Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Hayat Müşterekte buluşalım

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.October 2011, 14:56
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Hayat müşterek bölümüne yazılarınızı bekliyoruz..

Sevgili üyelerimiz
Çocuk sahibi olmaya çalışırkenve tüp bebek tedavilerimizde bir çok tecrübe ve olay yaşıyoruz.Bu uzun ve zorlu yolda eşlerimizle (kadın yada erkek farketmez) farklı tepkilerle bir arada oluyoruz. Sizi etkileyen olayları burada paylaşmanızı istiyoruz.Hep birlikte yaşanan olaylarda herşeyde olduğu gibi burada da yorumlarınızla konulara renk katalım,birlikte duygularımızı paylaşalım.
Sevgiyle kalın
Alt 11.October 2011, 20:29
denis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
denis denis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

ay arkadaşlarım beni bilen bilir, çok zor bir eşim var , bolca şikayet edip çekiştiririm ama yinede geçmişte bazı güzellikleri de olmuştur. ilk kez tüp denemeleri için 3 ay üst üste yumurtlama iğneleri olupda sağlıklı yumurtalar çıkaramayınca gittiğim doktor bana ya evlat edin, ya donör kullan yada çocuksuz bir hayat kur dediğinde eve ağlaya ağlaya gelmiştim (eşim oraya benimle gelmemişti , hiç gelmezdi zaten ) ama yolda tel ile konuştuk ben karşıdan gelene kadar erkenden işten gelmiş , ben gelir gelmez beni alıp büyükadaya götürmüştü güzel bir yemek yiyip uzun uzun dertleşmiştik.
daha sonra hamileliğimin ilk haftalarında tam artık ailelere ve yakın çevreye açıkladık bende birden çok yoğun kanama oldu. hemen onu çağırdım resmen uçarak geldi, ben ağlamaktan harap olmuştum gitti bebeğim diye, normalde çok evhamlı pimpirikli sinirli bir tip olmasına rağmen çok sakindi çok şefkatliydi beni hastaneye kadar yolboyu sürekli yatıştırmaya çalışıyordu. hiç üzülme sağlıklıysa duruyordur zaten, durmuyorsa hamileliğin ilk haftalarındaki düşükler muhtemelen anormalilerden dolayı olur, hayırlısı neyse o olsun deyip durdu.
Alt 12.October 2011, 08:54
Administrator

Sevgili denis ,çok geçmiş olsun,oldukça panik olabilecek bir durum atlatmıssınız.Böyle bir zamanda yanıbaşında senden daha sakin bir insanın olması çok güzel, hele buda hayat arkadaşın olursa bu daha da insanı rahatlatır..eşin sana tam da ihtiyacın olduğu zamanda tam destek vermiş.Bravo ona..
Alt 13.October 2011, 15:58
maviliada maviliada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Merhaba,biz 9 yıl önce evlendik.Aşamayacağımız çok büyük problemlerimiz olmadı hiç bir zaman.
Ama klasik kocadır işte;birinin arkasını toplamasından hoşlanan,akşamları çiçekli kanepe ve televizyonla aşk yaşayan,bir çok şeyi söylemeden akıl etmeyen rahat bir adamdır.
Bunca zaman içinde beni hayakırıklığına uğrattığı,kalbimi kırdığı,'niye evlenmiştim ki ben bu adamla acaba?' dedirttiği oldu tabi.
Ama hakkını yemek istemem hem olumsuz sonuçlanan tedavilerimde,hemde sonuçlanamayan hamileliklerimde desteğini,şefkatini esirgemedi benden.
Hele ellerini,kollarını pıt pıt atan kalbini görme umuduyla doktora gittiğimizde bebeğimizi kaybettiğimizi öğrenince nasıl yıkıldığını,ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu ve o haliyle kendini bırakıp benimle nasıl uğraştığını,bana sımsıkı sarılıp 'bunu da atlatacağız sakın kendini bırakma' demesini unutamam.'Benim için önemli olan senin sağlığın' derdi hep baba olmayı çok istediği halde.
Şimdi ise aklına bile getirmediği,lafını ettirmediği evlat edinme sürecini yaşıyoruz birlikte.
Yıllardır yapamadığımız,ertelediğimiz,hayal ettiğimiz herşeyi hazırlıyor,sabırsızlıkla minik kızımızın gelmesini bekliyoruz.
Alt 14.October 2011, 17:09
aysel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aysel67 aysel67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

yeni bölümümüz hayirli olsun,,,,
ins, zamanla paylasiriz
Alt 14.October 2011, 19:25
aprilshowers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aprilshowers aprilshowers isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

2. tüp denememizdi ben çatlatma iğnemi vuruldum gece 12 :00 ve daha kalkmadan telim çaldı ve arayan eveeeeeeetttt kocişimdi ve ben iğnenin acısını unutmuş canıııııııııımmmmmmm hissettin mi de aradın dedim o da yok netten mail attım fayansların desenine bak hangisi olsun demişti (ev yaptırıyoduk ben iğne yerken o da evin işleriyle uğraşıyodu)
şimdi seçtiğimiz fayanslarla ( gecenin 12 sinde seçtiğimiz ) o tedavi de sahip olduğumuz kızlarımızla yaşıyoruz.......

İlkönce yağmurla
sonra birdenbire açan güneşle başlamıştı sabah.
Alt 19.October 2011, 12:51
Administrator

Aprilshowers çok hoş bir tesadüf olmuş..Kızlarınızı da sizi de çok öpüyorum.. fayanslarınızıda güle güle kullanın..
Alt 19.October 2011, 12:54
Administrator

sevgili maviada
seni okurken gerçek bir evliliğin sıcak karışıklığını ve içten samimiyetini hissettim aynı zamanda:-)). demekki kocalar hep aynı :-)) aynı dağınıklık ve aynı kanepe muhabbeti.Bazen fotokopimi acaba bu arkadaşlar diye merak etmiyor değilim:-)) Olsun zamanı gelince de yanımızda oluyorlar. gene de herşeye değer diyorum..
Alt 21.October 2011, 15:52
maviliada maviliada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Doğru söylüyorsunuz Sibel Hanım,hep aynı şikayetler ama dediğiniz gibi Allah yokluklarını göstermesin.Hem ne yapardık kocalar olmasa kimleri çekiştirirdik böyle rahat rahat
Alt 23.October 2011, 13:18
aysel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aysel67 aysel67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

bizim evdeki hayat müsterekligi yani esimin gözüyle . o ise gidip maddiyati saglayacak kadin evdeki maneviyati .....
herkesin yasama düsüncesi tarzi farkli....

Bookmarks

Tag Ekle
duygular, erkek, eşlerimiz, hayat müşterek, hepbirlikye, kadın, olay, renk, tepki, tüp bebek, tüp bebek tedavisi, yorum

Seçenekler Arama
Stil