Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Tüp Bebek Tedavim ilgili yeni mesajım var

Seçenekler Arama Stil
Alt 8.July 2010, 19:42
lily77 lily77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

semacım çok geçmiş olsun
Bende 2. tüp bebek tedavimde kimyasal gebelik yaşadım gerçi benim değerlerim 600 leri geçmişti, kese görmeye gideceğimizin bir gün öncesi feci kramplarım oldu ve ardından kahverengi kanamam, ertesi gün gittik kese falan yok değerimde 400 e düşmüş ( Çok yıkılıyor insan bu kadar sevinmişken yarım kalması üzüyor ama diğer yandan hamile kalabiliyoruz en azından bunu görmüş olduk, bunada sevinmek lazım.
5-6 ay sonra 3.tüp bebeği denedim ama tutmadı, onda benim hatam devlet hastanesinde özensiz ellerde yaptırmak oldu. Ve hala (henüz) tekrar hamile kalamadım canım şimdi yavaş yavaş yeni bir denemeye hazırlıyorum kendimi ama bu seferde rahimimde yapışıklık olmuş o düşükten sonra (
Allah hepimizin yardımcısı olsun, korunmana gerek yok belki peşinden kendiliğinden hamile bile kalabilirsin canım (inşallah)
Alt 23.October 2017, 14:02
Gonça Gonça isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhabalar!
Tüp bebek yapıp sağlık problerimden dolayı birkaç başarısız girişimdi maalesef. Bunun için yumurta donasyonu yapmaya karar verdim. Ukrayna'da Biotexcom adlı kliniğe kocamla Afyon'dan geldik ve tedavi görüyorduk orada. Ukrayna, Kıbrıs ya da Avrupa'ya göre daha hesaplıyımş bilginize...Tüp bebek hep başarısız girişimlerimden sonra umudumu kaybettim fakat yumurta donasyonu programı sayesinde 6 aylık hamileyim...
Alt 30.October 2017, 16:12
Gonça Gonça isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhaba, kızlar! Bildiğim kadarıyla kimyasal gebellik çok iyi bir şeydir çünkü bence umudu kaybetmiş olanlar için bebeğe sahip olmaları daha bir şanstır bu. Mesela, arkadaşım tüp bebek tedavisi ediyordu. Uzun bir zaman süre. 5 deneme yaptı ama gebe kalmadı. Bundan sonra onda polikistikover olduğunu bildim...iyi ki yumurta donasyonu gibi programlar var ve arkadaş internette biotexcom kliniği görünce aniden oraya aradı. Söylediğim gibi u daha bir olasılıktır.
Alt 19.March 2018, 16:56
Hilal Yılmaz Hilal Yılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Alıntı:
sema841´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar
26 yaşındayım 2,5 senedir bebek istiyoruz.3 kere aşılama oldum.Açıklanamayan infertilite dense de durumumuza sorunumuzun özü polikistikover..yumurtalarım kendiliğinden yeterince gelişmediği için çatlamıyor ve düzenli adet olamıyorum.
bu ay tüp bebek tedavisi için gün sayıyordum.adetim geçti 9 gün sonra idrarda baktım tek çizgiydi.adet olmak için ilacımı aldım bitti 10.gün oldu hala adet olmadım..10 mart akşamı kan testi verdim ve mucize sonucumuz 15,64 ü aldık.havalara uçtuk şaşırdık ilk kez bu değeri görüyoduk çünkü... çok yeni bi gebelik dedi dr.muhtemelen geç döllenme dedi tüp tedavisi öncesi duyuyoruz böyle şeyleri dedi...
neyse 2 gün sonra tekrarladık 35,57 çıktı sevincimiz daha da arttı en yakınlarımıza haber verdik heyecanla..
ama malesef 16 mart sabahında kahvrengi lekelenme ile uyandım,endişeyle hemen dr.a gittik test yenilendi.sonucumuz 140 larda olması lazımken en az 44,71 çıkmış
biyokimyasal gebelik dedi dr..ve adetim de söküldü hemen müthiş karın ağrısıyla...
şuanda normal adetten biraz daha yoğun kanamam var.doktor 3-4 gün sonra gelip testi tekrarla demişti gidicem cmtsi bakıcaz.
böyle işte rüzgar gibi geldi sevindik rüzgar gibi geçti üzüldük.

Selam..bende bildiklerimi seninle paylaşmak isterdim.Biyokimyasal gebelik bazen dış gebelik ile karıştırılan bir durumdur ve iki gebelik arasında farklar vardır. Kimyasal gebelikte yapılan Beta HCG testi ilk yapıldığında yüksek değerlerde seyrederken, sonraki uygulanan testlerde hızlıca bir düşüş gözlenir ve kimyasal gebeliğin sonlanması için herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez canım.Yine de doktora git tabi baksın kontrol etsin.Allah isteyen herkesin kucakları doldursun inşallah...
Alt 21.May 2018, 12:04
Zeynep Akgul Zeynep Akgul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhaba kızlar rabbım her bırımızın yardımcısı olsun anne olabılmek ve bu duyguyu tada bılmek ıcın katlandıgımız acıları sozlerle anlata bılmek mumkun degıl rabbım herbırımıze dayanma kuvvetı versın. Tup Bebek lerımız vatana mıllete hayırlı bıreyler olmak ıcın bıran once aramıza katılsın...

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil