Geri git   Tüp Bebek Forum > SİZDEN GELENLER > Sevdiklerimiz /Sevmediklerimiz

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.August 2013, 23:10
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Facebook ve twitter

Facebookta her gittiğim yerin fotografını koymayı,her an yaptığım şeyleri yazmayı sevmiyorum.
Buda hiç bir şey yapmıyormuşum gibi gösteriyor bunu da sevmiyorum.
Halbuki herkes gibi bir çok yeri dolaşıyorum ,geziyorum,evde bir çok sey yapıyorum.
Twittera hala daha ısınamadım. Yazılanları okumayı çok seviyorum ama ben yazmaya gelince tık yok. Beynim duruyor sanki.O nedenle kişisel hesabım durup duruyor..Demek ki hiç de hos sohbet bir insan degilmişim diyorum kendi kendime...İnsan zaten çok sevdiklerini telefonla aramaz mı seslerini duymak istemez mi?
Arkadaşları ile mailleşmezmi,haftada ayda bir dısarı cıkıp güzel bir gün geçirmez mi?

Siz ne dersiniz hanımlar. ? sizin aranız nasıl facebook ve twitterla?

....
Alt 27.August 2013, 10:35
hdogan hdogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

face si twitter'a göre daha fazla kullanıyorum.ama şunu yaptım bunu yaptım şunu yedim şunu içtim hani şunu beğen banada biraz abartı geliyor .insanları doğalllıktan uzaklaştırıyor.zaten sosyal medyanın insanı asosyal ettiğini düşünüyorum ben bir iletişim öğretmeniyim ve bu durumun özellikle çocuklarımız açısından zararlarını anlatıp duruyorum. medya okuryazarlığı dersinin bu anlamda zorunlu olmasını ve gençlerimizin çocuklarımızın bilinçlenmesini istiyorum. her önümüze konananı ağzımız açık kabul ettik. malesef internetde bunlara dahil.evet hayatımızı kolaylaştırıyor ama kontrollü kulanmak gerekiyor. facebook özellikle gençler arasında çığ bibi büyüdü.bir zamanlar msn böyleydi.zamanla bunlarında popüleritesi azalacak ve yerini yeni şeylere bırakacak
Alt 27.August 2013, 12:41
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Aslında bu siteler insanların daha çok sosyalleşmesi daha çok çevre edinmesi için yapılan şeyler.Fikre bayılıyorum hiç sevmiyorum diye anlaşılmasın. Ama bir yerden sonra ip kopuyor gibi geliyor.Çocuğu hakkında bir resim, hoş bir anı ,bunlar arkadaşlarımla severek paylaşabileceğim şeyler. Güzel yapılmış bir yemek yada kek çok resim ve tarifi hoşuma gider nasıl yapıldığını öğrenmek isterim.Ama yalnızca bir iki tane ve çok seçilmiş özgün olsun isterim .Sabahtan akşama kadar yalnızca facebook ve twitter da her şey hakkında bir fikir beyan etmeyi,onlarca mesaj resim vs.. yollamayı anlayamıyorum.Senin bu kadar fikrinden bana de oluyorum.Beni bombardıman etmeye ne hakkın vara geliyorum.Beynim duruyor.

Bookmarks

Tag Ekle
facebook, twitter

Seçenekler Arama
Stil