Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Açık Kürsü

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.September 2012, 11:41
MBKaya MBKaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Alıntı:
alarahan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
MBKaya, nerelerdesin? Yazmanı bekliyorum. Yurtdışında pıhtılaşma için nasıl bir yol izleniyor?
Yurtdisinda tedaviye basladigin gun clexane ya da fraxiparine baslaniyor transfere 1 gun kalana kadar yapiyorlar sonra transferden sonra baslaniyor!Hashimotolular icin ya da bagasiklilik sorunu olanlar prednol, medrol veya intralipid serum veriliyor!Bende gelicek ay IST gelicem acibademde 2 inci tup bebek denememi yapicam-INSALLAH BU DEFA BEBISIMI VEYA BEBISLERIMI KUCAGIMA ALMAYI NASIP OLUCAK!dOKTOR A GUVENIYORUM!
kan pihtilasmasi olanra hamile kalinca muhakkak anti fXA YAPTIRSINLAR-CLEXANE YA DA FRAXIPARINE DOZU YETERLI MI DEGIL MI GOSTERIYOR!OPUYORUM SIZI KIZLAR!
EYLULO8 ALLAH BAGISLASIN BEBISINI-YAKINDA HEPIMIZIN KUCAGINDA BEBISLERIMIZ
Alt 28.September 2012, 14:43
dilek82 dilek82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

bende bu gün kan verdim bakalım nasıl çıkacak 15 gün içerisinde belli olurmuş hakkımızda hayırlısı tüp bebekçim gerek yok dedi kendi bulundugum şekirde dr yptırmamı önerdi bakalım nasıl çıkacak
Alt 28.September 2012, 22:22
Yeni Üye

Thumbs up

Alıntı:
Eylül, allah size bağışlasın oğlunuzu. Benim de troid problemim var, 3 gende pıhtılaşma sorunum var. 14 yıllık evliyim ve 12 yıldır uğraş veriyorum. Yaşım da 42. Gebe kalmam tam bir mucize olur, umarım şans bana da güler.
ALLAH IM HEPIMIZE ELI AYAGI DUZGUN ERDEMLI EVLATLAR NASIP EYLESIN!AMIN!Alarahan sakin umudunu itirme!ALLAH BUYUKTUR!
Alt 1.October 2012, 15:14
K?demli Üye

mb kaya troid degerin kaç 5,20 çıkmıştı 10 sonra gittim 4,16 çıktı enyüksek sınır 4,20 miiş düzenlicez diyip ilaç verdi endekorin dr u 20 gün sonra gitcem tekrardan kontroleilaç fayda ettimi diye bakılacak
Alt 1.October 2012, 15:32
Yeni Üye

SLM CNM!tsh icin bu hafta gidicem kan vermeye!Ben tup bebek tedavisine basliycam insALLAH hayirlsiyla!Tup bebek icin tsh 1-1,5 olmaliymis!Benim tsh limitlerin arasindaydi , sadece dusuk yaptigimde 6 ya yakindi!Haber veririm sonuclar cikinca!Pihtilasma icin muhakkak igne-sizdeki sorun neydi anlamadim ama erkek sorunu yoksa ve sadece senin tiroid ve pihtilasma varsa-tiroid ilacina devam ve yumurtlamadan hemen sonra igneye basliyabilirsin ama muhakkak hemarolog kontrolunde olmasi lazim!doz ayarlamasi icin agarligin onemli faktor bu doz icin!TIROID ANTIKORLARINI yaptirdin mi?benim anti tg 11 cikmisti bu hafta yine olcturecem!Sevgiyle saglikla kalin!
Alt 1.October 2012, 22:25
alarahan alarahan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

MBKaya, verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ben de troidimi 1-1,5'ta tutmaya çalışıyorum. Anti-tpo değerim daima çok yüksek, anti-tg normal sınırlarda, zaten bunlardan birinin yüksek çıkması bizlerin haşimato olduğumuzu gösteriyor. Gelecek ay düşük doz heparin iğne kullanmayı düşünüyorum. Eminimki pıhtılaşmadan döllenemiyor ve tutunamıyor. Düzenli folik ve coraspin de kullanıyorum. Belki kendiliğinden olur. Olmazsa da Kasım gibi bir tedavi düşünüyorum bende.
Sana da bol şans diliyorum. Ara sıra bura yaz, yeni paylaşımların olursa da bekliyorum.
Alt 2.October 2012, 14:59
K?demli Üye

troid antikorları neler bana bakılan sgt alt ft3 ft4 tsh insülün cg aklıma gelenler bunlar o tahlllerin adı ne
hemorolog ne bizdeki sorun erkek faktörü fakat bendede 17 oh progesteran yüksek çıktı ve testestronyüksekti şuan düzeldi testesteronum dekort diye bi ilaç verdi endekorin dr onu kullanıyorum bakalım 15 ekimde bi daha tahlillerim yapılacak tiroid için ilaç fayda etmişmi diye bakılacak kadın dogumcum çok yüksek değildedi asistanı 2,5 isteniyo normalde dedi
Alt 2.October 2012, 16:28
Yeni Üye

Exclamation

Alıntı:
MBKaya, verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ben de troidimi 1-1,5'ta tutmaya çalışıyorum. Anti-tpo değerim daima çok yüksek, anti-tg normal sınırlarda, zaten bunlardan birinin yüksek çıkması bizlerin haşimato olduğumuzu gösteriyor. Gelecek ay düşük doz heparin iğne kullanmayı düşünüyorum. Eminimki pıhtılaşmadan döllenemiyor ve tutunamıyor. Düzenli folik ve coraspin de kullanıyorum. Belki kendiliğinden olur. Olmazsa da Kasım gibi bir tedavi düşünüyorum bende.
Sana da bol şans diliyorum. Ara sıra bura yaz, yeni paylaşımların olursa da bekliyorum.
SAGOL CNM INSALLAH bu defa bebisimle donerim evime ve 9 ayin sonunda saglikla kucagima alirim!ALLAH hepimize yardim etsin!Antikorlar icin glutensiz diyete girmeye denedin mi ve sut yogurt tarzi seyler az yemeye calis!Burda bir forum var bu tur sorunlarla ilgili orda okumustum ama bende diyeti tuttum mu diye sorarsan tutmadim ve sigarayi brakmistim yine basladim ama tedaviye basladigimda brakicam!Ingilterede imunoloji icin bir suru tahlil yapiliyormus ve tedavi ama burda ROMANYADA hepsi yapilmiyor!bu hafta bende tahlillerimi yaptiricam insALLAH iyi cikarlar ve 20 si gibi istanbulda tedaviye basliycam aksilik olmazsa!Tup bebek yaptiranlar ve doktordan ve laboratuardan memnun kalan kizlar lutfen banada soyleyin!
Alt 2.October 2012, 16:32
Yeni Üye

Smile

Alıntı:
dilek82´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
troid antikorları neler bana bakılan sgt alt ft3 ft4 tsh insülün cg aklıma gelenler bunlar o tahlllerin adı ne
hemorolog ne bizdeki sorun erkek faktörü fakat bendede 17 oh progesteran yüksek çıktı ve testestronyüksekti şuan düzeldi testesteronum dekort diye bi ilaç verdi endekorin dr onu kullanıyorum bakalım 15 ekimde bi daha tahlillerim yapılacak tiroid için ilaç fayda etmişmi diye bakılacak kadın dogumcum çok yüksek değildedi asistanı 2,5 isteniyo normalde dedi

tiroid antikorlari tiroidin yanlis calismaya basladiginin habercisi-bagasiklik sistemiyle ilgili ve bazen hamileligi engelliyormus AMA BEN COK takilmadim antikorlara cunku bir suru kadin var antikorlari 800-900 veya 1000 fakat hamile kaldilar ve bebislerini kucaklarina aldilar!ALLAH hepimize saglik huzur mutluluk ve eli ayagi duzgun evlatlar nasip eylesin!
Alt 3.October 2012, 22:00
alarahan alarahan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Alıntı:
MBKaya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
SAGOL CNM INSALLAH bu defa bebisimle donerim evime ve 9 ayin sonunda saglikla kucagima alirim!ALLAH hepimize yardim etsin!Antikorlar icin glutensiz diyete girmeye denedin mi ve sut yogurt tarzi seyler az yemeye calis!Burda bir forum var bu tur sorunlarla ilgili orda okumustum ama bende diyeti tuttum mu diye sorarsan tutmadim ve sigarayi brakmistim yine basladim ama tedaviye basladigimda brakicam!Ingilterede imunoloji icin bir suru tahlil yapiliyormus ve tedavi ama burda ROMANYADA hepsi yapilmiyor!bu hafta bende tahlillerimi yaptiricam insALLAH iyi cikarlar ve 20 si gibi istanbulda tedaviye basliycam aksilik olmazsa!Tup bebek yaptiranlar ve doktordan ve laboratuardan memnun kalan kizlar lutfen banada soyleyin!
MBKaya, pıhtılaşma için metoininden zayıf diyeti duydum da antikorlar için glutensiz diyeti duymadım. Bu diyette de hayvansal ürünler az yada hiç mi yenmiyor acaba?
Bir de başka bir sitede, Romanya'dan getirttikleri tavşancıl otu tentürü denilen bir bitkisel ile hamile kaldıklarını yazanlar olmuş hiç rastladın mı?

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil