Geri git   Tüp Bebek Forum > TÜP BEBEK TEDAVİLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI PAYLAŞALIM > Erken Yumurta Yetmezliğini aşıp tüp bebek tedavisi olacaklar

Seçenekler Arama Stil
Alt 2.January 2012, 15:18
eslem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
eslem eslem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Evlilik süresi:1 yıl
boy/kilo:1,57-54

Tedavi:sadece cylo kullanıyorum onun dışında tedavi olmuyorum doktorlara göre 30 ile 50 arasında fshyla cocugum olmazmış eşimde tedavi istemiyor.

kendi imkanlarımla yaptıklarım: 1 ay hayıt tohumu çayı fakat suyu daha etkilidir dedikleri için 1 aydırda hayıt suyu içiyorum ,onun dışında balpolen arı sütü karışımı her sabah akşam yiyorum.sabah namazlarından sonra yasin ve hatim okuyorum .meryem süresini okumaya başladım ve bol bol dua ediyorum (tabiki sizlerede).
Alt 8.January 2012, 19:41
ANGEL2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ANGEL2008 ANGEL2008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

Evlilik süresi:4,5 yıl
Boy/kilo :1,58/53-54 kg
Tedavi denemeleri :1.deneme aşılama yıl 2008.1 yumurta geliti 16mm ile aşılama yapıldı sonuç negatif
2.deneme enver kurtla tüp bebek tedavisi. 1 yumurta elde edildi döllenme olmadı.

Kişisel reçete :hergün sabah akşam arısütü bal polen, karkim k8 insülün direnci için glucobay
elevit ginseng balık yağı. haftada 1 kere akupunktur.
rabbimin yardımıyla bu işi başaracağıma inanıyorum.sabrediyorum emek harcıyorum ve dua ediyorum.inşşş bu işi azimle hayırlısıyla atlatacağız
Alt 11.January 2012, 18:34
ranaozyurek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ranaozyurek ranaozyurek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çaliskan Üye

Alıntı:
kedi7´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ranaözyürek dhea yerine elevit etkilerini araştırmanı ve kullanmanı tavsiye ederim...
teşekkür ederim kedicim ben aslında dhaenın bana çok da iyi gelmediğini düşünüyorum bu son kutuyuda kullanıp bırakacağımm bi araştırayım ama kısaca 12 çeşit vitamin diyor bize etkisi ne olur ki
Alt 23.January 2012, 21:44
saba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saba saba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

evlilik süresi: 2,5
boy/kilo:1.72 /80

Tedavi:Aslında benim sorunum yoktu evlendim ve 4 ay sonra doğal gebe kaldım.Kalp atmını alamdık ve kürtaj oldum.Dsaha sonra 3 ay korunma ve ardından tahliller eşimde lökosit görüldü klomen tedavi uygulandı üç ay da böyle geçti.Toplamda 6 ay oldu.2010 temuzda tüp bebek merekzine gittik ve tahliller yapıldı benim o dönemde fsh 2,5 çıkmış e2 ise 600 cıvarı tabi bana birşey söylemediler.Eylül ayında tekrar gittik bu kez fsh 13 çıkmış tabi sevgili doktroum beni karşına aldı prolaktinin yüsek dedi ve doğum kontrol başlayıp adet olduğunda gel dedi.Bnede saf gibi bende sorun yok diye uça uça eve gittim eşimin değerleide yükselmişti.Dedikki nasıl olsa bri kez oldu eşimde klomenden dolayı oluşan sperm düşüklüğü de gitti doğal deneyelim dedi.Dha sonra kan sayımım 8 olmuş demir iğnesi yaptırıdım üç ay eeeee bu arada doğal denedik olmadı.Eşimle bereber yumurta takibi yaptaralım dedik doktora gittim ve şok adetin 3. günü fsh 20.Doktor bizi tüp bebek merkezine gönderdi.Biz alel acle tüp bebekl yaptırdık bir embiryo oluştu tutmadı ardından ikinci tüpü denedik yumurta gelişmedi tedavi iptal oldu.Tekrar denedik bu kez iki yumurta aldılar ama dölenmedi yani transfer bile gidemedik.
Kullandılarım:her sabah arısütü bal polen,solgar marka femala multıple,selneyum hapı,solgar marka omega 3,6,9 ve doktorum dhea başlattı tekrar.
Ayrıca iki ay doğum kontrol hapı kulandıracak terkrar tedavi başlayacak inaşllah.Arada ada çayı,hayıt çayı içiyorum ve günlük incir fındık yiyorum.
Yumrutalarımın kalitesini artırmaya çalışıyprum.Bol bol dua edip stresten uzak durmaya çalışıyorum.
Alt 5.February 2012, 20:25
nursac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nursac nursac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Güvenilir Üye

evlilik süresi: 1,5
boy/kilo:160/75

Tedavi:Bekarken öğrendim bu durumu.adet aksamaları 33 yaşında başladı yüksek fsh yla o zman tanıştım.Çap tıp ist.Asistan dr.şak diye e.p. dedi şok geçirdim afalladım dondum kaldım.Bebek sahibi olmanız ilerde tüp bebek bile % 1ancak donör dedi kıbrıs ya da yunanistan dedi üzülemedim bile şok yaşadım güleyyimmi ağlayayımmı.eve gidince koydu bana.bana adet görmem için climen verdi bunla vücudu taklit etcez yapay adet görceksin dedi.terleme ve ateş basmalarını kemik erimesini önlemek için dedi.sonra o çok kilo yaptı 2 yıl yasmin kullandım daha sonra 6 ay cylo sonra başka özel hastaneye gittim.O da triesequnes verdi.1,5 yıl da onu kullandım.Burda urfa yine cylo ya döndük.
Kullandıklarım: daha önce soğan suyu asaan pençesi kürü,karışık bitki çayları macunlar birçok bitki tableti kullandım bu siteden öğrendiklerim nette araştırdıklarım kürleri yaptım marankiden tabletler kullandım lavman yaptım.Ama pek sonuç alamadım.Şu an.seven plus omega 3 elevit türü vitamin.bazen ara ara b vitamini arı sütü bal polen kara üzüm badem ceviz yiyorum bunlarda çok kilo yaptı abartıyorum galiba bünyem de müsait kilo almaya bu hormon ilaçları da kilo yapıyo.son sürat zayıflamam lazım ha bir yıl kadar trisequens yanında glukofen kullandım şeker ilacı yumurtalıklara iyi geliyo diyo dr. Verdi başka bi dr.biz onu pco veriyoruz diye bıraktırdı.Evlendikten sonraki tedavim:trisequensi kestiki hop direk tüp tedavisi apar topar yumi gelişmedi.tedavi yarıda iptal 600 ünite prugen kullanıldı 15 gün sonra iğnelerin etkisiyle adet gördüm tekrar tedaviye aldılar ist.te bu kez 600 ünite gnal f yine yumi 0 tedavi iptal.donörden başka şansınız yok denildi ama bakarsınız nadir de olsa kendiliğinden yumurtalma olablir çok zayıf da olsa öyle olan hastalarımız var mucizeye yakın denildi tüm bunlar 2010 aralık ayında oldu 2011 temmuz ayında urfada aşılama denedim 1 yumi gelişti 17mm oldu fakat negatif .Şu an bir alternatıf tıp kocakarı ilacı kullanıyorum bitkisel tampon çok kişi şifa bulmuş.Ve bol dua sure okuyorum.İnanıyorum rabbim verecek O’na hiç bi şey zor değil.

Konu nursac tarafından (10.December 2012 Saat 19:36 ) değiştirilmiştir.
Alt 15.February 2012, 12:40
elifce elifce isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Evlilik : 2,5 yıl
Boy-kilo :1.60-59 kg

Merhaba,
32 yaşıma kadar gayet düzenli adet gördüm, 29-32 yaş aralığımda oldu adet düzenimi kontrol edemeyecek kadar çok yoğun çalışmalarım ateş basmalarım , unutkanlıklarım hat safhaya varınca erken menapoz ile tanıştım. 33 yaşıma kadar evliliği düşünmeyen ben evlilik kapısını evlat sahibi olamayacağım düşüncesi ile kapatmış oldum takii eşimin ısrarı ile evleninceye kadar. Eşimin 2. evliliği ve bir kızı olduğu için çocuk olmaması durumunu problem etmediği için evlendik ama şimdi ikimizde olmasını istiyoruz.
Benim durumum çok parlak görünmesede her zaman ümitliyim. Çapadaki prof. hiç kendinizi yormayın dedi hormon testlerime bakarak çocuk istediğinizde görüşelim dedi ve uğurladı beni,kastettiği donör miş sonra anladım. Bana uygun değil. ve cyoglo ile hayatıma devam ederken bide çapanın menapoz kliniğine gittim muayeneden sonra bana siz buranın hastası değilsiniz dendi ve kısırlık kliniğine sevk edildim ama çalışırken ,eşiminde yoğunluğu sebebiyle devam edemedik.En son İstanbul tüp bebek kliniğine gittim oradaki dr. hayal bile kurmayınız dedi( ve oradan sonra almış olduğum olumsuz yanıt ile anneme doğru ilerlerken sevdiğim bir kardeşim hal hatır etmek için aradı bende ona durumu ifade ettim beni modern tıbbın dışında bi alternatife yönlendirdi ümitliyim ,rabbim yardım edecektir. İşte böyleee. Herkeslere gönüllerindekini rabbim haklarında hayırlı eyleyerek sağlıklı sıhhat ve afiyette her uzvu yerinde evlat diliyorum...
Alt 8.July 2012, 21:47
darkblue01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
darkblue01 darkblue01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

yaş 29 .(menopozla tanışma 18)
evlilik(18 temmuzda 3. yıl )ama aşkta 8 yıl doldu)))
boy /kilo : 1.72/ 59 kilo almaya başladım biras bu ara yaff((

1 kez kendiliğimden adet gördüm .. daha da görmedim desem yeri yıllar içinde denemelerim oldu ilaçsız olmak için 1-2 kez oldu ama daktırlar tavsiye etmedi. kemik erime oranım yüksek... osteoporoz teşhisim var
fsh 30-40 arası değişiyor... amh :2.00 ınhıbın b: 13.00
yıllardır cyclo trisequens estrofen her ilacı kullandım kimse beni bebek tedavisine almadı diyebilirim donörün kıyısından döndüm rabbime hala şükrediyorum iyiki vazgeçtim...
ilk denemem sayılacak hakan şatıroğlu o benim için kıymetli.. iyi ki daktırım olmuş..İnşallah bebek sahibi olmama da vesile olur...
ayrıntı anlattım mı ki? :::
Alt 9.October 2012, 18:29
m.bahadir m.bahadir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

slm herkese ben de yeni üyeyim adım safiye 5 yaşında bir oğlum var ve 1 senedir 2.çocuğu istiyoruz ama olmuyo malesef ve tiroit hastasıyım o yüzden olmuyomuş 2 ay önce dr.gittim sağ yumurtalığımda kist vardı 1ay tedaviden sonra kist kayboldu çok şükür ve geçen ay klomen kullandım bu ay kontrolümde yumurtalıklarımın yeterince büyümediğini gördük yalnızca 10mmdi dr.1 2 ay daha aynı tedaviyi uygulayalım sonra iğne tedaisine başlayalım dedi drumu değişltirmeyi düşünüyorum acaba doğru tedaviyi mi uyguluyor sizce lütfen paylaşıp bilgilenelim
Alt 31.July 2013, 00:20
purpback purpback isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

purpback - MSN üzeri Mesaj gönder

Evlilik süresi:4 yıl
Boy/kilo :1,62/ 51.9
Tahlil sonuçları: FSH : 112 ( adetsiz), 39.9 ( cyclo ile adetli), 114 ( adetsiz), AMH:0.40
tiroit, prolaktin normal, gluten duyarlılığı var, beta endorfin düşük, CD56( doğal öldürücü hücre) fazla, kardiyak panele göre kan pıhtılaşması var, karyotip analizine göre toplumda sık görülen bir kromozom sıkıntısı var, durumuma etkisi bilinmiyor. ailede erken menopozlular var. eşimde sayı ve hız normal ama morfoloji sorunu var.
Tedavi denemeleri :2013 başında teşhis konuldu, bahçeci umut'ta yaklaşık 2 ay takip, 3 ve 6mm iki folikül oldu, adetin 2.günü başlayıp toplam 5 gün femara kullandım ama foliküller gelişmediğinden hiç tüp bebek denemem olmadı.yumurtlama baskılanır diye doktorların düzenli kullandırtmadığı cylodan 3 kutu kullandım ama adetsiz geçen bir yılımın çoğu ilaçsız geçti.bahçecideki takibim süresince DHEA, omega-3 ve coenzim kullandım.

kişisel reçete: cyloya doktor talebiyle yeniden başladım ( çünkü menopoz sıkıntıları tavan yaptı)ve düzenli takip yaptırmaya kararlıyım. düzenli olmasa da hemen hemen her kürü denedim.( soğan, incir, hayıt vs) şimdi düzenli olarak her gün 2 DHEA, 1 omega-3, 1 coenzim, 1-2 kaşık arı sütü-bal-polen-çekilmiş çörek otu, kemik erimesine karşı gün aşırı Calcimax-D3, murat berksoyun verdiği beslenme programı, 1 fincan murat berksoyun hazırlattığı tıbbi çay ( çoğunuzun uyguladığı otları içeriyor), ceviz, çekilmiş ketentohumu ( östrojen için), bir tutam maydonoz ( östrojen için). mevsimi gelince nar suyuna başlayacağım( rahim duvarı ince olanlara soğan kürü yerine nar suyu tavsiye edildiğinden), namaz-dua, her gün sahilde yürüyüş, moralimi yüksek tutmaya çalışmak.

Konu purpback tarafından (31.July 2013 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil