Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ BİLGİLERİ > Tüp bebek ve kısırlık,bebek tedavileri

Seçenekler Arama Stil
Alt 5.February 2010, 18:31
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Tüp bebek yeni genelgesi (ÖNEMLİ)

Arkadaşlar yeni cıkacak olan tüp bebek genelgesi tedavi olacak çiftler icin oldukça sıkıntılı bir durum yaratıyor.aynen kopyalıyorum.
(7) Merkezlerde birden fazla embriyo transfer edilmemesi esastır. Birinci uygulamada yaşa bakılmaksızın tek embriyo, 35 yaş üzerinde ikinci uygulamada iki embriyo, sonraki uygulamalarda ise yaşa bakılmaksızın iki embriyo transfer edilebilir.
8) Merkezlerde, doğacak çocuğun cinsiyetini belirleme amaçlı gonad ve/veya embriyo seçimi ve transferi yapılamaz.
(9)Üremeye yardımcı tedavi teknikleri kullanarak oluşan çoğul gebeliklerde embriyonal ya da fetal redüksiyon yapılamaz. Ancak tıp fakülteleri ve Bakanlığa bağlı eğitim hastanelerinden alınan durum bildirir heyet raporuna göre redüksiyon işlemi yapılabilir. Tıbbi endikasyon dışı redüksiyon yapan merkezlerin üç ay süre ile yeni hasta alımı durdurulur. Tekrarı halinde faaliyet izin belgesi iptal edilir.

Bununla ilgili görüşlerinizi buraya yazmanızı önemle rica ediyorum.
Belçika da devlet tek embiryo koyduruyor ama sınırsız olarak tedavi imkanıda sağlıyor. Türkiyede hem ödememizi biz yapıyoruz devlet tedavinin neydeyse ancak 2/3 üni destekliyor hemde hemde hamile kalma sansı tamamen azalıyor.
Bize göre 40 yaş öncesi her defasında en az 2 embiryo mutlaka koyulmalı.
40 yaş sonrasıda 3 embiryo ya kadar müsaade edilmeli.

Görüşlerinizi bakanlığa ve ilgili kuruluşlara ileteceğiz.
Sevgiler
Sibelt
Alt 5.February 2010, 22:36
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

yurtdisinda yasanlarin zaten sorunu bu embryo sinirlamasi oldugu icin türk ya da yabanci cok kisi tr ye tedavilere gidiyor... bu sekilde de hem tr hem de hastalar kazaniyor(du)...böyle bir uygulama gelirse bu da son bulur. anlayamadigim ne yapilmak isteniyor ? bir hayalin pesinden kosan insanlarin hayallerini elinden almak mi? yoksa bundan cikar elde edip onlari sagmak mi??? ne yani 3-4 embryo transferiyle 5. tedavide hamile kalanlar bu durumda 10- 15 tedaviyle mi basariya ulsacak ? kim bunun altindan kalkabilir ki??? kisacasi zenginler 20 tedavi olsun sorun degil. digerlerinin elleri, gönülleri bos kalsin.... ne olacak bu durumun sonu ?

ya sinir olmasin ... ya da en iyisi ücretsiz olsun 10 defa da denenir

evet arkadaslar hadi fikirlerinizi yazin... destek verin !!!!

-----------
wish = karia ....

Konu karia tarafından (6.February 2010 Saat 12:54 ) değiştirilmiştir.
Alt 6.February 2010, 08:00
nilgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nilgün nilgün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

sıbel hanım nasıl yanı yaaaa sımdıde bumu gelıyor yanı nasıl yaa bız ınsanlar yardımcı ureme teknıgıyle cocuk sahıbıdemı artık olamıcaz.dedıgınız gıbı dıs devletlerde 1tane konuyor ama fıyatları uygun.duyduguma gore ısraılde 40 yasına kadar kadın ıstedıgı kadar tup bebek yaptırabılırmıs hemde hepsını devlet karsılıyormus bızde neden boyle bır sıstem yok ve dahada kotusunu getırıyorlar.devlet buyuklerımız 3 cocuk yapın dıyor ama bıızm gıbı yardımcı uremeyle cocuk yapmaya calısan ınsanlara neden bır acılım yapılmıyor?lutfen bu konuda buyukleırmızden bır destek beklıyoruz madem 1 embrıyo transfer edılcekse ucret ya cok cuzı bır mıktar olsun yada tamamen ucretsız olsun.neden bız gıbı ınsanlar buk kadar sömürülüyoruz ve neden kımseden destek gormuyoruz habıre daha da zorda bırakılıyoruz.
Alt 6.February 2010, 08:42
sema841 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sema841 sema841 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Yanlış anladımsa düzeltin;
Devket hastanesinde deneme yaparsak mı bu şekil olucak?
Alt 6.February 2010, 12:35
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Alıntı:
sema841´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yanlış anladımsa düzeltin;
Devket hastanesinde deneme yaparsak mı bu şekil olucak?
semacim genelge kabul edilirse devlet, özel farketmez... tüm tr genelinde gecerli olur...

-----------
wish = karia ....
Alt 6.February 2010, 14:26
seyma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
seyma seyma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

çok saçma ya ne olacak yani tek embriyo iki deneme hakkı yakında bunu elimizden alacaklar ben birde merak ettim ben 10.ncu denemede 10 yumurtamı koyacaklar
Alt 6.February 2010, 15:08
nurti nurti isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

başbakanımız hem çocuk yapın diyor hemde biz evlat hasreti ile tutuşanların imkanlarını iyice daraltıyor ne olucak bu halimiz sesizimiz duyun imkanları zorlaştırmaya çalışıcağınıza kolaylaştırın...
Alt 6.February 2010, 17:29
sevinc a sevinc a isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

nasil yani ya anlamis degilim bu konuyu simdi de sinirmi koyuyolar isteklerimize???
Alt 6.February 2010, 21:26
ozgul1426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgul1426 ozgul1426 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

üff ya bu durum çok kötü oldu.ben bu seferki tedavimde çoğul gebelik istemediğim için tek embriyo transferi yapıldı ve sonuç malesef hüsran.çok pişmanım 2 tane olmadığı için.şimdi ise böyle bir düzenleme geliyor kesinlikle çok yanlış buluyorum.tek embriyo ile tutunma şansı çok çok az bunu bizzat yaşayarak gördüm.zaten maddi olarak yıpranıyoruz böyle olursa işimiz çok zor belkide hiç bir zaman anne olamayacağız.lütfen bu kararları verirken bizim açımızdanda düşünsünler.
Alt 6.February 2010, 22:16
mehtaperkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mehtaperkan mehtaperkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Henüz böyle bir tedaviye başlamadık ama gerekli olduğunda da 2 embriyo olmasını düşünürdüm. Gerçekten hem maddi hem de manevi olarak insanları çok zorlayacak bir durum. Ne yapabiliriz? Nasıl sesimizi duyurabiliriz?

Büyük gün 5 kasım...

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil