Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEKLERİNİ YÜREKTE BÜYÜTENLER > Bebeklerini Yüreklerinde Büyütenler...

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.July 2010, 23:44
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Standart beklenen bebislerin ihtiyac listesi :)))

arkadaslar yürekte büyüttükleri bebeklerine kavusmak üzere olan anne adaylari icin hep beraber bir ihtiyac listesi hazirlayalim dedim...

malum hepimiz sudan cikmis baliga dönecegiz o gün geldiginde... en güzeli tecrübeli arkadaslarin tecrübelerinden faydalanarak güzel bir ihtiyac listesi hazirlayalim... sira ilerledikce bazi seyler alinip da hazir bulundurulabilir. hepsini birden almak zor olur son anda.. gerci benim önceden alma sansim yok yas araligim fazla olunca

neyse lafi kesip su ana kadar burada anneciklerin paylasimlarindan ve sagadan soldan duyduklarimla birlestirdigim listeye baslayayim.... eklemelerinizi bekliyorum... kimbilir daha neler vardir

alta yaziyorum ki laf kalabaligiyla birbirine karismasin

-----------
wish = karia ....
Alt 12.July 2010, 23:50
Super Moderator

BEBEGI ALMAYA GIDERKEN YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

1- Ana kucagi / Maxi cosi vs. ( bir kez kullanacak bile olsaniz bebegi araca bindireceksiniz aldiginizda. bebeginizi eve en güvenli sekilde götürmek gerek )

2- Mama ( gitmeden önce hangi mamayi almaniz gerektigini sorabilirsiniz)

3- Biberon ( tecrübeli yürekte büyüten annelerin tavsiyesi Dr Browns - gaz sorunu olmuyormus)

4- Bez ve alt degistirirken altina serilecek alt bezi

5- Islak mendil

6- Battaniye

7- yedek kiyafet

8- Fotograf makinasi

tecrübeli annecikler baska ne gerekli ???

-----------
wish = karia ....

Konu karia tarafından (15.July 2010 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.July 2010, 00:02
Super Moderator

BEBEGINIZ ICIN GENEL IHTIYAC LISTESI

1- Mama

2- Biberon ( buradaki annelerin tavsiyesi Dr. Browns - gaz yapmiyor )

3- Sterilizatör ( almayip kendiniz de strelize edebilirsiniz ama kolaylik acisindan uygun )

4- Bez

5 - Alt degistirme bezi ( alta sermek icin )

6- Pisik kremi

7- Küvet

8- Banyo seti ( sampuan, bebe yagi vs )

9- Banyo havlusu

10- Banyo termometresi

11- Bebek tirnak makasi ve törpüsü

12- Bebek fircasi

13- Burun pompasi ( mümüsleri akarsa kolaylik )

14- Islak mendil

15- Bebe telefonu

16- Termometre ( kolaylik acisindan kulak termometresi - uykuda bakmak icin )

17- Tarti ( gelisimi gözlemek icin olsa iyi olur ama cok elzem degil )

18- Yatak & nevresim & battaniye

19- Alttan citcitli tulum ( cok olmasi iyi degistirme acisindan )

20- Ayakli pijama alti ( cok olmasi iyi degistirme acisindan )

21- Uzun kollu body ( cok olmasi iyi degistirme acisindan )

22- Patik

23- Eldiven

24- Önlük

25- Araba kullananlar icin mutlaka maxi cosi

26- Bebek arabasi

27- Müzikli oyuncaklar

28- Kayit tutmak icin ajanda

29- Los isikli gece lambasi

30- Klasik müzik ya da ninni icin cd calar

birbiriyle alakali olanlari alt alta yazzmaya calistim cok karismasin diye...
evet anneler devamini bekliyorum

-----------
wish = karia ....

Konu karia tarafından (15.July 2010 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.July 2010, 00:03
*09*UMUT ISIGI*09* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
*09*UMUT ISIGI*09* *09*UMUT ISIGI*09* isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

canimm cok guzel bir sayfa acmissin
ugur & sans getirmesini veeeee kisa zaman da bebisin kollarinda olmasini diliyorum...
tabii bebegini bekleyen tum anne adaylarinin meleklerine kavusmasini tum kalbimle diliyorum
bu guzel sayfa minik bebeklerin guzel haberleri ile dolsun
:56:

Konu *09*UMUT ISIGI*09* tarafından (13.July 2010 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.July 2010, 00:25
Super Moderator

simdi gelelim benim su aralar yaptigim genel ürün arastirma degerlendirmelerim

tabiki arastirma derken büyük parca ürünler genelde...

Ana kucagi / Oto koltugu

almanya da ADAC denilen araclarla ilgili her türlü güvenlik testlerini yapan bir sirket var. en güvenli sonuclari oradan almak en uygunu..

bu sirkete göre en güvenli bebek koltugu Maxi Cosi Cabriofix modelinin easyfix denilen metal ayakla baglanani. bu parcayi almayacaksaniz da yine genelde maxi cosi ürünleri en güvenli oldugu söyleniyor...

ARABA :

araba seciminizi de yasam yerinize ve kullanim amaciniza göre yapmaniz gerek... mesela sirf sehir de kullanacaksniz 4 ayaklilari genelde tercih ediyorlar sanirim... ama doga gezilerini ve plaji, sahili seviyorsaniz 3 tekerlekli hem de 3 tekerlegi de sisme olanlari tercih etmelisiniz. ayrica tabiki kolay katlanir olmasi ve az yer kaplamasi da gerek yer sorununuz varsa

evet hanimlar tecrübeliler yazin bakalim siz hangi marka kullaniyorsunuz ve memnun musunuz ? avantajlari desavantajlari neler ? yeni anne adaylarina tavsiye eder misiniz ? hatta en iyisi memnunsaniz bir de foto cekip koyun da gözümüz acilsin bebek arabasi görüp

COOL TWISTER:

cool twister . kücücük bir ficiya benzer bir alet. emme imkani olmadigindan baslarda annelere büyük kolaylik. mamayi dogrru isida yapmak icin suyu gerekli dereceye getiriyor. yanda deligi var delikten yan tarafini musluk suyuyla doldurup kapatiyorsunuz.. mama icin suyu kaynatiyorsunuz. kaynamis suyu icine koyup biberonun agzina ters yüz takiyorsunuz... kaynamis suyu 80 saniye icinde bebeginize mamasi icin uygun 40- 50-60 dereceye getiriyor ( sizin secmeniz gerek ) ve biberonun icine akitiyor... tr de var mi bilmem...

bence bu ürün tecrübesiz anneler icin muhtesem bebegi yakmiyim diye soguk mama icirmeye de gerek yok

tam olarak nasil oldugunu anlatamamis olabilirim... en iyisi asagidaki linke tiklayin

nip cool twister icin tiklayin

.

-----------
wish = karia ....

Konu karia tarafından (13.July 2010 Saat 00:46 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.July 2010, 00:29
Super Moderator

Alıntı:
*09*UMUT ISIGI*09*´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
canimm cok guzel bir sayfa acmissin
ugur & sans getirmesini veeeee kisa zaman da bebisin kollarinda olmasini diliyorum...
tabii bebegini bekleyen tum anne adaylarinin meleklerine kavusmasini tum kalbimle diliyorum
bu guzel sayfa minik bebeklerin guzel haberleri ile dolsun
:56:

umut isigim canim cok tesekkür ederim insallah hepimize en yakin zamanda nasil olsa farketmez hepimiz anne olalim da

öpüyorum

-----------
wish = karia ....
Alt 13.July 2010, 00:35
*09*UMUT ISIGI*09* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
*09*UMUT ISIGI*09* *09*UMUT ISIGI*09* isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Allahin izni ile hepimiz anne olacagiz ins.
optum....Kendine iyi bak canim
Alt 13.July 2010, 07:08
NİL NİL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

kariacım çok güzel bir sayfa açmışsın fakat bütün ihtiyaçlarıda yazmışsın bize yazacak bişey bırakmamışsın bu sayfa anne adaylarının işine çok yardımcı olacak tşkr ederim canım
Alt 13.July 2010, 07:13
momtobe momtobe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

inşallah tez zamanda güzel bebeklerine kavuşsun yürekte büyüten anneler ...
küvet yerine benim tavsiyem okbabynin banyo aparatı var direk onu alın tek başına daha kolay yıkayabiliyorsunuz küvetten çok daha kolay ..yatak olarak biz oda takımı almıştık gereksizmiş ilk etapta park yatak almak daha hesaplı ve kullanışlı bence . biberon kesinlikle dr. browns . zıbın filan hiç kullanmadım beb boşa almışım alttan çıtçıtlı badiler daha pratik . sterilazatör çok gerekli bence kaynatmayla uğraşmak çok zor biberonları her seferinde .bebek arabası alıcalsanız kesinlikle tekerleklerin büyük olmasına ve bagajına sığacak bişy olmasına dikkat edin derim . ana kucağında masraftan çayın uzun sğüre kkullanılıyor hem evde hem arabada . alt açma için can bebenin tek kullanımlık bezleri var , bebeğin altına serip , kirlenene kadar kullan ve at başka markada da vardır belki çok pratik oluyor . bolca penye battaniye alın derim .aklıma kgeldikçe yazarım iki bebekten fırsat buldukça .. çok büyük saygı duyuyorum tüm yürekte büyütenlere ..
Alt 13.July 2010, 09:37
miniminicik miniminicik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Kariacığım ellerine sağlık gerçekten bencede çok gerekli bir sayfa açmışsın veee Nil'in dediği gibi bize bişey bırakmadan herşeyi yazmışsın. Ben şunu ekleyebilirim. Momtobe nin dediği gibi alt değiştirme bezi olarak şu an bende sadece Can bebede gördüm çok kullanışlı pakette 8 yada 10 tane var sanırım kirlenene kadar kullanıyosun ve atıyosun. Ben 3 tane alt değiştirme almıştım ve birini ço az kullandım diğer ikisini hiç kullanmadım hastanede yatarken bu can bebeninkine benzerlerden vermişlerdi çok kolaylık olduğundan bende hastane çıkışı can bebenin alt değiştirme bezlerini kullandım.

Birde tülbentten bir metre eninide kare çift katlı örtüler yapmıştım birini banyodan sonra havlusunun üstüne koyuyorum ve bebeğimi banyodan çıkarınca ilk onunla kuruluyorum suyu hemen emdiği için bebeğimde hiç ıslaklık kalmıyo sonra onu altından alıp havlusuna sarıyorum ve öyle giydiriyorum. Bu aralar malum hava çok sıcak gündüzleri hatta bazen geceleri bile onu örtüyorum üstüne hem terletmiyor ben birde bebeğim her kaka yaptığında mutlaka altını yıkıyorum yıkamak içinde öyle çok su hazırlayacağım diye uğraşmıyorum musluğu sıcak akıtıyorum ayarlayıp altında önlü arkalı yıkayıveriyorum ve bu tülbentle altını satıp odasına gelip giydiriyorum yani anlayacağınız bu tülbentler benim çok işime yarıyo. Çok şükür bebeğim hiç pişik olmadı.

- Bady olarakta chicco nun şu dörtlü kısa kollu ve askılı badylerinden almıştım cidden çok kullanışlı ve hiç bişey olmuyo şimdi askılılarını giydiriyorum ama kışında yarım kollularını kullanmıştım ben hiç uzun kollusunu kullanmadım bir iki hediye gelmişti uzun kollu ama onlarıda kullanmadım.

- Biberon kesinlikle Dr Brawns ben 120 cc ve 240 cc lik iki boyunu almıştım. Daha sonra su için en küçük boyunuda aldım. Erkek bebek olmasına rağmen çok şükür öyle aman aman bir gaz problemi yaşamadık. Şimdi Chicco nu birde cam biberonunu aldım.

-Ana kucağıda bence olmazsa olmazlardan arabada evde çok rahat ettik gerçi biraz derin diye içine küçük bir battaniyeyle takviyede bulundum çünkü çok derindi. Ama evde mama yerken uyurken arabada zaten onsuz çıkmadık ben birazda salladığımdan onunla uyudu kuzum halada öyleyiz gerçi artık ayaklarımız çıkıyo dışarı ama ))

- Bebek arabasını 4 tekerlekli bilmem kaç fonksiyonlu diye aldık yatağını aldığımız mağzadan ama hiç memnun değiliz çok ağır arabada çok yer kaplıyo eşim olmazsa ben onu kapatıp açarken resmen mücadele veriyorum suny baby markası sanırım eşim en kısa zamanda değiştirelim bunu diyor bende biraz daha idare edelim oğluşum oturmaya başlasın daha basit katlanırlardan alalaım diyorum ama bakalım.

Şu an başka bişey gelmiyo aklıma gelirse yazarım memnuniyetle herkese kucak dolusu selamlar.

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil