Geri git   Tüp Bebek Forum > BEBEKLERİNİ YÜREKTE BÜYÜTENLER > Bebeklerini Yüreklerinde Büyütenler...

Seçenekler Arama Stil
Alt 7.April 2010, 15:35
segah segah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Ben de meleğime kavuştum.

Herkese merhaba. Uzun zamandır yazamamıştım, işler çok yoğundu. Ama birden kızım girdi hayatımıza ve çok şükür artık her anımız onunla geçiyor. Bundan sonra fırsat buldukça siteye bakıcam, çünkü paylaşacak, soracak çok şey var. Sizlerin tecrübelerinden yararlanmak isterim.
Annelik gerçekten çok güzel bir duyguymuş. Ben doğurmadım ama doğursam ancak bu kadar severdim, bu kadar içim titrerdi. Şimdi yazdıklarınızı çok çok iyi anlıyorum. Allahım her isteyene yaşatsın bu duyguyu ve meleklerimize de sağlık sıhhat, bizlere de onlara iyi bakacak güç kuvvet versin inşallah.
Bu arada benim kızım çok mama yiyor teyzeleri, dr. umuz her istediğinde mama ver dedi ama çok şişko olmasından korkuyorum) 90 cc aptamil yiyor. Normalde 2 saatte 1 olmalı ama kızım 1,5 saatte istiyor. Bunları yazıyor olmak bile hayal gibi. Allahıma çok şükür...
Bütün annelere selam gönderiyorum...

Konu segah tarafından (10.November 2011 Saat 21:49 ) değiştirilmiştir.
Alt 7.April 2010, 16:22
NİL NİL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

segah canım gözün aydın rabbim evladınızı size sizide ona bağışlasın aminnnnnn duyguların en güzelini yaşıyorsun şuanda mutluluğunu tahmin edebiliyorum rabbim bir ömür boyu sürdürsün inşallah
mama konusuna gelince bizim dr umuz bu konuda çok titizdi her istediği zaman mama verilmesi doğru değil bence obezite olur çocuk anne sütü değilki heristediğinde verilsin mama saatlerini çok iyi ayarlaman gerekiyor bende kızımı bir aylıkken kucağıma almıştım 3 saatte 120 gr vermemi önermişti hem dr umuz hemde kurumdaki dr 3 saat bende beklemiyordum ama 2,5 saatten önce vermedim hiç benim kızım şuanda 16 aylık kilosuda boyuda olması gerekenden yüksek ama dengeli tabiki çok şükür o yüzden dikkatli olmanda fayda var derim hem bebeğin hazmetmesi içinde zaten en az 2 saat geçmesi gerekiyor tabiki sen yinede nasıl istiyorsan öyle yap tekrardan hayırlı olsun
Alt 7.April 2010, 16:31
karia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karia karia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

segah coook sevindim melegine kavusmana hep beraber upuzun sevgi dolu yillar diliyorum.

dogurmak hersey degil ki asil yüregi büyük en kutsal anneler bence kendi dogurmadigi bebegine doguranlardan daha özenle bakan anneler. yani sizler... insallah birgün bizler de diyebilirim

minnosuna binlerce öpücük ...

-----------
wish = karia ....
Alt 7.April 2010, 16:35
simayyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
simayyy simayyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Hakimi

inşallah mutlu,sağlıklı ve hep beraber uzun yıllar sizi bekliyor.kutluyorum
Alt 8.April 2010, 11:25
aderin
Misafir

segah canım kutluyorum seni evladınla mutlu huzurlu saglıklı bir ömür diliyorum size allah hayırlı evlat eylesin kızını öpüyorum kocaman sizi
Alt 8.April 2010, 14:07
segah segah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Güzel dilkleriniz için çok çok teşekkür ederim.
Kızımla birbirimize alışmaya çalışıyoruz. Bir an önce bir düzen kurmamız gerekiyor. Şu anda kilosu boyu normalmiş. Ama acıkınca çok ağlıyor. Mama vermeden susmuyor. Zaten dr. kontrolümüz var. O zaman iyice sorar öğrenirim. Ben de fazla mama verme taraftarı değilim.
Bir de biberon konusunda sormak istediklerim var. Burada okuduğum kadarı ile dr. browns - yanlış hatırlamıyorsam- iyi marka olduğu söylenmişti. Ben bulamadım bu marka biberon. Bir damaklı bir de cam biberonumuz var. Farklı çeşit biberon kullanmak da etkiler mi, hepsi aynı mı olmalı acaba? Daha öğrenecek çok şey var. Kızım için en iyi ve doğrusunu yapmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Alt 8.April 2010, 14:51
Çal??kan Üye

canım dr browns gazlı bebekler için olan bir biberon ben kızıma 6 ayına kadar bu biberonları kullandım çokda memnun kaldım şuanda chicconun biberonunu kullanıyorum ondanda çok memnunum aventinde biberonları çok güzelmiş onuda azra arkadaşımız kullanıyor çokda memnun kalmış biberonun çok yemesini etkileyeceğini sanmıyorum bende kzıımı kucağıma aldığımda bir aylıktı ve oda iştahlı bir bebekti ama dr umuz ozaman bize 3 saatte 120 cc önermişti ama ben bebeğime 2,5 saatte veriyordum 120 cc sonra heray 30 cc mamayı yükseltmiştim ama mama saatleride uzamıştı 150 cc ye yükselttiğimde saatinide 4 saate yükseltmişti zaten mama kutularının üzerindede yazar benim kızımın dr u cerahpaşanın başhekimi ayrıca , o yüzden onun yönlendirmelerinin çok doğru olduğuna hep inanmışımdır hiç problem yaşamadım çünkü
bebeğinle sağlıklı günler dilerim canım
Alt 8.April 2010, 14:54
Çal??kan Üye

bu arada biberon emziklerinin bebeğinin ayına uygun olmasına dikkat et damaklı daha çok erken bak yuvarlak başlı olan emzikleri dr lar öneriyor nedenide göğüs ucuna benzemesi yani bebek daha rahat emiyormuş bu biberonları benim biberonlarım hala yuvarlak başlıdır damaklı emzik aha çok erken bebeğin için
Alt 13.April 2010, 20:48
miniminicik miniminicik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Çal??kan Üye

Segahcığım kuzun ve senin adına çok sevindim. Hayırlı uğurlu olsun Allahım sağlıklı sıhhatli bir ömür nasip etsin sizlere. Benim bebeğimde daha 45 günlük bana geldiğinde de daha 20 günlüktü. Malesef bizimde mama saatlerimiz pek tutmuyo çok çabuk acıkıyorlar. Hastanede kaldığımız sürece ordaki doktorlara ve kendi doktorumada sordum. Çok yemesi sorun olurmu diye erkek bebeklerin çabuk acıktığını söylediler elinizden geldiği kadar dikkat edin ama verdiğiniz mamayı eğer çıkarmıyosa sorun yok demektir dediler. Bende şu an 120 cc veriyorum bazen 3 saat bazen 4 saat bile olabiliyor ama süre 2 saate düşerse acıkması 90 cc yeterli geliyor zaten fazlasını içmiyor kuzum. Bende dr brauns un biberonunu kullanıyorum şu an için memnunum sanki gaz sorunumuz öyle abartılı değil gibi artık bu biberonun etkisimi bilemiyorum. Bu arada Nilciğim bende bişey soracağım cam biberon daha iyi diyorlar bu markanın cam biberonu varmıydı ben hiç rastlamadım.Bide biberonları hergün kaynatıyorum siz biberonların temizliğini nasıl yapıyorsunuz bana bu tek kaynatmak pek yaterli gelmiyor gibi ama bilemiyorum. Herkese çok selam. Sağlıklı günler dilerim.
Alt 13.April 2010, 21:17
Çal??kan Üye

iyi geceler minimicik dr browns un camı yok canım malesef o yüzden kızımın gaz sorunu biter bitmez chicco biberon kullanmaya başladım cam daha sağlıklı ama baya biberonda kırdık kuzumun canı sağolsun babası alıyor nasıl olsa biberonları hergün kaynatmana gerek yok canım haftada bir kere kaynatsan yeterli olur bulaşık makinasındada yıkayabilirsin kaynar su ile yıkandığı için kaynatmış gibi oluyor zaten ama bulaşık makinasından çıkardığın zaman tekrar durula bence deterjan kalıntısı kalmamış olur

Bookmarks

Seçenekler Arama
Stil