen zamanlarda değişecektir kesin. Emin ol kendin doğurmuşçasına çok seviyorsun ve bağlanıyorsun. İlerde çıkabilecek sorunları şimdiden kim bilebilir ki. Şu mu olacak bumu diyerek kuruntular kurarak yaşanmaz ki. Tecihinizi terk bebekte kullanırısınız. Eğer çocuğunuz büyüdüğünde ailemi arayacağım derse bu onun en doğal hakkıdır diye düşünüyorum. Ailesini bulsa bile gerçek ailesi hep siz olacaksınız bunu oda bilecek tabiki. Aramak istemeside sanırım meraktan olacaktır. Bazen empati yaparım ben. Ben olsaydım ne yapardım diye sanırım banada söyleseler bende merak ederdim. Ama beni büyüten bağrına basan ailemi hiçbir zaman terketmezdim terkedemezdim ki. Bu hepimiz içinde böyledir diye düşünüyorum.

Evlat edinerek bir insanın hayatını kurtaracaksınız, onu topluma sağlıklı bir birey olarak katacaksınız, ona herşeyden önce anne, baba olacaksınız. Biliyormusun İlk kelimeleri genelde "baba" oluyor. Daha sonra "anne" diyorlar. İlk yürümesine şahit olmak, işten eve geldiğinizde size emekliyerek yada koşarak gelmesi sizin boynunuzu kucaklayıp başını omuzunuza koyması, daha sonra size anne diyerek bacaklarınıza yapışması öyle mütiş duygular ki sadece bunlar için bile bir evlat edinmek yeterli bence. Siz onu büyütün ayaklarının üzerinde tek başına durabilecek seviyeye getirin. Gerisini düşünmeyin. Geleceği kim bilebilir ki. Güzel şeyler düşünelim ki herşey güzel olsun.
Dilerim eşiniz en kısa zamanda ikna olur da bu güzel haberi hepimiz kutlarız.
Sevgiyle ve mutlulukla kalın.
Bak yazmayı unuttum bebekler genelde babalarına benziyorlar. Buna en yakın örnek biziz benim oğlumda babaya benziyor Segah'ın kızıda babasına benziyor ))

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil