Geri git   Tüp Bebek Forum > AÇIK KÜRSÜMÜZ > Hayat Müşterekte buluşalım

Seçenekler Arama Stil
Alt 1.September 2013, 15:58
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Senin durumun konusunda üstat olma durumu..

Alıntı:
kedi7´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sehla allah yardimcin olsun arkadasim, raabbim benim kadar uzun ve zor sürecten gecirmesin senide hic kimseyide insallah...
canim inan yanliz degilsin inan buradaki arkadaslarin hepsp senin yasadiklarini yasadi belki bazilarimiz sende daha cabuk kabullendi belkide öyle göründü...
arkadasim ben 20 senelik evlyim 15 sene mücadelede verdim 7 asilama 2 yarim kalan tüp bebek tedavisi, bir 8 haflikken sonlandirilan spontal dis gebelik, 4 negatif tüp bebek tedavim ve sükürler olsun 43me ramak kala 5ci tüp bebek teadavimle gelen ikizlerim var...
Sabir arkadasim sabir bu durumu asmanin tek yolu disardan gelen seslere kulaklarini tikamak, esinle aranda sorun olmuyorsa onlari hic duymucaksin ve sabirla tedavilerine dogru merkezlerde devam edeceksin....
Rabbim tez zamanda sevindirsin insallah sizide tez..

Sevgili kedi7 hayat seni onlarca olumsuz durumla karşılaştırıp nasılda olgunlaştırdı değil mi? Benimde en az 10 aşılama 5 tüp bebek denemsi 2 negatif deneme geçmişim var. Ve yıllar yıllar süren de bunun dışında tedavilerim.. Geriye dönüp baktığım zaman kendim bile inanmıyorum .Ama inan bana Allah sabrını veriyor. Nasıl normal zamanda 3 ögün acıkır yemek yeriz ama igara tiryakileri dahil ramazanda tam gün hic birsey olmadan dururuz.Niyet etmisizdir çünkü. Bu da bu işin olmasına gerçekten niyet etmek ve gerçekten inanırsan Allah sabrını veriyor.
Alt 9.September 2013, 19:04
sibelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sibelt sibelt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Hayat müşterek te yazılarınızı bekliyoruz.
Alt 24.December 2013, 19:15
mervemiray mervemiray isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Çok aşık olup evlendik, Çocuk istiyorduk ama eşim hep çok ilgisiz ve konuyu bile açtırmayan biriydi. Ne halin varsa gör kıvamında haller almaya başlamıştı...Ama bir gün beni aradı ve Aytuğ bey'den senin için randevu aldım hastane burası hadi bi gidelim dedi.İnanın ŞOK yaşamıştım. Dr.La konuşurken sanırsınki bu yola baş koymuş.Hırslı vs.. Sonra tedaviler başladı ama bu esnada da hiç gelmedi yanıma sadece yumurta toplama ve transfer günleri hariç..Üzülüyordum niye ben yalnızım diye. sonunda hamileydim ve hatta benim o tahlil sonucunu duymaya cesaretim olmadığından laboratuvarı eşim aramıştı.Hamile olduğumu kocasından öğrenen ender biriyim sanırsam sonra yaşadığım bambaşka nedenlerle defalarca boşanmanın eşiğine geldim ve yaptığı o hatalarda af dilerken beni suçladı. Tedaviler ve bebek diye tutturduğum için psikolojimin bozuk olduğunu hatalara benim sevk ettiğimi vs.....Daha çok üzüldüm. Ama şimdi bunlara sünger çektik..Huzurluyuz çok şükür.O dağınıklığa vs.. hiç girmiyorum dikkat ederseniz Şİmdi arada bana 2. bebek isteği ile geliyor ama ben hadi bak randevu alsak vs.. dediğimde konu otomatik yine kapanıyor..Bakalım tarih tekerrürmü edecek yoksa yola böyle devammı edeceğiz gelecek ne gösterecek bilmiyoruz

Konu mervemiray tarafından (24.December 2013 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.February 2016, 02:01
daila daila isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

o kadar ama o kadar yorgunum ki. o kadar umursamıyorum artık ama o kadar da sürekli içimden dua edip yalvarıyorum ki. bunu anlayacak birilerine bunu anlatmak istedim sadece ama ilk aklıma gelen kelime sadece yorgunluk ve bıkkınlık. 2 aşılama sonrası 3 transfer, arada çeşitli nedenlerle -az yumurta gelişmesi, yumurtaların eşit gelişmemesi vb- vazgeçilen 3-4 tedavi de cabası (açıkçası sayısını hatırlamıyorum artık)
37 yaşında evlendim, 39 yaşım bitiyor yavaş yavaş, hala başlangıçtayız. eşimle olgunlaşarak çocuklaşan ilişkimiz aslında bizim emek verdiğimiz çocuğumuz gibi oldu. şimdi artık küçük yıldızımızda sıra, bu kadar yorgunluğa değeceğine sadece bir an inandım ve şimdi durmadan tedavi ardına tedavi, ilaç üstüne ilaç. Allahım ne kadar zor. bundan önceki tedavide PGS yaptırdık, 2 embriyomuz vardı, birinde kromozom bozukluğu, birinde down sendromu, hepsi benim yaşım yüzünden. blastosiste azala azala varıp nasıl da sevinmiştik.
şimdi de son tedavide bir folikül kalan dördünü yarı yolda bırakıp önden koşa koşa büyüdü, sanki tedaviyi bir o biliyor da diğerlerine söylemiyor. tek yumurta için tedaviye devam etmeyelim dedik, doktorum bu kadar tedavi boşa gitmesin dedi ve aşılama yaptık. 1 hafta oldu test günü bekliyoruz ama beklemiyoruz da galiba bu defa. garip bi arada kalma, garip bir arafta olma hali yani... sonraki tedavim planlandı bile. bir de arada yurtdışına gideceğim, homeopati diye bir tedavi varmış, rusya bu konuda harikaymış, bir arkadaşım orada ve aşırı ısrar ediyor, tamam onu da deneyelim tabi... hanımlar kusura bakmayın darmadağın ve çok bunalık bişeyler oldu.

2016; hadi artık nolur
Alt 30.October 2016, 18:24
Huyaaa Huyaaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Nerden baslasam bilmiyirum yanlizlik zor gercekten tanimadigim bi sehirin bi ilcesinde yaaiyorum esimin isi nedeniyle tum gun bi kensimle kaliyorum cocukla ilgili ailemle konusmak iateyince takma deyip gecistiriolar esimle konusmak iateyince beni sogutuyoaun isyan ediyosun dio bende kendimle konusup sesizce agliyorum 34 yasindayim esim 40 bi kere doktora gittim bi sorun yok gec yumurtluyorsun desi 3ay daha dene tup bebek dusunun desi ama esim istemiyo zaten maddi olarakta gucumuz yok tek iategim bunu kafama takmamak tum gun evdeyim ve nasil bi ugras bulsamda unutsam derdindeyim ama ilcede sosyal faliyet yok kucuk ve yobaz bi yer

Bookmarks

Tag Ekle
duygular, erkek, eşlerimiz, hayat müşterek, hepbirlikye, kadın, olay, renk, tepki, tüp bebek, tüp bebek tedavisi, yorum

Seçenekler Arama
Stil