Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İÇİN ÇİDER İ TERCİH EDİN > Çider'in doğuşunun gerçek hikayesi

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.October 2009, 22:32
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Çider ne tür çalışmalar yaptı?

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) 2002 yılının şubat ayında dernek olarak onaylandı ve o zamandan bu zamana çiftlerin doğru tedavisi için çaba göstermekte. 190 nın üzerinde Türkiye genelinde toplantı yapıldı O toplantı seyahatleri ,toplantılarda yaşananlar da ayrı bir günlükte toplanıyor.Çünkü ona burada sayfalar yetmez.İlginç,düşündürücü,komik kadar çok şey yaşandı ki…
www.cocukistiyorum.com internet sitesi kurulduktan sonra dünyada benzeri siteleri araştırdı ve onlarla her ülkeden iletişim kurdu.2002 yılında Avusturya da bütün siteler ve bu konuda çalışan dernekler bir araya geldiler.Tedavi yoluyla anne baba olmak isteyen kişilerin ülkelerindeki sorunları anlattılar.Her ülkede sorunun ve duyguların aynı olması o toplantıda olağanüstü bir duygu birliği yarattı ve uluslar arası Hasta Liderleri Birliği ISCI o toplantıda kuruldu. İlk kurulan ICSI Avrupa Parlomentosu tarafından korunması gereken birlikler arasında kabul edildi.Buna bağlı olarak Uluslararası bir çok kısırlık kuruluşu da Çider derneği ile birlikte eş zamanda gene bu toplantıdan cıkan sonuçlarla kuruldu ve kurulan derneğimiz hepsine destek verdi ve kurucu üyesi oldu. Onlarda verilen bu desteği,samimiyeti hiçbir zaman unutmadılar ve Çocuk istiyorum Dayanışma Derneğini hep el üstünde tuttular..
Uluslararası platformda en çok aktivite yapan dernek unvanını aldı.
Çider bu çalışmalarını yaparken ülkesinde yaşayan tedavi olması gereken ama bu konuda zorluk çeken kişileri unutmadı.Bir çok kişinin sizin için hiç iyi olmaz kimse size artık üye olma ihtiyacı hissetmeyecek dediği intihar saydığı bir çalışmayı başlattı.Önemli olan bir kere bile tedaviyi olmak imkanı bulamayanlara bir umut sağlamak ve anne baba olmalarına dernek desteğinin yanı sıra devletin maddi desteğini de verdirmekti .Tedavi olacak kişilere devlet tarafından tedavi desteğinin verilmesi için Mecliste ve bakanlıklarda çalmadığı kapıyı bırakmadı..Bir çok milletvekili ve bakan bu yasa tasarısına destek verdi ve 2005 yılında tüp bebek tedavileri devlet tarafından destekleneceği açıklandı.
T.C.Büyük Milletmeclisi Aile,Sağlık ve Sosyal Araştırmalar komisyonu Başlkanlığından bu çalışmaları için teşekkür mektubu aldı.
Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığına ait. T.C.Başbakanlık Aile Sosyal Araştırmalar komisyonu üst kurulunda 3 sivil toplum kuruluşundan biri olarak ÇİDER'i Sibel Tuzcu Temsil etti.
Alt 18.October 2010, 12:16
gizem_im - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gizem_im gizem_im isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

bizler için yaptığınız herşey için size minnettarız.
emeğinize yüreğinize sağlık.
iyiki varsınız.
Alt 18.October 2010, 20:05
diskus10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
diskus10 diskus10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

Alıntı:
gizem_im´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bizler için yaptığınız herşey için size minnettarız.
emeğinize yüreğinize sağlık.
iyiki varsınız.
slm canım nasılsın çiderin hep beraber çektigi resmi bulamadım eklenmişmi bilgin varmı acaba hoşçakal..
Alt 3.November 2010, 07:11
gizem_im - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gizem_im gizem_im isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

ben faceye ekledim istediğin zaman beni ekle
benden alırsın okişş
Alt 3.November 2010, 14:30
diskus10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
diskus10 diskus10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

Alıntı:
gizem_im´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben faceye ekledim istediğin zaman beni ekle
benden alırsın okişş
canım senin fec. bana özelden yazarmısın hoşçakal
Alt 11.November 2010, 19:17
bebegim_01 bebegim_01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

kızlar bu dernek bize ne veriyor ben tam anlamadım =??
Alt 11.November 2010, 19:22
bebegim_01 bebegim_01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Bende yeni üye oldum.
Alt 11.November 2010, 19:32
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Alıntı:
bebegim_01´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kızlar bu dernek bize ne veriyor ben tam anlamadım =??
bebegim01 öncelikle aramiza hosgeldin

dernek birliktir... birlikte birseylere ulasmaktir... birbirine yardimci olmaktir...

sizin beklentiniz nedir ?

ayrica cider üyelerine anlasmali merkezlerde indirimler uygulaniyor, ilk görüsme ücretsiz yapiliyor vs... ayrintili bilgiyi cocukistiyorum.com ana sayfada bulabilirsiniz....

-----------
wish = karia ....
Alt 3.January 2011, 08:55
nilgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nilgün nilgün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

cıdere yapmıs oldugu yardımları ve yenılıklerı ıcın coook tesekkurler
ınsalah bızlerde cıderle bırlıkte herkese faydalı olarak bu yolda devam ederızzz
Alt 28.November 2011, 08:53
oscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oscan oscan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

çiderle 2011 yılı sonbaharında tanışmıştım(10 yıl bitmiş ).

Bize umut oldunuz, infertilite sorununu sizlerin yardımlarıyla kabul ettik mücadele verdik ve çok şükür ki yendik. Iyiki varsınız iyiki sizleri tanımışım.
Sibel hanım ve ekibini yürekten kutluyorum ve verilen mücadelede bize düşen görevide elimizden geldiğince yerine getiririz. Yolunuz yolumuz açık olsun..

Osman ve gül emir ve görüşlerinize hazırdır

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil