Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Siz olsaydınız ne yapardınız?

Seçenekler Arama Stil
Alt 5.February 2013, 03:00
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Yakın bir tanıdığınız hamile olduğunu söylediğinde

Merhaba Yeni konumuz

Siz uzun bir süreden beri çocuk için tedavi görürken yakın bir arkadaşınızın karar verir vermez ya da evlenir evlenmez hemen hamile olduğunu söylediğinde neler hissettiğiniz?

Bana sorarsanız çocuk 3 yaşına girinceye kadar bin tane bahane bulmuş ve görüşememiştim..

Sevgilerimle
Sibelt
Alt 5.February 2013, 20:35
simayyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
simayyy simayyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

zaten çok yaşıyorum bu tip şeyler,eskiden hemen belli ediyordum ama artık gülümsüyorum tavsiyeler veriyorum hatta
çok canım yansada
bazende bana inat yaptığını hissediyorum o zaman mecbur kalmadıkça görüşmüyorum
Alt 6.February 2013, 03:39
saba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saba saba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Çok üzülüyorum içim yanıyor desem yeridir.O kişiden uzaklaşıyorum.Kendime kahrediyorum neden benim başıma bunlar geldi diye hatta kendimi diğer kişilerden çok farklı hisediyorum
Alt 6.February 2013, 11:06
elifim34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elifim34 elifim34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

içten içe tabi üzülüyorum ama hiç belli etmiyorum.isyan etmemeye çalışıyorum.hayırlı olsun diye telefon açıyorum.bebek doğuncada hediyemi alıp en yakın zamanda gidiyorum ziyarete.naparsak yapalım en byük zararı kendimize veriyorum.bunlar olucak gayet normal şeyler diyerek kendime telkin veriyorum.ve inanın Allah inancım,imanım olmasa çoktan depresyona girmiştim.
Alt 6.February 2013, 12:32
kedi7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kedi7 kedi7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Bende bir anoralik var sanirim benim etkilenecegimi üzülecegimi düsünüp saklandiginda daha cok üzülüyordum, cani gönülden abla yenge teyze deyip müjdeyi verdiklerinde icim civil civil oluyor ve o kisinin hamileligini yakinda takip edip onla bereber yasiyor dogumdada bir an önce yeni dogmus bir bebek kucaklamak icin kosa kosa gidiyordum..
Ben sadece kendi basima kalip kendi kendime düsündügümde durumuma üzülüyordum yanliz icimde bilemedigim bir güc vardi hep ve bunu ben ya olmucak allah kuvvet veriyor cok üzülmemem icin diyordum, yada eninde sonunda olacak rabbim o yüzden benim bos yere aglayip sizlamami istemiyor diye düsünürdüm...
Encok üzüldügüm burukluk hissettigim zaman bahardi, mevsimini cok sevmeme ragmen beni hamile haberinden cok iste bu mevsim üzer kahrederdi, etrafima baktigimda herseyin yeserip cicek acip meyve verip kurtlar kuslarin bile yavruladigini görüp bu baharda yanlizim düsüncesi,idi, hatta baharda eve daha cok kapaniyordum diyebilirim, son bir kac senedirde bunu bu mevsimde türkiyeye izine gelerek cok faal gecirip kalabaliga karisip yok dr yok hasta yakinlarim ve cok sevdigim ciderli arkadaslarimla gecirip depresiv olmadan gecirmeyi basarmistim..

Yazimin sonundada belli oldugu gibi sanirim ben pozitifligimi cidere ve ciderde tanistigim arkadarlarima burada kazandigim tecrübelere borcluyum, eger ben sorunumu ögrendigimde burada bilinclenip buraki mucizelere sahit olmasaydim bunu asamazdim diye düsünüyorum...

neyse cok uzalttim
Rabbim hic kimseyi benimkadar uzun sinamasin ve bana yardim ettigi gibi herkeze herkeze yardim etsin insallah..

Konu kedi7 tarafından (6.February 2013 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir.
Alt 6.February 2013, 16:49
mumimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mumimo mumimo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart bende bende

Alıntı:
kedi7´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende bir anoralik var sanirim benim etkilenecegimi üzülecegimi düsünüp saklandiginda daha cok üzülüyordum, cani gönülden abla yenge teyze deyip müjdeyi verdiklerinde icim civil civil oluyor ve o kisinin hamileligini yakinda takip edip onla bereber yasiyor dogumdada bir an önce yeni dogmus bir bebek kucaklamak icin kosa kosa gidiyordum..
Ben sadece kendi basima kalip kendi kendime düsündügümde durumuma üzülüyordum yanliz icimde bilemedigim bir güc vardi hep ve bunu ben ya olmucak allah kuvvet veriyor cok üzülmemem icin diyordum, yada eninde sonunda olacak rabbim o yüzden benim bos yere aglayip sizlamami istemiyor diye düsünürdüm...
Encok üzüldügüm burukluk hissettigim zaman bahardi, mevsimini cok sevmeme ragmen beni hamile haberinden cok iste bu mevsim üzer kahrederdi, etrafima baktigimda herseyin yeserip cicek acip meyve verip kurtlar kuslarin bile yavruladigini görüp bu baharda yanlizim düsüncesi,idi, hatta baharda eve daha cok kapaniyordum diyebilirim, son bir kac senedirde bunu bu mevsimde türkiyeye izine gelerek cok faal gecirip kalabaliga karisip yok dr yok hasta yakinlarim ve cok sevdigim ciderli arkadaslarimla gecirip depresiv olmadan gecirmeyi basarmistim..

Yazimin sonundada belli oldugu gibi sanirim ben pozitifligimi cidere ve ciderde tanistigim arkadarlarima burada kazandigim tecrübelere borcluyum, eger ben sorunumu ögrendigimde burada bilinclenip buraki mucizelere sahit olmasaydim bunu asamazdim diye düsünüyorum...

neyse cok uzalttim
Rabbim hic kimseyi benimkadar uzun sinamasin ve bana yardim ettigi gibi herkeze herkeze yardim etsin insallah..
Sevgili Kedi7 gibi benden saklandıgında veya en son ben ogrendigimde daha cok uzuluyorum. Henuz mutlu sona ulasamadım ama hamile haberi aldıgımda veya bebiş gordugumde seviniyorum. Onların deneyimlerini ogrenmeye calısıyorum. Simdi iki yakınım evleniyor ben de yakında onlara hamiş odugumun haberini veririm inşallah..Rabbim herkese versin içinde de bana inşallah..
Alt 6.February 2013, 12:47
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

kirginlik hissettim. kalbim kirildi ....

ama yukaridaki kedim gibi durumlarda ne kadar sevindigimi anlatmama gerek yok

-----------
wish = karia ....
Alt 6.February 2013, 12:50
elifim34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elifim34 elifim34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

kedi7 bende senin gibi düşünüyorum.yani bakıyorum bazı arkadaşlar çok fazla üzülüp,kendilerini çok fazla yıpratıyorlar.bende diyorum ki benim heralde olmıyacak ki rabbimde böyle sabrını verdi bana.şimdiye kadar benden saklayan olmadı hamileliğini ama olsaydı heralde daha çok üzülürdüm.hamile haberi duyduğumdada üzüntüm "neden onun oldu" diye değil.keşke benimde olsaydı diye bir üzülme oluyor.hayırlısı rabbimden.en zor hastalardan olsam da nedense içimde hep bir umut var..
Alt 6.February 2013, 13:03
saba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saba saba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Bende keşke benimde olsaydı diye üzülüyorum.Yoksa sürekli Allah kimseyi bu derttle sınamasın diyorum.İmtahan dünyası işte herkesin bir imtahanı var ama bu oldukça ağır bir
imtahan oldu kırk yıl düşünsem bunları yaşıyacağım aklıma gelmezdi.Herşey tıkır tıkır yürürken ve evliliğimin 5. ayın da kendiliğimden gebe kalmışken.Sanrırım bu şekilde düşünmememin en büyük sebebi çok zor hastalar olmamız ve üst üste gelen olumsuz tedaviler.
Alt 6.February 2013, 15:34
nevaltuntas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nevaltuntas nevaltuntas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Bende tanıdığımın veya yakınımın hamile olduğunu öğrendiğimde çok kıskanıyorum sevinmiş gibi yapıp hemen yanından uzaklaşıyorum birdaha onunla aynı ortamda bulunmak istemiyorum keşke benimde olsaydı diye üzülüyorum
onun hamileliğine değilde benim neden olmuyor diye üzülüyorum

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil