Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Erken Yumurta Yetmezliğini aşıp tüp bebek tedavisi olacaklar

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.May 2010, 18:19
alev1111
Misafir

Standart Yüksek FSH'ı yenerek anne olanlar neler yaptılar

Merhaba arkadaşlar,
Zaman buldukça buraya, FSH'ı yenerek veya yüksek FSH'a rağmen anne olmayı başaranların kişisel reçetelerini kopyalamı düşündüm. Siz de bulduklarınızı buraya kopyalarsanız ihtiyacımız olduğunda kolayca bulabiliriz.

İlk Narenle başlama istedim, O'nun şimdi -Allah bağışlasın- ikiz oğulları var...Belki burayı görüp bize yine yazabilir....

Ad/rumuz:naren

Problem: Sebepsiz infertilite ve sonrasında gelen erken yumurta yetmezliği,yükselen fsh ve az da olsa spermde hız problemi.

Tedavi aşamaları ve elde edilen sonuç: 2,5 yıllık evliyim.1,5 yıl içinde;
3 aşılama yapıldı sonuç olumsuz.
Laparoskopi sonrası fsh 6 dan 20 ye fırladı.Hemen tüp bebeğe geçtik.( 7 aydır fsh 20 ile 10 arasında)
1.mikro: 4 yumurta,2 si dolu, 1 döllendi,1 adet 1. kalite embriyo(Fsh=16)Ağustos 2007(yüksek doz,kısa prt.)
2.mikro:4 yumurta, 4 döllendi,3 adet 1.kalite embriyo,1 adet 2.kalite embriyo. (Fsh 8)Aralık 2007(daha az doz,uzun protokol)

Kişisel reçete: Bol meyve ve sebze,su, bitki çayları tüketirim.(Papatya, adaçayı,kuşburnu çayı, karışık hafize sultan çayı, düzenli olmasa da hazırladığım ;hayıt,aslanpençesi ve civanperçemi karışımını içiyorum.)
Taze sıkılmış meyve suları özelliklede nar suyu tüketiyorum.Yazında bol siyah üzüm.
2. mikro öncesi folik asit, l carnitite,l arginine ve dong oaui kullandım.
Fsh için herhangi bir ilaç doktor vermedi, kullanmadım.Adetlerim düzenli.
Arada bir ısırgan tohumu ve çörek otu kullandım.

Diğer öneriler: Stresli olduğum aylarda fsh nın yükseldiğini gördüm ve stres gerçekten de fsh yı yükseltiyor.Rahat olun, stresten kaçın.Artık kendimize acımayı da bırakalım.Allahın takdiri, çaba bizden çare Allahtan.
Kaplıca, sauna ya da masaj öneriyorum.
Sporu da unutmayalım.
Alt 25.May 2010, 18:23
alev1111
Misafir

Ceasper de bu yazıdan sonraki denemesinde başardı anne olmayı. O'nun da ikizeri var sanırım...Ceasper'ın daha güncel bir yazısını bulursam onu da kopyalarım..

Ad/rumuz:ceasper

tedaviler:2008 mayıs;1.micro sonuç:2 olgunlaşmamış yumurta bunlardan biri 3 hücrede kaldı
temmuz 2008 2. micro:10 yumurta 8 olgundan üçü bölündü 6,4,2 hücre üçüde transfer edildi sonuç: (-)

Problem: Erken yumurta yetmezliği+sperm sayısında düşüklük
Alev hanım böyle bi sayfa açtığınız için size minnettarım ben 1. tedavime kendimi hiç hazır hissetmeyerek ve negatif enerjiyle başladım yoğun bi stres yaşadım ayrıca diyet uygulayıp epeyce zayıflamıştım tedavinin sonucu çok kötü oldu 2. tedavime ise daha olumlu kendimi hazır hissederek başladım öyle kişisel bi reçete uygulamadım sadece diyeti bırakıp biraz daha düzgün beslenmeye başladım birde faydası olmuştur sanırım sabah akşam aç karna hayıt tohumu içtim
2. tedavimin daha güzel gelişmesini ise yüksek maneviyat bol dua ve stressiz yaşamaya bağlıyorum .3. tedavimde bunların yanında arkadaşlarımızın verdiği kişisel reçeteleri de uygulamaya çalışacağım umarım sonuç daha güzel olacak
herkese tedavisinde bol şans diliyorum
Alt 25.May 2010, 18:26
alev1111
Misafir

Yanlış hatırlamıyorsam Burulcanan doğal yoldan anne oldu...

Ad/rumuz: canan/burulcanan

Problem: erken yumurta yetmezliği/eşimde ise sperm hareketi düşük(FSH 21,17,11)EN SON 17 İDİ

Tedavi aşamaları ve elde edilen sonuç:
1 tüp bebek denemesi 5 yumurta oluştu 4 ü toplandı 4 ü de döllendi 2 si birinci kalite transfer yapıldı hamile kaldım hemde ikiz ancak meleklerim 9. haftada öldüler ve sonuç kürtaj 1 ay oldu bu olay olalı

Kişisel reçete: sabah akşam aç karnına hayıt,ayrıca karanfil,tarçın,papatya,yeşil çay karışımı bu da sabah akşam aç karnına çörek otunu bala karıştırıp yiyorum (aklıma geldikçe )birdekabak çekirdeği yiyorum ben bunun faydasına inanıyorum her ne kadar saraçoğlu kabul etmesede

Diğer öneriler: stres yok en başta ben başımdan geçen tüp bebekten sonra doktolarada artık inananmıyorum bana kesinlikle bebeğin olmaz demişlerdi ama şükürler olsun hamile kaldım inanç en önemlisiEN ÖNEMLİ ÖNERİM İNANIN KIZLAR İNANIN...
Alt 26.May 2010, 10:15
zzazize zzazize isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

merhabalar

böyle güzel sonucları duymak cok güzel, hepsini tebrik ederim

bu örneklerdeki fshler göre benim gibi fsh 90lardan aşagı düşmeyenlerin donörden baska bir sansı olmuyor sanırım.
kullandıgım ilac bitti ve regl olmadım 2 haftadır bir umut kan testi yaptırdım gebelik yoktu bir an cok umutlanmıstım bugun aldıgım test sonucuyla bende buraya müjdeli haber yazarım belki diyordum ama kısmet değilmiş ama örnekleri görmek yine de cok hos

darısı bebek isteyen hepimizin basına
Alt 26.May 2010, 11:47
alev1111
Misafir

Zzazize merhaba, 90 civarı Fsh ile hamile kalan arkadaşlarımız da var...Ama gerçekçi olmak gerekirse, sayıları oldukça az.. Yine de olmaz değil; bunun için aşağıya Fionanur arkadaşımızın yazısını kopyaladım:

Fionanur yazdı:
" teşekkür ederim arkadaşlarım iyi dileklerinize.
sozkırlıcım, gerçekten de benim fsh 95 den aşağı düşmüyordu.en son ocak 2008 de baktık gene 97 çıkmıştı. ve ben son 3 yıldır ilaçsız adet göremiyordum.

geçen kış ilacı bıraktık 3 ay kadar. o sıralarda menopoz sıkıntılarım tavan yaptı, sıcak basması ateş terleme o kadar fazlaydı ki gece yarıları o soğukta balkonlarda oturuyordum. baktık durum gittikçe kötüye gidiyor ve ben çok üzülüyorum, donöre karar verdik. hatta uygun donör bulunmuştu, ama ilaçlarımı kullanma aşamasına geldiğimde yumurtalıklar faaliyete geçti.

fshın 97 çıkmasının ardından sadece 6 ay geçti, ne oldu, ne sebep oldu bilmiyorum durum bu işte. aslıxx cim, o kadar uzun süredir istiyordum ki bebeğim olmasını ama tıbben imkansız görünüyordu.

ama şimdi oldu işte, hem de kendi yumurtamla , ilk çatlatma iğnesinde, doğal şekilde. (hala hamileyim diyemiyorum, cümle yarım kaldı o yüzden) şaşkınım, mutluyum. eşim ve siz dışında kimse bilmiyor henüz. sadece sizlerle paylaşabiliyorum. derdimi sıkıntımı da sadece siz biliyordunuz, en mutlu anımı da gene siz biliyorsunuz. sağolun varolun arkadaşlarım..."
Alt 26.May 2010, 11:51
alev1111
Misafir

Aylis de şimdi anne...

Kilo:88
Boy:1.70
Yaşadığım Şehir:Ankara
Problem:Yumurta anomalisi

Bu güne kadar sayısız aşılama ve bir micro yaptırdım.Bu arada laporoskopi yapıldı ve endometriozis başlangıcı teşhisi konuldu.2006 yılında 5.haftada düşük yaptım.Geçen yıl kendiliğinden hamilelik ve kalp atışı duyulamayınca sonlandırılmış bir gebelik.

Şu sıralar forumdaki yazılardan aldığım feyzle zayıflamaya çalışıyorum.L'carnitinle spor yapıyorum.İki gündür sabahları soğan suyu içiyorum.Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum.

Aktardan birkaç bitki alıp demleyip içmeyi düşünüyoum.Hormonal bir problemim olmadığından bitkiler konusunda hala kararsızım. Hayıt ve civanperçemi almayı düşünüyorum .
Alt 26.May 2010, 11:52
alev1111
Misafir

Troster de artık anne....

Ad/rumuz: troster

Problem: Erken yumurta yetmezliği+hidrosalpenks

Tedavi aşamaları ve elde edilen sonuç:
2005 Ekimde tesadüfen öğrendim.2005 Kasımda 1 aşılama enfeksiyon oluştu.

2006 Şubat laporoskopi ( sağ tüpüm alındı)erken yumurta yetmezliğini ilk tedavimde öğrendim, 3 iptal ,3 toplama tek transfer yaşadım, hep boş yumurtayla savaştım ,Eylüldeki tedavimde 3 yumurta 2si dolu ve transfer ama olmadı.

Kişisel reçete: DHEA yı 1 yıldır alıyorum ,akşam 3 tane
B vitamini 1 tane , aspirin , selenyum ,mağnezyum doktor tavsiyesi
sabah ,akşam aç karnına hayıt
akşam sarı kantaron+papatya+karanfil
bal + tarçın 1 kaşık
siyah çekirdekli üzüm + birkaç fındık +ceviz

haftada 2 gün akupunktur

aldığım ilaçlar doktor tavsiyesi ama sizler doktorunuzla konuşmadan sakın kullanmayın

işte benim hikayem ,reglim başlayınca tedaviye başlıycam herkese sevgiler
Alt 26.May 2010, 11:55
alev1111
Misafir

Sizleri burada buldum
Sorularınıza cevap vermeye çalışıcam umarım faydalı olurum.

Ben geç anne olanlardanım ve anne olma yolundaki mücadelemde bu siteden öğrendiklerimin katkısı çok büyük.

İlk tedavimde yumurta sayım 8di ve tabii sonucu hüsran oldu.

Daha sonra bu siteyi keşfettim. Burada yumurta kalitesini arttırmanın yolları forumunda verilen bitkiselleri ayrıca benim kendi araştırmalarım sonucu öğrendiklerimi birleştirince dr'larımı bile şaşırtan sonuca ulaştım. 8 adet yumurta üreten ben ikinci ve 3. tedavimde yumurta sayım 18 ve 19 oldu. Kaliteleride çok iyidi.

Kullandığım bitkisel desteler, L'carnitine ve L'arginine bunlar yumurta kalitesini arttıran aminoasitler ben teadim boyunca kulladım. Ayrıca yine rahimi güçlendiren Agnuscastus (Hayıt tohumu, özllikle endolu arkadaşalr bunu kullansınlar), Aslanpençesi çayı teadim süresince ve transfer sonrasıda dahil olmak üzere bol bol içtim.

Birde Dong Quai buna da rahim toniği diyorlar üreme sistemleri üzerinde etkili rahimi kuvvetlendiren bir ürün dr'um tavsiye etmişti burada da okumuştum. Transfere kadar bundan kullanmıştım.

Onun haricinde beslenmeme ve kiloma çok dikkat ettim çünü biliyorsunuz fazla kiloda sonuçları negatif etkileyebiliyor.

B12 vitamini, C Vitamini, Folik asiti zaten saymıyorum
bunlarıda düzenli olarak alıyordum. Umarım bu bilgiler işinize yarar.

Sevgiler,

Aija
Alt 26.May 2010, 13:47
Yeni Üye

bu bilgiler için cok tesekkür ederim kendi adıma çünkü doktorlar bile bu kadar aydınlatmıyor tıbben yapacak bir seyimiz yok diyip bi hap yazıp gönderdiler hep, verdiğin bilgiler sayesnde fsh düşürebilme ihtimalini ögrendim, bu bile cok sevindirici, bir umut ışığı
ben yapcak bir sey yok diyip durumu kabullenmiş kös kös oturuyordum

En azından cabalancak bir seylerin oldugunu elden gelebilecek seylerin varlığı bile cok cok güzel bir duygu iyi varsınız.. google da arama yapıp duruyordum hep sorularıma yanıt bulmak içimi dökmek için..

hepinize cok tesekkür ederim
Alt 26.May 2010, 13:54
Yeni Üye

bir de bir sey sormak istiyorum ne kadar bi aralıkla fsh ölçtürmem gerekir :S

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil