Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ BİLGİLERİ > Tüp Bebek Merkezleri

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.May 2013, 14:53
narince narince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart Tüp bebek’de Başarıyı Arttırabilecek Yeni Yaklaşımlar

Op.Dr. Gökhan Çıragil

7 yıldır kısırlık ve tüp bebek tedavisinde hizmet veren ANKADA tüpbebek merkezi medikal direktörü Op.Dr. Gökhan Çıragil ’ den “Başarıyı arttırabilecek yeni yaklaşımlar”

Total embriyo freezing… Sonra çözme transferi…….

Özellikle kaliteli embriyo transferine rağmen gebelik elde edilemeyen bazı hastalarda endometriumun ( rahim iç tabakası) uygun olmayabileceği ,bunun da tutunma olasılığını azalttığı düşünülmektedir.Son yıllarda embriyo dondurma çözme tekniğinin gelişmesi ve daha basarılı kullanılır hale gelmesiyle birlikte birçok vakada hemen transfer yapmak yerine embriyoların hepsinin dondurulup endometrium ideal hale getirildikten sonra transfer yapılması başarıyı arttırmaktadır.

Blastosist (5.gün) transferi…

Fazla sayıda embriyosu olan hastalarda 2. yada 3.gün yerine 5.güne kadar bekletip 2 gün sonra hala canlılığı devam eden embriyoları seçmek doğal seçim şansı tanımakta, bu embriyoların tutunabilirliği’ nin daha iyi olabileceği düşünülmektedir. Yeterli sayı ve kalitede embriyosu olan hastalara 5.gün transferi yapmak bugün için daha yaygın olarak uygulanmaktadır…..

Embriyo biopsisi (PGD)

Embriyoların klasik değerlendirilmesi tamamen dıştan bakılarak yapılmaktadır. Kaliteli embriyo transferine rağmen gebelik elde edilemeyen bazı vakalarda, embriyo zarının açılıp 1 yada 2 blastomerin çıkarılıp onlara genetik inceleme yapılarak, genetik olarak normal embriyoların seçimi özellikle önceden saptanmış genetik sorunu olan çiftlerde ve daha önce tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda farklı bir yaklaşım olarak sunulabilir.

Op.Dr. Gökhan Çıragil

Ankada Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktör
gokhanciragil.com
Alt 19.May 2013, 20:56
pınar pınar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

rabbim herkeze bu mutluluğu taddırsın
Alt 20.May 2013, 22:55
adenktas adenktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

TÜP BEBEK DENEMİŞ FAKAT BAŞARILI OLAMAMIŞ ÇİFTLERİ YAPILABİLECEK YENİ YAKLAŞIMLAR,TEDAVİLER,EMBİRYOYA LABORATUAR ORTAMINDA YAPILAN İŞLEMLER KADIN DOĞUM VE TÜP BEBEK UZMANI DR.FETHİYE ERSAN TARAFINDAN ANLATILMAKTA.TÜP BEBEBK YAPTIRACAK ARKADAŞLARIN İZLEMELERİNİ 2 TÜP BEBEK YAPMIŞ VE 1 ÇOCUĞU OLAN BİR ANNE OLARAK İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM.VİDEO 1: Vuslat Tv - Malatya'nın İlk Uydu Televizyonu - Vuslat Sağlık VİDEO 2: Vuslat Tv - Malatya'nın İlk Uydu Televizyonu - Vuslat Sağlık ARAMA ÇUBUĞUNA KOPYALAYIP YAPIŞTIRISANIZ VİDEOLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ.
Alt 20.September 2016, 11:27
hepyasemin hepyasemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

sakın yumurta donasyonu tuzağına düşmeyin.
Alt 13.October 2017, 11:42
Hilal Yılmaz Hilal Yılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Alıntı:
hepyasemin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sakın yumurta donasyonu tuzağına düşmeyin.

Merhaba hafendi mesajınızı okuduktan sonra şaşırdım biraz o yüzden hemen bir soru çıktı aklımda.Neden yumurta donasyonu tuzaktır ? Benim çok iyi bir kız arkadaşım Ukrayna'da yumurta donasyonu ile hamile kalmış şimdi 2 yıllık sağlıklı ve hayırlı bir evlat büyümektedir .O da oraya çıkolata kisti ile gelmiş ve Doktor tedaviyi sağlandıktan sonra şükürler olsun bu hastalıktan kurtulmuş ameliatsiz sonra da yumurta donasyonu yaptırmış.Transferden sonra 12ci günde hem testi almış hem de kan vermiş ve ikisinde onun hamile olduğunu göstermiş o yüzden bir çok umudu kaybeden bayanlar için bu gerçekten bir çözüm olabilir yani ve tuzak diye bir söz kullanılmak doğru değildir bence.
Alt 13.October 2017, 13:53
Sandra Sandra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kidemli Üye

Merhabalar!
Ben şimdi Kiev'dayim, kızlar! Nihayeett! Ben çok mutluyum! Kocamla dün geldik. Ukrayna'ya biletlerimizi aldık. Bu hakkında başka konularda da yazıyordum. Burada hava soğuk değil çok güzel! Biz bugün Kievin baş caddesini dolaşmak isteriz akşam zamanında...
Kliniğe yarın geleceğiz. Bakarız...

Konu Sandra tarafından (6.November 2017 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.
Alt 6.November 2017, 16:41
Kidemli Üye

Merhabalar!
Ben şimdi Kiev'dayim, kızlar! Nihayeett! Ben çok mutluyum! Kocamla dün geldik. Ukrayna'ya biletlerimizi aldık. Bu hakkında başka konularda da yazıyordum. Burada hava soğuk değil çok güzel! Biz bugün Kievin baş caddesini dolaşmak isteriz akşam zamanında...
Alt 26.February 2018, 14:35
Ahunisa Ahunisa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
Sandra´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar!
Merhaba, Sandra hanım!
Yazdıklarınızı okurken çok merak ettim. Nasılsınız şimdi? Durumunuz nasıl? Ukrayna'ya yumurta donasyonu yaptırmak amacıyla geldiniz, anladığım kadarıyla. Kiev'i beğendiniz? Çok güzel bu şehir?
Alt 26.February 2018, 14:51
Kidemli Üye

Alıntı:
Ahunisa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba, Sandra hanım!
Yazdıklarınızı okurken çok merak ettim. Nasılsınız şimdi? Durumunuz nasıl? Ukrayna'ya yumurta donasyonu yaptırmak amacıyla geldiniz, anladığım kadarıyla. Kiev'i beğendiniz? Çok güzel bu şehir?
Merhaba, cnm!
Ben iyim, teşekkür ederim! Şimdi evdu bulunuyorum. İkinci ziyaretim için hazırlanıyorum. Eşim de biraz heyecanlıyor. desteğiniz için teşekkür ederim, cnm. Siz de mi Ukrayna'ya tedavi görmek için gelmek istiyorsunuz? Eğer sormak istediğiniz bir şey varsa lütfen sorabilirsiniz bana. Belki nasılsa yardım edebilirim.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil