Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Açık Kürsü

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.July 2012, 18:42
alarahan alarahan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

bgokce, kortizon kullanma işini yıllar önce sanki bir doktor söyledi, hangi tedavimde hatırlamıyorum, kullandım.

Gurur Bey',n yeni yeri neresi? Senin pıhtılaşmada test sonuçların nasıl? Benim MTHFR 677 heterozigot bir kaç tane daha var hatta. İlk sayfada liste oluşturmuştum.
Alt 26.July 2012, 10:20
fidelgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
fidelgunes fidelgunes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

alarahan cnm yaaa cok üzüldüm gecmiş olsun yani sonuç negatifmi yumurta oluşmadımı neler yasadın anlatırmısın hep niyeyse buraya geldigimde sanki kedi gibi seninde olcak gibi hisediyorumbelki yaslarınız yakın oldugundanmı inş hislerim dogru cıkarda hamiş haberini alırız burdan.kortizon tedavisini bende duydum hata bi arkadas vardı buketc o gördü kortizonla tedavi ikizleri oldu şimdi normal hamile tekrar biz toplamdan sonra kulandıgımız 3 günlük bir hap var adını yazmıyım oda kortizon p.....l
Alt 1.August 2012, 21:39
Çal??kan Üye

fidelciğim, umarım hislerinde yanılmazsın. Ben umudumu kesmiş gibiyim. Son tedavimde 2 yumurta toplandı, biri döllendi ve 8'e bölünen birinci kaliteydi ama tutunamadı. Doktorum bu işin peşini bırakmamalısın dedi. Ancak, o kadar ilaca bir yada iki yumurta oluyor tutunamıyor. Haşimatodan mı pıhtılaşmadan mı bilemiyorum. Sen de tedavi planı yok mu?
Alt 12.August 2012, 23:55
arzus
Misafir

alarahancım hatırlarsın belki beni şu diyetle ilgili paylaşımlarım olmuştu sinan beye gitmiştim..haşimato troitim vardı
başka nasıl anlatsam bilemedim inş. hatırlarsın birde de mthfr 1298 homozigot mutasyon vardı..

başından geçenleri biraz okudum canım ama neden bilmiyorum içimde bu emeklerinin zayi olmayacağı duygusu var..

bu geçen uzunca süre sonunda 2.5 yaşında ikiz kızlarım var rabbim hepinize dilediğini tattırsın..
hamilelikten önce ve hamilelik döneminde biraz yumuşatarak çok inanmasamda metionin diyetini yaptım şuan hatırlıyorum da ne kadar zordu o yasaklara uymak...
coraspin ve 04 clexan ve birde folik asit kullandım hala hatırlamak istemediğim kadar kötü bir hamilelik geçirdim 31 haftada da geldiler preklampsi eşliğinde gerçekten zor günlerdi.. ama arkadaşlar inanin bir gün oluyoyo gerçekten hayal ettiğiniz herşey sırayla oluyo olacağına inanın.. beni tüp denememde döllenen yumurta olması bile heyecanlandırırken.. inanmazken telefondaki sese.. hatta ultrasondaki görüntüye..taki kalp atışını duyana kadar ...sonra küvezdeki bebeğe benzemeyen garip minik şeylerin başında ağlamaktan tutamazken kendimi.. dokunmaktan çekinirken onlara...her apnesinde öldümü diye düşünecek kadar zorken işler ... şükürler olsun şimdi onu bırakıp gittiğimde ama ben annemi istiyorum diye ağlayan bir kızım var...diğeri umursamıyor gitmemi ağlarken güldüm bunu yazrken çok komikler.. olacak arkadaşlar oluyorrr fırsat bulursam girerim yine inş arkadaşlar ...siz çok değerlisiniz benim için...
hep dualarımdasınız

Konu arzus tarafından (13.August 2012 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.
Alt 14.August 2012, 23:07
Çal??kan Üye

arzus, ankaradan maya tüpte tedavi olan arkadaş mısın? Tanıyamadıysam kusura bakma, yıllardır bu sitedeyim, yıllardır uğraş veriyorum ve çoğu muradına erdi benim gibi bekleyen bir kaç eski kaldık. Bizlerde hayata küstük.
Canım, sana bebişlerinle mutluluklar dilerim. Bizleri unutmadığın için ayrıca çok memnun oldum, haşimatolu dostum.
Artık haşimatomu takmıyorum, yıllarımı çaldı zaten. Vereceği kadar zarar da verdi.
Hamilelikten önce kan sulandırıcı kullanmış mıydın?
Alt 15.August 2012, 23:42
arzus
Misafir

evet canım hatırladığın arzu ..hayata küsme kimse küsmesin çocuk sahibi olduğunda insan düşünüyo bunu çok dürüst olduğum için yazıyorum kendime bu dürüstlüğüm bu arada ...

ya bu kadar acıya çırpınmaya değermi acaba.. sanki ben eskidende mutsuz değilmişim sadece bu yeni bir mutluluk çocuk olmadan hayatın çocuk oluyo herşey o yönde düşünülüyo oluncada pek bişey deyişmiyo ilk dönemler hayatın bir odadan ibaret oluyo..samimi söylüyorum çok paralamamak lazım kendini(tecrübe)

Allah inş. göstersinde bak nasıl anlıyacaksın beni....
canım ben tedaviye başlamadan dodex ve coraspin kullanıyordum tedavi başlayıncada clexan 04 kullandım ... hatırlarsan bendeki problemde yumurtalar döllenmiyordu en son 6 da 4 döllenmişti...
lütfen hayatı dar etme kendine sen herşeyden önemlisin...bunu bebekler doğarken ölmek üzere olduğumu duyduğumda iliklerime kadar hissettim.. az daha diyalize bağlı yaşamaya mahkum kalacakmışım eşime anlatmış dok.herşeye hazırlıklı olunsun diye ...
haşimatolu olduğumu unuttum ben biliyomusun aklıma goldikçe alıyorum ilacı bile
kendine iyi bak..
Alt 25.August 2012, 21:08
fidelgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
fidelgunes fidelgunes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

slm alarahan bende sne gibi küstüm sanırımtedavi filan hiççç düşünmüyorum haşimoto pıhtılaşma bunlarla yasamaya alıştım galibaneymiş o hiç durmadan tedavi istegi aşılamlaar tüpler sonra aktarlar offff cok yorulmuşum yada yasım gectikce korkuyorum cocuk dogurmaktansanki yapamıycam bi cocuk geldimi eve nezaman gidicek diye bakıyorum
Alt 31.August 2012, 21:58
Çal??kan Üye

Arzu, çok haklısın. Bazen düşünüyorum da çocuğumuz olsa daha mı mutlu oluruz diye. Sadece bunu saplantı yaptığımızı düşünüyorum bu düşüncemden dolayı da olmadığına inanıyorum. Çok çabaladım ama çok ihtiraslı olmadım. Yine de bu hayatın kuralı buysa bir tane olsa fena olmaz.

Bebişlerin büyümüşler maaşallah yaşananlar unutuluyor. Benim de bu yaştan sonra hamileliğim olsa eminim çok zor geçer. Yine de dualarım sağlıklı, hoplaya zıplaya, geze toza bir gebelik geçirmek için.
Alt 31.August 2012, 22:00
Çal??kan Üye

fidel, hakikaten çocuk bakmak çok zor. Bu kadar rahattan sonra ben de bakamam diye düşünüyorum ama herkes allah gücünü veriyor diyorlar. İnşallah yaşar ve görürüz.
Alt 3.September 2012, 11:52
dilek82 dilek82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

arkadaşlar bana hiç kanda pıhtılaşma testi yapılmadı fakat her tüp bebek yöntemiyle gebe kaldıgımda hep kanamam oldu geçen arkadaşla konuştım kanama olmasının sebebi ileri derecede kan pıhtılaşmasıymış bu tahlil nerde yapılıyo nasıl yapılıyo hemotoloji bölümüne gitsem MTHFR TESTİ istesem yaparlarmı nasıl yaptırmam gerek bu pıhtılaşma testi adı ney yardımlarınızı bekliyorum.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil