Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Erken Yumurta Yetmezliğini aşıp tüp bebek tedavisi olacaklar

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.December 2011, 13:10
elifim34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elifim34 elifim34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Standart Birbirimizi daha iyi tanıyalım mı?

Daha önce konuşmuştuk bunu sanırım,ben hayata geçirelim istedim ve başlıyorum.ama burda sadece bilgilerimiz olsun,sohbete diğer tarafta devam edelim olur mu?eklemek istediğiniz sorular olursa da yazın onlarıda ekleyelim.
Ben başlıyorum.

Evlilik süresi:4,5 yıl
Boy/kilo :1,57/61 kg
Tedavi denemeleri :1.deneme bahçeci kliniğinde 3 yumurta ama yumurtalar erken çatladığı için aşılama yapıldı ve tutmadı
2.deneme IVIde tek yumurta boş çıktı ve tedavi iptal
3.deneme IVIde 2 yumurta biri işlem gördü ve döllenme olmadı tedavi iptal.
4.deneme IVIde 2 yumurta gelişti ama e2 en fazla 154 e kadar çktığı için tedavi yarım kaldı.
5.deneme IVIde 1 yumura vardı,güzelce büyürken aniden 15,5 mmde çatladı.drum doğal yoldan deneme önerdi.
ve sayısız yumurta takibi...
en canımı yakanda 4 yılda transfer aşamasına gelemeden 3 opu yaşamak.

Kişisel reçete :her gün bir fincan hayıt tohumu(demleme usulü)
günde 3 tablet DHEA
birde yumurtalıkları güçlendirici iyi bir aktarda yapılmış macun
ve bol dua.

Konu elifim34 tarafından (21.June 2012 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.
Alt 28.December 2011, 11:31
eloelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
eloelo eloelo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Evlilik süresi:5 yıl
Boy/kilo :1,75 / 70 kg
Tedavi denemeleri :2 aşılama iptall..Kendiliğindenn çatladılarr(spontan gebelik beklendi olmadı)
1 tüp bebekk iptall 4 foliküll gelişmedi..
2. tüp bebek iğnelere rağmen gene foliküller gelişmedi.
3. tüp 1 yumurta kendiliğinden 14 mm oldu 3 gün iğne sonra opu ama döllenme olmadı

günde 3 tablet DHEA,
1 adet folik asit
Haftada 2 seans akupunktur,
Saraçoğlundan kürlerr(Şu anda ilk kür olan soğan küründeyimm.Daha sonra aslanpençesi kürü,sonra civanperçemi kürü ve incir kürü var sırada.
Hayıt tohumu günde bir bardak şimdilik..Demleme usulü ile..
ve bol dua.
Bal Polen Arı Sütü gingeng ilaveli..Sabah akşam tahta kaşık ile..
Planlarım: İlk fırsatta;L -argine ,L-carnitine,Q10,buğday çimi(kendim çimlendiricemm),..

Konu eloelo tarafından (25.July 2012 Saat 04:24 ) değiştirilmiştir.
Alt 28.December 2011, 12:58
hayat2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hayat2011 hayat2011 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Evlilik süresi:2 yıl
Boy/kilo :1,63/63 kg
Tedavi denemeleri :2011 de başladık tedaviye, 2 kez yoğun doz ilaç, yumurta gelişmedi, erken çatladı.
2 tüp bebek denemesi-sonuç negatif
5 opu-2 kez yumurta boş çıktı, bir tanesinde 3 çekirdekli oldu, dr sakatlık riski yüksek dedi transfer yapmadı, birinde döllenmedi.
tedavi: her ay yumurta takibi, doğal yolla deneme, haftada 1 kez akupunktur
her gün arı sütü sabah 3 tahta kaşık.
ayrıca arada bitkisel çaylar,dhea günde 3 kez, ıvfherbalsupport-vitamin-l-arginine, ginseng, elevit,omega3-6-9,qenzimq10, selenyum, mümkün olduğunca hareket, pozitif insanlarla görüşme, negatif tiplerden uzak durma, hep şükretmek, tam tevekkül, sürekli dua
ara ara incir kürü yapıyorum.
Alt 28.December 2011, 15:36
egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
egemen egemen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Evlilik süresi:5 yıl
Boy/kilo :1,60/50 kg
Tedavi denemeleri :yok

tedavi: her gün hayıt çayı.arada macun

malesef yazacak çok şeyim yok.Afyon sınırlı bir yer.Berksoy a gittim.bir sene diyet yaptım bana mısın demedi.psikoloji ve duaya çok inanıyorum.tevekkülün gemisi batmazmış
Alt 28.December 2011, 21:52
dmk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dmk dmk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Evlilik : 12
Boy-kilo :1.65-83 kg
Tedavi ;
Genç kızlığımdan bu yana 1-2 kere adet görmenin dışında ilaç almadan adet olamıyorum.Evlenir evlenmez hemen dr kapısı aşındırmaya başladım ama ne yazık ki yüksek fsh ı gören ya donör önerdi ya da imkansız dedi.Şimdiye kadar deneme yapacak aşamaya gelemedim. Şu an yeni bir doktor ile devam ediyorum. Prolactin yüksekliğim var ilaç kullanıyorum.Yeni yılın ilk günlerinde dr kontrolüm var inşallah bir değişiklik olursa tedaviye başlayabiliriz.
İlaçlar ;
Adet olabilmek için cylo ,prolactin için parlodel,agnucaston , şeker ilacım
Kişisel Reçete;
Tek tük içtiğim sigarayı da bıraktım,çay kahve asitli içecekler kesinlikle kullanmıyorum.Kilo vermeye çalışıyorum,sabahları yürüyüş yapıyorum.Normalde de eti sevmem o yüzden sebze meyve ağırlıklı besleniyorum.Bitki çayı olarak hayıt,aslanpençesi ve yeşil çay içiyorum.
Stresi ve bana stres yaratan herşeyi ve herkesi hayatımdan çıkardım. Pozitif düşünceye ve düşünce gücüne inanıyorum. Rabbim mucizesini bana da gösterecek buna tüm kalbimle inanıyor ve dualarımı eksik etmiyorum.
Alt 28.December 2011, 22:29
ranaozyurek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ranaozyurek ranaozyurek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

evet ben de şimdi gördüm ben de tanıtayım kendimiii

evlilik yılı :2.5
tedavi deneme henüz yok yumurta takibinde sabırla ve duayla beklemede

kullandıklarım: sabahları aç karnına bal çörekotu ve tarçın 1 folbiol 3 dhea 4 kuru erik,iki bardak bitki çayı
Alt 29.December 2011, 01:12
kedi7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kedi7 kedi7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

ranaözyürek dhea yerine elevit etkilerini araştırmanı ve kullanmanı tavsiye ederim...
Alt 29.December 2011, 08:11
SELİN TUANA SELİN TUANA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

evlilik süresi: 2
boy/kilo:1.53/62

sizlere umut olsun diye bende bilgilerimi girdim:

Tedavi:3 doktor ve tüp bebek merkezi olmaz dedi.erken menopoz fsh:35 idi.ilaçla 15 ve 26 ya düşmüştü.sonra bir daha baktırmadım.forumdan öğrendiklerimi yaptım ve ara ara ilaça başlayıp bırakarak devam ettim.cygo kullandım.hayıt tohumu demleyerek günde 2 defa içtim.adetimin birinci gününden 14 gününe kadar ada çayı içtimaslan pençesi,çivan perçemi,sarı kantaron karıştırarak bitki çayı içiyordum.bal,çörek otu,polen,tarçın karıştırarak her sabah yarım tatlı kaşığı yiyordum.karabaş otu suyu içiyordum.ağzıma hergün bir karanfil alıyordum.soğan kürü yaptım 2 ay,sarımsak limon kürü yaptım.eşimede keçi boynuzu pekmezi ve aktardan aldığım ballı macun veriyordum.eşim doktora hiç gitmedi problem var mı yok mu bilmiyorum.hep dua ettim.teslimiyetle,çaresizce,ağlayarak,isyansız,ha yırlı ve sağlıklı evlat istedim.bana ve eşime onu büyütecek evlendirecek ömür ver dedim.ben cennetdeki çocuklarımı çok özledim dedim.içimden ne geldiyse söyledim.eğer bu dünyada annelik kaderime yazmadıysan isyan etmiyorum dedim.kaderime boyun eğiyorum dedim.ama içimdeki özlemi,acıyı al dedim.neler demedimki........ama hayatı kendime eşime zehir etmedim.olmuyor diye eşimin yanında ağlamadım mutsuz davranmadım.hep gülmeye eğlenmeye eğlendirmeye çalıştım.eşimde bu konuyu hiç açmadı.olmazsa olmasın ne yapalım tek çocuğu olmayan bizmiyiz dedi.geç yaşta evlenmiş hayatın çilesini çekmiştik.hep hayal kudum elimde değildi.bebeğimi kucaklıyorum,kokluyorum,emeklemesi,ilk konuşması neleri hayal etmedimki.sonra kendime gülüyordum.hiç bunlar olmayacakki,neden hayal ediyorsun.ama diyordum hayali bile öyle güzelki......kendi kendime konuşuyor içimde,allahla sohbet ediyor.normal yaşantıma devam ediyordum.bu yaptıklarımı hiç kimseye düşüncelerimi söylemiyordum.deli derlerdi herhalde.sonra işte mucize oğluşum pıtırcığım nisanda inşallah sağlıkla hayırlı evlat olarak rabbim bana nasip eder.teyzelerinin duasıyla.benden sonra bakın vangölü kayra hamile.umudunuzu yitirmeyin.anne olmayı çok isteyen kalbiniz ve bedeniniz ve yüce rabbim sizelere mucize gönderecektir.asla pes etmeyin.hayatıda zehir etmeyin.herşey olacağına varır.
Alt 29.December 2011, 08:14
SELİN TUANA SELİN TUANA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Günde bir aspirin,vitamin,folic asit,selenyum,çinko alıyordum bunları unutmuşum.hepinizi kucak dolusu öpüyorum.
Alt 2.January 2012, 12:21
_kiraz_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
_kiraz_ _kiraz_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

evlilik süresi: 1
boy/kilo:1.59 /47

Tedavi: Evlenmeden önce de Cyclo ile olan adetlerim vardı. FSH 50 lerde idi.. Daha sonra vitaminler çaylar kürler ile 25 oldu..

Ardından evlilik.. 6 ay Cyclo ile devam eden adetler.. Sonrasında doğal ve sade bir hayata geçiş yaptık eşimle.. bütün kimyasal ve sentetik maddeleri.. ilaçları cıkardık hayatımızdan.. beslenme şeklimi düzelttim oruçlar ve karaciğer temizliği ile hem kilo verdim hem de ilaç kullanmadığım zamanlar ateş basmalarım ve ruhsal dengesizlik sona erdi.. karın soğukluğum geçti.. Ama hala adet olamadım.. Yalnız rahim duvarı ve içi gayet iyi sadece yımbırtası eksik.. Onu da inşallah halledicez..

Kullandıklarım : Hersabah mutlaka 1 bardak portakal/greyfurt/limon hangisini bulursam taze zencefil ve balla içiyorum..
7 adet hurmayı zeytinyağı ve çörekotu ile yiyiorum..
Soğan suyu kürleri..
aslanpencesi, adaçayı, civanperçemi ara ara içiyorum..
baldırıkara otu çayı..
bol dua ve relaks bir zihin..

Ben daha bir hafta öncesine kadar bebekte sabitlenmiş hayattan zevk alamayan biriydim..

Ta ki "Şüphesiz Allah herşeye hakkıyla gücü yetendir." Bakara 259. AYETİ KERİMESİNİ OKUYANA KADAR....

perdeler aralandı.. evliliğimin ne kadar güzel olduğunu eşimin mükemmel bir insan olduğunu hayal ettiğimin çok daha üstünde bir kişi ile birlikte olduğumu ve çocuk içinde gayet açık bir şekilde bana "buna takılıyorsan imanından şüphe ederim" diyerek bütün kafamdaki sorulara cevap ve kalbime inşirah verdiğini.. Bebek gerçekten cok istiyorum ama bu, hayatımızın en güzel yıllarını, mutsuz ve hep bir umutsuz bekleyişle geçirmek istemiyorum..

Biz böyle gayet mutluyuz yavrum bu mutluluğu paylaşmak istemez misin.. daha bir eğlenceli daha bir neşeli en önemlisi sevgi dolu bebeğim

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil