Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Açık Kürsü

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.August 2016, 23:39
nagehan nagehan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart İlk deneme ilk heyecan

Merhabalar ben ilk denememe Ankara Gürgan Klinikte baslayacagim ordudan bir sefer gittim muayene tetkiklerin yapıldı şimdi hem hormon+doğum kontrol hapı verildi yumurtalığın birinde çikolata kisti ne rastlandığı için bunların haricinde arı sütü ve folic asit başlandı şimdi adetin ikinci günü progesteron vs tahlilleri yapılıp ankaraya bildirecegim ona göre gonal üyelerine baslayacagim.insaallah hayırlı sonuçlar alırız.kafam karmakarışık ilkligin verdiği merak bi yandan negatif görme ihtimali moralsizligi bir yandan ...Allahım yardımcımız olsun
Alt 16.August 2017, 13:24
kutukdem1 kutukdem1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
nagehan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar ben ilk denememe Ankara Gürgan Klinikte baslayacagim ordudan bir sefer gittim muayene tetkiklerin yapıldı şimdi hem hormon+doğum kontrol hapı verildi yumurtalığın wallpapers birinde çikolata kisti ne rastlandığı için bunların haricinde arı sütü ve folic asit başlandı şimdi adetin ikinci günü progesteron vs tahlilleri yapılıp ankaraya bildirecegim ona göre gonal üyelerine baslayacagim.insaallah hayırlı sonuçlar alırız.kafam karmakarışık ilkligin verdiği merak bi yandan negatif görme ihtimali moralsizligi bir yandan ...Allahım yardımcımız olsun
Allah yardımcınız olsun..
Alt 6.November 2017, 16:43
Hilal Yılmaz Hilal Yılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
nagehan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar ben ilk denememe Ankara Gürgan Klinikte baslayacagim ordudan bir sefer gittim muayene tetkiklerin yapıldı şimdi hem hormon+doğum kontrol hapı verildi yumurtalığın birinde çikolata kisti ne rastlandığı için bunların haricinde arı sütü ve folic asit başlandı şimdi adetin ikinci günü progesteron vs tahlilleri yapılıp ankaraya bildirecegim ona göre gonal üyelerine baslayacagim.insaallah hayırlı sonuçlar alırız.kafam karmakarışık ilkligin verdiği merak bi yandan negatif görme ihtimali moralsizligi bir yandan ...Allahım yardımcımız olsun
Merhaba canım.Bende 3 defa Ankara'da tüp bebeği yaptırmaya çalıştım.Op. Dr. İrfan Tarhan doktorumuzdu fakat pozitif bir sonuç alamadık.Bende 39 yaşındaydım o zaman Fsh değerim yüksek olduğu için hamile kalma ihtimalim zaten çok düşüktü.Aile doktorumuz Derya Nurhan Ballı yumurta donasyonuyla hamile kalabilirsiniz dedi ve Kıbrıs'ı önerdi.İlk baştan kabul etmedik eşim de hiç o tarz tedaviyi duymak bile istemedi.Yaklaşık 1 sene kendimizce denedik ama yine de çabalarımıza rağmen işkencelerimiz sona ermiyordu.O zaman Kıbrıs'taki kliniğin hakkında araştırmaya başladık.Araştırırken de Ukrayna'daki klinik de gözümüze geldi.Fiyatları kıyasladığımız zamanda Ukrayna'yı seçtik.İletişime geçtik etkili yöneticilerden birisiyle o da bize çok şükür türkçe dilinde bütün gerekli bilgileri vermişti.Ankara'da bütün tahlileri topladık ve yola çıktık.Neyse ki kızımız şu an 3 yaşında =))) Orada ki dokturumuzla Julia Kotlik ie hala konuşuyoruz ve teşekkürlerimizi gönderiyoz İnşallah sende hamile kalırsın canım Allah senin yüzünü de güldürsün bir gün..Sevgiler saygılar..

Konu Hilal Yılmaz tarafından (10.November 2017 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.
Alt 6.November 2017, 17:35
Sandra Sandra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhaba, arkadaşlar!
Ben yumurta donasyonu ilk kez yaparım Biotexcom kliniğinde. Bu prosedür çok mu acıklı, bilir misiniz? Biraz korkuyorum.
Alt 8.November 2017, 12:15
Hilal Yılmaz Hilal Yılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
Sandra´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba, arkadaşlar!
Ben yumurta donasyonu ilk kez yaparım Biotexcom kliniğinde. Bu prosedür çok mu acıklı, bilir misiniz? Biraz korkuyorum.
Merhaba Sandra.Bilindiği gibi tüp bebek tedavisinde yumurtaların toplanması için kadına yumurta gelişimi sağlayacak bir tedavi uygulanmaktadır. Yumurta donasyonunda sadece yumurtayı veren kadına bu işlem yapılmaktadır. Yumurta alıcısına yumurta gelişimi için herhangi bir tedavi uygulanmaz. Çünkü alıcının yumurtaları zaten kullanılmamaktadır. Burada yumurta alıcısı olan kadına sadece rahim iç zarının gebeliğe hazırlanması için işlemler yapılmaktadır. Uygulanan tedavide yumurta alıcısı ve yumurta bağışçısı kadının tedavileri aynı anda gerçekleştirilir. Alıcı olan kadının eşinden alınan spermlerle döllendirilen yumurtalardan elde edilen embriyolar taze olarak kullanılabileceği gibi, dondurularak daha sonra da kullanılabilir. Taze olarak kullanılan embriyolar, yumurtaların toplandığı gün alıcının eşinin spermleri alınarak, mikroenjeksiyon işlemine tabi tutulur. Bu yapılan işlemlerde yumurta vericisi ve alıcısı herhangi bir şekilde birbiriyle karşılaşmaz. Yumurta donasyonunun devam eden aşamalarında, aynı tüp bebek tedavisinde olduğu gibi işlemler yapılmaktadır. Embriyolar 3-5 gün içinde alıcı kadının rahmine transfer edilir. Daha sonra gebeliğin kontrolü için 12 gün kadar beklenir ve kadına gebelik testi uygulanır.Tüp bebeği yaptırdıysan aynı bş işte bu da.Bi tek fark başkasının yumurtaları alıp tedaviyi görüyorsun ama korkacak bş yok burda canım şimdi ki teknolojilerle her şey kolay ve acıtmayan bir şekilde yapılıyor.Allah senin kucağını da boş bırakmasın inşallah.
Alt 29.November 2017, 15:52
Mira Mira isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
Hilal Yılmaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Sandra.Bilindiği gibi tüp bebek tedavisinde yumurtaların toplanması için kadına yumurta gelişimi sağlayacak bir tedavi uygulanmaktadır. Yumurta donasyonunda sadece yumurtayı veren kadına bu işlem yapılmaktadır. Yumurta alıcısına yumurta gelişimi için herhangi bir tedavi uygulanmaz. Çünkü alıcının yumurtaları zaten kullanılmamaktadır. Burada yumurta alıcısı olan kadına sadece rahim iç zarının gebeliğe hazırlanması için işlemler yapılmaktadır. Uygulanan tedavide yumurta alıcısı ve yumurta bağışçısı kadının tedavileri aynı anda gerçekleştirilir. Alıcı olan kadının eşinden alınan spermlerle döllendirilen yumurtalardan elde edilen embriyolar taze olarak kullanılabileceği gibi, dondurularak daha sonra da kullanılabilir. Taze olarak kullanılan embriyolar, yumurtaların toplandığı gün alıcının eşinin spermleri alınarak, mikroenjeksiyon işlemine tabi tutulur. Bu yapılan işlemlerde yumurta vericisi ve alıcısı herhangi bir şekilde birbiriyle karşılaşmaz. Yumurta donasyonunun devam eden aşamalarında, aynı tüp bebek tedavisinde olduğu gibi işlemler yapılmaktadır. Embriyolar 3-5 gün içinde alıcı kadının rahmine transfer edilir. Daha sonra gebeliğin kontrolü için 12 gün kadar beklenir ve kadına gebelik testi uygulanır.Tüp bebeği yaptırdıysan aynı bş işte bu da.Bi tek fark başkasının yumurtaları alıp tedaviyi görüyorsun ama korkacak bş yok burda canım şimdi ki teknolojilerle her şey kolay ve acıtmayan bir şekilde yapılıyor.Allah senin kucağını da boş bırakmasın inşallah.
Merhaba, Hilal!
Sizin probleminizi katılıyorum. Bende polikistikover var. Bu sebepten dolayı forumda yeni üye oldum. Yorumunuzu okurken şöyle demek istedim. Biotexcom hastanesi çok popülermiş son zamanda. Onların sitesine girdim. Anladığım kadarıyle yumurta donasyonu üç paketi var. Ekonomi paketi, Çift paketi ve Garanti Başarı paketidir. Ekonomi paketinin fiyatı 4900 eurodur. Ödeme iki aşamaya bölünür: 2450 euro, müşterilerin kliniğe ilk ziyaretinde sözleşmenin imzalanmasında ve 2450 euro, yumurta ve sper toplanması ve transfer gününde. Sözleşmeye göre hastalar doktorun tüm yönergelerini ve önerilerini izlemelidirler ve gerekilirse embriyo redüksiyonu için 1000 euro ek ödeme zorundadırlar. Hizmetler Çift Paketinde gibidir: hastaların havalimanında karşılanması, otelde konaklama ve tüm seferler zamanı gida, özel klinikte tıbbi konsültasyon, donör yumurtası ile transfer için gerekli analizler ve tüm program zamanı tercüman hizmet. Çift Paketi sözleşmenin fiyatı 6900 Eurodur. Bu paket iki girişim içindir. Ödeme de iki aşamaya bölünür: 3450 euro yani müşterilerin kliniğe ilk ziyaretinde sözleşmenin imzalanmasında ve 3450 euro yumurta ve sperm toplanması ve transfer gününde. Ben sitede gördüm ve sunulan hizmetleri de buldum, yani hizmetler, hastaların havalimanında karşılanması, otelde konaklama ve tüm seferler zamanı gida, özel klinikte tıbbi konsültasyon, donör yumurtası ile transfer için gerekli analizler ve tüm program zamanı tercüman hizmet içerirler. İlk ziyaret iki üç gün içindir. İlk ziyaret zamanında doktorla ilkin tıbbi konsültasyon, tıbbi muayeneler ve sözleşmenin imzalanması oluyor. Şirket hastalara tedavi prosedürü hakkında, sözleşme ve ödeme koşulları hakkında malumat veriyor. İkinci ziyaret beş-dokuz güzdür. Bu da biyolojik babadan sperm ve donörden yumurta toplanmasını, dölleme ve yumurtanın döllenmesinden sonra beşinci gününde embriyo transferini içerir...Tüm programı 12 haftası oluyor değil mi? Ve en sonunda Başarı Garanti paketi var. O da beş girişim içindir. Ama hangisi daha iyi olabilir sizce?
Şimdinden teşekkürler! Cevabınızı bekleyeceğim.

Bookmarks

Tag Ekle
insaallah

Seçenekler Arama
Stil