Alt 10.August 2012, 11:50
aysencetin86
Misafir

Alıntı:
gamzela´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu siteyi yeni gördüm umarım hala bu siteyi takip eden vardır aranızda. 26 yaşındayım ve 3 yaşında bir kızım var ve turner sendromu tanısı konuldu aranızda turner sendromu olanlar varmış lütfen mailleşelim bilgi almak istiyorum tedaviye başladınız mı olumlu sonuçlar aldınızmı cevaplarınızı bekliyorumm

merhaba ben de turner lıyım ama mosaic turner yani yüzde ikilik bir kısımda gözüküyor ben 24 yaşıma kadar adet oldum sonra kesildi erken over yetmezliği denildi bana da donasyon önerildi inancıma ters olduğu içn düşünmüyorum tüp bebek denemeye çalışacağım sizlerin nasıl????
Alt 18.August 2012, 09:40
nurefşannnn nurefşannnn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

Alıntı:
bu siteyi yeni gördüm umarım hala bu siteyi takip eden vardır aranızda. 26 yaşındayım ve 3 yaşında bir kızım var ve turner sendromu tanısı konuldu aranızda turner sendromu olanlar varmış lütfen mailleşelim bilgi almak istiyorum tedaviye başladınız mı olumlu sonuçlar aldınızmı cevaplarınızı bekliyorumm
selamun aleykum bakın kardeşim allha şükredin siz erkenden bunu bildınız kesinlıkle bu iyiy çocuğunuza 16 yaşina kadar büyüme hormonları verilecek ve ergenliğe girişi sağlanacak bakın ben turner sendromuyum ve ben bunu 16 yaşinda öğrendim yanı tedavının bitmesı gereken yaştaben yenı başliyordum cahildim ben o zamanlar şimdiki halım olsa o neyse ve bana veerdiklerı ilaç şişlik yapti ve ben ilacı biraktim doktorların tavsiyesiyle ve arda tam 10 yıl kaybim oldu ve bu sürede adet olmadim ve şu an 32 yaşindayım boyum 1 48 de kaldi elhamdurıllah ve şu an ilaçla adet oluyorum hamd olsun ilaçla oluyorum olamayanda var ama kaybettiğim yıllar bana kemik erimesini hediye bıraktı hep si bu YANI EVLADINIZ ELHAMDURİLLHA ÇOK ŞANSLI BEN ÇOK İTİLDİM KAKILDIM BOYUMDAN SEBEB ÇOK DALGA KONUS OLAUM NELER NELER AMA ALLHIMA OLAN İNANCIM BENI HİRSLANDİRİD VE BENLE DALGA GEÇEN O İNSANLARA OKUL 3 CULUĞUYLE GÜZEL BİR SİLE ATTIM ŞUA NA OPTİSYENIM VE 8 YILDIR HARIKA BİR İŞİM VAR VE ALLH RAZI OLSUN 2 AYA YAKINDA GÖZÜMÜN İÇİNE BAKAN BİR EŞİM VAR SİZE TAVSİYEM EVLADINIZA ÇOK ÖZEN GÖSTERİN O NORMAL KİŞİLER GİBİ DEYILDIR HİSLİDİR DÜŞÜNCELİDİR HALINI İSTER İSTEMEZ ÇEVRENIN DE ETKISIYLE KAFYA TAKAR NE OLUR TEDAVISINI GÜZEL YAPTIRIN BAKIN BEN DAHA 2 AYLIK EVLIYIM AMA ŞİMDİDEN EVLAT SAHIBI OLABİLMEMNIN YOLLARINA BKAIYORUM SEVGİLERİMLE HA BİDE HANGİ TİP TURNE BU DA ÖNEMLIDIRRR
Alt 18.August 2012, 09:49
K?demli Üye

Alıntı:
yeter38´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
senin durumunda aynı benim gibi bana küçükken turner demişlerdi ama şuan öyle olmadığımı düşünüyorum. neden dersen ben araştırdım turnerin hiç bir özelliği bende yok. bu kanıya ben 16 yaşımdayken varmışlardı. şuan gittiğim bütün doktorlar erken menopaz diyorlar. yumurtan yok diyolar.
banada donerden başka bir yolla hamile kalmayacağımı söylediler.ama erken menopaz olupta hamile kalanları çok okudum bu yüzden inanıyorum bizlerde biraz çabalarsak çocuk sahibi olabileceğiz..2 yıllık evliyim. ama olacak inş. çocuğumuz.. ben hayıt tohumu kullanıyorum. çok faydalı olacağına inanıyorum.çok araştrıdım. tam anlamıyla kadın hastalıkları doktoruymuş bu bitki..
Allah ın izniyle tabiki...
YETER kardeşim nerden bulabilirm bu tohumu banada 16 yaşimda kondu teşhis ben ilaçla edet oluyorum ve dediğin gibi turnerda görülen bi çok anomali hamd olsun bende yok ben yurmurta var mi yokmu bunu hiç baktırmadim ama rahimler diyer her şey normal yanlız yumurtalıkların gelişmesi zayıf bazı doktorlar hiç şans yok diyor bazıları olur bilmiyorum allha dayandim ne yaşanacaksa yaşanıyorrrrr ne yapalım bize düşen sabirrr
Alt 30.November 2012, 12:59
K?demli Üye

Alıntı:
senin durumunda aynı benim gibi bana küçükken turner demişlerdi ama şuan öyle olmadığımı düşünüyorum. neden dersen ben araştırdım turnerin hiç bir özelliği bende yok. bu kanıya ben 16 yaşımdayken varmışlardı. şuan gittiğim bütün doktorlar erken menopaz diyorlar. yumurtan yok diyolar.
banada donerden başka bir yolla hamile kalmayacağımı söylediler.ama erken menopaz olupta hamile kalanları çok okudum bu yüzden inanıyorum bizlerde biraz çabalarsak çocuk sahibi olabileceğiz..2 yıllık evliyim. ama olacak inş. çocuğumuz.. ben hayıt tohumu kullanıyorum. çok faydalı olacağına inanıyorum.çok araştrıdım. tam anlamıyla kadın hastalıkları doktoruymuş bu bitki..
Allah ın izniyle tabiki...
yeter kardeşim peki yumurtalıkları doktorun izleyebildimi şu an durumun ne banada donasyan yanı nakıl diyolar ama ben yaptırmayacam rabbim elbet helalınden verecek ben inanıyorum ve pessssssssssssss yokkkk inşanlah benım birde kemik erimeme varrrrr ne olur burdakı turner sendromlu kardeşler bir araya gelip bir sesimiiz duyuralım bir şekıldeee ki araştırmalar yapilsınnn
Alt 10.February 2014, 15:40
yaseminyaseminyasemin yaseminyaseminyasemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

merhaba karnımdaki kızım için turner olabilir dendi çok üzgünüm kimse yok mu
Alt 25.April 2014, 10:43
Mucizemm Mucizemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart Slm arkadaşım

Alıntı:
Kardeşim öncelikle allah yardımcımız olsun çok zor bi imtihandan geçiyoruz ama yinede şükürler olsunki yavrularımız bizimle....benim kızımda turner sendromlu bende senin gibi bi arkadaş çok aradım dertleşe bilecegim malesef bulamadım bu formuda yeni gördüm sizde baya olmuş yazalı eyer görürseniz cvp yazarsanız çok sevinirim...
Alt 25.April 2014, 11:18
yaseminyaseminyasemin yaseminyaseminyasemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

birbirimizle özelden görüşsek nasıl olur?
Alt 25.April 2014, 14:30
Yeni Üye

Alıntı:
kızlar ben turner sendromunu çok araştırdım. imkansız değil çocuk sahibi olmak.
turner li olupta çocuk sahibi olanların yazılarınıda okudum çok yerden..inş. bizler ümidimizi yitirmeyelim. ben çok umutluyum...hayıt tohumunu kullanıyorum. 1 ay kadar oldu. inşallah devam da edicem.. diyeceğim o ki sizler sakın ümidinizi inancınız yitirmeyin. başaracaz inş.
nerde yazıyo çocuk sahibi olanlar? benim de bu umuda çok ihtiyacım var. benim bebeğimde %3 bulundu ben belki bişey olmaz dşyordum ama senin yazını okuyunca bugün biraz ağladım benimle irtibat kurabilir misin? ben sana ulaşamıyorum

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil