Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Açık Kürsü

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.November 2011, 09:49
minana minana isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

Yeniden merhaba,ben de MTHFR A1298C heterozigot ve PAI-1 4/G 4/G homozigotum.su anda 19 haftalik ikiz bebeklerime hamileyim.transferden beri 0,4 clexane kullaniyorum.
Alt 22.November 2011, 09:57
K?demli Üye

Bu 3. Hamileligim.belki eskilerden hatirlayanlar olacaktir,2 hamileligimde bebeklerimi kaybetmistim.gecen kis artik son diyerek kasim ayinda denedim olmadi,martta denedim almadi ve haziranda bu artik kesin son deneme dedim ve temmuzda yeni tedaviye cokta umutsuzca baslamistim.1 agustosta transfer yapildi ve 12 agustosta hamile oldugumu ogrendim.bhcg cilginlar gibi artmaya devam edince cogul oldununtahmin ettik ve nihayetinde ki kese goruldu.transferden itibaren 0,4 clexane,folbiol ve corasprin100 kullandim.12. Haftadan sonra folbiolu biraktim ve elevite gectim,3 gunde 1 de becozym c kullaniyorum.5 gunde 1 de proluton depot igne oluyorum.
Alt 22.November 2011, 10:03
K?demli Üye

Saniyorum persembe kontrolden sonra proluton kesilecek ve nidilata gecilecek.ikiz gebelikte pihtilasmanin riskli oldugunu,bebekler buyudukce riskin arttigini o yuzden bebekleri erken almak durumunda kalabileceklerini soyledi doktorlar.26-28 hafta gibi hastaneye yatacagim surekli kontrol altinda olmak icin,30. Haftadan itibaren her an alabiliriz dediler.
Alt 22.November 2011, 10:14
K?demli Üye

Persembe gunu serklaj aypilip yapilmayacagina karar verecekler.ikiz gebelik oldugu belli olunca microyu yapan doktorum birini sonlandiralim ve tek bebek rahatca buyusun demisti cunku benim ilk hamileligimde bebegimi 30. Haftada kaybetmistim ve erken dogum baslamisti.doktorumda tek bebekte 30. Haftada dogum cogul bebekte daha erken dogum demektir diyerek cok korktu ve servikal yetmezlik olabilecegini dusundu ama takiplerimi yapan doktorum servikal yetmezlik olmadigini ilk bebegimde enfeksiyon kaptigimi ve o kayipta cok farkli sebeplerim oldugunu aciklayinca iki bebekle yola devam karari aldik.ben zaten hic bebeklerimden vazgecmek istememistim.
Alt 22.November 2011, 10:24
K?demli Üye

Gecen hafta pihtilasma testlerim biraz yuksek cikti ama asprin ve clexane kullaniyorum yani daha fazla yapabilecek cok bir seyde yok.gecen sefer hacettepede pihtilasma teshisi kondugu zaman bir diyet vermislerdi hamilelikte yapmam gereken,methionince fakir diyet denmisti.ama her iki doktorumda bu diyetle iki bebegimi de buyutemeyecegimi ve bu diyetin kesinlik tasimadigini,deneysel asamada oldugunu soylediler.ben de bu diyete uymamaya karar verdim.
Alt 22.November 2011, 10:31
K?demli Üye

Inanmiyorum ya,yazdikca yazasim geliyor.cok ozlemisim burayi,sizlerle paylasmayi...bu seferen bastan yazamadim ya yine bir terslik olurda bebeklerimi kaybedersem diye..ama sonra yazmam gerektigine karar verdim,cunku ciktigimiz bu yolda asla umitsizlige yer yok.ihtiyacimiz olan tek sey sabir ve metanet.inanin transfr aninda ve sonrasinda hergun dua ederken hepiniz ama hepiniz dualarimdaydiniz.insallah yuce rabbim hepimizi cok istedigimiz meleklerimize kavusturacak,sadece meleklerimizin bize gelmek icin sectikleri gunu ve zamani bekliyoruz.kedicim ve alarahancim sizi cok ozlemisim..
P
Alt 22.November 2011, 12:45
kedi7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kedi7 kedi7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

minana allah hayırlısınla sağlıklı sıhatli vakti zamanında kucaklamak nasip etsin inşallah dualarımız seninle, çok mutlu oldum hamileliğine çok..
rabbim yar ve yardımcın olsun ...
Alt 22.November 2011, 14:55
oscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oscan oscan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
K?demli Üye

elbette hatırlarız minana, okuyunca ne kadar sevindim anlatamam ..allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsinn..sizi çok çok tebrik ediyorum..selamlarrrr...
Alt 22.November 2011, 17:54
K?demli Üye

Sagolun,arkadaslarim benimmmm.sizlerle paylasinca mutlulugum tamamlandi gercekten.
Alt 23.November 2011, 20:24
aysemerve aysemerve isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Alıntı:
minana´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gecen hafta pihtilasma testlerim biraz yuksek cikti ama asprin ve clexane kullaniyorum yani daha fazla yapabilecek cok bir seyde yok.gecen sefer hacettepede pihtilasma teshisi kondugu zaman bir diyet vermislerdi hamilelikte yapmam gereken,methionince fakir diyet denmisti.ama her iki doktorumda bu diyetle iki bebegimi de buyutemeyecegimi ve bu diyetin kesinlik tasimadigini,deneysel asamada oldugunu soylediler.ben de bu diyete uymamaya karar verdim.
tatlım öncelikle tebrik ediyorum.inşallah sağ salim bebeklerine kavuşursun.ben de mthfr1298 homozigotum.geçen senden 1 düşüğüm var.şimdi yeniden hamileyim.bend e sabah akşam clexane 0,4 kullanıyorum.bunun dışındahergün 1 folbiol ve 1 benexol B vitamini alıyorum.
merak ettiğim sen iğneyi sabah akşam mı vuruluyorsun?
bir de geçen hafta pıhtılaşma testlerim yüksek çıktı demişsin.her hafta yaptırdığın pıhtılaşmayla ilgili özel bir test mi var?
anlatırsan sevinirim.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil