Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Açık Kürsü

Seçenekler Arama Stil
Alt 4.September 2012, 12:24
MBKaya MBKaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Selma kizlar!Ben yurtdisinda yasiyorum ve bende mutantim ve hashimotolu ve pko lu!Yok yok masALLAH AMA BUNADA SUKUR!Size benim 1 tup bebek macerami anlatiyim.Gecen sene mart ayinda Ankara da guven hastanesi doktor sedat comert!Doktor cok bilgili ve ilgili,fakat zamani gelmemisti heralde!Dusukle sonuclandi!Sonra Romanya ya eve geldim ve bir suru tahlil yaptirdim-mthfr ikiside hetero ve pai biri hetero!Bu arada PAI MUTASYONU tutunmayi etkiliyormus !tIROID ANtikorlarim cikti anti TG ve pko luyum ya da degilim doktordan doktora degisiyor-ankarada pko var dediler istanbulda Acibademde YOK DEDILER!4 uncu transfer edildi tutundu ama tutunamadi doktorum oyle soyledi ve dusuk oldu!Bu sene nisanda gittim transfer yapildi fakat bu defa sonuc kocaman bir sifir-koraspirin clexane glucophage vs kullanmama ragmen!
Gecen ay ist geldim ve acibadem kadikoye gittim Tayfun Bagis a , super bir insan, bu ayin sonuna dogru ya da gelicek ay 2 tup bebek tedavisine basliycaz insALLAH!A
ALLAH hepimize en kisa zamanda evlatlarimizi kucagimiza almayi nasip etsin!AMIN!
Artik benide araniza alirsaniz sevinirim!OPUYORUM HEPINIZI
Alt 5.September 2012, 14:02
dilek82 dilek82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

sordugum soruya yardım beliyorum
Alt 5.September 2012, 23:11
Yeni Üye

slm cnm !tr de nasil bilmiyorum ama burda tahlil yapilan bir laboratuvar a gidersen veya hematoloji hastanesine gidersen TROMBOFILI tahlili yaptirmak istiyorum dersen kesin ordakiler anlarlar!Yanliz mthfr yaninda PAI da yaptir!opuyorum
Alt 6.September 2012, 13:54
dilek82 dilek82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

trambofili demek mthfr mi demek PAI ne demek normal üniversitelerde yapılıyormu acaba manisadayım celal bayar üniversitesi var burda oaya gitmeyi düşünüyorum.
Alt 8.September 2012, 00:09
Yeni Üye

Thumbs up

mthfr gibi PAI ve factor XIII TE YAPTIR -HEMATOLOJI BOLUMUNDE YA DA OZEL LABORATUVARLARDA YAPILIYORDUR!ALLAH HEPIMIZE EVLAT NASIP ETSIN!
Alt 12.September 2012, 20:47
alarahan alarahan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Alıntı:
dilek82´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
trambofili demek mthfr mi demek PAI ne demek normal üniversitelerde yapılıyormu acaba manisadayım celal bayar üniversitesi var burda oaya gitmeyi düşünüyorum.
dilek, herhangi bir araştırma yada üniversite hastanesine git, trombofili paneli testi deniliyor ve bir çok ayrı testi içeriyor. 3 düşükten sonra ancak bakıyorlar. İyi bir doktorun varsa, söyleyince hemen yaptırır. Yada hematoloji uzmanına git, düşüklerinde varsa, anlat. Bence kolayca baktırabilirsin.
Alt 12.September 2012, 20:54
Çal??kan Üye

Alıntı:
MBKaya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selma kizlar!Ben yurtdisinda yasiyorum ve bende mutantim ve hashimotolu ve pko lu!Yok yok masALLAH AMA BUNADA SUKUR!Size benim 1 tup bebek macerami anlatiyim.Gecen sene mart ayinda Ankara da guven hastanesi doktor sedat comert!Doktor cok bilgili ve ilgili,fakat zamani gelmemisti heralde!Dusukle sonuclandi!Sonra Romanya ya eve geldim ve bir suru tahlil yaptirdim-mthfr ikiside hetero ve pai biri hetero!Bu arada PAI MUTASYONU tutunmayi etkiliyormus !tIROID ANtikorlarim cikti anti TG ve pko luyum ya da degilim doktordan doktora degisiyor-ankarada pko var dediler istanbulda Acibademde YOK DEDILER!4 uncu transfer edildi tutundu ama tutunamadi doktorum oyle soyledi ve dusuk oldu!Bu sene nisanda gittim transfer yapildi fakat bu defa sonuc kocaman bir sifir-koraspirin clexane glucophage vs kullanmama ragmen!
Gecen ay ist geldim ve acibadem kadikoye gittim Tayfun Bagis a , super bir insan, bu ayin sonuna dogru ya da gelicek ay 2 tup bebek tedavisine basliycaz insALLAH!A
ALLAH hepimize en kisa zamanda evlatlarimizi kucagimiza almayi nasip etsin!AMIN!
Artik benide araniza alirsaniz sevinirim!OPUYORUM HEPINIZI
MBKaya, hoşgeldin aramıza. Seninle ortak yönümüz çok. Ben de haşimatoluyum, 677 heterozigot, PAI-1 ve 5g/5g mutasyonlarım var. İlk tüp denemelerimde iki kez tutunma yaşadım ama kanamam oldu, durdu ve bebeğin kalp atışı durduğu için kürtaj oldum. Yıllar sonra ise kendiliğinden oldu, nasıl olduğunu hala çözemiyorum. Yine kalp atışı durdu ve kürtaj. Hamile kaldığım ay, bir detoks programı uyguluyordum. Hayvansal besinleri kesip, meyve ve sebze ile beslenmiştim, bir hafta. Sanırım o hafta tutundu. Bir de coraspin ve folik kullanıyorum bir süredir ve spor yapıyordum. Yeniden gebe kalabilmek için, adetimin ikinci yarısında düşük doz kan sulandırıcı bile kullnmayı düşünüyorum.
PAI-1 tutunmayı engelliyorsa, ne yapmalıymışız acaba. Deneyimlerini, gittiğin doktorların önerilerini bizimle paylaş lütfen.
Alt 17.September 2012, 22:20
Çal??kan Üye

MBKaya, nerelerdesin? Yazmanı bekliyorum. Yurtdışında pıhtılaşma için nasıl bir yol izleniyor?
Alt 20.September 2012, 19:02
eylul08 eylul08 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

Merhaba kızlar belki bir umut olur diğe yazıyorum.Bende bu başlık altında az yazışmadım ama en çok tüpçülerde oluyor paylaşımlarım.Benimde yıllarca çocuğum olmadı daha doğrusu oldu da kaybettim.3 bebeğimi kaybettim ben ikisi düşükle biri kalp atımının durmasıyla.6yıllık evliyim 37 yaşındayım 1 yarım kalan denememle 5 tüp bebek denemesi yaptırdım kilometrelerce yollar gittik defalarca 1 aşılama ve3 tüp bebeği trabzon da 2 sini istanbulda yaptırdım 1 kere tüp bebek 2 normal gebeliğim oldu...
Bende de kanda pıhtılaşma problemi çıktı bebeklerimi sanırım o yüzden kaybetmişim.MTHFR C homozigot bir tane ismi aklımda değil heterozigot , igg ve igm düşüklüğü ,arada yükselen prolaktin sounu ki bu tsh ım yükseldiği zaman yükseliyordu.Tiroid problemim vardı ameliyat olmuştum hipotiroidim var ilaç kullanıyorum.B12 eksikliği var ki bu bebek sahibi olmada önemli demir eksikliği vardı ilaç kullanıp iyi beslenerek atlattım.
Her gittiğim dr bende büyük bir problem olmadığını bu problemlerin çocuk sahibi olmaya engel olmadığını söylüyorlardı.pıhtılaşma içinde her gün iğne yapınca sorun olmaz diyorlardı...En önemlisi de Allahın nasip etmesi aslında yoksa bir yerde herşey bahane hiç çocuğun olmaz denilenler anne baba oluyorlar.Allahım herkese sağlıklı evlatlara sahip olmayı nasip etsin..

Sonuç oarak şunu söyleyeyim ki 6.tüp bebeğe gitmeden 1 ay önce öğrendim küçük mucizemin içimde filizlenmeye başladığını.Bu bir MUCİZEydi.Her gün 0.4 lük fraxheparin yaptım kendime her ay b12 eksikliği için dodex yaptırdım,gerçekten herşeyden yedim düzenli beslendim çok dua ettim...Her kontrole büyük bir heyecanla ve tedirginlikle gittim acaba halen benimle mi diğe..ilk tekmelemesini hissedince dünyalar benim oldu ve hp tekmelesin istedim çünkü karnımda sağlıklı olduğunun kanıtıydı tekmeleri,beni uyutmasada önemli değildi...
Veeeee 8 mayısta oğluma kavuştum 4.5 aylık oldu oğlum ve şimdi kollarımda uyuyor.maşallah çok yakışıklı sağlıklı çok güleryüzlü boyu kilosu çok çok iyi olan bir oğlum var.Allahım onu bize bizi ona bağışlasın..
Bazen umutlarının tükendiği anda Allahım böyle güzellikler veriyor.Bende hep derdim başkaları yaşıyor böyle mucizeler bana olmaz diğe.Ama oluyor ve sizinde başınıza gelebilir...

Tedaviyle ya da tedavisiz allahım hepinize her isteyene sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah..

Konu eylul08 tarafından (20.September 2012 Saat 19:09 ) değiştirilmiştir.
Alt 20.September 2012, 22:02
Çal??kan Üye

Eylül, allah size bağışlasın oğlunuzu. Benim de troid problemim var, 3 gende pıhtılaşma sorunum var. 14 yıllık evliyim ve 12 yıldır uğraş veriyorum. Yaşım da 42. Gebe kalmam tam bir mucize olur, umarım şans bana da güler.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil