Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Turner Sendromu yaşayanlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.September 2013, 15:00
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Size bir şey anlatacagım biraz uzun oldu ama bunu mutlaka yazmam gerektiğini hissettim..Umarım sıkılmazsınız..

Günlerdir ruhun şifresi diye bir kitabı okumaya çalışıyorum. Nurefşan senin kendinle ilgili yazdıkların bana kitapta okuduklarımı hatırlattı.Kitap ruh beyin zihin ile ilgili karmaşık sistemi Ve beynin yapabilirlik sınırları Kuran ın ışığında yorumlamaya çalışıyor.

Yazı şöyle
Bir çok hadiste Allahın kullarına mümkündür uçabilirsin (miraç) mümkündür ateşte yanmayabilirsin( Hz İbrahimden bahsedilen bölümler)mümkündür çok uzakları görebilirsin.( savaştaki komutanına peygamberimizin (s.av) uzaktan direktif verdiği bölümler( duru görü bu aynı zamanda) mümkündür çok uzaktaki nesneleri vasıtasız tasıyabilirsin (Hz Süleymanın belkısın tahtını oraya gitmeden anında yanıbaşında belirmesi ) diyor.
Bu mucize ve kerametleri en nbasından beynimizin ve dolayısı ile insanın yapabilirlik sınırları olarak algılayabilseydik bugün teknoloji harikalarının çoğunda bizim imzamız olurdu.
Kitap diyorki Kuran da vardı sen neden yapamadın.? Çünkü beyninizi tam kapasite ile kullanmasını bilmiyorsunuz ve hala bunu ihmal ediyorsunuz. Peygamberlerin ve saygı duyduğunuz kişilerin kerametleri olarak doğru olarak kabul ediyorsunuz ama bu nasıl olmuş demek günah olur diye arastırmaya girmiyorsunuz.

Kitaptan alıntı bu ( Mehmet Ali Bulut diye bir bey yazmış)

Bu kişiler Allah'a tam teslimiyet ile dua ve zikirlerle zihinlerini açmışlar ,isteklerini tam hedeflemişler, kendilerine ve Allah'a tam inanmışlar kendilerine de gerekli ilimler verilmiş.
Bu hepinize bahşedilmiş bir şey ama siz bunu kullanması konusunda çekingensiniz.

Dünyamıza bütün dinler için görev verilen Peygamberler topluma örnek insanlardı. Onun gibi yaşamayı arzu ediyoruz ,bir çok şeyini taklit ediyoruz ama dualarımızı belki onun gibi gönülden edemiyoruz.

Vücudumuza da kendisini tamir etme kapasitesi verilmiş. Bir yerimizi kestiğimizde hemen kendine geliyor bir iki gün içimde yara kapanıyor. Çoğu zaman izi bile kalmıyor. Aslında bu bile önemli bir mucize bana göre..
Vücudumuzun içinde organlarımızda da bazen aksaklıklar olduğunda yediklerimizle içtiklerimizle hemen eski haline getirebiliyoruz. ( mide bulantısına nane limon kaynatmamız gibi.) Vücüdümuz bunu yapabiliyorsa neden iç organlarımızın tamirini de yapamasın?

Ve vücudumuzdaki her organın kemikler hariç 1 gün ila 1 ay icinde kendi hücrelerini yenilediğini biliyor musunuz? Dudak hücrelerimiz 15 gün mide kapağınız 1.5 hünde bir hücrelerini yeniliyormuş. Biz farkına varmadan hersey kendi döngüsünde. Bizim yapabileceğimiz onlara elimizden geldiğince yardımcı olmak.

Bizim yapacağımız şey şu

1.Vücüdumuzun kendini tamir edeceğine ve bize bir bebek verebileceğine İnanmak
2.Hayalinde kesin detayları canlandırmak ve
3.Konsantre olmak…
4.Bu konsantrasyonu hiçbir şekilde bozmamak

İnanmadığım bir seyi inanmıs gibi yapamazsınız ama zihniniz kandırılabilir mi evet kandırılabiliyor onuda başka bir bölümde anlatacagım.

Size bir de su deneyi hikayesini anlatacağım.. Çoğunuz okumuşsunuz dur mutlaka.. Her şeyin elektriği ve duyguları var ister inanın ve ister inanmayın…İnternetten de bulabilirsiniz bu deneyi ..hatta suların resimleri bile var ..ben hatırladığım şekilde anlatacağım.

Japonya da bir bilim adamı bir suyu iki ayrı bardağa koyuyor .

Birinci bardağa hep güzel şeyler söylüyor. Ne kadar güzel bir su ,sen ne kadar berraksın teşekkür ederim benim susuzluğumu gideriyorsun vs.. Ve zihnen mutluluk duyguları ile bakıyor bardağa ..

İkinci bardağa da kötü sözler ediyor ve hakaret ediyor.. nefret duyguları ile ..

Sonra bu suları mikroskopta inceliyor.
Aynı akan sudan alınan sulardan güzel söyler duyan bardağın su kristallerinin pırıl pırıl emsalsiz güzellikte olduğu gözlemleniyor
İkinci bardak nasıl dersiniz?. Düzensiz ve şekilsiz kristaller …Kötü elektirik suyu bile etkliliyor bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir sey.

Vücudunuzun % 80 i su .Ona güzel seyler söyleyerek prırıl pırıl yapın.

Özellikle de rahiminize elinizi koyun ve okşayın. “Her türlü sıkıntımı çekiyorsun. Simdi kendini bebek için hazırlamanı rica ediyorum. Birlikte bir bebek yapacağız onu senin içinde koruyup 9 ay büyüteceğim. “Diyin ve rahimizin düzeleceğine inanın .Kendi düşüncelerinizle vücudunuzu pırıl pırıl işler hale getirebilirsiniz.
Benim hamile kalman %2-5 şans dedikleri zaman onu içimde % 95 olacak diye değiştirip gidip hamile mantosu almam gibi. O ay hamile kalmıştım.

Nurefsanın yaptığı da bana bunu hatırlattı ve hissettirdi.

Kendine inanmış tevekkül etmiş. Nurefsan iyileşiyor arkadaşlar. Bakın ve mucizesini yaşayın. Nurefşanın bebeği olacak.
Alt 14.September 2013, 11:09
nurefşannnn nurefşannnn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

inşallah sibel hanım inşanlah evvet imandan gayri gerisi yalan ee ne yapapbilirm acız halımle sadece allahın vermiş olduklarından çare umabilirm ve gerçekten kendi moralımı gene kendim topluyorum allhım verecekse amenna çocuksuz yaşayanda çok eyer allhım banada bunu yazarsa ne yapabilirm sadece dua evett dua bak ozaman allhım alnıma evlat yazmazmı hemde en hayırlısından yazarda verirde hamd olsunnnn bence herkes önce panık yapmadan moral bozmadan üzerine gitmeli bazı şeylerın evvet en başdada bu derdimizn aşilamayacak bir dert deyil aslında biz biraz ahesteyız o kadar ama allah kerim olacka diyorum evvvvvveet olacak çünkü ben kuldan deyıl allahimden talepliyim ee ona zormu asla ol dediğian biter bu kadr ınanın çoook rahatimmmm çooook
Alt 14.September 2013, 11:12
K?demli Üye

daha yeni 23 yaşinda nişanlı bir sevdiğim arkadaşim kanserden dolayı rahman vermesin sınamasın rahimleri falan hep alınmiş ve nişanlısından kendi isteğiyle ayrılmiş bizden beteri var ya beteri bu da bişey mi ya çift cinsiyetli olanlar ne yapsinlar onlar ha ne içlerindne gelenmı kulak versinler yada öylesine bir hayat mi sürsunler bizler çooooookkkk iyiyiz çokkk binlerce şükür ve hamd olsunnnnnnnnnnn
Alt 23.September 2013, 13:40
K?demli Üye

hal vardir hal içinde şer varddir belkide hayır görünende sen görünene veya haline deyil arkasinda ki ve ardındanki hikmete meyıl eyle itibarımız hikmete çabamız allah için olsun

Bookmarks

Tag Ekle
kısırlık, turner sendromu, tüp bebek tedavileri

Seçenekler Arama
Stil