Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Erken Yumurta Yetmezliğini aşıp tüp bebek tedavisi olacaklar

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.June 2010, 21:36
hayata77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hayata77 hayata77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

trisuquens bende kullandım cyclo progynova adlı ilaçla eşdeğer

Trisequens® Film Tablet; östrojen eksikliği sendromunun tedavisinin yanı sıra, kemiklerde kırık oluşması riski artmış postmenopozal kadınlarda; kemikteki mineral kaybını önlemek için kullanılır....

Formülü :
Mavi tablet 2mg estradiol,
Beyaz tablet 2mg estradiol + 1mg noretisteron,
Kırmızı tablet 1mg estradiol.
Alt 14.June 2010, 08:27
kayranil kayranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Herkese merhaba,

Yazılanları okuyunca çok mutlu oldum sizlere umut olabildiğim için Tanıdığım, tanımadığım benimle benzer durumda olan herkes her an dualarımda emin olun.

Angel2008, aynen söylediğin şekilde kullandım tresequens'i, doktorun bunu verme nedeni FSH düşürmekten ziyade adet görmemi sağlamak ve menopoza bağlı sağlık sorunlarına karşı önlem almaktı. Bana dediğine göre normal zamanlamada menopoza giren kadınlar, menopoza bağlı sıkıntılarla mücadele için en fazla 5 yıl kullanıyormuş bu tip "hormon replasman tedavisi" ilaçlarını. "Sen daha gençsin kesintisiz, yıllar yılı kullanamazsın, bu şekilde bir süre devam etmek gerek" demişti. İlaç kullandığım dönemlerde her ay ölçtürmedim FSH, ama ölçtürdüğümde de 20 ile 40 arasında dalgalanıyordu, ilacı bıraktığım 3 ay sürelerde buna dahil. İlk hamileliğimde, hamile kaldığım ay ilacı bıraktığım aydı ve FSH 7 idi o ay. Bir de aklıma geldi özellikle belirtmek istiyorum, ben 3 yıl önce tanı aldığımda FSH'IM 128'di. Hikayemde bahsetmiştim hamile kalmamdan 4 ay önce var olan 2 yumurtam çifte ilaca rağmen hiç büyümemişti. Yani demem o ki, sakın "benim fsh'ım yüksek, ilaçla bile yumurtam olmuyor" demeyin, umut her zaman var...

Figen, ben Bolu merkezde oturuyorum, hikayeni okudum, senin adına çok çok sevindim, o şaşkın, inanılmaz anı Allah buradaki tüm arkadaşlara da yaşatsın inşallah, sevgiler...
Alt 14.June 2010, 08:46
zeynepmina zeynepmina isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

merhaba kayranil
verdiğim bilgilerle ümidi yeşerenlerdenim çok mutlu oldum canım allah razı olsun
hamileliğinide allah kolaylıkla tamamına erdirsin hayırlı evlat olsun inş
bende triseguens kullananlardanım fakat dr bana 5yıl sürekli kullanmamı söyledi 3ay kullanıp ara vermeyi ilk kez senden duyuyorum bu ay 4.kutuyu kullanıyorum bırakıp 3 ay kullanmıyacağım bakalım neler olacak

Konu zeynepmina tarafından (14.June 2010 Saat 08:53 ) değiştirilmiştir.
Alt 14.June 2010, 08:54
zeynepmina zeynepmina isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

birde canım kaç yıldır fsh yüksek ve doktorunun ismini verebilirmisin
Alt 14.June 2010, 09:08
ANGEL2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ANGEL2008 ANGEL2008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

kayranil evet canım doktorunun adı nedir
sende o zaman kendin regl olamıyordun değilmi canım
bitkisel kür kullandınmı peki ilaçla beraber merak ettim
Alt 14.June 2010, 13:02
kayranil kayranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Sevgili zeynepmina ve angel2008,

Öncelikle güzel dileklerinize teşekkür ederim. Allah bana yaşattığı bu mucizeyi sevinci benim durumumdaki her arkadaşıma da yaşatsın diye her an dua ediyorum, hep dualarımdasınız.
Tresequens'i bu şekilde kullanmamı öneren doktor Ankara Üniversitesinden Doç. Dr. Bülent Berker. Ama bana "Tüp bebekle bile çok zor, doğal yollardan hamile kalman %0'a yakın ihtimal" diyen de o aynı zamanda. Gerçi hamile olduğumu haber verdiğimde de "Bak gördün mü allahtan umut kesilmiyormuş" diyen de o. Benim bu doktor meselelerinde kafam karışık doğrusu, çünkü hepimiz şahit oluyoruz ki, kiminin yerlere göklere sığdıramadığını biz hiç beğenmiyoruz, bizim beğendiğimizi başkaları tutmuyor. Konu doktor hasta ilşkisi olunca da tıpkı insan ilşkileri gibi yıldızların barışması gerekiyor belki. O yüzden isim belirttim ama nihayete tek varış bu doktor sayesinde demek değil bu, karar sizlere kalmış ki ben bu doktora tüp bebek denemem başarısız olup, ilacı bu şekilde kullanmamı önerdikten sonra bir daha gitmedim.
Angel2008, hiç bitkisel kür kullanmadım, neyi ne kadar nasıl yapacağımı bilemediğimden korktum doğrusu kaş yapayıp derken göz çıkarmaktan...Adet düzeniyle ilgili olarak ise; ilk doktora gidişim adet görememe nedeniyleydi, sonrasında tedavi vs derken hiç ilaçsız kalamadığımdan kendi kendime adet olabilir miydim o zaman bilemiyorum. Ama tresequens'i bıraktığım zamanlarda kah 15 günde kah 40 günde oluyordum, bazen ilaç kullanırken bile ara kanamam oluyordu, bazen olamadığım için doktorun demesiyle o ayı direk es geçip doğum kontrol hapıyla bir sonraki aya adet gördüğüm de oluyordu.
Alt 6.July 2010, 09:12
aslihan aslihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Önce Aleve ve hepinize merhaba arkadaşlar
Sanırım sen bu sayfayı açmasaydın ben hiç yazamayacaktım Alev. İyi ki açtın topiğimizi. 35-40 yaşa yazmayı çok istedim ama bi türlü cesaret edemedim. Belki bazılarınız hatırlar beni. Buralarda sıkça ağlıyordum Ama Allah yüzümü güldürdü çok şükür artık çok mutluyum.32 haftalık hamileyim kızlar. Bunu yazanın ben olduğuma hala inanamıyorum. Şu FSH yı yaşı takmayın lütfen sadece Allahdan isteyin ne kadar umutsuz olsanız da (daha doğrusu dr lar ne kadar umudunuzu kırsa da) içinizdeki anne olma isteğine kulak verin ve Allaha yalvarın. Sadece bu kadarını söyleyebileceğim. Kısaca şöyle yazayım: Burada yazan kürleri uyguladım soğan suyunu 4-5 ay yaptım. Mümkün olduğunca doğal beslendim, incir kürü yaptım, bol ceviz yedim, civanperçemi içtim, hayıt suyu içtim (bir şişeyi bitiremedim çünkü hamile olduğumu öğrendim). Alev in söylediği ballı çörekotlu bi macun vardı onu yaptım ama benimkinin üstüne okunan bi dua vardı onu yaptık. fetih suresini okudum ve okuttum, 4444 tefriciye okundu benim için. Hatırlyabildiklerim şimdilik bunlar. Dr lar tüp bile bu FSH ile zor ama şansınızı deneyin dediler, bir prof e 6 ay sonra tüp bebek için gelebilir miyim (eşim yurtdışına gidiyordu) dedim '6 ay mı 6 ay sonra yumurtanız kalmaz' dedi. Bir tanesi donör önerdi....Donörü hiç ama hiç düşünmedim verecekse Allah kendi çocuğumu istiyordum olmazsa da hikmetinden sual olunmaz deyip Allaha sığındım. Bunu teklif eden Dr a da lütfen böle şeyler sölemeyin bile olmazsa olmaz dedim. Tüp bebeğe karar verdik eşimle çünkü o da evlat sahibi olmak için bi vesile. Ama hep eskiden IVF yoktu ve kadınlar kendilerince buldukları kocakarı ilaçlarını kullanarak seneler sonra çocuk sahibi olabiliyorlardı diye düşündüm. Ben de önce bunları denemeye karar verdim. Günlerce hatta aylarca ağladım. Ama umudumu kaybetmedim. Dr dan değil ama Allahdan isteyince olacağına inandım hep gecenin sessizliğinde kalkıp namaz kılıp ağlayarak Allah a yalvardım. Herşey bahane. O ol deyince oluyor. Acele yazdım sorunuz olursa cevap vermeye çalışayım arkadaşlar. Tek istediğim ümitsiz olmayın lütfen. Benim FSH en son 30 lara dayanmıştı Dr bu FSH ile yumurta zor demişti ama vazgeçmedim bu ay değilse bi dahaki ay deyip duaya devam ettim. Siz de öyle yapın bırakın tahlil sonuçlarını vs. Bu dünyaya bir ruh gelecekse ona sadece Allah karar verebilir.
Alt 6.July 2010, 09:48
çörekotu çörekotu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Alıntı:
aslihan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Önce Aleve ve hepinize merhaba arkadaşlar
Sanırım sen bu sayfayı açmasaydın ben hiç yazamayacaktım Alev. İyi ki açtın topiğimizi. 35-40 yaşa yazmayı çok istedim ama bi türlü cesaret edemedim. Belki bazılarınız hatırlar beni. Buralarda sıkça ağlıyordum Ama Allah yüzümü güldürdü çok şükür artık çok mutluyum.32 haftalık hamileyim kızlar. Bunu yazanın ben olduğuma hala inanamıyorum. Şu FSH yı yaşı takmayın lütfen sadece Allahdan isteyin ne kadar umutsuz olsanız da (daha doğrusu dr lar ne kadar umudunuzu kırsa da) içinizdeki anne olma isteğine kulak verin ve Allaha yalvarın. Sadece bu kadarını söyleyebileceğim. Kısaca şöyle yazayım: Burada yazan kürleri uyguladım soğan suyunu 4-5 ay yaptım. Mümkün olduğunca doğal beslendim, incir kürü yaptım, bol ceviz yedim, civanperçemi içtim, hayıt suyu içtim (bir şişeyi bitiremedim çünkü hamile olduğumu öğrendim). Alev in söylediği ballı çörekotlu bi macun vardı onu yaptım ama benimkinin üstüne okunan bi dua vardı onu yaptık. fetih suresini okudum ve okuttum, 4444 tefriciye okundu benim için. Hatırlyabildiklerim şimdilik bunlar. Dr lar tüp bile bu FSH ile zor ama şansınızı deneyin dediler, bir prof e 6 ay sonra tüp bebek için gelebilir miyim (eşim yurtdışına gidiyordu) dedim '6 ay mı 6 ay sonra yumurtanız kalmaz' dedi. Bir tanesi donör önerdi....Donörü hiç ama hiç düşünmedim verecekse Allah kendi çocuğumu istiyordum olmazsa da hikmetinden sual olunmaz deyip Allaha sığındım. Bunu teklif eden Dr a da lütfen böle şeyler sölemeyin bile olmazsa olmaz dedim. Tüp bebeğe karar verdik eşimle çünkü o da evlat sahibi olmak için bi vesile. Ama hep eskiden IVF yoktu ve kadınlar kendilerince buldukları kocakarı ilaçlarını kullanarak seneler sonra çocuk sahibi olabiliyorlardı diye düşündüm. Ben de önce bunları denemeye karar verdim. Günlerce hatta aylarca ağladım. Ama umudumu kaybetmedim. Dr dan değil ama Allahdan isteyince olacağına inandım hep gecenin sessizliğinde kalkıp namaz kılıp ağlayarak Allah a yalvardım. Herşey bahane. O ol deyince oluyor. Acele yazdım sorunuz olursa cevap vermeye çalışayım arkadaşlar. Tek istediğim ümitsiz olmayın lütfen. Benim FSH en son 30 lara dayanmıştı Dr bu FSH ile yumurta zor demişti ama vazgeçmedim bu ay değilse bi dahaki ay deyip duaya devam ettim. Siz de öyle yapın bırakın tahlil sonuçlarını vs. Bu dünyaya bir ruh gelecekse ona sadece Allah karar verebilir.
canım allah emeklerini boşa çıkartmamış tebrik ederim.saglıkla kavuş bebegine.
bize umut oldun.
Alt 6.July 2010, 10:03
elifim34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elifim34 elifim34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

aslıhan çok sevindim.rabbim tamanına erdirsin,sağlıkla kucağına lamayı vede büyütmeyi nasip etsin.
biraz daha detay istesem
kaç yaşındasın,doğalmı oldu tüplemi.ne zamandır fsh yüksek seyrediyo.
Alt 6.July 2010, 11:18
aslihan aslihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Sağolun elifim ve çörekotu. Amin. 37 yaşındayım. Doğal oldu. Tüp bebeğe karar vermiştik ama bu siteden Dr. Ulun Bey ve Dr Enver Bey ile telefonda konuşup randevu aldık. Bir siklus daha bekleyip yumurtalıklarda kist oluşumu varsa doğum kontrol hapı kullanalım yoksa adetin 3. günü bekliyoruz dediler. Biz de adeti beklemeye başladık ama adet olmadım o ay. Allahım artık adet de olamıcam diye ağlarken umutsuzca eşimle gidip kan verdim ve hamile olduğumu öğrendik. Rüya gibiydi. Allah isteyen herkese yaşatsın. Siz de umudunuzu kaybetmeyin lütfen ve bu sitede arkadaşların hazırladığı kürler sayfasında yazılanları uygulamaya çalışın. Dua edin .

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil