Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Erken Yumurta Yetmezliğini aşıp tüp bebek tedavisi olacaklar

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.May 2010, 14:30
alev1111
Misafir

Zzazize, bence Fsh ölçtürme artık...O zaten "acele etmelisin" sinyalini vermiş...Bundan sonra onu ölçtürüp boşuna strese girme..ben öyle yaptım.
Anti Müllerian diye bir tahlil var. Yumurtalık rezervi hakkında daha doğru sonuç veriyor. Ama ben yaptırmadım, çünkü o da %100 sonuç vermiyor. Çok kötü sonuçlarla hamile kalanları duydum. Bu testler sadece stres yapıyor. Asıl yaptırman gereken düzenli yumrta takibi.

Ben işyerime yakın vasat sayılabilecek bir özel hastanede uzun süre düzenli yumurta takibi yaptırarak yumurtalığımı izledim. Bir de kendi bedenini tanımaya yönelik bazı yöntemler var. Onları "3 aylık kürle hamileliğe hazırlık 2009 forum" olarak kopyaladım, orada bulabilirsin.

Ama en doğrusu yumurta takibi. Bu şekilde, Fionanur gibi -inşallah- bir yumurta yakalayarak, çatlatma iğnesi ile de hamile kalabirsin....Biz de bir mucize hikaye daha okumuş oluruz...

Konu alev1111 tarafından (26.May 2010 Saat 15:38 ) değiştirilmiştir.
Alt 27.May 2010, 08:04
recah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
recah recah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

biliyorum bir gün b,izim hikayeleriimizde bu sitede diger insanlara umut olacak bu arkadaşları ızınki bana umut oldu çünkü.teşekkürlerrr alev ablaaaaaaaaaaaaaaaaaa farkını yine ortaya koymussun
Yunus Emre
Alt 9.June 2010, 12:11
kayranil kayranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alev1111,

Ellerine sağlık, bu başlığı açtığın için. Ben de kendi bilgilerimi aktarmak istedim, herkese umut olsun diye. Takibi kolay olsun diye ben de senin formatında yazayım;

Ad: Kayranil (kaybettiğim kızımın adı)

Problem: Erken yumurta yetmezliği

Tedavi aşamaları: 5 yıllık evliyim. 2007 şubat ayında adet göremedim ve doktora başvurdum ve POF tanısı aldım. Henüz bebek sahibi olma planımız yoktu ama apar topar bir tüp bebek tedavisine alındım, tren kaçıyor diyerek. Hepinizin yaşadığı gibi, aşırı yüksek doz ilaçlara rağmen 3 yumurta oluştu, bir tanesi döllendi ve transfer yapıldı, olmadı. Sonrasında denemem olmadı. Tresequens kullandım yaklaşık bir yıl. Doktorun önerisine göre 3 ay kullanıp 3 ay bırakarak devam ettim. Bu arada yumurta takibi yapıldı, belki bir şey yakalarız diye. Ama hiç yumurtam olmuyordu. 2008 eylül ayında ilk kez 2 folikül görüldü, dr büyütebilirsek aşılama yaparız diye önce klomen sonra puregon iğne verdi ama bana mısın demedi föliküller, milim büyümediler. 2009 şubatında 3 aylık tresequens kullanımım bitti, o ay 5 yumurtam oldu, hemen tüp bebeğe yönlendirdi dr ama, adetim bitmişti, biliyorsunuz adet döneminde başlanıyor tedaviye, ben geç kaldık diye bir sonraki aya bırakmak istedim. Dr da doğum kontrol hapı kullanmamı önerdi o ay, ama içimde bir umut kullanmadım, ilk kez 5 yumurtam olmuş, ya tutarsa diye, ve hakkaten tuttu, hamile kalmışım o ay, kendim de inanamadım. Hamileliğim boyunca bir yaz bir boz çok güzel bir "savaşı kazananlar" yazısı hazırlamıştım site için ama elim bi türlü varmamıştı, önce kavuşayım bebeğime diye. Maalesef geçen eylül'de 33 haftalık doğum yaptım ve bebeğimi sağlık sorunları yüzünden kaybettim. Bir mucize yaşadım bir daha olmaz, bakalım adet bile görebilecek miyim diye düşünüyordum. Doğumdan 4 ay sonra kendiliğimden adet gördüm ve devam eden 3 ay boyunca da tanı almadan önceki düzenimde adetlerim oldu. 4. ay doğal yoldan 2.kez yine hamileydim Şu an 17 haftanın içindeyim. Her gün her an binlerce şükrediyorum. Benim durumumda olan herkes her an dualarımda emin olun.

Kişisel reçete: Biraz pimpirikli bir insan olduğum için, bitkisel reçeteleri nasıl, ne miktarda kullanacağıma emin olamadığımdan hiç kullanmadım. İşin doğrusu fayda göreceğime de inancım olmadı sanırım. Durumumu değiştirmek için değil, gelecek erken menopoz ve etkilerinden bedenimi koruyayım diye sadece ilaç kullandım. Ama umudumu hiç yitirmedim, ,ilaç kullandığım aylarda bile hep hamile kalabilir miyim diye bir umut içindeydim. Ama bir yandan da durumumu kabullenmiştim aslında. Napayım doğanın dengesinde benim duracağım yer burası demek ki diyordum. Kendim için yapabildiğim en iyi şey ara sıra da olsa bu düşünceye inanabilmek, bir de sigarayı bırakmak oldu. Özetle, Kendimce kendime iyi bakmaya çalıştım ve hakkımda hayırlısı neyse o olsun diye dua ettim.
Alt 9.June 2010, 14:20
elifim34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elifim34 elifim34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

kayranil süpersin tek kelimeyle
rabbim bu sefer kavuştursun bebeğine.
Alt 9.June 2010, 15:24
kayranil kayranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

elifim34, teşekkür ederim güzel dileğine, darısı başına, darısı dileyen, bekleyen tüm anne adaylarına olsun...
Alt 9.June 2010, 20:26
darkblue01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
darkblue01 darkblue01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

yüreğimdeki karanlık bulutları kovadınız kıslar sağolun yaaaa....
Alt 11.June 2010, 11:41
alev1111
Misafir

Tebrikler ve teşekkürler Kayracım...Sağlıkla bebeğine kavuşmanı tüm kalbimle diliyorum...
Alt 11.June 2010, 12:04
figen_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
figen_81 figen_81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

kayranil ben de boludanım hikayeni okudum bolunun neresindesin
Alt 11.June 2010, 14:49
umudun bittigi yerdeyim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
umudun bittigi yerdeyim umudun bittigi yerdeyim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çalışkan Üye

çok sağ olun bu gibi yazılarla hayata tutunmamıza yardımcı oluyorsunuz verılen ornekler benı çok duygulandırdı(benımde fsh yuksek olanlardanım)ALLAH ım tüm arkadaşlarıma hayırlı evlat nasip etsin...
Alt 11.June 2010, 15:41
ANGEL2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ANGEL2008 ANGEL2008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

KAYRANİL Tresequens BENDE KULLANABİLİR MİYİM ACABA.SEN O İLACI NASIL KULLLANDIN 3 AY İÇTİN SONRA BIRAKTIN 3 AY İÇMEDİN TEKRAR 3 AY İÇTİN SONRA TEKRAR BIRAKTIN 3 AY İÇMEDİN O ŞEKİLDEMİ CANIM.
BANADA BİR KERE DOKTOR HANDAN GÜRPINAR O İLACI İÇMEMİ SÖYLEMİŞTİ.FSH DÜŞÜRÜR DİYE.SENİNDE DÜŞMÜŞMÜYDÜ FSH IN CANM.
BENDE BAŞLARIM BELKİ O İLACA.ALLAH KISMET EDERSE.İNŞ. BENDEDE YUMURTALAR GÖRÜLÜR.2 AYDIR REGL OLMADIM.KÜR YAPIYORUM DAHA TIK YOK.FİGENİ VE SENİ ÇOK TEBRİK EDİYORUM.ALLAHIM TAMAMINA ERDİRSİN

SAĞ SALİM KUCAĞINIZA ALMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH.
DARISI BİZLERİN BAŞINA.BİZİM İÇİNDE DUA EDİN OLURMU

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil